Klarstein Foodlocker vákuovačka potravín – presvedčivá výkonom aj dizajnom (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Klarstein Foodlocker vákuovačka potravín
 • Typ: Automatická
 • Príkon: 175 W
 • Sací výkon: 16 l/min
 • Sací tlak: 0,80 bar
 • Hrúbka zvaru: 3,0 mm
 • Maximálna šírka fólie: 30,0 cm
 • Odsávanie vzduchu: Áno
 • Mäkké odsávanie: Áno
 • Funkcia zvárania: Áno
 • Výška: 7,0 cm
 • Šírka: 34,0 cm
 • Hĺbka: 15,0 cm
 • Hmotnosť: 1,4 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Vákuovačky potravín
74,91 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Klarstein.sk

Vákuovanie sa už dávno osvedčilo ako praktické a šetrné konzervovanie potravín. Vákuové zváranie v špeciálnej fólii je tiež ideálne na prípravu jedál, ktoré sa majú pripravovať metódou Sous-Vide. Moderné vákuovačky zvládnu„odvzdušnenie“ a následné vzduchotesné utesnenie v jednej operácii.  My sa dnes zameriame na vákuovačku Klarstein Foodlocker a zistíme, čo naozaj dokáže.

Čítať viac...

porovnanie cien
Klarstein.sk ⭐️ oficiálny eshop značky Klarstein
⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
74,91 € Do obchodu Klarstein.sk
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
zistiť cenu Do obchodu Electronic-star.sk

Porovnanie - Dôležité parametre

Dôležité parametre Klarstein Foodlocker v porovnaní s víťazmi testu vákuovačiek potravín

Klarstein Foodlocker vákuovačka potravín
Klarstein Foodlocker
Ľudová voľba Eta 0762 90000
ETA 0762 90000
Pre náročných Maxxo Vákuová balička VM Profi
Maxxo VM Profi
Zlatá stredná cesta Guzzanti GZ 300
Guzzanti GZ 300
Cena74,91 €33,29 €107,90 €77,00 €
TypAutomatickáAutomatickáAutomatickáAutomatická
Príkon (W)175135130110
Sací výkon (l/min)16-20-
Sací tlak (bar)0,80-0,900,80
Hrúbka zvaru (mm)3,0--4,0
Maximálna šírka fólie (cm)30,028,530,030,0
Odsávanie vzduchuÁnoÁnoÁnoÁno
Mäkké odsávanieÁnoNieÁnoÁno
Vákuovanie nádobÁnoNeuvedenéÁnoNie
Funkcia zváraniaÁnoÁnoÁnoÁno
Dvojitý zvarÁnoÁnoÁnoNie
Hlučnosť (dB)----

Porovnanie - Ďalšie funkcie, vlastnosti a rozmery

Ďalšie funkcie, vlastnosti a rozmery Klarstein Foodlocker v porovnaní s víťazmi testu vákuovačiek potravín

Klarstein Foodlocker vákuovačka potravín
Klarstein Foodlocker
Ľudová voľba Eta 0762 90000
ETA 0762 90000
Pre náročných Maxxo Vákuová balička VM Profi
Maxxo VM Profi
Zlatá stredná cesta Guzzanti GZ 300
Guzzanti GZ 300
Cena74,91 €33,29 €107,90 €77,00 €
LED indikáciaNieÁnoÁnoÁno
Poistka proti prehriatiuÁnoÁnoNieÁno
Pulzné odsávanieÁnoNieÁnoNie
Nastaviteľná rýchlosť odsávaniaÁnoNieNeuvedenéNeuvedené
Nádoba v baleníÁnoNieNieNie
Fólie v balení1015-
Rezací nôž v baleníNieNieÁnoNie
Výška (cm)7,08,511,08,0
Šírka (cm)34,033,040,035,5
Hĺbka (cm)15,013,020,015,0
Hmotnosť (kg)1,41,53,01,4

Klarstein Foodlocker – charakteristika

Vákuovanie znamená, že potraviny majú dlhšiu trvanlivosť, zachovávajú si výživné látky a sú chránené pred spálením v mrazničke. Ak hľadáte solídne zariadenie pre domáce použitie Klarstein Foodlocker môže byť dobrou voľbou. Okrem skvelého pomeru výkon/cena ponúka aj možnosť vákuovania potravín citlivých na tlak, pretože jedno zo štyroch funkčných tlačidiel je tlačidlo PULSE, pomocou ktorého sa potraviny vákuujú riadeným spôsobom bez toho, aby ste ich rozdrvili. Prístroj vysáva vzduch iba pri stlačení tlačidla. Len čo tlačidlo uvoľníte, zariadenie prestane pracovať. Týmto spôsobom je možné vysať vzduch presne podľa želania. Vákuovačka je vhodná aj na prípravu kompletných pokrmov, pretože takzvané „sous-vidovanie“ výrazne znižuje teploty varenia, čo znamená, že sa zachovávajú živiny. Príťažlivý vzhľad je samozrejme plusom a vákuovačka sa svojimi kompaktnými rozmermi hodí takmer do každej kuchyne. Jednoduché a nadčasové puzdro z nehrdzavejúcej ocele je mimoriadne odolné a ľahko sa čistí.

Vysoko kvalitné fóliové vrecká dodáva výrobca spolu s vákuovačkou a sú vhodné dokonca aj na varenie sous-vide. Žiaľ, v cene je iba 10 vreciek a ich kúpa je dosť drahá. Toto je ale jediná nevýhoda Klarstein Foodlocker, ktorú zdieľa s takmer všetkými bežnými vákuovačkami.

Klarstein Foodlocekr

 

Vlastnosti a funkcie

Klarstein Foodlocker umožňuje plne automatické rýchle vákuovanie a zváranie. Má výkon 175 wattov s napájaním 220 – 240 voltov (50 Hz) a hmotnosťou približne 1,4 kg. Rozmery zariadenia sú približne 34 x 7 x 15 cm (šírka x výška x hĺbka). Kábel má dostatočnú dĺžku, približne 1,05 m.

Kompaktné a ľahké zariadenie je pripravené na použitie v niekoľkých jednoduchých krokoch. Slovenský návod na obsluhu je ľahko pochopiteľný.

 

➡️ Ovládanie

Vákuovačka Klarstein Foodlocker má na vrchnej strane štyri tlačidlá, pomocou ktorých sa veľmi jednoducho ovláda. Ovládací panel s tlačidlami je ľahko prístupný a viditeľný v strede zariadenia. K dispozícii tlačidlo VACUUM, tlačidlo CANCEL (zrušenie), pulzné tlačidlo, tlačidlo SEAL (zapečatenie) a kontrolka LED, ktorá indikuje prevádzkovú pripravenosť.

 • tlačidlo VACUUM – štandardná funkcia vysávania s následným utesnením vrecka
 • tlačidlo SEAL – má dve funkcie. Na jednej strane je možné vrecko uzavrieť bez procesu vysávania vzduchu, stlačením tohto tlačidla. Tlačidlo však môžete stlačiť aj vtedy, keď používate funkciu automatického vákuovania / zapečatenia. Potom sa proces vysávania zastaví a začne sa zváranie. Týmto spôsobom je možné chrániť citlivé potraviny pred rozdrvením.
 • tlačidlo PULSE – vákuovanie sa spustí až po podržaní tohto tlačidla. Len čo tlačidlo uvoľníte, proces sa tiež zastaví. Môžete to opakovať tak často, ako chcete.
 • tlačidlo CANCEL – ak je prístroj už v prevádzke, pomocou tohto tlačidla je možné zvolenú funkciu zastaviť

 

➡️ Výkon

Vákuovačka Klarstein Foodlocker pracuje s rýchlosťou sania približne 16 litrov za minútu a maximálnym podtlakom približne -0,8. S výkonom 175 W nie je hlasitosť zariadenia nijako rušivá.

 

Použitie

Manipulácia je jednoduchá, samo – vysvetľujúca a nevyžaduje žiadny čas na prípravu. Napájanie je zasunuté do zásuvky, vákuovačka je zapnutá a pripravená na použitie. Potraviny sa dávajú do špeciálnych vákuových vreciek. Otvorená strana vrecka sa umiestni vo vákuovej komore zariadenia. Veko sa potom zatvorí oboma rukami a prístroj sa zapne. Vzduch sa teraz automaticky vysáva z vrecka a potom sa zapečatí. Kvalitný zvarový šev je vytvorený veľmi čisto a spoľahlivo. Po vákuovaní je možné jedlo vložiť priamo do chladničky alebo mrazničky.

Proces vákuovania je možné ovládať aj manuálne pomocou pulzného tlačidla. Táto funkcia je ideálna pre jemné a mäkké potraviny, ktoré sa ľahko rozdrvia. Vzduch sa z vrecka vysáva iba dovtedy, kým je stlačené pulzné tlačidlo. Vrecko je možné manuálne uzavrieť „uzatváracím tlačidlom“ (SEAL) ak sa vákuovanie uskutočňovalo pomocou pulzného tlačidla.

Vákuované potraviny, mäso, zelenina

 

Cena

Klarstein Foodlocker patrí s cenovkou 74,91 € do stredného cenového segmentu a v pomere k výkonu sa nám táto cena zdá byť férová. Existujú aj lacnejšie zariadenia, ktoré sú skvelé pre tých, ktorí s vákuovaním len začínajú, alebo plánujú vákuovačku využiť len príležitostne. Klarstein Foodlocker je ideálny pre spotrebiteľov, ktorým sú už benefity vákuovania jasné a kupujú toto zariadenie rozhodnutí využívať ho v maximálnej miere.

 

Prečo sa oplatí o kúpe vákuovačky uvažovať?

Pokiaľ ide o konzerváciu potravín, použitie vákuovačky je jedným z najlepších spôsobov, ako udržať potraviny dlhšie čerstvé. Či už skladujete ingrediencie v špajzi, zvyšky v chladničke alebo hromadné nákupy v mrazničke, pomocou vákuovačky môžu vaše potraviny vydržať až 5-krát dlhšie ako pri tradičnom spôsobe skladovania.

Vákuované mäso v mrazničke

 

✅ Ako sa predĺži životnosť potravín v mrazničke?

Skladujete hromadné nákupy alebo vopred pripravené jedlá pre budúce použitie? Vaša mraznička je dobre vybavená na to, aby pojala množstvo potravín na dlhšiu dobu, ale žiaľ čas ovplyvní štruktúru, chuť a kvalitu jedla. Použitím vákuovačky a dodržaním pokynov pre zmrazovanie pre jednotlivé druhy potravín môžete zabrániť spáleniu v mrazničke a zároveň zachovať celistvosť jedla. Mäso, napríklad hovädzie, hydina a ryby, zostanú čerstvé iba asi šesť mesiacov, ak sa skladujú v mrazničke za použitia bežných metód. S vákuovaním môžete predĺžiť túto trvanlivosť na približne dva až tri roky. Zelenina je tiež vhodná na skladovanie v mrazničke, ale je dôležité ju pred vákuovým zatavením blanšírovať (krátko povariť vo vriacej vode a potom vložiť pod studenú tečúcu vodu, alebo ľadového kúpeľa), pretože to môže ďalej predĺžiť trvanlivosť z ôsmich mesiacov na asi dva až tri roky.

 

✅ Ako sa predĺži životnosť potravín v chladničke?

Vaša mraznička nie je jediným miestom, kde môže mať vákuovačka výrazný vplyv na kvalitu potravín. Syr zvyčajne vydrží jeden až dva týždne, ak sa skladuje v bežných vreckách a nádobách, ale pomocou vákuovačky sa tento čas predĺži na štyri až osem mesiacov. To isté platí pre ovocie (aj bobule) – zatiaľ čo väčšina čerstvého ovocia vydrží v chladničke asi jeden až šesť dní, pri konzervovaní vákuovaním vydrží čerstvé až dva týždne.

 

✅ Ako sa predĺži životnosť potravín v špajze?

Suché potraviny a prísady do pečenia sú vhodné pre uskladnenie v špajze, ale dajú sa vákuovo uzavrieť? Odpoveď je rázne „áno“ – nielen že môžete použiť systém vákuovania, ale aj drasticky tak predĺžite čas, počas ktorého tieto ingrediencie zostanú čerstvé. Napríklad múka a cukor môžu v špajzi vydržať až šesť mesiacov, ale ich skladovanie pomocou vákuovej plomby zvyšuje tento rozsah na zhruba jeden až dva roky. S ryžou a cestovinami to je rovnaké – obe môžu pri bežnom skladovaní vydržať až šesť mesiacov, ale toto číslo sa pri vákuovom uzatvorení zvýši na jeden až dva roky.

💡 TIP Ak sme vás o výhodách každodenného používania vákuovačky presvedčili a chceli by ste mať kompletný prehľad o ponuke trhu, nazrite aj do článku, ktorý vám modely, ktoré sú aktuálne najlepšie hodnotené, detailne predstaví.

 

Čo sa nám na Klarstein Foodlocker páči?

 • umožňuje manuálne aj automatické vákuovanie
 • vhodné na krehké, mäkké, na tlak citlivé potraviny
 • ušľachtilý dizajn
 • kvalitné spracovanie
 • jednoduchá manipulácia
 • ľahko sa čistí
 • výkonný a kompaktný
 • dostatočná dĺžka kábla
 • veľmi dobrý pomer ceny a výkonu

 

Čo sa nám na Klarstein Foodlocker nepáči?

 • náhradné vákuové vrecká sú dosť drahé

 

Recenzie zákazníkov

Heureka prináša dostatok hodnotení na to, aby sme to mohli považovať za relevantnú vzorku, ktorá vypovedá o kvalite tohto zariadenia. A spokojnosť je takmer 100 %. Výhrada sa objavila, podobne ako u nás, k potrebe dokupovania drahých vreciek, pretože iné, bežné sáčky so zariadením nie sú kompatibilné. Niektoré z recenzií vám aj predstavíme.

Klarstein Foodlocker - recenzie

 

Zhrnutie na záver

Vákuovačka Klarstein Foodlocker presvedčí vo všetkých oblastiach. Ušľachtilý a moderný dizajn sa spája s jednoduchým a jasným ovládaním a prehľadnými funkciami. Proces vákuovania vykazuje veľmi dobré výsledky, pričom zariadenie sa môže ovládať buď ručne, alebo funguje úplne automaticky. Je ideálne pre potraviny obzvlášť citlivé na tlak.

 

Najčastejšie otázky k vákuovačkám

❓ 1. Je možné vákuové vrecko použiť opakovane?

Môžete znovu použiť vákuové vrecká, ale v niektorých prípadoch to nie je vhodné robiť. Ak vrecko predtým obsahovalo suché jedlá, ako je chlieb, ovocie alebo zelenina, môžete ho jednoducho umyť a znova použiť. Pokiaľ však obsahovalo surové mäso, ryby, vajcia alebo syr, je vhodné použité vrecko zlikvidovať, pretože môže obsahovať neviditeľné baktérie. Vákuové vrecká môžete umývať ručne alebo na hornom rošte umývačky riadu. Ak vrecká umyjete na ďalšie použitie vyperiete, je dôležité skontrolovať, či sú pred uskladnením alebo opätovným použitím úplne suché, zvnútra aj zvonku. Aj keď je možné vrecká umyť a znovu použiť, je všeobecne lepšie z hygienických dôvodov použiť na uskladnenie čerstvých potravín nové vrecko.

❓ 2. Môžu byť vákuové vrecká vložené do mikrovlnky?

Áno, varené jedlá môžete ohriať vo vákuovom vrecku ale nie je vhodné pripravovať v nich surové jedlá v mikrovlnnej rúre. Ak chcete ohriať vákuované jedlo v mikrovlnnej rúre, budete musieť pred vložením do rúry odrezať jeden roh vrecka, aby z neho mohla unikať para. Nie je vhodné dávať do mikrovlnnej rúry jedlá, ktoré obsahujú veľa oleja, pretože olej môže byť veľmi horúci. Ak sa vákuový sáčok prehreje v mikrovlnnej rúre, môže to spôsobiť, že sa koncová časť sáčku opäť spojí a ak ohrievate jedlo v zapečatenom vrecku, mohlo by explodovať a spôsobiť vo vnútri mikrovlnnej rúry obrovský „bordel“.

❓ 3. Prečo niektoré čerstvé potraviny zhnednú?

Ak jedlo príde do priameho styku so vzduchom, môže zhnednúť, a to aj v mrazničke, a to je účinok oxidácie. Nepriaznivo to ovplyvní ako chuť jedla, tak aj dobu, ktorú vydrží. Vákuovanie potravín zabraňuje oxidácii a zastaví ich zhnednutie. Možno zistíte, že červené mäso môže mať vo vákuovom balení trochu tmavšiu farbu, je však úplne bezpečné na konzumáciu a môžete ho skladovať v mrazničke celé mesiace. V niektorých prípadoch môže byť mäso následkom vákuovania dokonca jemnejšie.

❓ 4. Môžu sa vákuovať banány?

Trvanlivosť niektorých druhov zeleniny a ovocia (napr. jabĺk, banánov alebo zemiakov) sa predlžuje vákuovaním, iba ak boli pred tým ošúpané.

❓ 5. Môže sa vákuovať čerstvý chlieb?

Ak chcete každý deň čerstvý chlieb, mali by ste ho vákuovať po plátkoch. Čerstvý chlieb je mäkký. Kvôli tomu je jeho vákuové balenie zložitou záležitosťou. V prípade vákuovačky Klarstein Foodlocker a jej podobných to však vyriešite pulzným tlačidlom.

Výhody

 • jednoduchý čistý dizajn
 • dobrý sací výkon
 • pulzné odsávanie pre spracovanie krehkých a tekutých potravín
 • zvary sú tesné, možnosť dvojitého zvaru
 • kompaktné rozmery a nízka hmotnosť (v polici nezaberie veľa miesta)

Nevýhody

 • drahšie originálne vrecúška
 • bez možnosti kúpy prídavných zariadení ako je napájacia hadička či vákuovacie nádoby

Záver recenzie: Ak hľadáte solídne zariadenie pre domáce použitie, tak táto vákuovačka je podľa nás ideálnou voľbou.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • jednoduchosť používania
 • výsledky vákuovania
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Klarstein Foodlocker presvedčí výkonom, jendoduchou manipuláciou, aj elegantným dizajnom z nehrdzavejúcej ocele.

4.6

Klarstein Foodlocker vákuovačka potravín

✅ Cena: 74,91 €

Chcem Klarstein Foodlocker Klarstein.sk
Vývoj ceny Klarstein Foodlocker


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.