Klarstein Fruitberry šnekový pomalý odšťavovač – pre džúsy plné života (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 5. decembra 2021 0
Fruitberry, 400 W, 60 ot./min., pomalý odšťavovač, plniaca trubica Ø 8,5 cm, ušľachtilá oceľ
 • Otáčky: 60 ot./min.
 • Objem nádoby na šťavu: 1 l
 • Výkon: 400 W
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Odšťavovače
109,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Klarstein.sk

Čerstvé ovocie a zelenina sú neodmysliteľnou súčasťou zdravej výživy. Pre mnohých však nie je vždy jednoduché integrovať odporúčaných päť porcií do svojho uponáhľaného každodenného života. Čerstvo vylisované šťavy z ovocia a zeleniny nielen osviežia svojou lahodnou chuťou, ale napĺňajú aj denné nutričné požiadavky. Ak nechcete siahať do regálu supermarketu, ale radšej dáte voľný priebeh svojej kreativite pri domácej výrobe džúsov, kúpte si odšťavovač. Klarstein Fruitberry je jednou z možností.

Čítať viac...

porovnanie cien
Klarstein.sk ⭐️ oficiálny eshop značky Klarstein
⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
109,90 € Do obchodu Klarstein.sk
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
109,90 € Do obchodu Electronic-star.sk

Klarstein Fruitberry – charakteristika

Jednou z kľúčových výhod pomalého odšťavovania je schopnosť extrahovať konzistentnú kvalitu a množstvo šťavy. Mnoho testov vyzdvihlo pomalé odšťavovanie ako chutnejšiu alternatívu k mixovaniu alebo smoothies a testy touto metódou vykazovali väčšie množstvo šťavy. Pomalé odšťavovače majú tendenciu byť lepšie tiež v odšťavovaní zelených a mäkkých plodov, ako sú bobule, v porovnaní s odstredivými, alebo rýchlymi odšťavovačmi. Čo je však pomalé odšťavovanie?

Klarstein Fruitberry

 

➡️ Čo znamená „šnekový pomalý odšťavovač“

Slovné spojenie „pomalé odšťavovanie“ popisuje špeciálnu formu odšťavovania, ktorá pripraví džús veľmi nízkou rýchlosťou. Všeobecne platí, že všetky pomalé odšťavovače pracujú veľmi ticho a rovnomerne. Na rozdiel od stojanových mixérov, ktoré vás okamžite vytrhnú z posvätného ticha rána ohlušujúcim zvukom, pomalé odšťavovače šíria takmer meditatívnu atmosféru a spríjemnia vaše rána s vašou obľúbenou, čerstvou šťavou, plnou života. Takáto tichá prevádzka umožňuje používať odšťavovač kedykoľvek počas dňa, alebo v noci – bez nepríjemného hluku.

 

➡️ Ako vznikol pomalý odšťavovač?

Pri pomalom odšťavovači je veľmi dôležitá rýchlosť alebo rotácia lisovacej skrutky (šneku). Vedci pozorovali žuvací pohyb ľudského organizmu a zistili, že rýchlosť žuvania medzi 30 a 40 pohybmi za minútu je optimálna pre čo najlepšie využitie živín. Iba týmto intenzívnym žuvacím pohybom je možné jedlo správne rozdrobiť a navlhčiť. Predtrávenie prebieha už v ústach, čo telu uľahčuje prijímanie, premenu a metabolizáciu živín v ďalšom tráviacom procese. Tento princíp bol mechanicky prispôsobený pomalému odšťavovaču. Na konci vývojového procesu bol vyrobený pomaly rotujúci odšťavovač, ktorý teraz začína svoj víťazný pochod kulinárskym svetom.

 

➡️ Ako funguje pomalý odšťavovač?

Pomalý odšťavovač sa používa na jemné extrahovanie šťavy z ovocia, zeleniny, bylín a tráv. Imituje žuvací pohyb ľudského organizmu. Suroviny sa do odšťavovača pridávajú pomocou lievika. Podobne ako zuby v ústach, aj odšťavovač žuje a premieľa pomocou šneku suroviny pri veľmi nízkej rýchlosti 30 až 200 otáčok za minútu – v prípade Klarstein Fruitberry to je 60 otáčok za minútu. Preto sa pomalé odšťavovače nazývajú aj „žuvacie odšťavovače“. Pomalý odšťavovač sa blíži k optimálnej rýchlosti žuvania. Proces „žuvania“ premení vylisovaný materiál na potravinársku buničinu, ktorá sa pretlačí cez sito a potom sa rozdelí na šťavu a výlisky. Kvapalina sa vytláča z potravinovej buničiny a potom sa zhromažďuje v nádobe na šťavu. Výsledný odpad – nazývaný tiež matolina – sa zhromažďuje v samostatnej nádobe.

 

➡️ Prečo je „pomalosť“ tak dôležitá

Sekundárne rastlinné látky, ako sú hormóny, enzýmy a vitamíny, sú veľmi citlivé na teplo. Pomalý odšťavovač rotuje v tomto prípade rýchlosťou 60 otáčok za minútu. Vďaka tejto pomalej rotácii sa do šťavy nezvíri žiadny kyslík a je úplne zabránené hromadeniu tepla v dôsledku možných nadmerných rotačných pohybov. Výsledkom sú živé šťavy, v ktorých je stále obsiahnutá úplná hustota živín. Nie je nič zdravšie, ako pripraviť si každodenný džús vlastnoručne pomocou pomalého odšťavovača.

Súčasti Klarstein Fruitberry

 

Vlastnosti a funkcie

Pomalý odšťavovač Klarstein Fruitberry má niekoľko ostrých hrán na samotnom zariadení a na príslušenstve. Montáž aj demontáž je miestami trochu náročná; hlavne pri vkladaní sitka sa toto z času na čas môže, napriek zreteľne viditeľným značkám, zachytiť. Súčasťou dodávky je okrem motorovej časti aj kryt lisovacieho valca, lisovací valec a plniaci lievik, ako aj nádoba na výlisky, nádoba na džús (objem: 1 000 ml) a čistiaca kefa.

Zariadenie sa ovláda pomocou otočného ovládača na boku, pomocou ktorého je možné odšťavovač zapnúť a vypnúť. Ak sa výlisky zachytia v šneku, môžu sa pomocou reverznej funkcie uvoľniť. Na plnenie je možné použiť buď menší otvor s rozmermi 45 x 35 mm (Š x H) alebo väčší otvor s rozmermi 83 x 70 mm (Š x H). Aj keď sa cez väčší plniaci otvor zmestia útlejšie ruky, riziko poranenia je minimalizované výškou plniaceho žľabu. Stabilitu zariadenia nezaručuje iba veľmi vysoká hmotnosť 5,0 kg, ale aj nožičky, ktoré sú opatrené prísavkami, vďaka ktorým bezpečne stoja na hladkých povrchoch. Jednotlivé komponenty by sa nemali umývať v umývačke riadu. Kvôli vysokému plniacemu žľabu však pri čistení nie sú všetky miesta ľahko prístupné.

Odšťavňovač a pohár s pomarančovou šťavou

➡️ Funkčnosť

Odšťavovač sa môže pri väčšine surovín blysnúť vysokým výťažkom džúsu. Takto získate aj z jabĺk alebo mrkvy maximum. Čas spracovania je tiež vo veľmi dobrom rozmedzí. S listovou zeleninou, ako je napríklad šalát, sú však ťažkosti. Šťava z jemných vláknín nie je dostatočne odfiltrovaná, takže sa pri spracovaní upchávajú odtok ; šťava nemôže odtekať, konzistencia sa stáva takmer kašovitou. Hladina hluku 79,9 dB pri odšťavovaní mrkvy je dosť vysoká. Vďaka zabudovanej bezpečnostnej poistke sa zariadenie okamžite zastaví, akonáhle je počas prevádzky odstránený plniaci lievik.

 

Dizajn

Pomalý odšťavovač robí svojim stabilne pôsobiacim, nadčasovým dizajnom z nehrdzavejúcej ocele hodnotný dojem. Spracovanie zodpovedná tejto triede, stabilitu zaručujú prísavky. Chválime aj veľký plniaci lievik s priemerom 8,3 centimetra. Ovocie a zelenina sa nemusia vopred príliš krájať, čo šetrí čas.

Šnek je stabilný a dobre si poradí aj s tvrdou koreňovou zeleninou. Jemná mikrosieťka dobre filtruje pevné látky, aby v šťave nezostali žiadne kúsky. Ako je však bežné u väčšiny pomalých odšťavovačov, s veľmi jemnou dužinou treba počítať. Ak nemáte radi hustú konzistenciu, môžete šťavu potom precediť. Čistenie je nekomplikované, plastové časti sú podľa výrobcu vhodné do umývačky riadu.

 

Cena

Fruitberry sa teší čoraz väčšej obľube, pretože je podstatne dostupnejšie kúpiť si ho za cenu 109,90 €, ako väčšinu konkurenčných modelov. Napriek tomu poskytuje porovnateľný výkon a nelíši sa od bežných odšťavovačov strednej triedy. Výnos šťavy je tiež pôsobivý. Ak teda nechcete siahať príliš hlboko do vrecka, aby ste mohli začať s jemným odšťavovaním, tento model je dobrou voľbou.

 

💡 TIP! Ak by ste predsa len chceli získať nejaký základ pre porovnávanie, prečítajte si test najlepších šnekových odšťavovačov roka 2021 a potom sa rozhodnite.

 

Čo sa nám na Klarstein Fruitberry páči?

 • šetrné odšťavovanie
 • kvalitný dizajn
 • skvelý pomer výkonu a ceny
 • nízka hlučnosť
 • jednoduchá manipulácia
 • komfortné vkladanie surovín, vďaka širokému otvoru
 • k dispozícii aj alternatíva malého otvoru
 • vynikajúci výnos šťavy

 

Čo sa nám na Klarstein Fruitberry nepáči?

 • nie úplne dokonalé odšťavovanie listovej zeleniny
 • v šťave zostáva dužina – niekomu to nemusí vyhovovať

 

Recenzie zákazníkov

Hodnotenia, ktoré prináša na svojich stránkach Heureka sú na 91% pozitívne. Takmer stopercentnú štatistiku narúša hodnotenie, ktoré má výhrady voči cene, ktorá je na Slovensku vyššia ako v západnej Európe, resp. recenzia, ktorá nie je úplne spokojná s kvalitou výkonu. Pozrime sa na niektoré z nich aj spoločne.

Fruitberry - recenzie

Zhrnutie na záver

Pomalý odšťavovač Klarstein Fruitberry boduje na mnohých frontoch. Najmä z hľadiska pomeru cena / výkon je odšťavovač vynikajúci, a preto je pre začiatočníkov vynikajúcou možnosťou zorientovať sa vo veľkom svete odšťavovania. Dokáže pomaly a šetrne lisovať mäkké aj tvrdé ovocie a zeleninu. Odšťavovanie listovej zeleniny, tráv a všeobecne veľmi dlhých vlákninových zložiek je však určite výzvou. Výlisky sú veľmi suché, čo naznačuje, že šnek pracuje veľmi dôkladne. Skvelý dizajn, malá stopa, tichý chod, optimálne vybavenie, ľahká manipulácia a skvelé výsledky odšťavovania pri zachovaní cenných biologicky dostupných živín – odšťavovač Klarstein Fruitberry možno vrelo odporučiť.

 

Najčastejšie otázky k pomalému odšťavovaču

❓ 1. Je pomalé odšťavovanie naozaj lepšie?

Kvalita šťavy je v skutočnosti určená procesom, a nie rýchlosťou. ... Pomalé odšťavovače ponúkajú vynikajúcu kvalitu džúsu a sú vhodné na odšťavovanie širšej škály produktov.

❓ 2. Musí sa odšťavovač vyčistiť po každom použití?

Áno odšťavovač po každom použití dôkladne očistite. Nezabudnite odstrániť všetky zvyšky šťavy alebo dužiny pomocou čistiacej kefy. ... Buďte k svojmu odšťavovaču láskaví a poskytne vám veľa rokov verných služieb.

❓ 3. Môžu sa odšťavovať banány?

Banány majú svoje osobité zloženie. Žiaľ, je síce mimoriadne bohaté na draslík, ale nemá dostatok vody, čo znemožňuje odšťavovanie. Je to jednoducho jedno z tých druhov ovocia, ako napríklad aj avokádo, ktoré je suché.

❓ 4. Ktoré ovocie sa nedá odšťavovať?

Avokádo, čučoriedky, banány, čerešne, mango.

❓ 5. Je potrebné ošúpať zázvor pred odšťavením?

Tentokrát nie je potrebné zázvor lúpať, skôr ako ho odšťavíte, pretože odšťavovač extrahuje šťavu zo šupky aj dužiny. Musíte ho však najskôr umyť a skontrolovať, či nie sú na ňom kazy alebo plesnivé miesta.

❓ 6. Môže sa odšťavovať celý citrón aj so šupkou?

Štúdie ukazujú, že veľa ovocia a zeleniny obsahuje najvyššiu koncentráciu vitamínov a minerálov v šupke. ... Môžete odšťaviť aj citrónovú kôru, ale ak sa tak rozhodnete, mali by ste limitovať konzumované denné množstvo, pretože môže byť ťažká pre žalúdok

Výhody

 • pomer cena/výkon
 • ušľachtilá oceľ
 • obzvlášť široká plniaca trubica
 • štart-stop ochrana
 • spätný chod

Nevýhody

 • pri lisovaní jabĺk sa rýchlejšie upcháva otvor pre odpad

Záver recenzie: Výkonný odšťavovač strednej triedy, ktorého cena tromfne väčšinu konkurencie.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • jednoduchosť ovládania
 • kvalita odšťavovania
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Šetrný k ingredienciám, príjemne tichý, výkonný a kvalitne spracovaný. A to všetko za rozumnú cenu.

4.6

Fruitberry, 400 W, 60 ot./min., pomalý odšťavovač, plniaca trubica Ø 8,5 cm, ušľachtilá oceľ

✅ Cena: 109,90 €

Chcem Klarstein Fruitberry Klarstein.sk
Vývoj ceny Klarstein Fruitberry


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.