Elektrický kozub Klarstein Lausanne – pre magické (nielen) zimné večery

Georgina Babinová Recenzia 6. decembra 2021 0
Lausanne elektrický kozub, 2000W, LED plamene, diaľkové ovládanie
 • výkon: 2000 W
 • vrátane ohrevu: áno
 • diaľkové ovládanie: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Elektrické krby
179,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Klarstein.sk

Kto by nesníval o tom, že sa po prechádzke zimnou prírodou zahreje pri horúcom krbe? Plus šálka ​​čaju a dobrá kniha. Aj romantické večery vo dvojici majú veľmi zvláštnu atmosféru, keď v pozadí praská oheň. Avšak nie každý byt spĺňa požiadavky pre inštaláciu „naozajstného“ krbu. Ten vyžaduje nielen komín a povolenie, ale prináša aj dym a sadze. Elektrický kozub Klarstein Lausanne je stávkou na istotu, ak sa nechcete vzdať večernej pohody pri krbe, pretože nepotrebuje nič viac, len elektrickú zásuvku.

Čítať viac...

porovnanie cien
Klarstein.sk ⭐️ oficiálny eshop značky Klarstein
⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
179,90 € Do obchodu Klarstein.sk
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
189,90 € Do obchodu AndreaShop.sk
{{shop_name}}
179,90 € Do obchodu {{shop_name}}
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
179,90 € Do obchodu Heureka.sk

Klarstein Lausanne – výhody na prvý pohľad

Tento elektrický kozub ponúka oproti tradičným kachliam na drevo a iným typom krbov, ako je napríklad krb na bioetanol, mnoho výhod:

 • čistá a bezpečná „výroba tepla“ pomocou elektriny
 • nevytvára otvorený plameň – preto nevzniká žiadny oxid uhoľnatý
 • nevyžaduje pripojenie komína – je nutná iba zásuvka
 • na prevádzku nie je potrebné povolenie ani služby kominára
 • žiadne nebezpečné iskry, žiadny dym, žiadne toxické častice sadzí
 • ľahko sa čistí – nie je potrebné odstraňovať popol
 • nie je potrebné skladovať drevo, pelety alebo uhlie

KLARSTEIN Lausanne

 

Klarstein Lausanne – prvý dojem a montáž

Je zabalený veľmi nárazu vzdorne, čo je kvôli sklenenej prednej časti absolútne nevyhnutné. Po rozbalení vyzerá skvele a stáva sa skutočným akcentom každého interiéru. Jeho žiarivý vzhľad vytvorí v priestore príjemnú a útulnú atmosféru. Lesklá čierna sklenená predná časť dodáva interiéru eleganciu, aj keď sa práve nepoužíva. Je obzvlášť nenáročný na priestor: je zavesený na stene ako obraz.

⭐ Montáž

Návod na použitie presne udáva, v akej výške by mal visieť a kde je potrebné urobiť otvory pre hmoždinky. Po vyvŕtaní otvorov umiestnite hmoždinky na miesto. Potom sa zaskrutkujú skrutky pre zavesenie. Po zasunutí skrutiek sa dá kozub zavesiť veľmi jednoducho a bezproblémovo. Potom sa už len rozložia ozdobné kamene a zavesí sklenený predok. Hotovo.

 

Vlastnosti a funkcie

Je možné zapnúť integrované LED osvetlenie, farbu si môžete zvoliť podľa vášho výberu, a KLARSTEIN Lausanne funguje ako „nepriame“ osvetlenie steny. S vykurovacím výkonom až 2 000 W sa miestnosť útulne vykúri. Krb môžete používať aj ako doplnkové kúrenie v prechodnom období alebo v chladných dňoch. Tento exkluzívny model vďaka kvalitnému spracovaniu efektu plameňov mimoriadne silne sprostredkuje pocit skutočného krbu. Tenký, iba 14 cm , dizajn umožňuje dokonalú inštaláciu na stenu.

Jednoduchým stlačením tlačidla je možné Klarstein Lausanne zapnúť a vypnúť z každého rohu miestnosti pomocou dodávaného diaľkového ovládača. Pomocou diaľkového ovládania je možné ovládať aj ďalšie funkcie krbu: funkciu stmievača – či už chcete slabú žiaru alebo silné blikanie plameňa, pomocou stmievača si ho môžete nastaviť sami, LED osvetlenie, zapnutie a vypnutie prístroja a ohrievača.

 

⭐ Bezpečnosť

Klarstein Lausanne má integrovanú ochranu proti prehriatiu. Takto je zaistené okamžité vypnutie prístroja, ak sa vo vnútri dosiahne kritická teplota. Elektrické krby sa považujú za bezpečné a neškodné. Úplný opak krbov na bioetanol, ktoré už viedli k mnohým požiarnym nehodám a zraneniam. Najmä ak máte v domácnosti deti, alebo domáce zvieratá, mali by ste dôverovať skôr elektrickému než bioetanolovému krbu.

 

💡 „Ako sa vlastne v elektrickom krbe vytvorí obraz plameňa?

Plameň elektrického kozubaElektrický krb v skutočnosti nepotrebuje palivo ani drevo, takže v ňom nič nehorí. Výrobcovia používajú rôzne, niekedy mimoriadne sofistikované techniky na simuláciu plameňov. Simulácia pomocou rotujúceho zrkadla a niekoľkých svetelných prvkov LED je dnes najrozšírenejšia.

 

Čistenie a údržba

Správnou starostlivosťou a údržbou zvyšujete životnosť vášho kozuba. Je dôležité, aby ste krb vždy vypli a odpojili z napájania, keď ho nepoužívate. Pred čistením by mal byť úplne vychladnutý, aby nedošlo k popáleniu. Potom môžete utrieť prach z povrchu handričkou z mikrovlákna. Odolné nečistoty je možné odstrániť vlhkou handričkou. Vetracie štrbiny je tiež potrebné starostlivo vyčistiť suchou handrou, ktorá nepúšťa vlákna. Aby ste mohli krb znova zapnúť, musí byť úplne suchý.

 

Cena

Vďaka vysokokvalitnému spracovaniu, skvelému vzhľadu, jednoduchej montáži a ovládaniu, môžeme povedať, že cena 179,90 € je primeraná a dostávate za ňu adekvátnu hodnotu.

 

Čo sa nám na Klarstein Lausanne páči?

 • zabudované nízkohlučné 2-stupňové vykurovanie s vykurovacím výkonom až 2 000 wattov
 • možno znížiť na 1 000 wattov (režim úspory energie)
 • nie je potrebný trojfázový prúd, postačuje domová zásuvka s 230V / 50Hz
 • pôsobivá imitácia skutočných plameňov
 • jednoduchá montáž na stenu pripravená na inštaláciu pomocou dodávaného materiálu na upevnenie
 • úplné ovládanie pomocou dodávaného diaľkového ovládača
 • 7-farebné LED podsvietenie
 • nie je potrebný žiadny komín, ani zapaľovač
 • veľmi štíhly, s hĺbkou iba 14 cm
 • stmievač
 • ochrana proti prehriatiu
 • príjemná hra plameňov
 • pomer ceny a výkonu

 

Čo sa nám na Klarstein Lausanne nepáči?

 • veľká hmotnosť – cca 16 kg
 • predná strana lesklého skla je citlivá na odtlačky prstov
 • spotreba energie 2 kW za hodinu

 

💡 TIP: Ak sa o elektrických krboch aj ďalších možnostiach výberu chcete dozvedieť viac, nenechajte si ujsť Porovnávací test najobľúbenejších krbov roka 2021  

 

Recenzie zákazníkov

Elektrický kozub Klarstein Lausanne je podľa všetkého medzi zákazníkmi nielen obľúbený, ale aj mimoriadne pozitívne hodnotený – má skóre 91%. Jeho majitelia, podobne ako my, hodnotia kladne dizajn, kvalitu spracovania aj funkčnosť. Jedinou objektívnou negatívnou pripomienkou je nie úplne dokonalý slovenský, resp. český návod. Pozrime si niektoré z hodnotení aj spoločne:

Klarstein Lausanne - recenzie

Zhrnutie na záver

S elektrickým krbom Klarstein Lausanne sa z relaxácie na gauči stane vysoko pohodový event. Váš interiér sa stáva útočiskom pre telo aj dušu. Romantické hodiny strávené pri kozube sa stávajú vrcholom večerných hodín. Presvedčí klamne skutočnou simuláciou plápolajúcich plameňov, ktoré v kombinácii s ozdobnými kameňmi ešte viac podporia útulnú atmosféru. Hrejivé teplo sa šíri po celom tele už len pri sledovaní plameňov. Tento efekt zosilní aj funkcia „nepriameho“ podsvietenia. Ovládanie krbu, ohrievača ventilátora a osvetlenia funguje perfektne pomocou diaľkového ovládača alebo priamo na samotnom krbe. Hlučnosť je tiež v poriadku. Výhody prevažujú, takže kúpa tohto krbu sa zdá byť zmysluplná.

 

Najčastejšie otázky k elektrickým kozubom

❓ 1. Ako dobre kúri elektrický krb?

To, ako dobre kúri elektrický krb, závisí predovšetkým od výkonu zariadenia. Čím viac wattov krb dosiahne, tým viac hreje. Väčšina elektrických krbov v testoch dosahuje medzi 1 300 a 3 000 wattov. Upozorňujeme však, že elektrický krb - najmä vo veľkých miestnostiach - zvyčajne nemôže nahradiť kúrenie.

❓ 2. Vyžaduje elektrický krb nejaké povolenie?

Nie, na prevádzku elektrického krbu nie je potrebné povolenie. Elektrický krb môžete umiestniť do ktorejkoľvek miestnosti vo vašom byte alebo dome. Elektrický krb nevyžaduje súhlas kominára ani žiadny iný „úradný súhlas“. Nevyžaduje povolenie, pretože nedochádza k spaľovaniu, ale teplo sa vyrába pomocou elektriny.

❓ 3. Je bezpečné umiestniť krb priamo na stenu? Môžem položiť krb na koberec?

Áno, krb môžete umiestniť na akúkoľvek stenu, do ktorejkoľvek miestnosti alebo na akýkoľvek povrch.

❓ 4. Je daná minimálna vzdialenosť, ktorá sa musí dodržať medzi televízorom a krbom?

Nie, nemusí byť dodržaná minimálna vzdialenosť. Ohriaty vzduch funkcie kúrenia sa odvádza smerom k prednej časti elektrickej krbovej jednotky.

❓ 5. môžem použiť iba plamene bez funkcie ohrevu?

Áno, všetky funkcie je možné používať nezávisle na sebe. Týmto spôsobom je možné plameň použiť oddelene od vykurovacieho výkonu. Pomocou priloženého diaľkového ovládača je možné vykonať nastavenia (plameň, LED osvetlenie, kúrenie, časovač, zapnutie / vypnutie).

❓ 6. Vydáva oheň v krbe praskavé zvuky?

Konkrétne v tomto elektrickom krbe Klarstein výrobca neinštaluje soundbox na simuláciu zvuku, ale existujú modely, ktoré túto funkciu majú.

Výhody

 • elegantný dizajn
 • kvalita Klarstein
 • prijateľná cena
 • časovač

Nevýhody

 • v návode chýba nastavenie časovača

Záver recenzie: Veľmi atraktívny a výkonný kozub v obľúbenej kvalite Klarstein.

Hodnotenie autora
 • výkon
 • jednoduchosť ovládania
 • extra funkcie
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Elektrický krb Klarstein Lausanne bude elegantným doplnkom vášho domova, pretože vďaka lesklej prednej časti z pravého skla prepožičia vašej obývacej izbe ohromnú dávku štýlu, aj keď je vypnutý.

4.6

Lausanne elektrický kozub, 2000W, LED plamene, diaľkové ovládanie

✅ Cena: 179,90 €

Chcem Klarstein Lausanne Klarstein.sk
Vývoj ceny Klarstein Lausanne


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.