Klarstein Skyscraper Ice – test a recenzia

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Klarstein Skyscraper Ice
 • energetická trieda: neudáva
 • chladiaci výkon: 45 W
 • diaľkové ovládanie: áno
 • časovač: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Mobilné klimatizácie
84,01 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Electronic-star.sk

Klarstein Skyscraper Ice vyzerá ako priateľský robot, ktorému spraví najväčšiu radosť rozmaznávať svojho majiteľa čerstvým vzduchom. Tento robotický dojem je spôsobený skutočnosťou, že Klarstein sa rozhodol pre kompaktný a priestorovo úsporný dizajn veže s okrúhlou základňou. V tomto prípade nejde o konvenčný klimatizačný systém, ale o odparovaciu chladiacu vežu, ktorá kombinuje ventilátor, chladič vzduchu a zvlhčovač.

Čítať viac...

porovnanie cien
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
84,01 € Do obchodu Electronic-star.sk
Klarstein.sk ⭐️ oficiálny eshop značky Klarstein
⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
zistiť cenu Do obchodu Klarstein.sk

Klarstein Skyscraper Ice – základné informácie

Klarstein Skyscraper Ice meria v priemere iba 28 centimetrov pri výške 95 centimetrov a je okamžite pripravený k použitiu. Impozantná veža sa dodáva zmontovaná, čo eliminuje potrebu fázy montáže. Na zadnej strane je v spodnej časti je nádrž, ktorá je naplnená obyčajnou vodou z vodovodu. Okrem toho existuje priestor pre chladiaci balíček, ktorý sa postará o ešte vyššiu účinnosť. Súčasťou balenia sú dva takéto chladiace balíčky, ktoré sa musia samozrejme vložiť do mrazničky skôr, ako ich použijete. Zariadenie však môžete používať aj bez nich.

Jednotka sa pripojí do elektrickej zásuvky a potom dvakrát pípne, aby signalizovala svoju pripravenosť. Je potrebné poznamenať, že to nie je klimatizácia. Studený vzduch sa vytvára tým, že voda v nádrži zvlhčuje a ochladzuje nasávaný vzduch a tak výrazne znižuje teplotu v miestnosti. S prietokom vzduchu 500 m³ / h je zariadenie navrhnuté pre stredne veľké až veľké miestnosti, spotreba je veľmi úsporná iba 45 wattov. Nádrž na vodu s označením min-max pojme 6 litrov. Vďaka štyrom pevne namontovaným kolieskam sa dá Skyscraper s hmotnosťou iba 6 kg ľahko presunúť na požadované miesto. Voda sa napĺňa jednoducho a chladiace balíčky sa tiež dajú bez problémov umiestniť do priehradky na vodu. Na prednej časti Klarstein Scyscraper Ice je viditeľný ukazovateľ hladiny vody, aby sa mohla vždy včas doplniť.

Nastavenia je možné vykonať buď na samotnom zariadení, alebo pomocou praktického diaľkového ovládača. K dispozícii sú tri úrovne ventilátora, prevádzkové režimy Normálny, Noc a Natur a tiež funkcia časovača. Pre ešte lepšiu účinnosť je možné zapnúť 180 stupňovú osciláciu. Súčasťou dodávky je aj diaľkové ovládanie. Toto zariadenie je na rozdiel od niektorých klimatizačných jednotiek skutočne tiché a spotrebúva veľmi málo energie. Vďaka svojmu modernému, ale jednoduchému dizajnu sa prispôsobí akémukoľvek štýlu zariadenia. Pokiaľ ide o farebné prevedenie, môžete si vybrať čierny, alebo biely.

 

Dôležité parametre: 
Kapacita nádrže na vodu:6 litrov
Napájanie:220-240 V/50 Hz
Rozmery zariadenia:28 x 95 cm (ØxV)
Dĺžka kábla:1,75 m
Hmotnosť zariadenia:cca 6 kg

 

Funkcie

Zariadenie ponúka rôzne spôsoby použitia. Môžete ho použiť ako ventilátor, ochladzovač vzduchu, alebo ionizátor.

 

Ventilátor

Funkcie Skyscraper Klarstein sú vysvetlené rýchlo. Ventilátor rozhýbe vzduch v miestnosti tromi nastaviteľnými rýchlosťami. Aby bol účinok maximalizovaný, je možné zapnúť kmitanie, ktoré sa otáča v uhle 180 ° zľava doprava a späť. Okrem toho je možné prepínať medzi prevádzkovými režimami – normálnym, nočným a režimom natur. V nočnom režime ventilátor mení rytmus každých 30 minút na najbližšiu nižšiu rýchlosť a nakoniec sa vypne. Režim Natur napodobňuje prirodzený vietor a strieda rýchlosti ventilácie. Rôzne možnosti môžete navoliť pohodlne pomocou priloženého diaľkového ovládača. Jednotlivé rýchlosti a režimy sú dobre rozlíšiteľné, zatiaľ čo hluk začína byť rušivý až na maximálnej úrovni.

 

Ochladzovač

Aby sme zistili, do akej miery dokáže jednotka ochladiť vzduch, uvoľníme zaistenie na zadnej časti veže, aby sme mohli vytiahnuť nádrž na vodu. Žiaľ, nemožno ju úplne vybrať, čo je rušivé, ak sa má nádrž vyprázdniť ručne. Naplňte 6 litrovú nádrž až po značku maxima čistou vodou. Pre lepší efekt chladenia vložíme priložené a zmrazené chladiace balíčky do nádrže na vodu a zapneme zariadenie. Nasávaný vzduch je teraz ochladený odparovaním ľadovej vody a uvoľnený do miestnosti. Chladiace balíčky vydržia asi 3 hodiny (nie 4, ako uvádza návod) a potom sa musia znova zmraziť. Celkovo samozrejme neočakávajte, že to bude mať účinok bežnej klimatizácie. Skyscraper je podľa nášho názoru celkom schopný vytvoriť príjemnú, čerstvú klímu v miestnosti.

 

Ionizácia

K vytvoreniu príjemnej klímy prispieva aj funkcia automatickej ionizácie / čistenia vzduchu: Nasávaný vzduch sa najskôr filtruje, aby sa odstránili častice prachu a nečistôt, a potom sa ionizuje, aby sa odstránili nepríjemné pachy, ako napríklad cigaretový dym a baktérie. Pri veľmi intenzívnom zápachu ale Skyscraper dosiahne svoje hranice. Je potešujúce, že počas ochladzovania vlhkosť v miestnosti nepresiahne 60% . Filter sa dá ľahko vybrať, vyčistiť pod tečúcou vodou a po dokonalom vysušení znova vložiť. Toto by sa malo spraviť najmenej raz mesačne, pretože filter by sa mal čistiť v takomto intervale. Pri občasnom používaní zariadenia je to potrebné samozrejme menej často.

Displej a ovládanie

Displej s názornými symbolmi

Úplne hore je veža ukončená displejom a ovládacím panelom. Displej je v čiernom ráme a zobrazuje vybrané nastavenia na zeleno rozsvietenými symbolmi a číslami. V strede ovládacieho panela je oranžové tlačidlo pre zapnutie alebo výber rýchlosti ventilátora. Tieto sú označené smart ikonkami, ventilátor s tromi krídlami predstavuje najnižšiu úroveň. Nasleduje stred (päť krídel) a najvyššia úroveň (sedem krídel).

Priamo nad týmto centrálnym tlačidlom je tlačidlo „Timer” (Časovač), ktoré nastaví automatické vypnutie v polhodinových intervaloch až do 7,5 hodiny. Príslušný časový interval sa zobrazí na centrálnom displeji v hodinách (30 minút = 0,5 na displeji). Ak časovač nie je aktívny, na displeji sa jednoducho zobrazí „00“. Mimochodom, to sa stane, akonáhle pripojíte Skyscraper Ice k sieti.

V smere otáčania hodinových ručičiek sú potom tlačidlá na zapnutie funkcie chladenia a zvlhčovania („Cooler/Humidifier“), oscilačný pohyb ventilátora („Swing“), vypnutie zariadenia („Off“) a výber prevádzkového režimu („Mode“). Tu sú tri možnosti na výber. Okrem konštantnej prevádzky (bez zobrazenia na displeji), sa v režime „Natur“ (symbolizovaný na displeji palmou) dá aktivovať neustále sa meniaci prúd vzduchu. Nočný režim (symbolizovaný mesiacom a hviezdou) sa postará o to, aby ventilátor po 30 minútach automaticky prepol na najbližšiu nižšiu rýchlosť, až kým sa nakoniec nevypne.

 

Diaľkové ovládanie

Klarstein Skyscraper Ice ponúka možnosť úpravy nastavení aj pomocou diaľkového ovládača. Má kruhový dizajn a vďaka zaobleným hranám sa drží veľmi komfortne. Nemusíte presne zamerať, približná orientácia na displeji vzduchového chladiča postačuje na prenos signálu. Tlačidlá sú usporiadané v rovnakom poradí ako na ovládacom paneli samotnej veže – iba tlačidlo „On / Speed“ sa posunulo hore do stredu medzi časovač a funkciou chladenia. Inak tu platí aj to, že príslušné tlačidlo na prepínanie funkcií musí byť stlačené viackrát. Trochu nepríjemné je len neustále pípnutie, ktoré potvrdzuje vstup.

Podrobný popis a manual k obsluhe tohto zariadenia nájdete tu .

 

Výkon

Pípanie je ale rýchlo zabudnuté, pretože Klasrtein Skyscraper Ice vyniká výkonom, ktorý vás presvedčí. S prietokom vzduchu 500 m³ / h je vhodný aj pre väčšie miestnosti. Dokonca aj najnižšia úroveň vytvára vážny prúd vzduchu, ktorý dokáže odfúknuť voľné listy zo stola aj zo vzdialenosti jedného metra. Tomu zodpovedajúc je na vyšších úrovniach takmer víchrica – varujeme filatelistov! Funkcia chladenia je tiež pozoruhodne výkonná. Najmä použitie zahrnutých chladiacich balíčkov výrazne znižuje teplotu poryvu. Tak signifikantne, že človek by sa radšej nemal vystavovať priamemu prúdeniu vzduchu príliš dlho – v opačnom prípade by mohol riskovať nachladnutie. Skyscraper Ice však myslel aj na túto eventualitu a ponúka veľkorysú funkciu oscilácie. Mimochodom, vyzerá to tak, že “chladiaci robot” sa zvedavo pozerá po miestnosti. Malý pohľad do budúcnosti …

 

Ako hodnotíme Klarstein Skyscraper Ice?

Ak sa chcete zbaviť dusného teplého vzduchu vo vašom interiéri, atraktívny Klarstein Skyscraper Ice je vynikajúcou voľbou. Ale opäť tu treba zdôrazniť, že nejde o klimatizáciu v tradičnom zmysle. Ochladzovanie vzduchu sa dosiahne odparením vody zo 6-litrovej nádrže na vodu. Obsluha je veľmi jednoduchá. Okrem pravidelného čistenia filtra nie je potrebná žiadna starostlivosť ani údržba.

 

Recenzie zákazníkov

Pokiaľ sa pozriete na hodnotenia zákazníkov, ktoré prináša Heureka, je zrejmé, že v tomto prípade treba mať jasno v tom, že nekupujete klimatizáciu, ale “len” ochladzovač, zvhlčovač, resp. ventilátor. Tieto funkcie aj vynikajúco plní. Čo sa tomuto zariadeniu dá vyčítať je nepraktické vylievanie vody, ako sme aj spomínali vyššie a objavuje sa to aj v zákazníckych recenziách. Poďme sa na niektoré pozrieť:

Klarstein Skyscraper Ice - recenzie

Ďalšie hodnotenia → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Ochladzovač vzudchu Skyscraper Ice ponúka vynikajúci efekt rýchlo a bez veľkej prípravy. Vďaka svojej flexibilite a dizajnu sa zmestí kdekoľvek a môže pokojne vykonávať svoju prácu. Malé mínus by sme dali za hlasitosť ventilátora. Pri nastavení na najvyššiu úroveň už televízor nepočujete. Na najnižšej úrovni je úroveň hlasitosti super, ale chladiaci účinok je tiež relatívne nízky. Dobrým kompromisom z hľadiska hlučnosti aj chladiaceho účinku je druhá úroveň. Vo všeobecnosti však môžeme povedať, že na prvý pohľad mierne odstrašujúca cena vo výške cca 150 eur sa zdá byť celkom opodstatnená.

Výhody

 • atraktívny a praktický dizajn
 • nízka cena
 • zvlhčuje a ionizuje

Nevýhody

 • nádoba na vodu sa nešikovne vyprázdňuje
 • nočný režim je trocha hlučný

Záver recenzie: Atraktívny model za rozumnú cenu poskytne neporovnateľne lepšiu službu ako klasický ventilátor.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • výkon
 • jednoduchosť obsluhy
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Klarstein Skyscraper Ice je výkonný a efektívny ventilátor, ktorý môžeme odporučiť.

4.8

Klarstein Skyscraper Ice

✅ Cena: 84,01 €

Chcem Klarstein Skyscraper Ice Electronic-star.sk
Vývoj ceny Klarstein Skyscraper Ice


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.