Klarstein Stavanger – ultrazvukový zvlhčovač vzduchu (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 20. októbra 2021 0
Stavanger zvlhčovač vzduchu
 • Typ zvhlčovača: Ultrazvukový
 • Odporúčaná veľkosť miestnosti: - m²
 • Zvlhčovací výkon: 300 ml/hod.
 • Kapacita vodnej nádržky: 3,5 l
 • Príkon: 25 W
 • Hlučnosť: - dB
 • Čistenie vzduchu: Nie
 • Automatické funkcie: Áno
 • Displej: Nie
 • Možnosť arómaterapie: Áno
 • Režim samočistenia: Nie
 • Aplikácia do telefónu: Nie
 • Hmotnosť: 1,4 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Zvlhčovače vzduchu
44,91 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Klarstein.sk

Zvlhčovač vzduchu Klarstein Stavanger, rovnako ako zvlhčovače všeobecne, je relatívne neznámy a aj keď je tento typ zariadenia v mnohých domácnostiach pomerne nezvyčajný, tí ktorí sa preň rozhodnú sú nadšení. Klarstein Stavanger je skvelým spôsobom, ako udržiavať zdravú vlhkosť vo vašej domácnosti. Zvýšením vlhkosti môžete chrániť zdravie svojej rodiny, štruktúru vášho domu pred účinkami suchého vzduchu a zlepšiť celkový pocit komfortu v interiéri.

Čítať viac...

kde kúpiť
Klarstein.sk ⭐️ oficiálny eshop značky Klarstein
⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
44,91 € Do obchodu Klarstein.sk

Porovnanie - Dôležité parametre

Dôležité parametre Klarstein Stavanger v porovnaní s víťazmi testu zvlhčovačov vzduchu

Ľudová voľba Stavanger zvlhčovač vzduchu
Klarstein Stavanger
Pre náročných Boneco IN 2055D
Boneco IN 2055D
Zlatá stredná cesta Biely zvlhčovač vzduchu
Rovus Nano
Cena44,91 €295,10 €149,99 €
Typ zvhlčovačaUltrazvukovýDiskovýUltrazvukový
Odporúčaná veľkosť miestnosti (m²)-5070
Zvlhčovací výkon (ml/hod.)300300280
Kapacita vodnej nádržky (l)3,54,53,5
Príkon (W)2520-
Hlučnosť (dB)-25-
Čistenie vzduchuNieNieÁno
Automatické funkcieÁnoÁnoÁno
Protišmykové nožičkyÁnoNeuvedenéÁno

Porovnanie - Ďalšie funkcie a vlastnosti

Ďalšie funkcie a vlastnosti Klarstein Stavanger v porovnaní s víťazmi testu zvlhčovačov vzduchu

Ľudová voľba Stavanger zvlhčovač vzduchu
Klarstein Stavanger
Pre náročných Boneco IN 2055D
Boneco IN 2055D
Zlatá stredná cesta Biely zvlhčovač vzduchu
Rovus Nano
Cena44,91 €295,10 €149,99 €
DisplejNieÁnoÁno
LED osvetlenieNieNieNie
ČasovačNieNieÁno
Počet rýchlostí ventilátoru-2-
Možnosť arómaterapieÁnoÁnoNie
Režim samočisteniaNieNieNie
PredohrevNieNieNie
Diaľkové ovládanieNieNieNie
Automat. vypnutie pri vyčerpaní zás. na voduÁnoNieÁno
Aplikácia do telefónuNieNieNie

Porovnanie - Rozmery, hmotnosť, farba

Rozmery, hmotnosť, farba Klarstein Stavanger v porovnaní s víťazmi testu zvlhčovačov vzduchu

Ľudová voľba Stavanger zvlhčovač vzduchu
Klarstein Stavanger
Pre náročných Boneco IN 2055D
Boneco IN 2055D
Zlatá stredná cesta Biely zvlhčovač vzduchu
Rovus Nano
Cena44,91 €295,10 €149,99 €
Výška (cm)293637
Šírka (cm)193622
Hĺbka (cm)163623
Hmotnosť (kg)1,45,92,7
Dĺžka prívodového kábla (m)1,51,71,5
Farbačiernabiela, čiernabiela

Klarstein Stavanger – základné informácie

Tento model charakterizuje nízka spotreba energie – iba 25 W pre vytvorenie príjemnej klímy v miestnosti. Nádrž na vodu s objemom 3,5 l s odparovacou schopnosťou až 300 ml / h za hodinu ponúka aj funkciu aromatizácie vzduchu. Pracuje pomocou systému ultrazvukového rozprašovania, úplne bez tepla.

ultrazvukový zvlhčovač vzduchu Klarstein Stavanger

Technické parametre: 
Zásobník na vodu:3,5 litra
Výkon odparovania:do 300 ml/h
Prevádzka jednej nádrže:cca 12 hodín
Funkcia aromatizácie:áno
Rozmery (ŠxVxH):cca 19 x 28,5 x 16 cm
Hmotnosť:cca 1,4 kg

 

Ako funguje Klarstein Stavanger?

Zvlhčovač pozostáva z piezoelektrického meniča, ktorý je ponorený vo vodnom lôžku a prevádza elektronické signály na vysokofrekvenčnú mechanickú osciláciu. Rýchlosť kmitania sa postupne zvyšuje, čím sa častice vody pomaly premieňajú na menšie častice. Technicky povedané, keď sa rýchlosť kmitania zvýši na úroveň, kde častice vody už nemôžu sledovať oscilujúci povrch, pri silnom stlačení dôjde k okamžitému stlačeniu, ktoré vedie k tvorbe vzduchových bublín. Drobné kvapôčky rozbijú povrchové napätie vody a rozptýlia sa do miestnosti ako vodné pary a zmiešajú sa s prúdom vzduchu. Keď sa hmla rozptýli, takmer okamžite vytvorí chladnejšie a vlhké prostredie.

Zvlhčovač uvoľňuje vo svojom procese zvlhčovania minerály, ktoré sú obsiahnuté vo vode. Tieto minerály sa sformujú do prachu známeho ako „biely prach“, ktorý sa zvyčajne dostane na najbližší kus nábytku alebo spotrebič. Tento prach nie je nebezpečný pre zdravie a nebude mať vplyv na fungovanie zvlhčovača. Aj keď nie je možné úplne ho eliminovať, môžete ho redukovať použitím destilovanej vody. Množstvo uvoľnených minerálov závisí od toho, aká tvrdá je vaša voda.

 

Vlastnosti a funkcie

Ako sme už spomenuli, ide o ultrazvukový zvlhčovač vzduchu, ktorý využíva rozprašovač, čo je vlastne malá vibračná membrána na vytvorenie chladnej hmly. Keďže na odparovanie nepotrebuje ventilátor jeho prevádzka je mimoriadne tichá. Preto je Klarstein Stavanger ideálny pre spotrebiteľov, ktorí považujú odparovacie zvlhčovače za príliš hlasné. Ultrazvukový typ zvlhčovačov je považovaný aj za “čistejšie” spektrum zvlhčovacích zariadení. S týmto typom sa obvykle nemusíte starať o výmenu filtra, hoci budete musieť nádrž dopĺňať a udržiavať ju v čistote.

 

➡️ Nádrž na vodu

Tento model je vybavený nádržou s kapacitou 3,5 litra, ktorá umožní cca 12 hodín nepretržitej prevádzky. LED dióda vás informuje, keď je hladina vody príliš nízka a je potrebné ju doplniť. Toto je súčasť zvlhčovača, ktorá bude vyžadovať údržbu a pravidelné čistenie.

 

➡️ Prevodník

Táto jednotka roznecuje vysokofrekvenčné vibrácie a spôsobuje, že sa voda mení na parnú hmlu. Vďaka tejto pokročilej technológie sú použitie aj údržba tohto zvhlčovača mimoriadne jednoduché. Čo je v tomto prípade naozaj plus, pretože slovenský návod na použitie nie je k dispozícii. Manuál v nemčine, resp. v angličtine nájdete tu.

 

➡️ Ultrazvukový generátor

Ultrazvukový generátor je zdrojom energie pre prevodník. Bez činnosti generátora by prevodník nefungoval. Generátor je ďalší článok pokročilých technológií, ktoré zjednodušujú prevádzku tohto modelu.

 

➡️ Aromatická podložka

Klarstein Stavanger ponúka možnosť použitia aromatických, resp. esenciálnych olejov, ktoré len nakvapkáte na pribalenú podložku.

 

➡️ Spotreba energie

Klarstein Stavanger je veľký šetrič energie. Jeho prevádzka vyžaduje veľmi málo elektriny. V porovnaní s teplými zvlhčovačmi spotrebuje tento model až o 93% menej energie a elektriny.

A takto vyzerá zvlhčovač v akcii:

Klarstein Stavanger Luftbefeuchter mit Aromafunktion für angenehme Raum Luft verbrauchsarmer

 

Čistenie a údržba

Aj keď vyžaduje občasné čistenie, nepotrebuje toľko pozornosti ako odparovací zvlhčovač. Ak sa zvlhčovač nepoužíva, dôrazne odporúčame vyčistiť ho a vysušiť. Ak tak neurobíte, môže to viesť k rastu plesní a baktérií. Na rozdiel od odparovacích zvlhčovačov Klarstein Stavenger nepoužíva filter, ktorý by bolo potrebné meniť.

 

Bezpečnosť

Keďže sa do ovzdušia dostáva studená hmla a zariadenie negeneruje žiadne teplo, je ideálne pre domácnosti s deťmi a zvieratami. Napriek tomu odporúčame umiestniť ho mimo dosahu detí (a domácich zvierat).

 

Prečo by ste mali zvážiť kúpu tohto zariadenia?

Vyzdvihneme len niekoľko kľúčových benefitov najmä pre zimné mesiace:

 • redukovaný prenos vírusov – zimná sezóna prichádza s množstvom vírusových a bakteriálnych infekcií, ktoré sa rýchlo pohybujú v suchom vzduchu, ale ich pohybu môže brániť vlhkosť vo vzduchu. Zvlhčovač vzduchu udržiava vlhkosť vnútorného vzduchu a znižuje tak pravdepodobnosť, že ľahko chytíte alebo prenesiete infekcie. Ak už bojujete s infekciou, zvlhčovač robí dýchanie komfortnejším a zotavenie rýchlejším. Menej kašlete a kýchate, pretože vlhkosť udržuje vaše dýchacie cesty vlhké, čo vedie k menšiemu podráždeniu.
 • prečistené dutiny – upchaté dutiny spôsobia, že sa cítite mizerne. Vlhkosť zvlhčovača lubrikuje nazálny priechod a zbaví sucha a tesnosti v nose
 • pružná pokožka – zima a chlad zbavuje pokožku vlhkosti, čo vedie k suchej, popraskanej pokožke. Suchý vzduch je obzvlášť krutý k pokožke bábätiek a detí. Ich pokožka je citlivejšia a rýchlejšie podľahne účinkom suchého vzduchu. Zvlhčovač zaistí, že vaša pokožka zostáva pružná, hebká a zvlhčená.
 • lepší spánok  – dýchanie v suchom vzduchu sťažuje uvoľnenie sa v pohodlnom spánku, pretože hrdlo a nos sú na pocit vysušené. Spánok so zvlhčovačom v spálni umožňuje telu dosiahnuť príjemné interné podmienky, ktoré napomáhajú pokojnému a regeneračnému spánku. Vedeli ste, že čím suchší vzduch, tým výraznejšie chrápanie? Zvlhčovač ho pomôže zmierniť.

 

Čo sa nám na zvlhčovači Klarstein Stavanger páči?

 • veľmi tichý zvlhčovač vzduchu, aj počas prevádzky si ho v miestnosti ledva všimnete
 • energeticky úsporný
 • jednoducho sa používa
 • minimálna údržba
 • cenovo dostupný
 • možnosť použitia aromatických a esenciálnych olejov
 • dostatočne veľká nádrž na vodu a následne pol dňa nepretržitej prevádzky
 • jednoduchý dizajn
 • kompaktné rozmery
 • zvlhčovač prichádza v bielej alebo čiernej farbe, takže si môžete vybrať farbu, ktorá lepšie zapadne do vášho interiéru.

 

Čo sa nám na zvlhčovači Klarstein Stavanger nepáči?

 • zanechá “biely prach” na nábytku v bezprostrednej blízkosti (aj keď to závisí od tvrdosti vody)
 • nie je k dispozícii slovenský manuál

 

💡 TIP Ak ešte nie ste rozhodnutí, možno vám napovie Veľký test najlepších zvlhčovačov aktuálnej ponuky trhu, ktorý nájdete tu.

 

Recenzie zákazníkov

Klarstein Stavanger nemá mnoho recenzií. Je to možno aj preto, že zvlhčovače sa ešte nestali takou neoddeliteľnou súčasťou našich životov a domácností ako iné spotrebiče. Avšak tie hodnotenia, ktoré Heureka prináša, sú vo všeobecnosti kladné. Pozrime si niektoré z nich spoločne:

Klarstein Stavanger - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Či už hľadáte zvlhčovač, ktorý šetrí energiu, je takmer nehlučný, bezpečný pre vaše deti, alebo vyžaduje minimálnu údržbu, Klarstein Stavanger vám to všetko ponúka a navyše vám za jeho kúpu budú vďačné aj vaše rastliny a domáce zvieratá.

Výhody

 • energeticky úsporný
 • možnosť aromaterapie
 • dostupná cena
 • signalizuje vyprázdnenie nádrže

Nevýhody

 • osvetlenie sa nedá vypnúť

Záver recenzie: Ďalší model, ktorý sa dá najlepšie charakterizovať ako "dobrý pomer výkonu, dizajnu a ceny.

Hodnotenie autora
 • výkon
 • dizajn
 • spotreba energie
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Ak hľadáte zariadenie na udržanie optimálnej úrovne vlhkosti vášho domova po celý rok, Klarstein Stavanger je dobrou voľbou.

4.8

Stavanger zvlhčovač vzduchu

✅ Cena: 44,91 €

Chcem Klarstein Stavanger Klarstein.sk
Vývoj ceny Klarstein Stavanger


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.