Kombinovaná chladnička s mrazničkou LG GBB60PZEFS (recenzia)

Redakcia DoDomácnosti.sk Recenzia 19. októbra 2021 0
LG GBB60PZEFS
 • Typ chladničky: Samostatne stojaca
 • Objem chladničky: 250 l
 • Objem mrazničky: 93 l
 • Počet políc chladničky: 4
 • Počet zásuviek mrazničky: 3
 • Umiestnenie mrazničky: Dole
 • Energetická trieda: A
 • Hlučnosť: 37 dB
 • Akumulačná doba: 16 hod
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Chladničky
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Voľne stojaca chladnička LG GBB60PZEFS udrží vaše potraviny vždy dlho čerstvé. Najväčšou prednosťou tejto chladničky je najlepšia energetická trieda A +++. Ušetríte tak až 32 % energie vďaka revolučnému invertorovému lineárnemu kompresoru, ktorý chladničke zaistí dlhú životnosť a optimálne riadenie teploty. K tomuto dopomôže aj signalizácia otvorených dverí.

Túto kombinovanú chladničku si obľúbite aj preto, že jej hlučnosť je len 37 dB a nebude vás teda v kuchyni vôbec rušiť. Disponuje tiež mnohými praktickými funkciami, ktoré ocení každý člen domácnosti. O tých si povieme podrobnejšie nižšie. LG GBB60PZEFS je chladnička vhodná do každej domácnosti a s celkovým objemom 343 litrov ju využije aj viacčlenná rodina. Prečítajte si, aké sú jej ďalšie výhody, ale aj nevýhody.

Dôležité parametre

LG GBB60PZEFS
LG GBB60PZEFS
Cena829,75 €
Typ chladničkySamostatne stojaca
Objem chladničky (l)250
Objem mrazničky (l)93
Počet políc chladničky4
Počet zásuviek mrazničky3
Umiestnenie mrazničkyDole
Energetická triedaA
Ročná spotreba el. energie (kWh)178
Hlučnosť (dB)37
Akumulačná doba (hod)16
Mraziaca kapacita (kg / 24h)10,0
DizajnKlasický
InteligentnáNie
Klimatická triedaSN-T (+10 až +43°C)

Funkcie, vlastnosti a rozmery

LG GBB60PZEFS
LG GBB60PZEFS
Cena829,75 €
Beznámrazový systém (No frost)Áno
SamorozmrazovanieÁno
VentiláciaÁno
Multi-AirFlowÁno
DisplejÁno
Indikácia otvorených dverí chladničkyÁno
Antibakteriálna ochranaÁno
Nulová zónaNie
Super chladenieNie
Super mrazenieÁno
Oddelená reguláciaÁno
WiFi pripojenieNie
Prázdninový režim (Vacation Mode)Áno
Smer otvárania dveríVoliteľný
Nábeh dveríÁno
Manuálna regulácia teplotyÁno
Mobilná aplikáciaNie
Výška (cm)201,0
Šírka (cm)59,5
Hĺbka (cm)65,0
Hmotnosť (kg)77,0

Základné informácie

Celkový objem chladničky LG GBB60PZEFS je 343 litrov. Chladiaca časť tvorí 250 litrov a mraziaca časť teda 93 litrov. Za jeden celý rok spotrebuje približne 178 kWh. Police vo vnútri sú vyrobené z tvrdeného skla a priehradky sú priehľadné, aby ste vždy videli, čo v nich máte uskladnené. Mrazničku tvoria tri transparentné priehradky, z ktorých prostredná je určená na veľké a objemné potraviny. Je umiestnená v spodnej časti, čo je najobľúbenejší variant umiestnenia v dnešnej dobe.

Pozitívom je tiež mraziaci výkon spotrebiču, za deň zvládne zamraziť 10 kg potravín. Trochu slabšia je však akumulačná doba chladničky. V prípade, že by vám vypadla elektrická energia, vydržia potraviny schladené ešte 16 hodín. Radi si doprajete dobre vychladené víno? Značka LG myslela v tomto prípade aj na vás. Disponuje totiž držiakom, do ktorého sa vmestí až päť fliaš naraz.

Ďalšie dôležité parametre:

Hlučnosť37 dB
Klimatická triedaSN-T
Energetická triedaA +++
Akumulačná doba16 hodín
Čistý objem chladničky250 l
Objem mrazničky93 l
Rozmery201 x 59,5 x 65 cm (VxŠxH)
Hmotnosť81 kg
Mraziaca kapacita10 kg/ 24 hod

 

Prevádzka chladničky

Spotrebič je skonštruovaný tak, aby pracoval v limitovanom rozsahu okolitých teplôt, v závislosti na klimatických zónach. Spotrebič nepoužívajte pri teplote mimo limitu. Klimatická trieda chladničky LG GBB60PZEFS  je SN-T, preto sa snažte toho držať. Presnú teplotu vyčítate z tabuľky:

TriedaSymbolRozsah okolitých teplôt v °C
Rozšírené mierneSN+10 ~ +32
MierneN+16 ~ +32
SubtropickéST+16 ~ +38
TropickéT+16 ~ +43

 

Ako zapojiť chladničku:

 • Vyberte vhodné miesto, kde umiestnite váš spotrebič.
 • Vyhýbajte sa jeho umiestneniu v blízkosti zdrojov tepla, priameho slnečného žiarenia alebo vlhka.
 • Aby mohla chladnička účinne fungovať, v jej okolí musí byť dobrá cirkulácia vzduchu. Ak je umiestnená
  vo výklenku steny, nechajte minimálne 5 cm medzeru.
 • Aby sa zabránilo vibráciám spotrebiča, musí stáť rovno. Ak treba, použite nastaviteľné skrutky na vyrovnanie nerovného povrchu. Pre lepšie zatváranie dverí nastavte prednú časť o niečo vyššie ako zadnú. Nastaviteľné skrutky sa nastavujú veľmi ľahko jemným pootočením. Otočte nastaviteľné skrutky v protismere hodinových ručičiek na pozdvihnutie zariadenia a v smere hodinových ručičiek na jeho poklesnutie.
 • Dôkladne vyčistite chladničku s mrazničkou a poutierajte prach nahromadený počas prepravy.
 • Doplnky ako kôš na ľadové kocky, atď. nainštalujte na príslušné miesto.
 • Do zásuvky, v ktorej je zapojený spotrebič, nezapájajte iné spotrebiče.

Nastavenie teploty v chladničke LG GBB60PZEFS

Spustenie spotrebiča

Keď je už chladnička nainštalovaná, nechajte ju 2 až 3 hodiny stabilizovať pri normálnej prevádzkovej teplote. Potom ju môžete naplniť čerstvým alebo mrazeným jedlom. Ak je zástrčka odpojená, počkajte 5 minút, skôr ako ju opätovne zapojíte. Chladnička s mrazničkou je následne pripravená na používanie.

 

Programy a funkcie

Chladnička s mrazničkou LG GBB60PZEFS disponuje tiež rôznymi funkciami, ktoré isto oceníte. Sú to napríklad nenámrazový systém a antibakteriálna ochrana, pri čistení navyše oceníte aj oddelenú reguláciu, vďaka ktorej môžete vypnúť len jednu časť chladničky. Pre pohodlnejšie používanie je model vybavený tiež zameniteľným otváraním a displejom, ktorý vám podá všetky podstatné informácie, napríklad o aktuálnej teplote v chladničke. O rovnomerné rozloženie teplôt a cirkuláciu vzduchu sa potom postará ventilátor.

Chladnička prináša revolučné programy ako FRESH Balancer, FRESH Converter a NatureFRESH chladenie, ktoré zachovajú potraviny dlho čerstvé.

Eco FriendlyChladnička s mrazničkou pracuje v režime šetrenia energie, čo je výhodné keď ste na dovolenke, pretože sa zníži spotreba energie. Pri stlačení tlačidla “ECO FRIENDLY” sa funkcia spustí a rozsvieti sa kontrolka. Pri opakovanom stlačení sa funkcia vypne.
Detský zámokStlačením tohto tlačidla zablokujete funkciu ostatných tlačidiel. “Zamknutie” alebo “odomknutie” sa zopakuje vždy po stlačení tlačidla “LOCK” (zamknúť).
Alarm dveríAk sú dvere chladničky dlhšie otvorené, spustí sa zvukový alarm.
Fresh BalancerZásuvka na čerstvé potraviny. Posúvaním poistky na schránke na skladovanie zeleniny môžete upraviť vlhkosť.
Nature FreshPomocou tejto technológie je chladný vzduch vháňaný hneď niekoľkými prieduchmi, čím je zaistené rovnomernejšie schladenie priestoru chladničky. Výsledkom je až o 76 % lepšia cirkulácia studeného vzduchu v porovnaní so systémom Semi No Frost.
Multi Air FlowPraktické prúdenie a cirkulácia chladného vzduchu Multi Air Flow eliminuje teplotné odchýlky v chladničke aj mrazničke.
Fresh ConverterKaždá potravina vyžaduje pre zachovanie čerstvosti inú teplotu. Preto je táto chladnička vybavená zásuvkou FRESH Converter, vďaka ktorej môžete nastaviť ideálnu teplotu na skladovanie mäsa, rýb alebo zeleniny.
Držiak na vínoPraktický držiak na víno, ktorý dokáže uskladniť naraz až päť fliaš.
Smart DiagnosisTechnológia Smart Diagnosis iba za 20 sekúnd rozpozná problémy chladničky.
Zero ClearanceFunkcia pre jednoduché vyberanie priehradiek.

 

Upozornenie na vysokú teplotu

Ak je teplota v mrazničke vysoká v dôsledku výpadku elektrického prúdu, začne blikať svetelná dióda signalizujúca teplotu v mrazničke a spustí sa zvukový alarm. V tom prípade urobte nasledovné:

 1. Stlačte tlačidlo Freezer (mraznička), ktorým vypnete túto signalizáciu.
 2. Ak teplota klesne na vhodnú hodnotu, svetelná dióda prestane blikať a zvukový alarm sa vypne automaticky. 

Táto funkcia sa môže aktivovať:

 • keď je chladnička zapnutá
 • keď je teplota v mraziacej priehradke príliš vysoká
 • keď výpadok elektrického prúdu trvá dlho
 • keď je v mrazničke uložené veľké množstvo teplých potravín
 • keď sú dvere mrazničky otvorené príliš dlho alebo keď sa otvárajú príliš často

 

Recenzie zákazníkov

Pri výbere chladničky s mrazničkou sa riaďte aj recenziami zákazníkov, ktoré sú uvedené na internete. Značne vám pomôžu pri rozhodovaní, keďže sú tu spomenuté reálne skúsenosti s výrobkom. Čo sa týka chladničky s mrazničkou LG GBB60PZEFS, nie je veľa negatív, ktoré by sme jej mohli vytknúť. Čo však užívatelia často spomínajú, sú veľké rozmery spotrebiča. Na druhej strane, každého poteší energetická trieda či praktické funkcie. Prečítajte si, aké môžu byť výhody a nevýhody tohto modelu podľa recenzií zákazníkov na Heureke.

Recenzia chladničky LG GBB60PZEFS 80%

hodnotenie LG GBB60PZEFS zákazníkom na Heureke, 80%

Recenzia chladničky LG GBB60PZEFS 80%

hodnotenie LG GBB60PZEFS zákazníkom na Heureke, 80%

Recenzia chladničky LG GBB60PZEFS 100%

hodnotenie LG GBB60PZEFS zákazníkom na Heureke, 100%

 

Konečné zhodnotenie

Chladnička s mrazničkou LG GBB60PZEFS je praktický spotrebič, ktorý poskytuje množstvo priestoru pre vaše chladené aj mrazené potraviny. Je to naozaj tichý a úsporný model s vysokým mraziacim výkonom a pestrou ponukou funkcií. Jedným z nedostatkov je trochu kratšia akumulačná doba a chýbať vám tiež môže nulová zóna. Tá však nepatrí k úplne bežným doplnkom chladničky a záleží len na vás, či tento prvok vyžadujete alebo nie je pre vás až taký dôležitý. Taktiež vás musíme upozorniť, že chladnička nepatrí medzi tie menšie modely, preto je možné, že sa vám nemusí vmestiť napríklad do výťahu. V konečnom dôsledku môžme skonštatovať, že táto chladnička patrí medzi tie kvalitnejšie výrobky a jej kúpu neoľutujete.

Výhody

 • držiak na víno
 • energetická trieda A +++
 • Eco Friendly režim
 • množstvo praktických funkcií

Nevýhody

 • veľké rozmery spotrebiča
 • všeobecný manuál pre všetky typy chladničiek

Záver recenzie: Skvelý úsporný model chladničky značky LG s energetickou triedou A +++ s rôznymi funkciami, ktorý uskladní dostatočné množstvo potravín.

Hodnotenie autora
 • Hlučnosť
 • Výkonnosť
 • Odmrazovanie
 • Využiteľný vnútorný priestor
 • Akumulačná doba

Súhrn

Skvelý úsporný model chladničky značky LG s energetickou triedou A +++ s rôznymi funkciami, ktorý uskladní dostatočné množstvo potravín.

4.5

LG GBB60PZEFS

✅ Cena: 829,75 €

Chcem LG GBB60PZEFS Hej.sk
Vývoj ceny LG GBB60PZEFS


Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.