Marimex 10600015 ProStar 6 (piesková) - krátka recenzia

19. októbra 2021 0
MARIMEX 10600015 ProStar 6 Filtrace písková
 • typ filtrácie: piesková
 • filtračný výkon: 6 600 l / h
 • maximálna teplota vody: neudáva
 • hmotnosť: 15 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Bazénové filtrácie
199,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Aj filtrácia Marimex 10600015 ProStar 6  pracuje pomocou piesku, ako všetky doteraz predstavené, jej výhodou je však, oproti predchádzajúcim, možnosť napojenia na všetky druhy nadzemných bazénov s objemom do 30 000 litrov. Disponuje šesťcestným ventilom, predfiltrom a tlakomerom. Je vhodná na napojenie na hadice s priemerom 32/38 mm. Piesok nie je súčasťou balenia, potrebné množstvo náplne je 17 kilogramov. V prípade tohto zariadenia ide o najpredávanejší model posledných rokov.

Výhody

 • dobrý pomer výkon - kvalita - cena
 • pracuje veľmi rýchlo

Nevýhody

 • nekvalitný návod
 • obruč z plastu a aj sa zložito nasadzuje

Záver recenzie: Filtrácia, ktorá pracuje rýchlo, efektívne a celkom ticho.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
199,90 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o Marimex 10600015 ProStar 6 (piesková) píše eshop

Ako funguje piesková filtrácia?

Piesková filtrácia ProStar 6 sa vo svojom princípe inšpirovala prírodou - tu sa tiež dažďová voda mení v krištáľovo čistú pramenitú vodu vďaka filtrácii v priepustných vrstvách horniny. V pieskovej filtrácii voda prechádza cez kremičitý piesok, kde sa zachytávajú aj jemné nečistoty a do bazéna sa vracia len čistá, filtrovaná voda. Dôležité je preto často filtračný piesok preplachovať, aby sa nečistoty v piesku neusádzali. Odporúčame preplach filtrácie minimálne raz týždenne.

Zloženie a popis pieskovej filtrácie

Filtračný systém pieskovej filtrácie ProStar 6 sa skladá z filtračnej nádoby, do ktorej sa zmestí 17 kg filtračného piesku. Nádoba je vyrobená z vysoko kvalitného polypropylénu (PP). Je bez švov, odoláva korózii a bežne dostupným chemikáliám používaných v bazénoch.  Filtrácia je vybavená odvodňovacím ventilom, tlakomerom, vstavanými komponentami filtračnej nádoby vrátane ľahko ovládateľného 6 cestného ventilu (ktorý je zabudovaný do veka filtračnej nádoby), motorom čerpadlá s príkonom 450W, plastovou základňou pre montáž v mieste inštalácie. Systém je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov pri prísnom dodržiavaní technických noriem a prechádza výstupnou kontrolou.

Obsah balenia

 • piesková filtrácia
 • Návod

Upozornenie

 • Štandardne je piesková filtrácia dodávaná bez filtračného piesku a hadíc. Ak tieto produkty nemáte, odporúčame ich kúpiť súčasne s pieskovou filtráciou.

Odporúčania k zníženiu nákladov na prevádzku

Pokiaľ využívate zníženú sadzbu elektriny (tzn. nočný prúd), môžete filtráciu zapnúť v čase, keď je táto tarifa aktívna. K filtráciu si môžete v hobby marketoch či na internete dokúpiť spínaciu hodinovú zásuvku, ktorá filtráciu v nastavenom čase vypne aj zapne. Môžete tým podstatne znížiť náklady na prevádzku.

Parametre

Piesková filtrácia ProStar 6
Parametre filtrácie
Prietok vody6 m3/hod.
Hmotnosť pieskovej náplne17 kg
Príkon filtrácie450 W
Pre bazény do30 m3
Vhodné prenadzemné bazény
Pre hadice s priemerom32 a 38 mm
Farba filtráciemodrá
Rozmery a hmotnosť balenia
1. balík69 x 46 x 33 cm
Hmotnosť14 kg

Vývoj ceny Marimex 10600015 ProStar 6 (piesková)


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.