Naparovací systém Rovus – multifunkčný pomocník, ktorý vyčistí, naparí a vyžehlí (recenzia)

Petra Lyžičiarová Recenzia 23. septembra 2021 0
Rovus Naparovací systém Rovus
 • Kategória: Ručné čističe
 • Objem nádoby na vodu: 1 600 ml
 • Tlak pary: 3,0 bar
 • Doba ohrievania vody: 12,0 min
 • Regulácia množstva pary: Neuvedené
 • Bezpečnostné ventily: Neuvedené
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Parné čističe
167,49 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Rovus.sk

Naparovací systém Rovus je výkonným pomocníkom pri čistení domácnosti bez použitia čistiacich prostriedkov. Ide o viacúčelové zariadenie využívajúce na čistenie silu pary, pričom okrem čistenia aj dezinfikuje. Naparovací systém Rovus poslúži ako mop, parný čistič a naparovacia žehlička. Okrem všetranného využitia patrí k prednostiam tohto zariadenia jeho skladnosť a vysoká účinnosť čistenia. Čistič si poradí s obkladačkami, kobercami, textíliami, vyčistí detské hračky, gril, či dokonca motocyklový motor.

Multifunčný naparovací systém Rovus 19v1 má výkon 1400 W, žehlička má výkon 2200 W a má rôznu intenzitu pary, takže si môžete zvoliť úroveň čistenia parou. Keďže má tento naparovací systém dostatočne veľkú nádobu na vodu, môžete sa tešiť s dlhej prevádzkovej doby – tá je v prípade naparovacieho systému Rovus až 55 minút.

Ak sa o funkciách naparovacieho systému Rovus chcete dozvedieť viac, prečítajte si našu recenziu. Pozrieme sa v nej tiež na to, ako prístroj funguje a aké s ním majú zákazníci skúsenosti.

Čítať viac...

porovnanie cien
Rovus.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
167,49 € Do obchodu Rovus.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
167,49 € Do obchodu TopShop.sk

Dôležité parametre

Rovus Naparovací systém Rovus
Rovus Naparovací systém Rovus
Cena167,49 €
KategóriaRučné čističe
Počet komôr-
Objem nádoby na vodu (ml)1 600
Doba prevádzky (min)55
Tlak pary (bar)3,0
Doba ohrievania vody (min)12,0
Príkon (W)1 400
Regulácia množstva paryNeuvedené
Odvápňovací systémNie
Kontrolná diódaÁno
Bezpečnostné ventilyNeuvedené
Detská poistkaÁno
Indikátor pripravenosti paryÁno
Odnímateľný zásobník na voduÁno

Rozmery a hmotnosť

Rovus Naparovací systém Rovus
Rovus Naparovací systém Rovus
Cena167,49 €
Šírka (cm)35,2
Hĺbka (cm)38,0
Výška (cm)29,0
Hmotnosť (kg)8,0
Dĺžka kábla (m)5,0

Základné informácie

Parný čistič Rovus má výkon 1400 W, naparovacia žehlička disponuje výkonom 2200 W, a ponúka rôznu intenzitu pary, takže si môžete zvoliť úroveň parného čistenia, ktorú potrebujete na rôzne domáce práce. Tento výkonný čistiaci prístroj nevyžaduje pri čistení používanie žiadnych čistiacich prostriedkov, čo ocenia domácnosti s malými deťmi, prípadne s ľuďmi citlivými na chemické látky.

Parný systém Rovus

Rovus parný systém má všestranné využitie a poslúži vám ako mop, parný čistič či ako parná žehlička. Odstránite pomocou neho aj odolné nečistoty a dostante sa aj na ťažko prístupné miesta. Zariadenie si poradí so škvrnami aj mastnotou.

Keďže je prístroj vybavený dostatočne veľkou nádržkou na vodu, jeho prevádzkový čas je až 55 minút. Výrobcovia tiež mysleli na bezpečnosť pri používaní, a tak je súčasťou naparovacieho systému Rovus bezpečnostná detská poistka.

Používanie naparovacieho systému Rovus

Používanie naparovacieho systému Rovus

Dôležité parametre:

Napätie: 220-240 V~
Frekvencia: 50-60 Hz
Výkon: 1500 W (čistenie parou); Celkovo 2200 W (funkcia žehlenia)
Výkon žehličky: 700 W
Dĺžka kábla: 5 m

 

Ako funguje naparovací systém Rovus

Naparovací systém Rovus funguje na princípe vysokoúčinného čistenia a dezinfekcie parou. Znamená to, že na čistenie využíva parnú silu. Keďže prístroj disponuje výkonom až 1400 W a poskytuje možnosť nastavenia intenzity pary, viete si zvoliť silu parného čistenia pre rôzne domáce práce.

Použtie parného systému Rovus

Fungovanie parného systému Rovus

Pomocou naparovacieho systému viete odstrániť aj hrubú a zaschnutú špinu, ale i odolné škvrny. Okrem toho vám pomôže oživiť vzhľad jemných látok a vyžehlíte ním oblečenie, žehliť môžete vertikálne aj horizontálne. Rovus parný čistič zvládne vyčistiť obkladačky, koberce, ale aj hračky, motory na motorke, košele či grily, a tak ho môžeme právom nazvať multifunkčným pomocníkom v domácnosti.

Používanie parného čističa Rovus

Podrobnejšie informácie o používaní parného systému Rovus nájdete v návode na použitie.

Funkcie

Ako sme už spomenuli, naparovací systém Rovus disponuje viacerými funkciami. Poďme sa teda na ne pozrieť podrobnejšie.

👉 Vysokovýkonné čistenie – funkcia vysokovýkonného čistenia mopom sa postará o vyčistenie a vydezinfikovanie podláh aj kobercov pomocou špeciálnej turbo kefy 3 v 1, ktorá odstráni aj odolné škvrny. Pri vysokovýkonnom čistení sa zbavíte nečistôt, ktoré by bežné vysávača nezvládli vyčistiť.

Naparovací systém Rovus a čistenie parou

Čistenie podlahy pomocou parného čističa Rovus

👉 Ručné parné čistenie – táto funkcia sa postará o to, aby prístroj parnou silou vyčistil ťažšie prístupné miesta, rohy, záhyby či špáry. Vďaka tomu sa zbavíte aj usadenej špiny v kúpeľni či v kuchyni. Túto funkciu môžete použiť tiež na umývanie okien alebo čistenie textílií.

Ručné parné čistenie

Ručné parné čistenie

👉Vysokovýkonné žehlenie s parou  – parný systém môžete použiť aj ako naparovaciu žehličku, ktorá vyžehlí a vydezinfikuje oblečenie, posteľnú bielizeň, závesy, záclony a iné textílie. Žehličku môžete používať horizontálne aj vertikálne.

Vysokovýkonné žehlenie s parou - naparovací systém Rovus

Vysokovýkonné žehlenie s parou

Pre koho je naparovací systém Rovus vhodný?

Čistenie pomocou horúcej pary, ktorá zároveň aj dezinfikuje, je výborné pre ľudí trpiacich alergiami, astmou či pre rodiny s malými deťmi. Horúca para totiž váš domov vyčistí a zbaví ho aj nebezpečných baktérií a nepríjemného zápachu.

Takéto čistenie je bez pridaných chemických čistiacich prostriedkov, ktoré by mohli u citlivých ľudí vyvolať nepríjemné reakcie. Keďže sa s prístrojom dobre manipuluje, jednoducho sa ovláda a má rôzne možnosti využitia, ocenia ho aj seniori.

Obozretný by ste mali byť v prípade, že máte doma podlahy citlivé na vysokú teplotu. V takomto prípade vám neodporúčame čistenie pomocou horúcej pary, pretože tý by mohla podlahu poškodiť.

💡 TIP: Prečítajte si náš článok Porovnanie parných čističov, v ktorom sme vám bližšie predstavili aj ďalšie modely a značky parných čističov. Možno práve z nich si vyberiete ten pravý čistič pre vás.

Príslušenstvo k multifunkčnému naparovaciemu systému Rovus 19v1

Keďže je Rovus naparovací systém multifunkčným zariadením, disponuje vcelku bohatým príslušenstvom. Pozrime sa teda, čo všetko systém obsahuje:

 • hlavná jednotka
 • parná hadica a rukoväť
 • kovová kefa – vhodná na čistenie najodolnejšiej špiny
 • tryska – výborná na čistenie ťažko dostupných miest, ako sú rohy, pánty, toalety a podobne
 • malá plastová kefka – výborný na odstránenie odolných nečistôt z roliet, radiátorov, ústredného kúrenia atď.
 • veľká plastová kefa – efektívne odstráni nečistoty z menej citlivých povrchov, napríkad z kameňa či z nehrdzavejúcej ocele
 • škrabka
 • nadstavec na okná a čalúnenie 2 v 1 – vhodný na čistenie skiel, okien, zrkadiel a čalúnených povrchov
 • hlavica na podlahu – je ideálna na čistenie podlahových krytín a umývateľných stien
 • odmerka
 • lievik
 • predlžovacia trubica (2x) – poslúžia na čistenie podláh a ťažko dostupných miest
 • utierka na čalúnenie (2x)
 • nadstavec na koberce
 • utierka na podlahy (2x)
 • žehlička – profesioníálnu naparovaciu želičku môžete používať horizontálne aj vertikálne, je vhodná aj na parné čistenie záclon a oblečenia
Príslušenstvo k parnému naparovaciemu systému Rovus

Príslušenstvo k parnému naparovaciemu systému Rovus

Naparovací systém alebo len parný čistič – po čom siahnuť?

V ponuke produktov Rovus nájdete okrem tohto multifunkčného parného čističa aj rôzne iné prístroje využívajúce čistiacu silu pary. K obľúbeným patrí napríklad parný čistič Rovus Nano Plus, ktorý na rozdiel od naparovacieho systému používa suchú paru a je určený len na čistenie podláh a povrchov. Vyčistiť a vydezinfikovať ním môžete aj matrace či koberce.

Keďže v prípade parného čističa Rovus Nano Plus nejde o viacúčelové zariadenie, jeho cena je v porovnaní s parným systémom, samozrejme nižšia. Ak hľadáte účinný prístroj na umývanie podláh a povrchov bez použitia čistiacich prostriedkov a nepotrebujete funkcie parnej žehličky a iné, určite vám bude vyhovovať práve Rovus Nano Plus. No ak viete, že využijete aj naparovaciu žehličku a množstvo funkcií, ktoré ponúka naparovací systém Rovus, siahnite po ňom. Viac informácií o parnom čističi Rovus Nano Plus nájdete v našej podrobnej recenzii.

 

Starostlivosť a údržba

Ak chcete, aby vám parný systém Rovus slúžil čo najdlhšie, je dôležité starať sa oň. Predtým, ako sa pustíte do jeho údržby alebo do čistenia, sa treba uistiť, či je zariadenie vypnuté a odpojené z elektrickej siete a tiež, či je vychladnuté. Potom treba postupovať takto:

 • spotrebič stačí čistiť utieraním krytu navlhčenou handričkou, nie je vhodné používať čistiace ani abrazívne prostriedky či alkohol, pretože by mohlo dôjsť k poškodeniu prístroja
 • po každých najmenej piatich naplneniach nádržku na vodu vypláchnite – poriadne ňou zatraste, aby sa uvoľnili všetky usadené nečistoty a vodný kameň na jej dne.
 • zhruba každých šesť mesiacov sa odporúča na čistenie nádobky použiť odstraňovač vodného kameňa, vďaka čomu predĺžite životnosť parného čističa

Čo sa týka údržby, odporúčame ju nechať na odborníkov a neopravovať prístroj svojpomocne. Opravy totiž musí vykonávať kvalifikovaný odborník s použitím originálnych náhradných dielov.

Užitočné rady pri používaní parného systému:

 • parný čistiť vždy najskôr vyskúšajte na malom skrytom mieste na podlahe alebo textílli, aby ste otestovali, či je povrch odolný voči horúcej pare
 • pozor by ste mali dávať pri povrchoch z maľovaného alebo lakovaného dreva, ktoré môže čistič vybieliť
 • obozretný buďte aj pri lesklých plastoch, ktoré môže odfarbiť
 • citlivé na horúcu paru sú aj zamat, akryl a posteľná bielizeň
 • do nádržky nalievajte len čistú vodu bez akýchkoľvek pridaných látok, čistiacich prostriedkov a parfumov
 • v prípade, že v oblasti, v ktorej žijete, je tvrdá voda, odporúčame vám používať destilovanú

 

Recenzie na naparovací systém Rovus

Parný systém Rovus je už na prvý pohľad vďaka svojmu širokému využitiu zaujímavým domácim spotrebičom. Zaujímalo nás preto, aké sú na toto zariadenie recenzie, a tak sme našli napríklad aj toto video. Vo videu môžete vidieť, že príslušenstvo k zariadeniu je, ako sme už spomínali, skutočne veľmi bohaté. Prístroj samotný je má kompaktné rozmery a je tiež veľmi ergonomický. K jeho ergonómií prispela napríklad aj rukoväť či kolieska, ktoré sa otáčajú o 360 stupňov, vďaka čomu sa so zariadením dobre a jednoducho manipuluje.

Vo videu sme sa dozvedeli aj zaujímavý tip pre bezpečné zaobchádzanie so zariadením, a to konkrétne nosenie bezpečnostných okuliarov. Tie vás totiž ochránia pred možnou nehodou pri práci s horúcou parou. Okrem toho sme sa tiež dozvedeli, že citilivejší ľudia by si mali pri práci s čističom chrániť sluch použitím chráničov sluchu. Zvuk syčiacej pary totiž nie je práve najpríjemnejší.

Vraví sa, že radšej raz vidieť, ako stokrát počuť – a platí to aj v prípade parného systému Rovus. Ukážka jeho čistiacich schopností vo videu je veľmi potešujúca. Rovus vyčistil zašlú špinu a zbavil vodovodnú batériu nánosu vodného kameňa. Pozrite sa sami na to, ako prístroj funguje.

Steam Machine by HomeRight Multi-Purpose Steam Cleaner Review

Problémy a ich riešenia

Ako to už pri rôznych elektronických zariadeniach chodí, môžu sa objaviť rôzne problémy, z ktorých však mnohé dokážete vyriešiť aj sami. Pozreli sme sa preto, aké najčastejšie problémy sa pri používaní systému Rovus môžu vyskytnúť.

 • nesvieti kontrolka napájania – príčinou tohto problému môže byť to, že zariadenie nie je zapojené do siete, resp. je chybná zásuvka, prípadne to môže byť spôsobené poškodeným káblom. Ak ide o chybu v zásuvke, stačí, ak použijete inú. Ak ide o poškodený kábel, treba ho dať opraviť kvalifikovanému odborníkovi.
 • po stlačení naparovacieho tlačidla nevychádza žiadna para – možnou príčinou je, že detská poistka bráni uvoľneniu naparovacieho tlačidla alebo je nádrž na vodu prázdna. Zatlačte bezpečnostnú poistku smerom do stredu alebo doľava a ak je prázdna nádržka, dolejte do nej vodu.
 • vychádza len veľmi malé množstvo pary – problémom je to, že je bezpečnostný spínač na pravej strane, preto ním treba otočiť
 • zariadeniu trvá veľmi dlho, kým sa rozohreje – tu ide o problém s vodným kameňom, ktorý sa v prístroji usadil a je potrebné ho odstrániť.

💡 Neprehliadnite!

Rozhovor s brand manažérkou značky Rovus – Mgr. Andreou Rimovou

Andrea Rimová

Mgr. Andrea Rimová, brand manažérka značky Rovus

Na niekoľko otázok týkajúcich sa naparovacieho systému Rovus nám odpovedala Andrea Rimová, brand manažérka značky Rovus, ktorá pre spoločnosť pracuje už niekoľko rokov.

Dodomacnosti.sk: Kto by si podľa vás rozhodne mal zadovážiť parný systém Rovus?

Andrea Rimová: „Všetci, ktorým záleží na čistote domova. Ide o nový spôsob výkonného čistenia domácností bez nutnosti použitia škodlivých čistiacich prostriedkov. Parný systém Rovus odstráni odolnú špinu, vyčistíte ním ťažko dostupné miesta a udržíte ním textil v top stave. Jednoducho sa používa, je skladný a určený na rýchle a účinné čistenie. Prístroj obsahuje detskú poistku.“

Dodomacnosti.sk: Je prístroj vybavený indikátorom pripravenosti pary, bezpečnostnými ventilmi, odvápňovacím systémom?

Andrea Rimová: „Prístroj je vybavený indikátorom pripravenosti pary. Po naplnení nádobky sa jednotka začne rozohrievať a rozsvieti sa oranžová kontrolka na prístroji. Para sa rozohreje za 12-14 minút. Keď je zariadenie pripravené na použitie, rozsvieti sa zelená kontrolka. Zatlačením parného spúšťača sa začne vypúšťať para, ktorej tlak sa reguluje otočením gombíka. Odporúčame používať destilovanú vodu, zvlášť ak žijete v oblasti s tvrdou vodou. V opačnom prípade môže byť nádržka zanesená vodným kameňom. Tento spotrebič je vybavený termostatom a tepelnou poistkou ako ochranou proti prehrievaniu.“

Dodomacnosti.sk: Vyžaduje si prístroj špeciálnu údržbu, čistenie, či skladovanie?

Andrea Rimová: „Prístroj sa nemá spúšťať bez vody v nádržke. Odporúčame používať destilovanú vodu, aby sa zabránilo zbytočnému zavápneniu prístroja. Voda sa dolieva, len keď je spotrebič vypnutý a odpojený z elektrickej siete. Nádržka sa nemá prepĺňať. Odporúčame neprekračovať maximálnu predpísanú úroveň naplnenia a použiť pribalenú odmerku. Zariadenie sa nemá používať na ošetrenie odevov, ktoré má človek oblečené na tele. Parný čistič sa nikdy nemá ponárať do vody ani do iných tekutín. Je potrebné ho udržiavať mimo dosahu dažďa a vlhkosti.“

Dodomacnosti.sk: Je niečo, na čo by si mali dávať zákazníci pri používaní naparovacieho systému pozor?

Andrea Rimová: „Nádržku odporúčame napĺňať výlučne čistou vodou, najlepšie destilovanou, bez akýchkoľvek prísad ako parfum, odstraňovač škvŕn alebo produkty obsahujúce alkohol, pretože by mohli poškodiť parný čistič. Je potrebné pravidelne odstraňovať blokácie spôsobené prachom, chlpmi, vlasmi a podobne, pretože výrazne znižujú saciu silu a/alebo celkový výkon spotrebiča. Kvapalina ani para nesmú smerovať na zariadenia obsahujúce elektrické komponenty, ako je napríklad vnútro rúry. Hadica obsahuje elektrické spoje, preto sa nemá pri čistení ponárať do vody.“

Dodomacnosti.sk: Je možné dokúpiť príslušenstvo k zariadeniu?

Andrea Rimová: „Áno, sada príslušenstva obsahuje 2 kovové kefy, 2 malé plastové kefky a 2 veľké plastové kefy, vďaka ktorým sa ľahko dostanete do ťažšie dostupných miest a odstránite aj odolné škvrny. V sade sú aj 2 utierky z mikrovlákna, ktoré umožnia jednoduchšie a bezpečnejšie čistenie textílií, napríklad oblečenia, závesov, čalúneného nábytku či kobercov. Dajú sa použiť aj na utretie nečistôt či umytie a dezinfekciu rôznych povrchov v domácnosti.“

Dodomacnosti.sk: Je po čase potrebné nejaké súčasti nahradiť novými?

Andrea Rimová: „Odporúčame dokúpiť sadu príslušenstva. Spotrebič môžete používať len s príslušenstvom, ktoré je dodané v originálnom balení.“

O značke Rovus

Rovus - eshop

História značky Rovus sa začala písať v roku 2005 v spoločnosti Studio Moderna. Značka sa zameriava na rôzne čistiace domáce spotrebiče a pomôcky do domácnosti. Prvým produktom, ktorý značka Rovus predstavila zákazíkom, bol vodný vysávač Rovus Aqua Power. Odvtedy pribudli desiatky produktov, ako sú napríklad robotické vysávače, parné čističe, umývače okien či naparovače oblečenia. Značka Rovus pre svojich zákazníkov do budúcnosti pripravuje stále nových a nových pomocníkov na upratovanie, starostlivosť o domácnosť a tiež niečo pre domácich majstrov.

Výhody

 • povrchy nielen čistí, ale aj dezinfikuje
 • všestranné využitie
 • množstvo príslušenstva
 • výborný pre čistenie podláh, kobercov, ale aj matracov
 • ekologický spôsob čistenia bez zbytočných chemikálií

Nevýhody

 • para môže poškodiť niektoré citlivé povrchy

Záver recenzie: Tento viacúčelový pomocník sa postará o hygienicky čistú domácnosť, zbaví vás aj zašlej špiny a pomôže aj so žehlením a naparovaním odevov.

Hodnotenie autora
 • Čistenie
 • Odolnosť voči zaneseniu
 • Obsluha a manipulácia
 • Funkcie
 • Vybavenie
 • Cena
4.4

Rovus Naparovací systém Rovus

✅ Cena: 167,49 €

Chcem Rovus Naparovací systém Rovus Rovus.sk
Vývoj ceny Rovus Naparovací systém Rovus


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.