Nature7 Aladdin DF12A aróma difuzér – zvlhčuje vzduch a zároveň navodzuje skvelú atmosféru (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 15. októbra 2021 0
Nature7 aroma difuzér ALADDIN DF12A
 • Odporúčaná veľkosť miestnosti: 20 m²
 • Objem nádoby: 80 ml
 • Doba prevádzky (na 1 plnú nádobu vody): - h
 • Rýchlosť odparovania: - ml/h
 • Typ: Ultrazvukové
 • Materiál: Plast
 • Hlučnosť: - dB
 • Automatické vypnutie: Áno
 • Podsvietenie: Áno
 • Časovač: Áno
 • Diaľkové ovládanie: Nie
 • Nastavenie intenzity: Nie
 • Zvlhčovač: Áno
 • Ionizácia: Nie
 • Aromaterapia: Áno
 • Dostupné farby: Biela
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Aróma difuzéry
46,14 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Datart.sk

Nature7 Aladdin DF12A aróma difuzér je skvelým doplnkom do domácnosti, má však aj iné funkcie. Je to osviežovač a zvlhčovač vzduchu v jednom a dokonca za sprievodu svetelných efektov. Uvoľňujte aromatické éterické oleje do ovzdušia šetrne bez prepaľovania a zachovajte ich pôvodnú vôňu aj liečivé účinky. Má elegantné plastové prevedenie, ktoré sa hodí takmer do každej miestnosti. Okamžite sa tento aróma difúzer stane stredobodom vášho domova.

Aróma difuzéry sú veľmi obľúbené, pretože nimi viete perfektne zvlhčiť vzduch v miestnosti. Pomôžete tak tým, ktorých trápi kašeľ alebo iné dýchacie problémy. Tento interiérový doplnok je vhodný všade, kde je z bezpečnostných dôvodov nemožné použiť otvorený oheň (sviečky v aromalampách). Kombinuje účinky vodnej hmly a éterických olejov. Prečítajte si o Nature7 Aladdin DF12A aróma difuzéri ešte viac.

Čítať viac...

porovnanie cien
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
46,14 € Do obchodu Datart.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
46,10 € Do obchodu Hej.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
43,60 € Do obchodu Heureka.sk

Porovnanie - Dôležité parametre

Dôležité parametre Nature7 Aladdin DF12A v porovnaní s víťazmi testu aróma difuzérov

Nature7 aroma difuzér ALADDIN DF12A
Nature7 Aladdin DF12A
Ľudová voľba Medisana Aroma difuzér Medisana AD 620 s časovačem kulatý
Medisana AD 620
Pre náročných Stadler Form Júlia Titanium
Stadler Form Júlia Titanium
Zlatá stredná cesta Lanaform Java difúzor vône
Lanaform Java
Cena46,14 €34,00 €69,00 €57,12 €
Odporúčaná veľkosť miestnosti (m²)20-12540
Objem nádoby (ml)80300200100
Doba prevádzky (na 1 plnú nádobu vody) (h)-9187
Rýchlosť odparovania (ml/h)-551118
TypUltrazvukovéUltrazvukovéNeuvedenéUltrazvukové
MateriálPlastPlastPlastKeramika
Hlučnosť (dB)-2526-
Automatické vypnutieÁnoÁnoÁnoÁno
PodsvietenieÁnoÁnoÁnoÁno
ČasovačÁnoÁnoÁnoNie
Diaľkové ovládanieNieNieNieNie
Nastavenie intenzityNieÁnoÁnoNie
ZvlhčovačÁnoÁnoÁnoÁno
IonizáciaNieNieNieNie
AromaterapiaÁnoÁnoÁnoÁno
Dostupné farbyBielaBielaBiela, Čierna, Červená, TitánBiela

Všetko o Nature7 Aladdin DF12A aróma difuzéri

➡️ Hlavné účely aróma difuzéra

⭐ Aromatizér

Zvlhčovač vzduchu s difuzérom môžete využiť buď ako aromatizér, ktorý s pomocou esenciálnych olejov dokáže prevoňať celú miestnosť. Esenciálne oleje v sebe skrývajú silu byliniek. Aromadifuzér kombinuje účinky vodnej hmly a esenciálnych olejov. Pomocou jemného ultrasonického vlnenia rozkladá esenciálne oleje na extrémne malé mikročastice bez toho, aby ich zahrieval. Oleje si tak zachovávajú pôvodnú vôňu aj liečivé účinky.

 

💡 TIP: Vždy používajte kvalitné oleje. Používaním lacných, umelých olejov vytvárate vonné prostredie, ale vaše telo a myseľ nebudú odpočívať. Citlivé osoby môžu ublížiť. Napríklad bolesť hlavy.

 

Aromadifuzér vám pomôže vytvoriť z každej izby voňajúcu oázu a navodiť relaxačnú atmosféru. Pridaním konkrétneho esenciálneho oleja môžete sebe, alebo vašim blízkym pomôcť s rôznymi ťažkosťami. Postačí pár kvapiek kvalitného oleja a môžete uľaviť nádche, kašľu, bolestiam hlavy, alebo zlému zaspávaniu. Správne zvolený olej vyčistí vzduch, alebo vám jednoducho spríjemní pobyt v miestnosti, v ktorej sa práve nachádzate.

 

💡 Aromateriapia

Aromaterapia je použitie aromatických éterických olejov, na ovplyvňovanie zdravotného a psychického stavu. Termín zaviedol v dvadsiatych rokoch dvadsiateho storočia francúzsky chemik René Maurice Gattefossé, ktorý objavil liečivé vlastnosti éterického levanduľového oleja. Esenciálne oleje sa používajú už tisíce rokov v rôznych kultúrach. Približne už v období 4500 pred našim letopočtom z nich Egypťania pripravovali parfumy a lieky. Vďaka svojim antidepresívnym, stimulujúcim, detoxikačným, antibakteriálnym, antivírusovým, či upokojujúcim vlastnostiam sa éterické oleje čoraz viac stávajú obľúbenou formou prirodzenej, bezpečnej a nákladovo efektívnej terapie pre množstvo zdravotných problémov.

 

⭐ Zvlhčovač vzduchu

Bez pridania éterického oleja vám difuzér poslúži aj ako zvlhčovač vzduchu. Vhodný je do obytných priestorov, detských izieb, rokovacích miestností, masážnych salónov, wellnes centier atď. Zvlhčovače vzduchu sú praktickými pomocníkmi všade tam, kde je vzduch výrazne suchý. Dôležitý je najmä vo vykurovacej sezóne, kedy vlhkosť vzduchu výrazne klesá. Zvlhčovače vzduchu uľahčujú dýchanie a predchádzajú zvýšenej chorobnosti. V kombinácii s esenciálnymi olejmi zároveň krásne prevoňajú priestor a pomôžu navodiť stav relaxácie, či pomôcť s úľavou pri zdravotných problémoch.

 

⭐ Relaxačný doplnok

Počas prevádzky difuzéra možno ľubovoľne a jednoducho nastaviť svetelné efekty, ktoré vytvoria vo vašej izbe veľmi príjemné prostredie a navodia relaxačnú atmosféru. Aroma difuzéry Nature7 sú nielen praktickým a funkčným pomocníkom v domácnosti, ale vďaka svojim kompaktným rozmerom a dizajnu sú zároveň aj dizajnovým kúskom, ktorý vhodne vyplní akýkoľvek priestor.

NATURE7 Aróma difuzér Aladdin DF12A

 

➡️ Kde je vhodné umiestniť aróma difúzer

Tento prístroj sa hodí takmer všade. Je vhodný do obytných priestorov, detských izieb, rokovacích miestností, masážnych salónov, wellness centier a pod. Vhodne zvolenými esenciálnymi olejmi môžete podporiť relaxačnú atmosféru v spálni, dezinfekciu vzduchu či pokojný spánok v detskej izbe. Koncentráciu v izbe študenta alebo uvoľnenú komunikáciu, či už doma alebo v pracovnom prostredí. O vypnutie prístroja sa nemusíte zaujímať, vypne sa automaticky.

 

➡️ Svetelné efekty

Veľmi zaujímavé sú pri tomto produkte svetelné efekty. Vytvorte si vďaka nim v izbe veľmi príjemné prostredie a navoďte relaxačnú atmosféru. Ľubovoľne a jednoducho si voľte medzi jednou farbou, striedaním farieb alebo prevádzkou bez svetla. Nastaviť si môžete striedanie až šiestich farieb.

Ružové efekty aróma difuzéra

 

➡️ Technické parametre Nature7 Aladdin DF12A aróma difuzéra

Napájanie tohto difuzéra je sieťové, menovitý príkon činí 12 W. Celkový objem je 80 ml a odporúčaná veľkosť miestnosti pre efektívne využitie difuzéra je 20 m². Pri tejto rozlohe sa najideálnejšie rozptýli do celej izby a vyťažíte tak z jeho účinkov maximum. Zaujímavosťou je aj farebné podsvietenie – 12 LED diód, ktoré si dokážete nastaviť podľa svojej nálady len niekoľkými stlačeniami tlačidiel. Rozmery difuzéra sú 18 x 12 x 8 cm a hmotnosť 420 gramov.

Otvorený aróma difuzér

 

➡️ Tichá a bezpečná prevádzka

Difuzér nie je vôbec hlučný, svojim chodom neruší, vydáva veľmi jemný „bzukot“, ktorý zanikne na pozadí. Prístroj je vybavený automatickým vypnutím v prípade, že spotrebuje všetku vodu zo zásobníka. Nemusíte mať teda žiadne obavy z toho, že ho zabudnete vypnúť. Difuzér pracuje na báze ultrazvuku, nezohrieva vodu v nádržke a vyrába studenú paru, takže, ak máte doma malé deti, nehrozí im žiadne nebezpečenstvo popálenia. Samozrejme, nenechajte ich hrať sa s prístrojom bez dozoru, pretože je zapojený do elektriny.

 

POUŽITIE

Prevádzka aromatizéra je veľmi jednoduchá. Nalejte do nádoby vodu, najlepšie destilovanú. Uvoľnite niekoľko kvapiek esenciálneho oleja a stlačte zapnutie. Aromatizátor okamžite začne vytvárať vodnú hmlu a rozptýli olej do vzduchu. Zároveň sa strieda podsvietenie farieb. Stlačením druhého tlačidla vyberte jednu konkrétnu farbu podsvietenia. Stlačením tretieho tlačidla vypnete podsvietenie farieb a stlačením štvrtého tlačidla ukončite funkciu aromatizácie. Nemusíte sledovať množstvo vody v nádrži. Po vyprázdnení sa dávkovač arómy automaticky sám vypne.

 • Difuzér odpojte od zdroja napätia.
 • Postavte ho na rovnú a suchú podložku a odoberte z neho horný kryt.
 • Nádržku naplňte čistou vodou max. do výšky rysky.
 • Pridajte 3–5 kvapiek svojho obľúbeného esenciálneho oleja.
 • Nádržku znovu prikryte krytom.
 • Výstupný kábel adaptéra zasuňte do zástrčky DC v prístroji.
 • Adaptér pripojte k sieti a stlačte spínač difuzéra.
 • Difuzér neklopte. Nevylievajte ani nedoplňujte vodu, ak je prístroj v chode.
 • Opätovným zatlačením na kryt prístroja prepínajte režim prevádzky: Zapnuté s premenlivým podsvietením – Zapnuté s jednofarebným podsvietením – Zapnuté bez podsvietenia – Vypnuté.

 

👉 Tento konkrétny model difuzéra sme nenašli, no s týmto na videu je takmer identický. Pozrite si, ako funguje:

Ultransmit Aroma Diffuser KW010(diffuser oil, ultrasonic aroma diffuser)

 

Údržba difuzéra

Ako môžete vidieť, nie je to zložité zariadenie a preto ani jeho údržba nie je vôbec zložitá. Stačí dodržať len niekoľko krokov:

 • Pred manipuláciou s prístrojom ho odpojte od zdroja napájania.
 • Odoberte kryt.
 • Nakloňte nádržku v smere značky a vylejte vodu. Pozor, nevylievajte vodu ventilačným otvorom.
 • Suchou handričkou osušte povrch prístroja a nádržku.
 • Pred použitím iného esenciálneho oleja odporúčame nádržku vymyť a vytrieť dosucha.

 

Recenzie na aróma difúzer

Na tento model aróma difuzéra sme našli málo recenzií, avšak tie hovoria samé za seba. Zákazníci si difuzér pochvaľujú. Vyzdvihujú jeho krásny dizajn a možnosť striedania farebného podsvietenia. Je malý, ľahko ovládateľný a dá sa vraj využiť aj pri cestovaní. Ako negatívum by sme mohli spomenúť malú oblasť pokrytia, keďže je vhodný do 20 m², to sa však odvíja od jeho ďalších paramaterov. Má tiež trochu vyššiu cenu, je to však taká stredná cenová relácia. Prečítajte si recenzie zákazníkov:

Recenzie zákazníkov na NATURE7 Aróma difuzér Aladdin DF12A

 

Zhodnotenie na záver

Zvlhčovačom vzduchu Nature7 ALADDIN DF12A si prevoniate celú miestnosť a navodíte zároveň perfektnú relaxačnú atmosféru, pričom zvlhčíte vzduch a bude sa vám dokonale dýchať. Je to zároveň aj štýlový interiérový doplnok, ktorý je vhodný všade, kde je z bezpečnostných dôvodov nemožné použiť otvorený oheň (sviečky v aromalampách). Kombinuje účinky vodnej hmly a éterických olejov. Jeho cena sa pohybuje okolo 46,14 €. Vytvorte v izbe veľmi príjemné prostredie a navoďte relaxačnú atmosféru vďaka aróma difuzéru.

 

💡 TIP: Prečítajte si náš článok – Vyberáme aróma difuzér a môžete si tak porovnať aj ďalšie modely difuzérov.

Výhody

 • dlho vydrží na jedno naplnenie
 • studená prevádzka
 • pekný dizajn
 • tichý chod
 • praktická funkcia automatického vypnutia
 • je možné ho používať aj ako zvlhčovač vzduchu

Nevýhody

 • menšia oblasť pokrytia
 • absencia regulácie výkonu

Záver recenzie: Aróma difuzér v peknom dizajne a zaujímavými svetelnými efektmi, ktoré však niekedy môžu byť rušivé.

Hodnotenie autora
 • Vzhľad
 • Hlučnosť
 • Svetelné efekty
 • Oblasť pokrytia
 • Funkcie
 • Cena

Súhrn

Perfektný difuzér v krásnom dizajne a zaujímavými svetelnými efektmi.

4.7

Nature7 aroma difuzér ALADDIN DF12A

✅ Cena: 46,14 €

Chcem Nature7 Aladdin DF12A Datart.sk
Vývoj ceny Nature7 Aladdin DF12A


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.