NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B – vírivka pre dokonalý domáci wellness aj pre tých najnáročnejších (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 1
NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B
 • Objem: 1 100 l
 • Počet osôb: 6
 • Tvar: Kruh
 • Materiál: Laminované PVC
 • Výkon ohrevu: 2 000,00 W
 • Rýchlosť ohrevu vody: 2,0 °C / hod
 • Maximálna teplota ohrevu vody: 42 °C
 • Typ filtrácie: Katrušová
 • Počet trysiek (dýz): 88
 • Výkon perličkovej masáže: 500 W
 • Displej: Áno
 • Samonafukovanie: Nie
 • Šírka: 1,8 m
 • Dĺžka: 1,8 m
 • Výška: 73,0 m
 • Hmotnosť: 46,0 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Vírivky
1 299,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B je štýlová prenosná vírivka, ktorá vám dopraje relax a wellness v každom ročnom období. Je možné ju využiť ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Poskytuje dostatok miesta pre štyri až šesť osôb a spĺňa požiadavky aj náročnejších zákazníkov. Vo vírivke si môžete užiť relax po náročnom dni alebo po fyzickej či športovej aktivite. Vírivka NetSpa VITA PREMIUM spĺňa najvyššie štandardy a vy si tak môžete dopriať masáž doslova celého tela. Prekvapí vás tiež veľmi jednoduchá inštalácia a použitie vírivky. Prečítajte si v našej recenzii, čím ešte všetkým vyniká a čo ponúka.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
1 299,00 € Do obchodu Heureka.sk

Porovnanie - Dôležité parametre

Dôležité parametre NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B v porovnaní s víťazmi testu víriviek

Pre náročných NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B
NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B
Ľudová voľba NetSpa BOHEMIAN SP-BHM118
NetSpa BOHEMIAN SP-BHM118
Zlatá stredná cesta MARIMEX 11400217 Pure Spa Bubble HWS
Marimex 11400217 Pure Spa Bubble HWS
Cena1 299,00 €365,00 €599,00 €
Objem (l)1 100650795
Počet osôb644
TvarKruhŠtvorecKruh
MateriálLaminované PVCLaminované PVCLaminované PVC
Výkon ohrevu (W)2 000,001 500,002 200,00
Rýchlosť ohrevu vody (°C / hod)2,02,52,0
Maximálna teplota ohrevu vody (°C)424240
Typ filtrácieKatrušováKatrušováKatrušová
Počet trysiek (dýz)88100120
Výkon perličkovej masáže (W)500650650

Porovnanie - Funkcie, vlastnosti, rozmery

Funkcie, vlastnosti, rozmery NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B v porovnaní s víťazmi testu víriviek

Pre náročných NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B
NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B
Ľudová voľba NetSpa BOHEMIAN SP-BHM118
NetSpa BOHEMIAN SP-BHM118
Zlatá stredná cesta MARIMEX 11400217 Pure Spa Bubble HWS
Marimex 11400217 Pure Spa Bubble HWS
Cena1 299,00 €365,00 €599,00 €
Systém HWTNieNieÁno
Systém SWSNieNieNie
DisplejÁnoÁnoÁno
SamonafukovanieNieNieÁno
ManometerNieNieÁno
HadicaÁnoÁnoÁno
Krycia plachtaÁnoNieÁno
Podložka na zemÁnoNieÁno
Dávkovač chémieNieNieÁno
Sada na opravuNieÁnoNie
Šírka (m)1,81,61,8
Dĺžka (m)1,81,61,8
Výška (m)73,00,70,7
Hmotnosť (kg)46,023,050,0

Prednosti vírivky NetSpa VITA PREMIUM

➡️ Moderné prevedenie a luxusný priestor

Vychutnajte si oddych po náročnom dni sami alebo so svojimi blízkymi vo vírivke NetSpa VITA PREMIUM, ktorá ponúka bohatý priestor. Filtračná vložka zabudovaná do externej napájacej jednotky šetrí dostatok miesta pre ďalšie sedadlo vo vani, preto je vhodná pre štyri až šesť osôb. Má oválny tvar, ktorý je zložený z ôsmich stien s veľkosťou o priemere 184 cm s výškou 73 cm. Tento model vírivky sa hodí nielen na záhradu alebo terasu, ale aj do vnútorných priestorov, ak vonkajšia teplota klesne pod 5 °C.

Hnedá vírivka s vodou

 

Určite ste zvedaví, z čoho je táto vírivka vyrobená. Základom je ultra odolný PVC materiál, ktorý je použitý na povrchu celej vírivky a tak sa nemusíte báť ľahkého pretrhnutia alebo iného poškodenia. Luxusný taliansky dizajn s imitáciou kože na vonkajšej strane znamená, že model Vita Premium je nielen praktický, ale zaujme aj svojím vzhľadom. Pevné penové panely ponúkajú dokonca pohodlnejšie miesto na sedenie pre ešte príjemnejšie sedenie pri vašej relaxácii.

 

➡️ Jednoduchá inštalácia

Určite stojí za zmienku skutočne jednoduchá inštalácia a použitie tejto vírivky. Dômyselný systém ôsmych penových panelov dokážete zložiť za skutočne krátky čas, ktorý predstavuje len pätnásť minút a čas jej nafúknutia je iba 2 minúty. Pre jednoduchosť používania je vybavená integrovaným, digitálnym ovládacím panelom, ktorý sa počas používania dá jednoducho uzamknúť, čím zabráni nechcenému použitiu, hlavne pri deťoch.

Podložka a vrchný kryt sú spojené do bezpečnej ochrannej vrstvy, slúžiacej proti nežiadúcim vplyvom prostredia a udržaniu teploty vody. Trojitá ochrana proti pretečeniu a možnosť jednoducho odstrániť/vymeniť hlavnú riadiacu jednotku s pumpou, pri prípade pokazenia, robia z vírivky Netspa Vita Premium bezpečnú voľbu s výnimočnou funkčnosťou.

 

💡 Výber miesta inštalácie:

👉 Pozor: Pred začatím inštalácie vírivky sa uistite, že jej budúce umiestnenie spĺňa nasledujúce podmienky:

 • Miesto je vyrovnané.
 • Je tam dostatok priestoru na vírivku aj čerpaciu jednotku.
 • Nosnosť cez 500 kg / m².
 • Vírivka bude chránená pred slnkom a zlým počasím.
 • Plocha pod vírivkou je čistá a bez ostrých predmetov.

 

➡️ Komfort, ktorý si budete užívať plnými dúškami

Kto by si rád nedoprial taký perličkový kúpeľ? Vo vírivke NetSpa VITA PREMIUM, ktorá spĺňa štandardy stanovené najlepšími keramickými vírivkami, vám ho sprostredkuje 500 W dúchadlo poháňajúce 88 výkonných vzduchových trysiek po celom obvode vírivky. Takouto masážou sa zníži napätie v organizme a zlepší prekrvenie, čo má blahodárne účinky na pohybové ústrojenstvo a zmierni aj chronickú únavu.

Rodina vo vírivke

Pohodlie a komfort bude na prvom mieste

 

Filtračná pumpa prefiltruje až 1200 l/h, čo vám umožní stráviť viac času vo vnútri vírivky. Inteligentný ohrievač vody s výkonom 2000 W dokáže nahriať vodu až na 42 °C s rýchlosťou ohrievania 1,5-2,5 °C za hodinu. Po dosiahnutí preferovanej teploty sa ohrievač vypne a ak sa voda ochladí o 2 °C, znova sa automaticky zapne a upraví teplotu presne podľa vašich predstáv.

 

➡️ Tri skvelé funkcie vírivky

Vírivka vám spoľahlivo poslúži k príjemnému uvoľneniu celého tela. Ponúka celkom tri funkcie. Podľa vlastných preferencií si môžete vybrať medzi klasickým vyhrievaním s maximálnou teplotou do 42 ° C, masážou pomocou 88 vzduchových trysiek alebo filtráciou.

 

➡️ Bezpečnosť je zaručená

Samozrejme, čo sa týka bezpečnosti, môžete byť úplne pokojní. Vírivka má externý zdroj napájania s diferenciálnym prúdom s nízkou intenzitou – 10 mA. Tieto uzamykateľné kúpele s bezpečnostným systémom disponujú dvojitou izolovanou elektrickou vykurovacou jednotkou. Okrem toho tiež tromi druhmi ochrany proti spätnému toku a ochranou pred prehriatím (voda do 42 °C). Celý ovládací panel je možné uzamknúť, nemusíte sa teda báť pustiť do vírivky aj deti.

 

⭐ Tri druhy ochrany proti spätnému toku – Pohonná jednotka NetSpa obsahuje tri mechanické ventily, ktoré sú navrhnuté tak, aby zabránili prenikaniu vody do elektrických častí vírivky.

Ochrana pred prehriatím – Vďaka inteligentnému programovaniu sa vykurovacia jednotka automaticky vypne, keď teplota vody prekročí 42 °C.

⭐ Duálna izolácia – Elektrická vykurovacia jednotka je obklopená hliníkovou vrstvou a izolačným polymérovým filmom. Táto dvojitá izolácia účinne zabraňuje nežiaducemu elektrickému výboju.

⭐ Integrovaný zdroj rozdielového prúdu – Pohonná jednotka NetSpa pracuje s rozdielovým prúdom (DC), ktorý automaticky preruší napájanie, aby zabránil používateľom zasiahnutie elektrickým prúdom. Jeho prúd s nízkou intenzitou (10 mA) predstavuje najvyšší bezpečnostný štandard, aký je v súčasnosti k dispozícii pre nafukovacie vírivky.

⭐ Zamknutie ovládacieho panela – Stlačením klávesov ▲ a ▼ je možné uzamknúť ovládací panel, aby sa zabránilo používaniu vírivky deťmi. Odblokovať sa dá druhým stlačením klávesov ▲ a ▼.

⭐ Bezpečné uzamknutie – Všetky vírivky NetSpa sú vybavené izolačným krytom. Tento kryt je vybavený bezpečnostnými západkami, ktoré bránia deťom v otvorení vírivky.

Nafukovacia vírivka zakrytá krycou plachtou

 

➡️ Program „Eco Intelligent“

Program na úsporu energie – Spoločnosť NetSpa predstavila inovatívne programovanie svojej pohonnej jednotky a za účelom zníženia prevádzkových nákladov vírivky vytvorila program „Eco Intelligent“, ktorý zabráni nadmernému použitiu energie vypnutím ohrievacej jednotky, keď teplota vody dosiahne požadovanú teplotu, a opätovným spustením ohrevu, keď teplota klesne o 2 ° C.

Optimálna izolácia – Nafukovacie vírivky NetSpa sú vyrobené z vystužených PVC panelov, ktoré majú hrúbku 20 cm. Táto extra hrúbka znamená, že voda je lepšie izolovaná ako kedykoľvek predtým, a po každom použití tepelnoizolačný kryt so 6 mm hliníkovým povrchom ďalej zabraňuje tepelným stratám. V kombinácii so systémom Eco Intelligent tieto dva ďalšie faktory výrazne znižujú prevádzkové náklady spojené s vírivkou.

 

Technické parametre vírivky

ZnačkaNetSpa
Filtráciaáno
Tvar vírivkykruhový
Objem vody1100 litrov
Kapacita4+2 osôb
Vzduchové dýzy88
Hmotnosť (prázdna)46 kg
Napájací zdroj220-240 V ~ 50 Hz
Filtračné čerpadlo40 W
Rýchlosť filtrácie1200 l / hod
Rýchlosť ohrevu vody1,5 °C – 2,5 °C / hod
Maximálna teplota42 °C
Priemer vírivky1,84 m
Hĺbka vírivky0,73 m
Steny13 cm hrubé penové steny – 8x
Vonkajšia podšívka Premiumkoža s efektom 0,8 mm
Vnútorná vložkabiele akrylové PVC

 

Ovládací panel vírivky

Ovládací panel vírivky

 

Po spustení LED displej zobrazuje aktuálnu teplotu vody. Čo však znamenajú jednotlivé obrázky, ktoré sa na ňom nachádzajú?

✅ Výber jednotiek teploty – Volič jednotiek teploty mení jednotky teploty zo stupňov Celzia na stupne Fahrenheita

✅ Zníženie a zvýšenie teploty – Keď stlačíte tlačidlá pre nastavenie teploty, displej sa rozbliká. Keď displej bliká, možno nastaviť požadovanú teplotu. Nastavenú teplotu je možné zvyšovať v intervaloch po 1 stupni. Teplotu je možné nastaviť v rozmedzí od 30 °C do 42 °C. Pre uzamknutie či odomknutie ovládacieho panelu stlačte zároveň tlačidlá pre zvýšenie a zníženie teploty a podržte ich stlačené na 3 sekundy. Uzamknite ovládací panel, ak ste mimo vírivky, aby sa zabránilo prenastaveniu teploty.

✅ Masáž – Stlačením tlačidla pre masáž sa aktivujte bublinkový masážny systém a rozsvieti sa zelený ukazovateľ. Funkciu je možné vypnúť opätovným stlačením tlačidla. Masážny systém sa automaticky zastaví po 30 minútach. Funkciu masáže možno znovu aktivovať opätovným stlačením tlačidla. Keď je tlačidlo filtra zapnuté, stlačením tlačidla pre masáž sa prepne režim filtra do režimu masáže – kontrolka filtra sa vypne a rozsvieti sa indikátor masáže. Ak znovu
stlačíte tlačidlo pre masáž, režim masáže sa prepne späť do režimu filtrácie.

✅ Filtrácia – Stlačením tlačidla filtra aktivujete filtráciu vody. Akonáhle sa filtračný systém aktivuje, rozsvieti sa zelená kontrolka. (Ak je aktívna funkcia masáže, nemožno spustiť filtráciu.)

✅ Ohrev – Stlačením tlačidla pre ohrev sa zároveň aktivuje vykurovanie vody a filtrácie. Zelená kontrolka filtra a červená kontrolka ohrevu sa rozsvietia súčasne. Čerpadlo sa nezastaví v ohreve, kým aktuálna teplota vody nedosiahne nastavenú teplotu a vykurovací systém sa znova zapne po tom, čo aktuálne voda automaticky klesne o 2 °C pod nastavenú teplotu. Maximálna teplota ohrevu je 42 °C.

 

‼️ Dôležité: Po 150 hodinách prevádzky filtračného systému sa ozve zvukový signál ako upozornenie, že je nutné vyčistiť filter. Zároveň sa rozbliká kontrolka filtračnej funkcie. Zvukovú signalizáciu môžete vypnúť podržaním tlačidla pre filtráciu na 5 sekúnd. Filtračný systém sa vypne. Stlačením tlačidla môžete filtráciu opäť zapnúť.

 

Údržba a čistenie vírivky

Údržba vody

👉 Pozor: Zlá kvalita vody vo vírivke môže poškodiť vaše zdravie. V závislosti od frekvencie a podmienkach použitia:

 • Filtračnú kazetu je nutné čistiť raz za rok (max. 150 hodín).
 • Filtračnú kazetu je nutné meniť každé 1 až 2 mesiace.
 • Vodu vo vírivke je nutné meniť každých 15 až 30 dní.

Znečistená filtračná kazeta môže kontaminovať vodu vo vírivke a spôsobiť poškodenie vykurovania. Použite sadu na testovanie vody pre kontrolu parametrov vody pred použitím vírivky alebo aspoň raz za týždeň. Pre čistenie vírivky používajte dezinfekčné prostriedky. Prípravky na úpravu vody je treba používať opatrne a dodržiavať pokyny výrobcu. Na škody spôsobené nesprávnym používaním takýchto prípravkov sa nevzťahuje záruka.

 1. pH vody – pH vody musí byť medzi 7 až 7.4
 2. Dezinfekcia – Na dezinfekciu vody vo vírivke výrobca odporúča použiť aktívny prostriedok na báze kyslíka alebo brómu v plávajúcom dávkovači (Dávkovač sa predáva samostatne).

 

💡 Nezabudnite: Po každom použití je nutné ovládací panel uzamknúť a vírivku je nutné zakryť plachtou, ktorá sa pripevní k základni vírivky pomocou praciek.

 

Súprava pre opravy

Môže sa vám stať, aj keď nechtiac, že sa objaví na vírivke nejaký malý prepichnutý otvor. Malé otvory alebo prepichnutia možno opraviť pomocou dodávanej súpravy na opravy a vhodného lepidla:

 1. Nájdite dieru.
 2. Dôkladne očistite okolie diery.
 3. Odstrihnite kus opravnej záplaty v tvare kruhu, ktorý musí byť väčší ako poškodené miesto.
 4. Naneste lepidlo na spodnú stranu záplaty a okolo miesta na opravu.
 5. Položte záplatu na poškodené miesto a pevne pritlačte. Záplatu nechajte 12 hodín zaschnúť. Po zaschnutí záplaty naneste lepidlo okolo okrajov pre úplné utesnenie.
 6. Nechajte zaschnúť 4 hodiny.

 

👉 Pozrite si celú inštaláciu vírivky, napustenie vody, ale aj čistenie filtra na videu:

NetSpa Vita Premium Spa (English)

 

Zhodnotenie na záver

Vita Premium od spoločnosti NetSpa je novinkou vo svete vírivých vaní. Táto nová vírivka je pevná a je ideálnym riešením pre každého, kto hľadá prenosnú vírivku za veľmi dobrú cenu. Extra hlboká vírivka (73 cm) spĺňa najvyššie štandardy a umožní vám kompletnú masáž tela. Je dodávaná s inteligentnou ekonomickou jednotkou motora, ktorá poskytuje 3 funkcie: vyhrievanie, masáž a filtráciu. Vírivka na prvý pohľad zaujme svojím luxusným dizajnom. Vonkajšia vrstva Premium je vytvorená v imitácii kože a je veľmi príjemná na dotyk. Vnútro tvorí odolné PVC, ktoré spoľahlivo odolá bežnému opotrebeniu a zaistí bezchybnú funkčnosť vírivky nespočetne mnoho sezón.

Nakoľko patrí tento model medzi tie novšie vírivky na trhu, je ťažké na ňu vôbec nájsť nejaké recenzie. Preto treba len vyskúšať a posúdiť. Nakoľko si však výrobca od tejto vírivky sľubuje veľa a uvádza, že je vhodná aj pre najnáročnejších zákazníkov, zrejme sa oplatí si ju zaobstarať. Zohnať ju môžete už za 1 299,00 €. Hoci je to vyššia suma, je primeraná vzhľadom na kvalitu, pohodlie a luxus tohto modelu.

 

💡 TIP: Pozrite si naše Veľké porovnanie nafukovacích víriviek a dozviete sa niečo viac aj o ďalších modeloch a značkách týchto zariadení.

Výhody

 • moderný dizajn
 • 3 funkcie: masáž, ohrev, filtrácia
 • ochrana pred prehriatím (voda do 42 °C)
 • integrovaný ovládací digitálny panel
 • integrovaný, ekonomický motor s automatickou reguláciou teploty
 • rýchla a ľahká izolácia vďaka integrovanému čerpadlu

Nevýhody

 • 6 ľudí by určite „zvládlo“ aj viac priestoru
 • vyššia cena

Záver recenzie: Komfortná prenosná vírivka, ktorá spĺňa štandardy keramickej vírivky, a s ktorou si to užijete vonku i vo vnútri.

Hodnotenie autora
 • Vzhľad
 • Manipulácia a bezpečnosť
 • Inštalácia
 • Spotreba energie
 • Funkcie
 • Kvalita prevedenia
 • Cena

Súhrn

Komfortná prenosná vírivka, ktorá spĺňa štandardy keramickej vírivky, a s ktorou si to užijete vonku i vo vnútri.

4.6

NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B

✅ Cena: 1 299,00 €

Chcem NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B Heureka.sk
Vývoj ceny NetSpa VITA PREMIUM SP-VIP160B


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.