Palacinkovač Delimano XXL 3v1 Joy – nielen na palacinky ale aj na Crêpe Suzette, omelety a grilovanie (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 19. októbra 2021 0
Palacinkovač Delimano XXL 3v1 Joy
 • Priemer varnej plochy: 30 cm
 • Príkon: 1200 W
 • Ovládanie: mechanické
 • Vrátane príslušenstva: áno
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Palacinkovače
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Ak chcete, aby vaše palacinky navodili vo vašej kuchyni pravú chuť Paríža, potom je správne vybavenie rovnako dôležité ako dokonalý recept. Riešením môže byť palacinkovač Delimano XXL 3v1 Joy, vďaka ktorému pripravíte nielen pravé Crêpe Suzette, ale aj dokonalé omelety a grilované špeciality. Je obľúbenou voľbou od dôveryhodnej značky. A my sa naň dnes pozrieme zblízka.

Delimano XXL 3v1 Joy – prvý dojem

Elektrický palacinkovač Delimano 3v1 Joy má elegantný, klasický dizajn a aj keď sa zdá byť dosť robustný, je to pomerne kompaktný stroj, ktorý nezaberie príliš veľa miesta vo vašej kuchyni. Má veľkú 30 cm nepriľnavú varnú plochu a jednoduchý otočný gombík na reguláciu teploty na prípravu perfektných palaciniek, smažených vajíčok, slaniny alebo čohokoľvek iného čo pripravujete aj na štandardnom rošte. Je tiež vynikajúci na ohrev tortíl alebo lokší. Nelepivý povrch sa zahrieva rýchlo a rovnomerne. Jeho údržba je veľmi jednoduchá.

Balenie zahŕňa drevenú pomôcku na nanášanie cesta a drevenú špachtlu na manipuláciu s palacinkami. Varný povrch má veľmi jemný vyvýšený okraj, ktorý zabráni cestu, šťave a tukom v odkvapkávaní počas varenia, ale je dostatočne nízky, aby nezasahoval do zasúvania špachtle pod palacinky.

Palacinkovač DELIMANO XXL 3v1 JOY

Palacinkovač XXL 3v1 Joy je vybavený:

 • gumovými nožičkami pre vyššiu stabilitu
 • kontrolkou Power/ Ready, ktorá vás informuje, keď je doska dostatočne horúca
 • otočným gombíkom na nastavenie teploty s označením minima a maxima

Veľkosť tohto palacinkovača je vhodná pre väčšinu kuchýň, ale musíte pamätať na to, že je elektrický, takže v blízkosti potrebujete zdroj elektrickej energie. Priemer varnej plochy 30 cm je viac ako dosť na vytvorenie autentického francúzskeho „crêpe“. Veľkou výhodou tohto zariadenia na výrobu palaciniek je to, že môžete variť priamo na varnej ploche bez potreby masla alebo oleja. Nepriľnavý varný povrch znižuje, resp. úplne eliminuje potrebu použitia tuku a pritom umožní ľahko otáčať a odoberať palacinky.

 

Ako palacinkovač funguje?

Príprava palaciniek je síce jednoduchá, ale vyžaduje cvik. Predpokladom je veľmi tenká vrstva cesta, ktorá sa potom pečie. Príprava sa uskutočňuje na kruhovej platni, resp. panvici, ideálne s nelepivým povlakom. A elektrický palacinkovač je prispôsobený práve tomuto typu prípravy. Tepelný výkon je možné regulovať tak, aby sa dali dosiahnuť rôzne stupne zhnednutia. Plynulá regulácia teploty uľahčuje určenie toho, ako chrumkavé majú palacinky byť. Platňa musí byť pred použitím predhriata a potom už udržiava nastavenú konštantnú teplotu.

Palacinkovač Delimano XXL 3v1 Joy a príprava palacinky

 

➡️ Výhody a možnosti použitia palacinkovača Delimano XXL 3v1 Joy

Signifikantnou výhodou prípravy na palacinkovači je konštantná teplota, ktorá je nastavená a udržiavaná. Takto sa všetky palacinky podaria rovnako. Tento proces je s panvicou o niečo ťažší, pretože v dôsledku zahrievania vykazuje rôzne teploty, čo znamená, že palacinky potrebujú na začiatku dlhší čas pečenia ako na konci a tiež majú iný stupeň zhnednutia. A ťažšie sa otáčajú.

Príprava s palacinkovačom je úplne iná. Cesto je rovnomerne rozložené aj pečené. Tento proces je vždy zabezpečený zariadením. Umožní dosiahnutie jednotného úspechu, všetky palacinky vyzerajú rovnako, alebo môžu byť podľa chuti tvarované do rôznych veľkostí. Nanášanie pomocou dreveného nástroja je mimoriadne ľahké a umožňuje naniesť veľmi tenkú vrstvu, ktorá sa za okamih stáva pevnou a chrumkavou.

30 centimetrový priemer platne určuje najväčšiu možnú prípravu palacinky, ale samozrejme sa môže určiť aj individuálne. Aj veľmi malé palacinky sa podaria, ak sa nanesú v požadovanej veľkosti. Na panvici sa musí cesto otáčavým pohybom vašim ramenom rozložiť. Veľkosť a hrúbka závisia od cesta a dajú sa len zriedka presne určiť. Palacinkovač umožňuje väčšiu presnosť.

 

➡️ Palacinkovač Delimano vs.klasická panvica

Spočítané a podčiarknuté, Delimano sľubuje nasledujúce výhody oproti osvedčenej panvicovej alternatíve:

 • sklon platne (rovnomerný)
 • rýchlosť
 • nelepivý povlak (jednoducho a bez tuku)
 • väčší rozmer palacinky
 • ľahké otáčanie
 • palacinky sa zaručene podaria
 • flexibilita vďaka regulátoru teploty
 • vďaka nelepivému povlaku nedochádza k prilepeniu palaciniek

 

➡️ Aj na príslušenstve záleží

Príslušenstvo hrá dôležitú úlohu v úspechu prípravy. Palacinkovač Delimano XXL 3v1 Joy je vybavený najlepšími možnými nástrojmi – a to drevenými. Tieto, spolu s gumenými nástrojmi, ktoré sú tiež súčasťou niektorých modelov, nepoškodia nepriľnavý povrch palacinkovača. Ich nevýhodou je, že oproti kovovým je ich čistenie zložitejšie.

Príslušenstvo, ktoré predovšetkým nepoškodzuje nepriľnavý povlak, zaistí dlhú životnosť zariadenia.

Palacinky s ovocím - maliny, čučoriedky

 

Základný recept na cesto pre palacinkovač Delimano XXL 3v1 Joy a postup prípravy

Palacinkové cesto pre 6 osôb pozostáva z: 120 g múky, 3 vajec, 250 ml mlieka, 30 g masla, 1 štipky soli

Pri príprave receptúry na palacinky postupujte takto: Najskôr rozpustite maslo v panvici a nechajte ho trochu vychladnúť. Roztopené maslo spolu s vajíčkami šľahajte do napenenia a potom zamiešajte do mlieka. Postupne pridajte múku a nakoniec štipku soli. Úplne hladké cesto,  dokonale zbavené hrudiek, dajte jemne na palacinkovač a rozotrite priloženým dreveným „rozmetadlom“.

Na plnenie sa okrem ovocia, čokolády alebo tvarohu hodia aj také odvážne ingrediencie ako šunka, vajcia, huby alebo syr. Fantázia nepozná hranice. Preto sa môžete vďaka palacinkovaču stať obzvlášť populárnymi na večierkoch, alebo rodinných posedeniach, pretože každý si môže zostaviť palacinku podľa svojich individuálnych prianí. Palacinky pripravujete plynule jednu po druhej, až kým sa zhon hostí nezastaví. Ak vám nejaké zostanú, môžete ich udržiavať na palacinkovači pri nízkej teplote pripravené na eventuálne okamžité servírovanie.

Výhodou tohto multifunkčného zariadenia je, že sa môže použiť mnohými spôsobmi, aj na prípravu iných pokrmov, napríklad grilovaných mäsových aj zeleninových špecialít.

 

💡 Náš tajný tip pre dokonalé palacinky

Pohár koňaku na sude

Vedeli ste, že vysokopercentný alkohol je tajnou zložkou skutočne dobrých palaciniek? Chuť sa nielen zlepší; alkohol tiež zabraňuje tvorbe hrudiek v ceste!

Napríklad v stredoveku bolo zvyčajné pripravovať cesto zriedeným vínom! V palacinkách to istí kvalitný koňak.

 

Údržba palacinkovača

Vykurovacia platňa s nepriľnavým povrchom je citlivá, takže ju nečistite drsnou kefou, ale použite handričku alebo špongiu. Použite čistiaci prostriedok na riad a vyvarujte sa silných detergentov. Dbajte však na to, aby na varnej doske nezostali žiadne zvyšky čistiaceho prostriedku, pretože by sa mohli preniesť do potravín a zničia chuť pokrmu.

Pokúste sa zvyšky cesta odstrániť ihneď po použití, aby ste zabránili zaschnutiu. Venujte pozornosť okraju, kde sa tekuté cesto často zhromažďuje v drážkach a keď sa zvyšky cesta potom zahrievajú, vytvrdnú a ťažko sa odstraňujú. Pred prvým použitím palacinkovač zohrejte na najvyššiu úroveň a po ochladení vyhrievaciu dosku očistite navlhčenou tkaninou. Týmto spôsobom odstránite možné zvyšky znečisťujúcich látok, ktoré sa mohli vyskytnúť počas výroby. Umývajte len ručne, nie v umývačke riadu!

Na čistenie samotného zariadenia by mala stačiť mäkká handrička. Ak je stroj trochu viac zanesený, v prípade potreby môžete handričku navlhčiť. Uistite sa však, že sa cez trhliny v kryte nedostane žiadna vlhkosť. V najhoršom prípade by to mohlo viesť ku skratu a nezvratnému poškodeniu citlivej technológie. Pred opätovným použitím zariadenie dôkladne osušte.

Pretože napájací kábel je neustále blízko horúcej varnej platne, mali by ste pravidelne skontrolovať izoláciu a pripojenia, či nie sú poškodené. Mechanické a tepelné namáhanie môže napadnúť napájací kábel a ak kábel nie je v bezchybnom stave, nemali by ste palacinkovač ďalej používať.

Palacinkovač Delimano - čistenie

 

Potrebujem ja vôbec palacinkovač?

Na túto otázku nemožno odpovedať plošne pre všetkých. Odpoveď závisí od toho, ako často pripravujete palacinky, a ktoré aspekty sú pre vás obzvlášť dôležité.

 

✅ Pravidelné používanie

Ak máte v úmysle vyrábať palacinky často, palacinkovač je takmer nutnosťou. Práca je oveľa jednoduchšia a rýchlejšie získate permanentne dokonalé výsledky. Vzhľadom na relatívne nízku cenu je riziko zlej investície nízke.

 

✅ Zriedkavé používanie

Ak však chcete pripravovať palacinky menej často, panvica môže byť postačujúca. Je tiež ľahšie ju uložiť a preto je vhodná aj pre menšie kuchyne. Nemali by ste však zabúdať, že dosiahnutie ideálnej teploty a rozprestretie cesta nie je také jednoduché ako pri palacinkovači.

 

✅ Ďalšie aspekty

V závislosti od toho, či chcete robiť palacinky s deťmi v rodine, na večierkoch alebo len pre vás dvoch v kuchyni, môže byť uprednostnená niektorá možnosť. A takisto veľkosť kuchyne a úložný priestor môžu byť rozhodujúcim faktorom v tom, či si kúpiť palacinkovač.

 

Cena

Je úplne jedno, či si vyberiete kvalitnú panvicu, alebo palacinkovač Delimano, cena 49,99 € je takmer rovnaká. V prípade palacinkovača získavate za túto cenu výkonné multifunkčné zariadenie s dlhou životnosťou. Takže rozhodnutie je len na vás, z hľadiska individuálneho účelu a intenzity využitia.

 

Čo sa nám na palacinkovači Delimano XXL 3v1 Joy páči?

 • palacinky sa zaručenie podaria
 • palacinky sa dajú pripraviť veľmi rýchlo
 • príprava bez tuku
 • čistenie zariadenia je veľmi rýchle a ľahké
 • môžete pripraviť mäkké aj chrumkavé palacinky – flexibilný vďaka termostatu
 • môžete tiež určiť veľkosť palacinky
 • stojí relatívne málo peňazí
 • multifunkčný – pripravité na ňom celú škálu pokrmov
 • nepriľnavý povlak zabráni prilepeniu

 

Čo sa nám na palacinkovači Delimano XXL 3v1 Joy nepáči?

 • okrúhly tvar zariadenia sa komplikovanejšie skladuje, vyžaduje priestor

 

Recenzie zákazníkov

Hodnotenia zákazníkov, ktoré prináša overená Heureka sú takmer na 100 % pozitívne. Jediná recenzia, ktorú môžeme považovať za negatívnu, tiež nespochybňuje výkon palacinkovača, ale hodnotí do mínusu cenu a hmotnosť stroja, čo je skôr subjektívne. Palacinkovač Delimano XXL 3v1 Joy je teda aj podľa zákazníkov odporúčania hodný. Pozrime si niektoré z hodnotení aj spolu.

Recenzie na palacinkovač Delimano

 

Zhrnutie na záver

Elektrický palacinkovač Delimano XXL 3v1 Joy je kompaktné zariadenie, ktoré sa dodáva s veľkorysým 30 cm varným povrchom. Vďaka vyhrievaciemu telesu s príkonom 1 200 W môžete palacinky pripraviť za pár minút. Vďaka okraju cesto nemôže odkvapkávať, čo je zárukou čistej a úhľadnej pracovnej plochy. Pre vaše pohodlie je k dispozícii termostat na reguláciu teploty a dve indikačné svetlá – jedno pre napájanie a zelené pre indikáciu ukončenia predhrievania varnej platne. Nepriľnavá varná doska zachováva prísľub nelepivosti.

 

Najčastejšie otázky k palacinkovaču Delimano XXL 3v1

❓ 1. Môžem na palacinkovači pripraviť aj lievance?

Áno. Povahou sú však lievance hrubšie vďaka prášku na pečenie, ktorý obsahujú. Aby boli skutočne prepečené, voľte nižšiu teplotu a dlhšiu dobu prípravy.

❓ 2. Môžem na palacinkovači pripraviť vafle?

Konkrétne tento model nie je vhodný na výrobu vaflí. Existujú však výrobcovia, ktorí ponúkajú kombinované zariadenia, ktoré môžu na raňajkovom stole vyčariť palacinky alebo vafle, v závislosti od vašej aktuálnej preferencie. Na tento účel je však potrebné grilovacie dosky vymeniť.

❓ 3. Prečo majú moje palacinky diery?

Veľké vzduchové bubliny, ktoré vyvierajú na povrch palaciniek, nie sú veľmi vítané, pretože zabraňujú rovnomernému prepečeniu. Vzduchové bubliny sú zvyčajne znakom toho, že vaše palacinkové cesto bolo príliš našľahané a je v ňom príliš veľa vzduchu.

❓ 4. Nakoľko tekuté má byť palacinkové cesto?

Konzistencia cesta je kľúčová: mala by byť podobná hustej šľahačke a samozrejme bez hrudiek. Pridajte vanilku, nasekané bylinky alebo nastrúhaný parmezán a nasmerujú vás pikantným smerom.

❓ 5. Môžem pripraviť cesto deň dopredu?

Cesto by malo odpočívať v chladničke najmenej jednu hodinu. Môžete ho pripraviť večer a nechať cez noc odpočívať v chladničke. Keď začínate s pečením palaciniek, cesto dobre premiešajte, pretože múka sa usadí na dne misy.

❓ 6. Môže sa palacinkovač pokaziť, ak cesto unikne po stranách?

Ak tekuté cesto prenikne dovnútra zariadenia cez akékoľvek praskliny alebo trhliny, môže to viesť ku skratu. V najhoršom prípade bude palacinkovač nenávratne poškodený a budete ho musieť nahradiť novým. V takom prípade je záruka neplatná, pretože škoda bola spôsobená nesprávnym použitím. Malý okraj na povrchu platne, by však mal zabrániť pretečeniu.

Výhody

 • veľký priemer varnej plochy
 • rýchla a jednoduchá príprava
 • plynulé regulovanie teploty
 • skvelý pomer cena/výkon

Nevýhody

 • v malých kuchyniach môže uskladnenie okrúhleho zariadenia spôsobiť hlavybôľ

Záver recenzie: Kompaktný dizajn, kvalitné prevedenie, vysoký výkon, všestranné využitie a rozumná cena - to sú charakteristiky palacinkovača Delimano 3v1.

Hodnotenie autora
 • výkon
 • komfort obsluhy
 • jednoduchosť údržby
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Aj zákazníkmi vynikajúco hodnotený palacinkovač, ktorého kvality ocenia nielen milovníci palaciniek.

4.5

Palacinkovač Delimano XXL 3v1 Joy

✅ Cena: 49,99 €

Chcem Delimano XXL 3v1 Joy palacinkovač Delimano.sk
Vývoj ceny Delimano XXL 3v1 Joy palacinkovač


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.