Parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix – likvidátor baktérií z takmer každého povrchu (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 26. októbra 2021 0
Žltý parný čistič s príslušenstvom
 • Kategória: Pojazdné čističe
 • Objem nádoby na vodu: 1 000 ml
 • Tlak pary: 3,5 bar
 • Doba ohrievania vody: 0,5 min
 • Regulácia množstva pary: Áno
 • Bezpečnostné ventily: Áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Parné čističe
125,95 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
AndreaShop.sk

Parné čističe sa dostávajú čoraz viac do pozornosti a sú u ľudí naozaj populárne. Výnimkou nie je ani parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix, ktorý sa postará o čistú domácnosť a to len vďaka pare. Tento model parného čističa je dodávaný s bohatým príslušenstvom, ktoré vám umožňuje čo najširšie možnosti využitia zariadenia. Predovšetkým ho zákazníci využívajú v kúpeľni, avšak vyčistíte ním aj iné miestnosti u vás doma. Pojazdný parný čistič vyzerá ako klasický vysávač, až na ten rozdiel, že nevysáva, ale čistí povrchy pomocou pary. Prečítajte si všetky informácie o parnom čističi Kärcher SC 3 EasyFix, jeho výhody aj nevýhody a mnoho ďalšieho.

Čítať viac...

porovnanie cien
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
125,95 € Do obchodu AndreaShop.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
125,00 € Do obchodu Heureka.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
139,90 € Do obchodu Hej.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
132,49 € Do obchodu Datart.sk

Porovnanie - Dôležité parametre

Dôležité parametre Kärcher SC 3 EasyFix v porovnaní s víťazmi testu parných čističov

Žltý parný čistič s príslušenstvom
Kärcher SC 3 EasyFix
Ľudová voľba Ručný parný čistič Rovus Nano
Ručný parný čistič Rovus Nano
Pre náročných KARCHER PUZZI 8/1 C 1.100-225.0
Kärcher Puzzi 8/1 C 1.100-225.0
Zlatá stredná cesta KARCHER SC 1 EASY FIX PREMIUM EU, 1.516-345.0
Kärcher SC 1 Easy Fix Premium
Cena125,95 €49,99 €490,90 €101,99 €
KategóriaPojazdné čističeRučné čističePojazdné čističeRučné čističe
Počet komôr2122
Objem nádoby na vodu (ml)1 0003501 000200
Doba prevádzky (min)-13--
Tlak pary (bar)3,5-1,03,0
Doba ohrievania vody (min)0,50,6-3,0
Príkon (W)1 9001 1001 2001 200
Regulácia množstva paryÁnoNeuvedenéNieÁno
Odvápňovací systémÁnoÁnoNieNeuvedené
Kontrolná diódaÁnoNeuvedenéNieÁno
Bezpečnostné ventilyÁnoNeuvedenéNieÁno
Detská poistkaÁnoNeuvedenéNieÁno
Indikátor pripravenosti paryNieNeuvedenéNieNie
Odnímateľný zásobník na voduNieNieNieNie

Porovnanie - Rozmery a hmotnosť

Rozmery a hmotnosť Kärcher SC 3 EasyFix v porovnaní s víťazmi testu parných čističov

Žltý parný čistič s príslušenstvom
Kärcher SC 3 EasyFix
Ľudová voľba Ručný parný čistič Rovus Nano
Ručný parný čistič Rovus Nano
Pre náročných KARCHER PUZZI 8/1 C 1.100-225.0
Kärcher Puzzi 8/1 C 1.100-225.0
Zlatá stredná cesta KARCHER SC 1 EASY FIX PREMIUM EU, 1.516-345.0
Kärcher SC 1 Easy Fix Premium
Cena125,95 €49,99 €490,90 €101,99 €
Šírka (cm)23,614,033,032,1
Hĺbka (cm)36,028,553,012,7
Výška (cm)25,325,044,018,6
Hmotnosť (kg)3,10,79,81,6
Dĺžka kábla (m)4,02,07,54,0

Vlastnosti parného čističa Kärcher SC 3 EasyFix

Krátka doba nahrievania

Upratovanie s praným čističom nie je zbytočne zdĺhavé, pretože stačí len naliať čistú vodu do zásobníka a zahrievanie trvá len 30 sekúnd. Čistič je preto raz-dva pripravený na použitie. Vodu do zásobníka môžete dopĺňať priebežne a to bez nutnosti vypínať prístroj. Do nádrže je však možné naliať maximálne 1 liter vody.

Parný čistič s príslušenstvom

Parný čistič obsahuje bohaté príslušenstvo

 

Čistenie bez chemikálií

Parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix odstráni z tvrdých povrchov až 99,99 % bežných baktérií v domácnosti. A to bezpečne len pomocou vodnej pary. Vy tak nemusíte pridávať žiadne chemikálie v podobe rôznych čistiacich prostriedkov, ale iba čistú vodu.

 

Automatické odvápňovanie pomocou kartuše

V balení nájdete samozrejme aj odvápňovaciu kartušu, ktorej úlohou je automatické a účinné odstraňovanie vápenatých zlúčenín z vody, čím predlžuje životnosť zariadenia. Kartuša na odstránenie vodného kameňa funguje optimálne, len ak sa prístroj pred prvým použitím prispôsobí na miestnu tvrdosť vody. Ak sa čistič používa v oblasti s inou tvrdosťou vody (napr. pri presťahovaní), musí sa nanovo nastaviť na aktuálnu tvrdosť vody.

Tvrdosť vody sa nastavuje pomocou tlačidla RESET. Po ukončení nastavovania tvrdosti vody zostane táto tvrdosť tak dlho uložená, kým sa nevykoná nové nastavenie (napr. pri spomínanom presťahovaní). Na prístroji sa nastavená tvrdosť vody zobrazí pomocou impulzov blikania.

 

Bohaté príslušenstvo

Parný čistič disponuje dostatočným množstvom doplnkov, pomocou ktorých dokážete vyčistiť mnohé plochy a zariadenia. Čistenie rôznych povrchov pomocou podlahovej hubice, ručnej hubice, kruhovej kefky a podobne, podľa potreby. Súčasťou sú napríklad aj utierky na podlahu a návlek na ručnú hubicu z kvalitného mikrovlákna pre dôkladné čistenie a ešte lepšie uvoľnenie nečistôt. Súprava na čistenie podlahy EasyFix s flexibilným kĺbom na podlahovej hubici a bezkontaktným pohodlným upevňovaním na podlahu pomocou suchého zipsu vám pri upratovaní tiež nesmú chýbať.

 

Použitie príslušenstva:

Dýza s bodovým prúdom – je vhodná na čistenie ťažko prístupných miest, škár, armatúr, odtokov, umývadiel, WC, žalúzií alebo radiátorov. Čím bližšie je dýza s bodovým prúdom k znečistenému miestu, o to vyšší je čistiaci účinok, pretože teplota a množstvo pary na výstupe dýzy sú najvyššie. Silné vápenné usadeniny je možné pred čistením parou ošetriť vhodným čistiacim prostriedkom. Čistiaci prostriedok nechajte pôsobiť cca 5 minút a potom ho odparte.

Kruhová kefka (malá) – určená na čistenie odolných nečistôt. Prostredníctvom kefiek je možné ľahko odstrániť odolné nečistoty. Buďte však opatrní pri citlivých povrchoch, tie môže kefka poškodiť.

Kruhová kefka (veľká) – na čistenie veľkých zaoblených plôch, napr. umývadiel, sprchových vaničiek, vaní, kuchynských drezov, atď.

Power dýza – je ideálna na čistenie zatvrdnutých znečistení, vyfukovanie rohov, škár, atď.

Ručná hubica – vhodná na čistenie malých umývateľných plôch, sprchových kabín a zrkadiel.

Podlahová hubica – hodí sa na čistenie umývateľných povrchov stien a podláh, akými sú napr. kamenné dlážky, dlažba a PVC podlahy.

Klzák na koberce – pomocou tohto doplnku je možné osviežiť koberce v domácnosti a trošku ich tým aj oživiť.

 

Funkcie parného čističa

Regulácia prietoku pary priamo na rukoväti – Pomocou prepínača množstva pary sa reguluje vystupujúce množstvo pary. Prepínač má tri stupne: Maximálne množstvo pary, Redukované množstvo pary a Žiadna para (detská poistka). V poslednej polohe sa nedá parná páka ovládať. S trojstupňovou reguláciou pary sa dá teda jej intenzita prispôsobiť povrchu a znečisteniu.

Detská poistka na parnej pištoli – Bezpečnostná poistka poskytuje bezpečnú ochranu pred neodborným použitím, či hrajúcimi sa deťmi.

Hlavný vypínač na stroji – Jednoduché zapínanie a vypínanie stroja

Bezpečnostný ventil – ak by v prípade chyby vznikol príliš vysoký tlak, postará sa bezpečnostný ventil o jeho odstránenie do prostredia

Tavná poistka – tavná poistka zabráni prehriatiu prístroja. Ak dôjde k prehriatiu prístroja, tavná poistka odpojí prístroj od siete.

 

Starostlivosť o parný čistič

Ako o každé iné zariadenie, aj o parný čistič sa treba starať, aby vám slúžil čo najdlhšie. Čistenie nie je zložité, telo čističa v prípade potreby len utrite navlhčenou handričkou a vysušte. Návleky, ktoré ste pri upratovaní používali, po každom použití vyperte, ideálne ručne a nechajte vyschnúť. Môžete ich však hodiť aj do práčky, avšak bez aviváže a maximálne na 60 °C. Pozor, nie sú vhodné do sušičky.

 

Vyprázdnenie nádrže na vodu

Ak sa prístroj nepoužíva dlhšie ako 2 mesiace a zostane v ňom voda z posledného čistenia, môže nastať hnilobný proces vo vode v nádrži. Preto, ak prístroj nepoužívate príliš často, po použití zvyšnú vodu z neho vylejte. Nádržka na vodu nie je vyberateľná. Preto čistič odpojte od elektrickej energie, odstráňte z neho príslušenstvo, vyberte kartušu a telo čističa jednoducho zoberte do rúk, otočte ho a vodu vylejte.

 

Výmena kartuše na odstraňovanie vodného kameňa

Pri nedodržaní intervalov výmeny (indikátor kontrolky) môže kartuša na odstránenie vodného kameňa viesť k poškodeniu prístroja a ku skráteniu jeho životnosti. Preto dodržiavajte intervaly výmeny kartuše. Tieto intervaly závisia od tvrdosti vody, ktorú používate. Oblasti s tvrdou vodou majú vyššie intervaly výmeny než oblasti s mäkkou vodou. Požadovaná výmena kartuše sa zobrazí na kontrolke prístroja (2 hodiny pred uplynutím doby funkčnosti bliká kontrolka).

 

Recenzie na parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix

Pri rozhodovaní o kúpe daného produktu niekedy dosť zavážia aj recenzie zákazníkov. Pozreli sme sa teda, čo hovoria na parný čistič ľudia, ktorí si ho zakúpili a mali možnosť ho už vyskúšať. Ako môžete vidieť, zariadenie má svoje výhody aj nevýhody. Výhody predstavujú čistenie bez chemikálií, jednoduché ovládanie, rýchle nahriatie či široké príslušenstvo. Naopak, niektorí zákazníci sa zmienili aj s nejakými muchami, ktoré na výrobku objavili. Patria medzi ne napríklad krátky kábel či vysoká cena. V niektorých prípadoch chýbala ľuďom aj napriek širokému príslušenstvu, veľká kruhová kefka či klzák na koberce, ktoré je potrebné dokúpiť.

Recenzie zákazníkov na parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix

 

Porovnanie s predchodcom

 Kärcher SC 3 EasyFixKärcher SC 2 EasyFix
Tlak pary3.5 bar3.2 bar
Výhrevný výkon1900 W1500 W
Plošný výkon75 m²75 m²
Doba nahrievania30 sekúnd6,5 minúty
Objem nádrže na vodu1 liter1 liter
Účinnosť čistenia99,99 %99,99 %
Dĺžka kábla4 metre4 metre
Dĺžka parnej hadice2 metre2 metre
Detská poistkaánoáno
Regulácia paryánoáno
Hmotnosť bez príslušenstva3,1 kg2,9 kg
Rozmery (d x š x v)360 x 236 x 253 mm380 x 254 x 260 mm
Cena125,95 €95,90 €

 

Rozhovor

💡 Neprehliadnite!

Rozhovor s referentom marketingu spoločnosti Kärcher – Pavlom Galom

Určite zaujímavé je prečítať si o výrobku aj názor odborníka, ktorý sa predajom či výrobou konkrétnych produktov zaoberá. A kto by nám vedel lepšie odpovedať na otázky o parnom čističi, ako referent marketingu pre známu spoločnosť Kärcher, pán Pavol Galo? Čítajte ďalej a dozviete sa viac.

 

Dodomacnosti.sk: Čistí parný čistič aj iným spôsobom našu domácnosť alebo je jeho primárna funkcia čistenie len pomocou pary?

Pavol Galo: Parné čističe Kärcher čistia iba silou pary, bez použitia čistiacich prostriedkov, takže sú veľmi ekologické, šetrné k životnému prostrediu, vhodné do domácností s deťmi či domácimi miláčikmi.

 

Dodomacnosti.sk: V dnešnej dobe si chce človek upratovanie čo najviac uľahčiť. Nie je čistenie domácnosti s takým veľkým spotrebičom obtiažne?

Pavol Galo: Parným čističom dokážete vyčistiť takmer celú domácnosť, od podláh (štruktúry, špáry), cez kuchyňu (varná doska, digestor, kuchynské dvierka, rúra na pečenie, obklady okolo sporáku..), kúpeľňu (obkladačky, sprchový kút, armatúry, batérie, sanitu, toaletu..), rámy okien, zrkadlá či okná, oživiť kobercové vlasy či textílie. Použitie je naozaj veľmi široké, takže využitie spotrebiča určite prevažuje nad jeho rozmermi, ktoré sú naozaj veľmi prijateľné aj do menších bytov či domov. Máme v ponuke rôzne modely od SC 1 až po SC 5, ktoré sa líšia nie len výkonom, ale aj rozmermi samotného stroja, takže naozaj každý zákazník si nájde to, čo mu najviac vyhovuje aj s ohľadom na priestor, ktorý potrebuje čistiť.  

 

Dodomacnosti.sk: Na aké všetky povrchy sa dá využiť tento parný čistič?

Pavol Galo: Parné čističe SC sú vhodné na všetky typy tvrdých povrchov (okrem dreva, či drevených parkiet), keďže drevo je veľmi citlivý materiál na vlhkosť. 

 

Dodomacnosti.sk: Na čistenie domácnosti naozaj nie je potrebný žiadny čistiaci prostriedok?

Pavol Galo: Čistič na okná WV nie je potrebné po každom pravidelnom čistení nevyhnutne nabíjať. Zostávajúci čas výdrže batérie v minútach je jasne viditeľný na LED displeji. V prípade, že sa stroj dlhšiu dobu nepoužíval, odporúčame ho priebežne dať nabíjať, rovnako aj pred samotným použitím. 

 

Dodomacnosti.sk: Stačí, ak použijeme do rozprašovača čistú vodu či je lepšie radšej zriediť koncentrát s vodou?

Pavol Galo: Parný čistič dokáže vyčistiť aj veľmi odolné nečistoty iba silou pary, bez použitia akýchkoľvek čistiacich prostriedkov.  

 

Dodomacnosti.sk: Ako postupovať, keď po čistení parným čističom zostane povrch alebo podlaha veľmi mokrá?

Pavol Galo: Para sa kontaktom so studeným povrchom mení na vodu, takže istá vlhkosť či vyzrážaná voda je pri čistení parou prirodzená. Ak je pri dlhšom čistení už utierka priveľmi mokrá, odporúčame mať k dispozícii jednu – dve na výmenu. Tak môžete pracovať bez prerušenia a mokrých stôp.

 

Dodomacnosti.sk: Parný čistič obsahuje bohaté príslušenstvo. Existujú ešte nejaké doplnky, ktoré je možné dokúpiť?

Pavol Galo: Áno, parné čističe sú štandardne dodávané s bohatou výbavou rôznych kefiek, utierok či nadstavcov. Výhodou je široké využitie, každý zákazník si môže nájsť vhodný nadstavec pre konkrétnu činnosť či odstránenie nečistoty podľa toho, čo mu bude najviac vyhovovať. V portfóliu máme aj množstvo ďalšieho voliteľného dodatočného príslušenstva, ktoré dokáže potenciál parného čistenia povýšiť o niekoľko levelov vyššie. 

 

Dodomacnosti.sk: Je potrebné po čase niektoré diely parného čističa vymeniť?

Pavol Galo: Podľa frekvencie a spôsobu použitia je potrebné občas vymeniť kefky či utierky prípadne iné príslušenstvo, ktoré sa prirodzene opotrebúva.

 

Dodomacnosti.sk: Ako sa treba starať o parný čistič, čo sa týka starostlivosti o jeho čistenie, údržbu a skladovanie?

Pavol Galo: Ak sa o stroj dobre staráte, pravidelne meníte odvápňovaciu kartušu či stroj odvápňujete (v závislosti od modelu a tvrdosti vody), stroj je takmer bezúdržbový, pripravený slúžiť dlhé roky. Skladovanie parného čističa je rovnaké ako pri bežných prístrojoch v domácnosti (nevystavovať stroj nadmernej vlhkosti, chladu či nebodaj mrazu).

 

Dodomacnosti.sk: Čo má zákazník robiť v prípade, že sa mu parný čistiť pokazí alebo nepracuje tak ako má?

Pavol Galo: Určite odporúčame kontaktovať našu infolinku na tel. čísle 037/6555 798 prípadne osobne navštíviť jednu z našich pobočiek Kärcher Center, kde je možnosť odovzdať stroj do servisu. 

 

Dodomacnosti.sk: Poskytujete na produkt záruku?

Pavol Galo: Samozrejme, záruka na všetky produkty Home and Garden je pri nákupe na fyzickú osobu 24 mesiacov. 

 

Porovnanie s konkurenčnými modelmi

 Kärcher SC 3 EasyFixETA 1264 90000 AquabeloKärcher SC 2Sencor SSC 3001YL
Tlak pary3.5 bar3 bar3.2 bar3 bar
Výhrevný výkon1900 W1000 W1500 W1000 W
Typ parného čističapojazdnýručnýpojazdnýručný
Doba prevádzkynepretržite10 minútnepretržiteneuvádza
Objem nádrže na vodu1 liter0,22 litra1 liter0,35 litra
Hmotnosť bez príslušenstva3,1 kg1,9 kg2,9 kg1 kg
Cena125,95 €49,00 €95,90 €24,17 €

 

V porovnaní s konkurenciou je parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix o dosť drahší. Avšak, vyplýva to z jeho výkonu a ďalších funkcií, ktorými disponuje. Čo sa výkonu týka, tak svojou silou 1900 W patrí k tým lepším modelom na trhu. Aj objem nádrže na vodu je dostačujúci na dlhšie nepretržité používanie. Tlak pary, ktorý predstavuje 3.5 baru, patrí tiež do kategórie tých kvalitnejších parných čističov. Naopak, vytknúť by sme mu mohli hmotnosť. Oproti iným parným čističom je Kärcher SC 3 EasyFix o niečo ťažší, pri práci to však veľmi nepocítite.

 

Otázky a odpovede

❓ 1. Kde dostanem náhradné diely?

Všetky náhradné diely uvedené v návode na obsluhu na poslednej strane si môžete objednať prostredníctvom obchodných partnerov. Ostatné diely smú vymieňať z bezpečnostných dôvodov len firemní vyškolení servisní partneri. Servisní partneri majú prístup k zoznamom náhradných dielov a poradia vám priamo na mieste. Servisných partnerov nájdete na stránke www.kaercher.com/sk. Ak chcete náhradný diel vymeniť v rámci záruky, pošlite e-mail s krátkym popisom a dokladom o kúpe pre preverenie platnosti záruky.

❓ 2. Môže sa parný čistič využívať aj na laminátové podlahy či parkety?

Parným čističom s reguláciou množstva pary (najnižší stupeň), môžete čistiť aj laminátové podlahy alebo parkety (nesmú byť naolejované alebo navoskované). Pracujte s dvoma návlekmi (= 4 vrstvy), aby sa priamo na plochu dostalo čo najmenej pary. S hubicou neostávajte priveľmi dlho na jednom mieste. Dbajte na to, aby nevznikali mláky. Zvyšková vlhkosť vyschne rýchlo a bez škvŕn.

❓ 3. Aká horúca je para v parnom čističi pri jeho používaní?

Para má priamo na tryske približne 100 °C a na objekte čistenia približne 84 °C.

❓ 4. Čo robiť v prípade, ak sa parný čistič nezahrieva?

Skontrolujte sieťový kábel a sieťovú poistku ako aj termostat a tlakový spínač. Doplňte vodu. Ak indikátor nedostatku vody naďalej svieti, vyhľadajte, jedného zo servisných partnerov alebo sa skontaktujte priamo na firmu.

 

💡 TIP: V našom samostatnom článku Porovnávame parné čističe si ľahko a rýchlo môžete pozrieť, čím sa jednotlivé modely rôznych značiek parných čističov od seba odlišujú.

Výhody

 • doba nahrievania 30 sekúnd
 • jednoduchá obsluha a ľahká manipulácia
 • nie je potrebné vypnúť stroj pri dopĺňaní vody (2komorový systém)
 • široký výber nadstavcov v základnom balení
 • bezpečnostný ventil aj detská poistka
 • integrovaná odvápňovacia kartuša

Nevýhody

 • horšie čistenie plávajúcej podlahy, zanecháva menšie fľaky
 • prívodný kábel je trocha krátky a škoda, že sa nenavíja

Záver recenzie: Parný čistič známej značky, ktorý je veľmi rýchlo pripravený k plnej prevádzke. Široké možnosti využitia z neho robia jeden z najobľúbenejších domácich pojazdných parných čističov vôbec.

Hodnotenie autora
 • Čistenie parou
 • Odolnosť voči zaneseniu
 • Obsluha a manipulácia
 • Funkcie
 • Vybavenie
 • Cena

Súhrn

Parný čistič známej značky, ktorý je veľmi rýchlo pripravený k plnej prevádzke. Široké možnosti využitia z neho robia jeden z najobľúbenejších domácich pojazdných parných čističov vôbec.

4.3

Žltý parný čistič s príslušenstvom

✅ Cena: 125,95 €

Chcem Kärcher SC 3 EasyFix AndreaShop.sk
Vývoj ceny Kärcher SC 3 EasyFix


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.