Parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix

Vladimír Rejholec Recenzia 13. júna 2021 0
KARCHER SC 3 EASY FIX, 1.513-110.0
 • Kategória: Pojazdné čističe
 • Objem nádoby na vodu: 1000 ml
 • Tlak pary: 3.5 bar
 • Doba ohrievania vody: 0.5 min
 • Regulácia množstva pary: Áno
 • Bezpečnostné ventily: Áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Parné čističe
164,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
kaercher.com

Parné čističe sa dostávajú čoraz viac do pozornosti a sú u ľudí naozaj populárne. Výnimkou nie je ani parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix, ktorý sa postará o čistú domácnosť a to len vďaka pare. Tento model parného čističa je dodávaný s bohatým príslušenstvom, ktoré vám umožňuje čo najširšie možnosti využitia zariadenia. Predovšetkým ho zákazníci využívajú v kúpeľni, avšak vyčistíte ním aj iné miestnosti u vás doma. Pojazdný parný čistič vyzerá ako klasický vysávač, až na ten rozdiel, že nevysáva, ale čistí povrchy pomocou pary. Prečítajte si všetky informácie o parnom čističi Kärcher SC 3 EasyFix, jeho výhody aj nevýhody a mnoho ďalšieho.

Čítať viac...

kde kúpiť
kaercher.com ⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie ➡️ nájdete tu
⭐️ oficiálny eshop značky, globálny výrobca a predajca čistiacej techniky
⭐️ špičkové servisné záručné a pozáručné služby
164,99 € Do obchodu kaercher.com

Vlastnosti parného čističa Kärcher SC 3 EasyFix

Krátka doba nahrievania

Upratovanie s praným čističom nie je zbytočne zdĺhavé, pretože stačí len naliať čistú vodu do zásobníka a zahrievanie trvá len 30 sekúnd. Čistič je preto raz-dva pripravený na použitie. Vodu do zásobníka môžete dopĺňať priebežne a to bez nutnosti vypínať prístroj. Do nádrže je však možné naliať maximálne 1 liter vody.

 

Čistenie bez chemikálií

Parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix odstráni z tvrdých povrchov až 99,99 % bežných baktérií v domácnosti. A to bezpečne len pomocou vodnej pary. Vy tak nemusíte pridávať žiadne chemikálie v podobe rôznych čistiacich prostriedkov.

 

Automatické odvápňovanie pomocou kartuše

V balení nájdete samozrejme aj odvápňovaciu kartušu, ktorej úlohou je automatické a účinné odstraňovanie vápenatých zlúčenín z vody, čím predlžuje životnosť zariadenia. Kartuša na odstránenie vodného kameňa funguje optimálne, len ak sa prístroj pred prvým použitím prispôsobí na miestnu tvrdosť vody. Ak sa čistič používa v oblasti s inou tvrdosťou vody (napr. pri presťahovaní), musí sa nanovo nastaviť na aktuálnu tvrdosť vody.

Tvrdosť vody sa nastavuje pomocou tlačidla RESET. Po ukončení nastavovania tvrdosti vody zostane táto tvrdosť tak dlho uložená, kým sa nevykoná nové nastavenie (napr. pri spomínanom presťahovaní). Na prístroji sa nastavená tvrdosť vody zobrazí pomocou impulzov blikania.

 

Bohaté príslušenstvo

Parný čistič disponuje dostatočným množstvom doplnkov, pomocou ktorých dokážete vyčistiť mnohé plochy a zariadenia. Čistenie rôznych povrchov pomocou podlahovej hubice, ručnej hubice, kruhovej kefky a podobne, podľa potreby. Súčasťou sú napríklad aj utierky na podlahu a návlek na ručnú hubicu z kvalitného mikrovlákna pre dôkladné čistenie a ešte lepšie uvoľnenie nečistôt. Súprava na čistenie podlahy EasyFix s flexibilným kĺbom na podlahovej hubici a bezkontaktným pohodlným upevňovaním na podlahu pomocou suchého zipsu vám pri upratovaní tiež nesmú chýbať.

 

Použitie príslušenstva:

Dýza s bodovým prúdom – je vhodná na čistenie ťažko prístupných miest, škár, armatúr, odtokov, umývadiel, WC, žalúzií alebo radiátorov. Čím bližšie je dýza s bodovým prúdom k znečistenému miestu, o to vyšší je čistiaci účinok, pretože teplota a množstvo pary na výstupe dýzy sú najvyššie. Silné vápenné usadeniny je možné pred čistením parou ošetriť vhodným čistiacim prostriedkom. Čistiaci prostriedok nechajte pôsobiť cca 5 minút a potom ho odparte.

Kruhová kefka (malá) – určená na čistenie odolných nečistôt. Prostredníctvom kefiek je možné ľahko odstrániť odolné nečistoty. Buďte však opatrní pri citlivých povrchoch, tie môže kefka poškodiť.

Kruhová kefka (veľká) – na čistenie veľkých zaoblených plôch, napr. umývadiel, sprchových vaničiek, vaní, kuchynských drezov, atď.

Power dýza – je ideálna na čistenie zatvrdnutých znečistení, vyfukovanie rohov, škár, atď.

Ručná hubica – vhodná na čistenie malých umývateľných plôch, sprchových kabín a zrkadiel.

Podlahová hubica – hodí sa na čistenie umývateľných povrchov stien a podláh, akými sú napr. kamenné dlážky, dlažba a PVC podlahy.

Klzák na koberce – pomocou tohto doplnku je možné osviežiť koberce v domácnosti a trošku ich tým aj oživiť.

 

 

Funkcie parného čističa

Regulácia prietoku pary priamo na rukoväti – Pomocou prepínača množstva pary sa reguluje vystupujúce množstvo pary. Prepínač má tri stupne: Maximálne množstvo pary, Redukované množstvo pary a Žiadna para (detská poistka). V poslednej polohe sa nedá parná páka ovládať. S trojstupňovou reguláciou pary sa dá teda jej intenzita prispôsobiť povrchu a znečisteniu.

Detská poistka na parnej pištoli – Bezpečnostná poistka poskytuje bezpečnú ochranu pred neodborným použitím, či hrajúcimi sa deťmi.

Hlavný vypínač na stroji – Jednoduché zapínanie a vypínanie stroja

Bezpečnostný ventil – ak by v prípade chyby vznikol príliš vysoký tlak, postará sa bezpečnostný ventil o jeho odstránenie do prostredia

Tavná poistka – tavná poistka zabráni prehriatiu prístroja. Ak dôjde k prehriatiu prístroja, tavná poistka odpojí prístroj od siete.

 

Technické parametre parného čističa

VýrobcaKärcher
Tlak pary3.5 bar
Výhrevný výkon1900 W
Typ parného čističapojazdný
Plošný výkon75 m²
Doba nahrievania30 sekúnd
Doba prevádzkynepretržitá
Objem nádrže na vodu1 liter
Účinnosť čistenia99,99 %
Dĺžka kábla4 metre
Dĺžka parnej hadice2 metre
Príslušenstvoáno
Detská poistkaáno
Bezpečnostný ventiláno
Regulácia paryáno
Nastavenie výškyáno
Indikátor množstva vodyáno
Automatické odvápňovanieáno, pomocou kartuše
Druh prúdu1 / 220 - 240 / 50 – 60
Hmotnosť bez príslušenstva3,1 kg
Rozmery (d x š x v)360 x 236 x 253 mm

 

Popis jednotlivých častí:

FOTO A POPIS

 

Starostlivosť o parný čistič

Ako o každé iné zariadenie, aj o parný čistič sa treba starať, aby vám slúžil čo najdlhšie. Čistenie nie je zložité, telo čističa v prípade potreby len utrite navlhčenou handričkou a vysušte. Návleky, ktoré ste pri upratovaní používali, po každom použití vyperte, ideálne ručne a nechajte vyschnúť. Môžete ich však hodiť aj do práčky, avšak bez aviváže a maximálne na 60 °C. Pozor, nie sú vhodné do sušičky.

 

Vyprázdnenie nádrže na vodu

Ak sa prístroj nepoužíva dlhšie ako 2 mesiace a zostane v ňom voda z posledného čistenia, môže nastať hnilobný proces vo vode v nádrži. Preto, ak prístroj nepoužívate príliš často, po použití zvyšnú vodu z neho vylejte. Nádržka na vodu nie je vyberateľná. Preto čistič odpojte od elektrickej energie, odstráňte z neho príslušenstvo, vyberte kartušu a telo čističa jednoducho zoberte do rúk, otočte ho a vodu vylejte.

 

Výmena kartuše na odstraňovanie vodného kameňa

Pri nedodržaní intervalov výmeny (indikátor kontrolky) môže kartuša na odstránenie vodného kameňa viesť k poškodeniu prístroja a ku skráteniu jeho životnosti. Preto dodržiavajte intervaly výmeny kartuše. Tieto intervaly závisia od tvrdosti vody, ktorú používate. Oblasti s tvrdou vodou majú vyššie intervaly výmeny než oblasti s mäkkou vodou. Požadovaná výmena kartuše sa zobrazí na kontrolke prístroja (2 hodiny pred uplynutím doby funkčnosti bliká kontrolka).

 

Recenzie na parný čistič Kärcher SC 3 EasyFix

Pri rozhodovaní o kúpe daného produktu niekedy dosť zavážia aj recenzie zákazníkov. Pozreli sme sa teda, čo hovoria na parný čistič ľudia, ktorí si ho zakúpili a mali možnosť ho už vyskúšať. Ako môžete vidieť, zariadenie má svoje výhody aj nevýhody. Výhody predstavujú čistenie bez chemikálií, jednoduché ovládanie, rýchle nahriatie či široké príslušenstvo. Naopak, niektorí zákazníci sa zmienili aj s nejakými muchami, ktoré na výrobku objavili. Patria medzi ne napríklad krátky kábel či vysoká cena. V niektorých prípadoch chýbala ľuďom aj napriek širokému príslušenstvu, veľká kruhová kefka či klzák na koberce, ktoré je potrebné dokúpiť.

 

Naša osobná skúsenosť

Nenavíja kábel…

 

Porovnanie s predchodcom

 

 Kärcher SC 3 EasyFixKärcher SC 2 EasyFix
Tlak pary3.5 bar3.2 bar
Výhrevný výkon1900 W1500 W
Plošný výkon75 m²75 m²
Doba nahrievania30 sekúnd6,5 minúty
Objem nádrže na vodu1 liter1 liter
Účinnosť čistenia99,99 %99,99 %
Dĺžka kábla4 metre4 metre
Dĺžka parnej hadice2 metre2 metre
Detská poistkaánoáno
Regulácia paryánoáno
Hmotnosť bez príslušenstva3,1 kg2,9 kg
Rozmery (d x š x v)360 x 236 x 253 mm380 x 254 x 260 mm
Cena164,99 €129,99 €

 

Rozhovor

 

Porovnanie s konkurenčnými modelmi

 Kärcher SC 3 EasyFixETA 1264 90000 AquabeloKärcher SC 2Sencor SSC 3001YL
Tlak pary3.5 bar3 bar3.2 bar3 bar
Výhrevný výkon1900 W1000 W1500 W1000 W
Typ parného čističapojazdnýručnýpojazdnýručný
Doba prevádzkynepretržite10 minútnepretržiteneuvádza
Objem nádrže na vodu1 liter0,22 litra1 liter0,35 litra
Hmotnosť bez príslušenstva3,1 kg1,9 kg2,9 kg1 kg
Cena164,99 €49,00 €129,99 €24,90 €

 

Otázky a odpovede

❓ 1. Kde dostanem náhradné diely?

Všetky náhradné diely uvedené v návode na obsluhu na poslednej strane si môžete objednať prostredníctvom obchodných partnerov. Ostatné diely smú vymieňať z bezpečnostných dôvodov len firemní vyškolení servisní partneri. Servisní partneri majú prístup k zoznamom náhradných dielov a poradia vám priamo na mieste. Servisných partnerov nájdete na stránke www.kaercher.com/sk. Ak chcete náhradný diel vymeniť v rámci záruky, pošlite e-mail s krátkym popisom a dokladom o kúpe pre preverenie platnosti záruky.

❓ 2. Môže sa parný čistič využívať aj na laminátové podlahy či parkety?

Parným čističom s reguláciou množstva pary (najnižší stupeň), môžete čistiť aj laminátové podlahy alebo parkety (nesmú byť naolejované alebo navoskované). Pracujte s dvoma návlekmi (= 4 vrstvy), aby sa priamo na plochu dostalo čo najmenej pary. S hubicou neostávajte priveľmi dlho na jednom mieste. Dbajte na to, aby nevznikali mláky. Zvyšková vlhkosť vyschne rýchlo a bez škvŕn.

❓ 3. Aká horúca je para v parnom čističi pri jeho používaní?

Para má priamo na tryske približne 100 °C a na objekte čistenia približne 84 °C.

❓ 4. Čo robiť v prípade, ak sa parný čistič nezahrieva?

Skontrolujte sieťový kábel a sieťovú poistku ako aj termostat a tlakový spínač. Doplňte vodu. Ak indikátor nedostatku vody naďalej svieti, vyhľadajte, jedného zo servisných partnerov alebo sa skontaktujte priamo na firmu.

Výhody

 • jeden z najrýchlejších čističov, doba nahrievania 30 sekúnd
 • jednoduchá obsluha a ľahká manipulácia
 • nie je potrebné vypnúť stroj pri dopĺňaní vody
 • široký výber nástavcov v základnom balení

Nevýhody

 • horšie čistenie plávajúcej podlahy, zanecháva menšie fľaky
 • prívodný kábel je trocha krátky

Záver recenzie: Rýchly parný čistič známej značky s bohatým využitím

Vývoj ceny Kärcher SC 3 EasyFix


Autor článku
Avatar

Keďže mám rád technické veci, kvalitnú a funkčnú spotrebnú elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil som web DoDomácnosti.sk. Tu môžem aplikovať svoje, už vyše 10-ročné skúsenosti v oblasti tvorby obsahu na internete a pritom môžem vychádzať z vlastných skúseností s domácnosťou.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.