Pekáč Delimano Green Planet – ekologický a multifunkčný šéfkuchár pre každú kuchyňu (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 23. októbra 2021 0
Sivý pekáč Delimano Green Planet
 • Nepriľnavá vrstva: Áno
 • Materiál: hliník
 • Vhodný do umývačky: Áno
 • Rozmery: 35 x 27 cm
 • Hmotnosť: 1 kg
 • Kapacita: 5,8 litra
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Pekáče
23,44 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Delimano.sk

Pekáč Delimano Green Planet je súčasťou najnovšej línie riadu od Delimano. Pripravíte v ňom akékoľvek slané či sladké dobroty. Je dostatočne veľký na to, aby ste uvarili obed pre celú vašu rodinu. Tak, ako všetky ostatné produkty z tejto línie, aj pekáč sa vyznačuje najmä tým, že je vyrobený zo 100 % recyklovaného hliníka s nelepivým povrchom PPG Eclipse, vďaka čomu je zároveň šetrný k životnému prostrediu. Tým, že je vyrobený z hliníka je ľahký a teda manipulácia bude tiež pohodlná a jednoduchá. Pekáč je skutočne univerzálny. Môžete s ním piecť v rúre, ale je vhodný aj na varenie na plynovom sporáku. Prečítajte si aj ďalšie informácie o tomto domácom pomocníkovi na pečenie.

Čítať viac...

porovnanie cien
Delimano.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
23,44 € Do obchodu Delimano.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
23,44 € Do obchodu TopShop.sk

Čím sa vyznačuje pekáč Delimano Green Planet

➡️ Moderný dizajn

Tento praktický a ekologický riad na prípravu chutných jedál má moderný dizajn, preto ľahko zapadne do každej domácnosti. Celkový vzhľad podčiarkuje elegantná sivá farba, ktorá sa zdá byť miestami celkom nenápadná. Tento riad bol vyrobený s ohľadom na matku prírodu. Pri jeho výrobe bol výrobca ovplyvnený “zelenými” technológiami inšpirovanými recykláciou, opätovným využívaním a znižovaním odpadu.

Sivý pekáč Delimano Green Planet

 

➡️ V spojení s prírodou

Spoločnosť Delimano podporuje a pomáha organizácii One Tree Planted pri obnove životného prostredia, vytváraní zdravšej klímy, chránení biodiverzity a podpore zalesňovania na celom svete. To všetko prostredníctvom sadenia stromov. Kúpou riadu Green Planet pomáhate spoločnosti Delimano v dosahovaní tejto sympatickej myšlienky.

 

Výrobca Delimano má v ponuke aj nasledovné výrobky:

Kompletná ponuka na pečenie Delimano

 

➡️ Univerzálny pomocník do kuchyne

Hoci ste zvyknutí na to, že pekáč je vhodný len do rúry, tento model môžete pokojne využiť aj na sporáku. Pekáč Delimano Green Planet totiž môžete využiť aj tak, že jedlo predpripravíte na sporáku a následne zapečiete v rúre. Ušetríte tak zbytočne zašpinený riad a trochu aj vášho drahocenného času. V pekáči môžete variť a piecť ako sladké, tak aj slané pochúťky. Všetko, čo máte radi, napríklad mäso, zeleninu, cestoviny, ryžu, lasagne, ryby či rôzne zákusky a koláče.

 

➡️ Materiál pekáča

Pekáč z najnovšej línie Delimano Green Planet je univerzálny, odolný a ešte k tomu aj ekologicky vyrábaný. Je vyrobený zo 100 % recyklovaného hliníka s nelepivým povrchom PPG Eclipse, vďaka ktorému budete pri varení a pečení potrebovať len kvapku oleja. Povrch PPG Eclipse predstavuje najnovšiu inováciu medzi povrchmi PPG, posilnený diamantovým práškom. Je vyrobený na báze vody bez škodlivých látok (PFOA, PFOS, Bisfenol…) a prispieva k ochrane životného prostredia.

Papierový recyklovateľný obal na pekáči

 

➡️ Jednotlivé vrstvy materiálu

Pre výrobu toho najlepšieho udržateľného riadu boli starostlivo vybraté ekologické materiály skombinované s modernou technológiou. Týmto spôsobom môžete variť ako profesionál, no pritom šetrne k životnému prostrediu a úplne bez obmedzení. Jednotlivé vrstvy riadu Delimano Green Planet:

 1. Vrchný náter: prvotriedny vrchný náter s efektom kameňa
 2. Stredný náter: čiastočne spevnená medzivrstva
 3. Základný náter: silne spevnený základný náter s diamantovým práškom
 4. Telo zo 100 % recyklovaného hliníka

Štyri vrstvy panvice Delimano Green Planet

Hlavné výhody recyklovaného hliníka:

 • tento materiál najlepšie udržiava teplotu (225 W/M°K) a excelentne rozvádza teplo, pričom sa riad rýchlo zohreje rovnomerne po celej ploche
 • je ľahký (2,7 g/ cm³), takže sa s ním dobre manipuluje
 • nehrdzavie
 • je odolný a trvácny
 • je hygienický a bezpečný (v súlade s normou pre materiály prichádzajúce do styku s potravinami)
 • výroba riadov z recyklovaného hliníku produkuje o 95 % menej škodlivého odpadu než výroba čistého hliníku
 • keď sa váš hliníkový riad opotrebuje, môžete ho dať znovu zrecyklovať bez toho, aby hliník stratil svoje vlastnosti alebo štruktúru

Vedeli ste, že hliník môže byť recyklovaný opakovane bez straty vlastností a štruktúry? Použitý hliník sa zrecykluje do čistej formy, kedy sa spotrebuje iba 5 % energie potrebnej pri bežnej výrobe hliníka extrahovaného z bauxitu. Riady sa vyrábajú zo špeciálne triedeného hliníka, ktorý spĺňa všetky požiadavky na pevnosť, odolnosť a tvarovateľnosť.

 

➡️ Technické parametre pekáča

Obsah PFOA100 % bez obsahu PFOA
Vnútorný materiálnepriľnavý povrch
Základný materiálhliník
Odolnosťvoči poškriabaniu aj pripáleniu
Typ sporákavšetky typy, vrátane indukcie + do rúry
Vhodné do umývačky riaduáno
Kapacita5,8 litra
Rozmery35 x 27 cm
Hmotnosť1 kg

 

Recenzie na pekáč Delimano Green Planet

Nakoľko je Green Planet najnovšia línia riadu od Delimano, nie je na internete ešte toľko veľa recenzií. Avšak, pár sme ich našli a všetky hovoria jasne. Kúpou tohto produktu nič nepokazíte. Ľudia si pochvaľujú najmä nepriľnavý povrch, na ktorom sa nič neprilepí, ale aj jeho praktické rozmery a kvalitu. Negatívne ohlasy sa tu zatiaľ nenachádzajú, preto prípadné nevýhody môžete pozorovať až pri osobnej skúsenosti s produktom. Prečítajte si, čo napísali zákazníci o pekáči Delimano Green Planet.

Recenzie zákazníkov na pekáč Delimano Green Planet

Vzhľadom na to, že predchodca tohto pekáča s názvom Delimano Stone Legend CopperLUX mal oválny tvar a disponoval dokonca aj pokrievkou, môže byť toto jedna z nevýhod pekáča Delimano Green Planet, ktorý túto možnosť nemá. Ale koniec koncov, väčšina pekáčov na trhu neposkytuje túto možnosť a primárne sa s tým pri ich výrobe ani neráta. Samozrejme, pekáč je plne použiteľný aj bez pokrievky.

 

Porovnanie s predchodcom

NázovDelimano Green PlanetDelimano Stone Legend CopperLUX
Obsah PFOA100 % bez obsahu PFOA100 % bez obsahu PFOA
Základný materiálhliníkoceľ
Vnútorný materiálnepriľnavý povrchnepriľnavý povrch
Vhodné do umývačky riaduánoáno
Odolnosťvoči poškriabaniu aj pripáleniuvoči poškriabaniu aj pripáleniu
Typ sporákavšetky typy, vrátane indukcie + do rúryvšetky typy, vrátane indukcie + do rúry
Použitie na max teplotu230 °C230 °C
Tvar pekáčaobdĺžnikovál
Kapacita5,8 litra6 litrov
Rozmery35 x 27 cm38,5 x 27,5 cm
Hmotnosť1000 gramov2890 gramov

 

Údržba a čistenie

S čistením pekáča Delimano Green Planet nebudete mať žiadne veľké problémy. Nakoľko totiž pekáč disponuje nepriľnavým povrchom, jedlo sa na ňom neprilepí a ľahko ho vyčistíte. Možno vám postačí len kuchynská utierka a pekáč bude ako nový. Ak ho však chcete umyť a pripraviť na ďalšie použitie, stačí ak ho umyjete vo vode so saponátom a následne opláchnete čistou vodou. Dôkladne vysušíte a uskladníte. Určite vás nečaká žiadne drhnutie pekáča. Ak máte doma umývačku riadu, pokojne môžete pekáč vložiť aj do nej a prácu s umývaním si tak uľahčíte ešte viac. Ušetríte svoj čas, ktorý môžete využiť opäť efektívne alebo aj oddychom.

 

Ako predĺžiť životnosť riadu

Každý nový produkt vyzerá krásne, dobre slúži, ale časom prichádza opotrebenie, ktorému sa nevyhnete. Životnosť riadu však viete podstatne oddialiť a to tým, že sa budete oň patrične starať. Nie je to nič náročné, stačí sa držať niekoľkých rád. Prečítajte si, ktoré sú to:

 

 • Pred prvým použitím riad umyte, opláchnite a zľahka vymastite jeho vnútro kvapkou rastlinného oleja.
 • Prázdny riad neprehrievajte, mohla by sa poškodiť nepriľnavosť povrchu.
 • Ak máte indukčnú dosku, používajte strednú teplotu. Tým optimalizujete čas prípravy a predĺžite životnosť produktu.
 • Keďže ide o energeticky úsporný produkt, vysoká teplota sa neodporúča a mohla by riad poškodiť.
 • Dôležité upozornenie – na sporáku nepoužívajte funkciu BOOST.
 • Pre zachovanie hladkého vzhľadu riadov bez poškriabania nepoužívajte kovové naberačky a nože. Hoci sa po ich použití riad neznehodnotí a ostáva plne funkčný, môže to ovplyvniť vzhľad produktu.
 • Vyhýbajte sa kúpe od neoverených predajcov. Mohlo by ísť o napodobeninu s podobným vzhľadom, avšak inými vlastnosťami.

 

💡 Tip: Patríte medzi milovníkov sladkých alebo slaných palaciniek? V tom prípade vás môže zaujať aj ďalší produkt z línie Delimano Green Planet, ktorým je panvica na palacinky Delimano Green Planet.

 

Cena a záruka na pekáč

Cena za pekáč Delimano Green Planet sa pohybuje okolo 23,44 €. Častokrát však môžete na stránke predajcu naraziť na výhodnú akciu, kedy výrazne ušetríte. Najlepšiu cenu na všetky produkty Delimano majú dokonca zákazníci, ktorí sú členmi klubu Club 5*. Ak si produkt zakúpite a nebudete s ním spokojní, nezúfajte. Predajca garantuje záruku vrátenia peňazí, preto v prípade potreby môžete tovar do 14 dní od jeho doručenia vrátiť a peniaze dostanete späť.

Za zlomok ceny produktu môžete dokonca získať záruku navyše (na 1, 2 alebo 3 roky od skončenia zákonnej záruky). Túto predĺženú záruku si zvolíte pri nákupe tovaru cez internet, prípadne na predajni. Výhodou tejto záruky je, že ak sa vám tovar pokazí v dôsledku výrobnej chyby, vymenia vám ho za totožný alebo vám vrátia peniaze.

 

Recept

💡 Koláč s ovocím a pudingom

Na skúšku sme upiekli v pekáči veľmi známy a jednoduchý koláč s pudingom a ovocím. Možno ho dobre poznáte aj vy a máte svoj overený recept či postup, no určite to môžete vyskúšať aj podľa toho nášho. Prečítajte si, čo všetko budete na koláč potrebovať a ako treba postupovať.

Ingrediencie:

 • 250 gramov polohrubá múka
 • 250 gramov práškový cukor
 • 5 vajec
 • 1 ks vanilkový cukor
 • 1 prášok do pečiva
 • 1 dcl olej
 • 1 dcl vlažná voda
 • 2 čokoládové pudingy
 • 1 l mlieko
 • 2 kyslé smotany
 • 500 gramov jemného tvarohu
 • cukor podľa chuti
 • ovocie (broskyne, marhule…)
 • granko alebo kakao na posypanie

Postup:

Vymiešajte si žĺtka s cukrom aj vanilkovým cukrom do peny. Následne pridajte olej, vodu a múku zmiešanú s práškom do pečiva. Zvlášť si vyšľahajte bielka na tuhý sneh a jemne zamiešajte do cesta. Pekáč si veľmi jemne nastriekajte olejom, my sme použili kokosový olej v spreji. Cesto vylejte a poukladajte naň broskyne, marhule alebo iné obľúbené ovocie. Dajte piecť do rúry na 30 minút a 180 stupňov.

Medzitým si uvarte puding tak, ako ste bežne zvyknutí. Na upečený koláč vylejte uvarený čokoládový puding. Keď puding na koláči vychladne potrite ho plnkou. Na plnku si iba zmiešate kyslú smotanu s tvarohom a dosladíte podľa vašej chuti. Túto zmes nalejte na mierne vychladnutý koláč s pudingom a nakoniec zmes posypte grankom alebo kakaom. Dajte schladiť na pár hodín do chladničky a môžete konzumovať. Dobrú chuť!

 

Zhodnotenie na záver

Pekáč Delimano Green Planet je všestranný a praktický pomocník do každej kuchyne. Môžete ho využiť nielen v rúre, ale aj na sporáku a to na všetkých typoch varnej dosky, vrátane indukčnej. Vyznačuje sa kvalitným nelepivým povrchom, vďaka ktorému bude vaše varenie a pečenie oveľa zdravšie. Na prípravu jedál totiž budete potrebovať len minimálne množstvo oleja.

A okrem toho sa bude aj naozaj ľahko čistiť. Je vhodný do umývačky riadu alebo ho jednoducho umyjete jemnou hubkou na riad s vodou a saponátom. Vzhľadom na kvalitný materiál a šetrnosť k životnému prostrediu je cena tohto produktu celkom prijateľná. Ak sa vám pošťastí, môžete si ho zakúpiť aj za výhodnejšiu cenu, v prípade, že narazíte na jednu z mnohých akcií, ktoré prebiehajú na stránke predajcu www.delimano.sk.

Výhody

 • vhodný pre všetky typy sporákov aj rúru
 • varenie a pečenie s minimálnym množstvom oleja
 • ľahká manipulácia vďaka nízkej hmotnosti
 • prispieva k ochrane životného prostredia

Nevýhody

 • nevyrába sa na pekáč pokrievka

Záver recenzie: Veľmi praktický a kvalitný pekáč na prípravu vašich obľúbených jedál len s minimálnym množstvom oleja.

Hodnotenie autora
 • Nepriľnavosť povrchu
 • Rovnomernosť vedenia tepla
 • Odolnosť voči odieraniu
 • Odolnosť voči poškriabaniu
 • Obsluha
 • Cena

Súhrn

Univerzálny, odolný a ekologicky vyrábaný pekáč, v ktorom pripravíte takmer všetko. Prijateľná cena, zdravšie varenie s kvapkou oleja a ľahké čistenie vďaka nepriľnavému povrchu.

4.3

Sivý pekáč Delimano Green Planet

✅ Cena: 23,44 €

Chcem Pekáč Delimano Green Planet Delimano.sk
Vývoj ceny Pekáč Delimano Green Planet


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.