Philips GC4527/00 – naparovacia žehlička s mimoriadnym výkonom a funkčnosťou (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 24. októbra 2021 0
Žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 čierna/zlatá
 • Typ: Naparovacia
 • Parný výkon: 50 g/min
 • Parný ráz: 220 g/min
 • Materiál žehliacej plochy: T-ionic Glide
 • Objem nádržky na vodu: 300 ml
 • Dĺžka kábla: - m
 • Príkon: 2 600 W
 • Hmotnosť: 1,5 kg
 • Použitie vody z kohútika: Neuvedené
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Žehličky
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Naparovacia žehlička Philips GC4527/00 presvedčí predovšetkým svojim prvotriednym žehliacim výkonom. Maloobchodná cena 69,74 € ju radí k dostupným modelom a napriek tomu ponúka celý rad praktických funkcií. V dnešnej recenzii sa na ne pozrieme podrobnejšie.

Porovnanie - Parametre

Parametre Philips GC4527/00 v porovnaní s víťazmi testu žehličiek

Náš tip Žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 čierna/zlatá
Philips GC4527/00
Ľudová voľba ETA 0271 90000
ETA 0271 90000
Pre náročných Philips GC9635/20
Philips GC9635/20
Zlatá stredná cesta Tefal SV 7030 E0
Tefal SV 7030 E0
Cena69,74 €15,60 €269,00 €135,90 €
TypNaparovaciaCestovnáParný generátorParný generátor
Parný výkon (g/min)50-155120
Parný ráz (g/min)22050420310
Materiál žehliacej plochyT-ionic GlideKeramikaNerezKeramika
Objem nádržky na vodu (ml)300351 8001 500
Dĺžka kábla (m)----
Príkon (W)2 6001 1502 7002 200
Hmotnosť (kg)1,50,74,01,0
Použitie vody z kohútikaNeuvedenéNeuvedenéÁnoNeuvedené
Anti-drip systémNeuvedenéNieNieNie
OdvápňovanieÁnoNieÁnoÁno
Automatické vypnutieÁnoNieÁnoÁno
KropenieÁnoNeuvedenéNeuvedenéNeuvedené
Vertikálne naparovanieÁnoÁnoÁnoÁno
SamočistenieÁnoNieÁnoNie
Rýchle nahriatieNieNeuvedenéÁnoÁno
Vyberateľná nádržka na voduNieNieÁnoNie

Philips GC4527/00 – základné informácie

Naparovacia žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 je konštrukciou veľmi podobná modelu GC3811/70, ale je výrazne výkonnejšia. Množstvo pary je 50 namiesto 40 gramov za minútu, parný ráz dosahuje až 220 gramov a spotreba energie zariadenia je nominálne 2 600 wattov, čo znamená, že sa zahrieva oveľa rýchlejšie. Titánová žehliaca plocha „T-ionicGlide“ rýchlo kĺže po textíliách a vďaka úzkej špičke dosiahne na všetky miesta. K dispozícii je automatické vypnutie a funkcia úspory energie.

naparovacia žehlička Phlips GC 4527/00

Dôležité parametre: 
Typ:naparovacia
Parný ráz:220 g/min
Objem nádrže na vodu:300 ml
Žehliaca plocha:T-ionic Glide
Dávkovanie pary:50 g/min
Príkon:2600 W
Systém odvápňovania:áno
Samočistenie:áno
Automatické vypnutie:áno

 

Vlastnosti a funkcie

Napriek technológii Optitemp reklamovanej spoločnosťou Philips ponúka Philips Azur Performer Plus GC4527/00 aj manuálnu reguláciu v rôznych režimoch a troch rôznych úrovniach pary. Samozrejmosťou je aj automatické vypnutie, ktoré sa aktivuje:

 • po 30 sekundách, keď leží na žehliacej ploche
 • po 30 sekundách, ak sa nakloní do strany
 • po 8 minútach pri státí na podstavci

Rýchlo, šikovne a jednoducho je motto Philips GC4527/00. Vďaka integrovanej nádobke na zachytávanie vodného kameňa sľubuje táto moderná žehlička veľmi ľahké odstraňovanie vápenatých usadenín, čo výrazne predlžuje jej životnosť. Častice vodného kameňa sa potom vymývajú zo žehličky samočistiacim procesom, takže sa vždy dosiahnu optimálne výsledky žehlenia. Žehlička bola vyvinutá na použitie s vodovodnou vodou, ale je ešte lepšie použiť destilovanú vodu, ak je voda vo vašej oblasti obzvlášť tvrdá.

Automatické riadenie pary a žehliaca plocha T-Ionic-Glide, ktorá otvára úplne nové perspektívy z hľadiska kĺzania a odolnosti proti poškriabaniu, zaisťujú prvotriedne výsledky žehlenia. Konštrukcia žehliacej plochy umožňuje obzvlášť rovnomernú distribúciu pary, čo znamená kratšiu dobu žehlenia. Nízka hmotnosť zaisťuje, že naparovacia žehlička veľmi ľahko kĺže po odeve. Nádrž na vodu má objem 300 ml. Vďaka plniacemu otvoru je možné nádrž ľahko a rýchlo vyprázdniť.

Integrovaná zarážka proti kvapkám umožňuje žehliť aj tie najjemnejšie látky, ako je hodváb alebo kašmír, pri nízkych teplotách bez vytvárania škvŕn z vodných kvapiek. S 220 g pary sa dajú ľahko vyhladiť aj tie najodolnejšie “vrásky”. Žehlička zvládne aj veľmi hrubé tkaniny a zavesené materiály s vertikálnou funkciou pary.

 

➡️  Funkcie v kocke

 • rukoväť Soft-Touch
 • automatické bezpečnostné vypnutie
 • nádobka na vodný kameň
 • funkcia samočistenia
 • trojitá presnosť hrotu Triple Precision – s drážkou na gombíky
 • funkcia rozprašovania
 • Drip Stop – zarážka proti kvapkám
 • vertikálne naparovanie
 • detekcia tkaniny
 • variabilné nastavenie pary
 • pohybový senzor DynamiQ pre automatické a inteligentné zosilnenie pary
 • žehliaca plocha T-ionicGlide s integrovanou vrstvou oxidu titánu
 • režim ECO s trochu menej pary, ale tiež zníženou spotrebou energie
 • možnosť suchého žehlenia bez pary

Ovládanie žehličky je intuitívne, keby ste predsa len potrebovali usmerniť, stručný návod s ilustráciami nájdete tu.

naparovanie na žehličke Philips GC 4527/00

 

Dizajn

Trojitá presná špička sa zužuje k žehliacej ploche, je vybavená drážkou na gombíky. Dizajn “nosa” je veľmi tenký, takže aj ťažko prístupné oblasti, ako napríklad okolo gombíkov, sa dajú bez námahy vyhladiť. Vďaka automatickému ovládaniu pary už nemusíte premýšľať o výbere správneho množstva pary pri žehlení. Jednoducho zvoľte teplotu pre každý odev, ktorý sa má žehliť a ste pripravení.

Žehlička má optimálnu hmotnosť pre ľahké kĺzanie po akomkoľvek odeve. Ľahko sa s ňou žehlí, ľahko sa ňou manipuluje na žehliacej doske a ľahko sa umiestni na stojan. 2 600 wattov zaručuje rýchle zahriatie a ponúka enormne silný výkon pre prvotriedne výsledky žehlenia. Vďaka rázu pary 220 g zariadenie účinne bojuje aj proti odolným “vráskam”. Rozmery sú 33,2 x 16,6 x 14,4 cm. Farebné prevedenie žehličky Philips Azur Performer Plus GC4527/00 čierna/zlatá pôsobí veľmi elegantne.

 

Philips GC4527/00 – test

Keď je nádrž prázdna, váži Philips GC4527/00 okolo 1 330 gramov, takže pri 300 ml vody vo vnútri váži maximum 1 630 gramov. Pri žehlení sa to javí ako dobrý kompromis, pretože zariadenie nie je ťažké a nešikovné, ale nie je ani príliš ľahké. Žehličky, ktoré sú príliš ľahké, pôsobia lacno a pri žehlení často vyžadujú aj ďalší tlak – našťastie to tak nie je v prípade Philips. Kábel má dĺžku 1,95 metra a je dimenzovaný pre väčšinu situácií dostatočne. Aj keď je plniaci otvor nádrže na vodu príjemne veľký, je tu malý kritický bod. Pre pravákov sa klapka môže otvárať na nesprávnu stranu a byť tak často v ceste. Okrem toho malé plastové pánty veka nevyvolávajú najstabilnejší dojem. Obzvlášť v porovnaní s inak veľmi dobrým spracovaním zvyšku žehličky a ovládacích prvkov sa to vyníma ako mínus.

Pred žehlením stačí zvoliť správnu teplotu a jeden z troch možných režimov naparovania. Zvládnu to aj začiatočníci, ale pri obsluhe sa predsa len vyskytnú určité slabiny. Napríklad regulátor teploty je počas žehlenia pomerne ťažko viditeľný a občas sa prestaví. Našťastie, ak sa tak stane, počujete to – žehlička vydá mierne puknutie. Posuvník pre výber medzi „Steam“, „Eco“ a „Dry“ by sa dal tiež vylepšiť. Symboly sú veľmi malé, ťažko viditeľné a priehľadný posúvač s oknom na prezeranie rozhodne nie je najlepším nápadom, aký kedy dizajnér mal.

Tlačidlo na ráz pary je nainštalované v spodnej časti rukoväte, čo znamená, že pri nastavovaní zariadenia existuje malé riziko, že ho stlačíte. Ale s trochou pozornosti to riziko minimalizujete. Pokiaľ ide o proces odstraňovania vodného kameňa, nie je žiaľ, ani zďaleka skutočným „samočistením“ a reálne je dosť ťažkopádny. Pri podržaní tlačidla sa musí horúca žehlička s plnou nádržou vody triasť nad umývadlom, až kým voda úplne nevytečie. Funguje to dobre, ale určite existujú oveľa pohodlnejšie riešenia.

 

➡️  Výsledok žehlenia

Na druhej strane model Philips GC4527/00 sotva ponúka dôvod na kritiku, pokiaľ ide o žehliaci výkon. Pri nízkych nastaveniach sa prevádzková teplota dosiahne za menej ako minútu a pri maximálnom nastavení trvá iba o niečo dlhšie. Žehliaca plocha veľmi dobre kĺže po látkach a vďaka premyslenému tvaru sa špičkou ľahko dostanete na všetky ťažko dostupné miesta a je jedinou vecou, ktorá sa na tomto modeli zahrieva. Skvelá funkcia Drip Stop spoľahlivo zabraňuje úniku vody.

 

➡️ Pomer cena – výkon

Cena 69,74 € EUR je absolútne je v poriadku, pretože ide o značkový produkt vysokej kvality, ktorý poskytuje extrémne vysoký výkon.

 

Čo sa nám na Philips GC4527/00 páči?

 • vertikálne žehlenie
 • krátka doba zahrievania
 • automatické vypnutie
 • perfektné kĺzanie pri žehlení vďaka inovatívnej žehliacej ploche T-IonicGlide
 • integrovaná kazeta na vodný kameň ako záruka na dlhodobý výstup pary
 • automatické riadenie pary
 • ideálna hmotnosť
 • vysoká bezpečnosť
 • vynikajúci žehliaci výkon

 

Čo sa nám na Philips GC4527/00 nepáči?

 • mierne vyššia spotreba energie
 • trocha ťažkopádna funkcia samočistenia
 • odmerka na vodu nie je súčasťou balenia

 

💡 TIP Ak ešte váhate a potrebovali by ste nejaký základ pre porovnanie, rozhodne nevynechajte test najlepších žehličiek roku 2021, ktorý nájdete tu.

 

Recenzie zákazníkov

Produkt bol na stránke Heureka ohodnotený takmer 50-krát. Zákazníci, ktorí sa rozhodli pre model Philips Azur Performer Plus sú takmer na 94 % spokojní so svojim výberom, čo je naozaj slušné skóre. Veď nakoniec presvedčte sa sami:

Philips GC 4527/00 - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Naparovacia žehlička Philips GC4527/00 je futuristicky navrhnutá a vybavená výnimočnými funkciami, čo sťažuje život jej konkurencii. Je to jednoznačne jedna z naparovacích žehličiek, ktorej zakúpenie rozhodne stojí za to. Väčšinu zákazníkov dokáže absolútne presvedčiť svojimi vynikajúcimi žehliacimi vlastnosťami, vysokou kĺzavosťou žehliacej plochy a funkciou automatického vypnutia. Vďaka početným inovatívnym funkciám sú všetky tkaniny vyhladené efektívne a rýchlo, pričom žehlička ponúka maximálnu bezpečnosť a komfortné použitie. Ak hľadáte dobrú naparovaciu žehličku za prijateľnú cenu, vo Philips Azur Performer Plus GC4527/00 ste našli ideálny produkt.

Výhody

 • systém odvápňovania
 • samočistenie
 • automatické vypínanie
 • ergonomické držanie
 • primeraná váha
 • doplnkové funkcie
 • vynikajúca manipulácia
 • skvelá kĺzavosť
 • okamžité vyrovnanie oblečenia

Nevýhody

 • kratší kábel

Záver recenzie: Perfektná high-end naparovacia žehlička aj na dlhšie žehlenie, ktorá skvele padne do ruky.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • ergonómia
 • komfort použitia
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Nekomplikované, rýchle a efektívne žehlenie je s Philips Azur Performer Plus GC4527/00 detskou hračkou.

4.8

Žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 čierna/zlatá

✅ Cena: 69,74 €

Chcem Philips GC4527/00 Heureka.sk
Vývoj ceny Philips GC4527/00


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.