Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 – IPL technológia za rozumnú cenu

Vladimír Rejholec Recenzia 22. septembra 2021 0
Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00
 • technológia IPL : áno
 • systém napájania: sieťové
 • bezdrôtové použitie: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Epilátory
283,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Alza.sk

Spoločnosť Philips môžeme považovať za lídra v riešeniach na odstraňovanie chĺpkov a vďaka jej sortimentu zariadení Lumea IPL môžete získať výsledky permanentného odstraňovania chĺpkov v štandarde salónu v pohodlí domova. Jedným z členov úspešnej rodiny Lumea je aj Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00. V našom článku nájdete užitočné informácie o vlastnostiach tohto prístroja a dúfame, že vám pomôže posúdiť, či produkt spĺňa vaše požiadavky.

Čítať viac...

porovnanie cien
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
283,90 € Do obchodu Alza.sk
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
267,33 € Do obchodu AndreaShop.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
239,00 € Do obchodu Heureka.sk
Datart.sk ⭐️ známy eshop aj sieť predajní (výdajné miesta po celom Slovensku)
⭐️ možnosť nákupu na splátky
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
309,90 € Do obchodu Datart.sk
Hej.sk ⭐️ jeden z najznámeších internetových obchodov na Slovensku
⭐️ veľa druhov dopravy za férové ceny + možnosť osobného odberu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
309,90 € Do obchodu Hej.sk
OKAY.sk ⭐️ veľká predajní elektra v celej SR
⭐️ výnos do poschodia a sprevádzkovanie / odvoz starého spotrebiča
⭐️ doprava od 4,40 €
283,00 € Do obchodu OKAY.sk

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 – prvý dojem

Zariadenie Philips Lumea Advanced je zabalené v malej elegantnej tmavoružovej krabici. Má dobrý dizajn so stručnými a jasnými kľúčovými informáciami. Jednoduché ikony zobrazujú najdôležitejšie vlastnosti. Vo vnútri krabice je všetko rovnako elegantné a dobre premyslené. Prístroj a jeho príslušenstvo sú chránené lisovaným plastom, napájací kábel, návod na použitie, čistiaca handrička a vrecko sú pod ním. Krabica je vyrobená z recyklovateľnej lepenky.

Krabica Philips Lumea

 Obsah balenia

 • Lumea Advanced IPL SC1997/00 – zariadenie v tvare pištole
 • špeciálny nadstavec 2 cm2 na tvár
 • napájací adaptér – kábel dlhý približne 2 metre
 • skladovacie vrecko a čistiaca handrička
 • návod na použitie

Zariadenie vyzerá veľmi kvalitne a dobre spracované. Má tvar pištole a veľkosť malého sušiča vlasov s hravým retro „fílingom“ Materiál je na pocit pružný a vzhľadom ušľachtilý. Zariadenie je biele, iba „hlava“ je vo farbe ružového zlata. Prístroj je vybavený ventiláciou – vetracie otvory vytvárajú pekný vzor, prepínačom ON/OFF a tlačidlom na nastavenie úrovne intenzity svetla. Tlačidlo na vyžarovanie svetelných impulzov je umiestnené na rukoväti. Dá sa ľahko dosiahnuť každým prstom.

Ako sme už spomenuli Lumea SC1997 / 00 má dve nadstavce – tvár a telo. Nadstavec na tvár má zabudovaný špeciálny filter, ktoré chránia krehkejšie bunky tváre pred akýmkoľvek poškodením a malé okno, čo znamená, že je možné presnejšie zacieliť oblasti tváre, ale aj podpazušie. Nadstavec na telo má väčšie 4 cm okno, takže môžete ošetrovať väčšiu plochu naraz a urobiť celú dolnú časť nohy len za cca 8 minút. S hlavným režimom používaným v spojení s nadstavcom na telo stačí držať stlačené tlačidlo a posúvať nadol po nohe, keď bliká.

Táto Lumea je napájaná káblom, čo je zatiaľ jediná skutočná nevýhoda prístroja. Aj keď to nie je veľký problém, znamená to, že ho musíte používať buď v blízkosti zástrčky, alebo ho zapojiť do predlžovacieho kábla.

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

 

➡️ Impulzy a napájanie

Zariadenie Philips je vybavené 250 000 svetelnými ipulzmi, ktoré jemne zahrievajú vlasové folikuly a spôsobujú ich vypadávanie. To tiež bráni tomu, aby chĺpky nanovo rástli. Integrovaný bezpečnostný systém blokuje neúmyselné svetelné impulzy. Zariadenie na odstraňovanie chĺpkov je aktívne iba vtedy, ak je držané v správnej polohe na príslušnej časti tela. Zariadenie je prevádzkované s adaptérom – (V / A / kW): 100 – 240 V.

 

➡️ Oblasti použitia

Tento profesionálny systém je možné použiť na nohách, bruchu, línii bikín, v podpazuší a na oblasti tváre. Pre líniu vlasov, bikini zónu, alebo podpazušie nie sú žiadne špeciálne prídavné zariadenia, ale odstránenie chĺpkov v týchto oblastiach dobre funguje s nadstavcom na telo.

 

➡️ Hygienické a medicínske detaily

Jemné svetelné impulzy pôsobia na vlasové folikuly cez integrovaný UV filter. Tento chráni oblasti pokožky pred popáleninami a sčervenaním ale napriek tomu sú precízne ošetrené. Zariadenie je vhodné aj pre citlivú pokožku. Technológia IPL bola dermatologicky testovaná a počas fázy vývoja prešla rozsiahlymi testovacími fázami.

 

Čo je IPL technológia?

IPL znamená intenzívne pulzné svetlo. Nie je to laser, ale tiež využíva svetelnú energiu na spomalenie a redukovanie rastu chĺpkov na tele a tvári. Prvé klinické štúdie IPL v roku 1976 sa týkali liečby vaskulárnych légií. Podobne ako pri laseroch, možnosť odstraňovania chĺpkov sa aj v tomto prípade ukázala ako atraktívna a potenciálne lukratívna. Prvá hlásená klinická štúdia komerčného zariadenia IPL sa datuje do roku 1997.

IPL sa osvedčila a stala sa rovnako populárnou ako laserové odstránenie chĺpkov a mnoho klinických štúdií viedlo k zlepšeniu technológie, bezpečnosti, komfortu aj výsledkov. Je k dispozícii pre nákladovo efektívne dlhodobé profesionálne odstránenie chĺpkov.

 

➡️ IPL v pohodlí vášho domova?

Keďže popularita profesionálneho laserového a IPL odstraňovania chĺpkov v 90. rokoch 20. storočia zažila boom, niekoľko spoločností rozoznalo ďalšiu príležitosť a vyvinulo bezpečné a efektívne verzie pre domáce použitie. Prvá prišla na trh po roku 2003. Rovnako ako profesionálne ošetrenie, domáce IPL tiež využíva koncentrovanú svetelnú energiu na spomalenie a redukciu rastu chĺpkov. Prístroje sú oveľa menšie a menej výkonné ako profesionálne stroje. A s oveľa jednoduchšími ovládacími prvkami, aby ste ich mohli bezpečne používať doma.

 

➡️ Ako IPL funguje?

IPL používa xenónové zábleskové svetlo, ktoré dodáva záblesky rozptýleného nekoherentného svetla. To znamená, že je tvorené z mnohých rôznych vlnových dĺžok, alebo farieb a nemôže sa zaostriť ako laserový lúč. Vlnové dĺžky pre IPL sú 500 až 1200 nanometrov. Vieme, že chromofory v našom tele (melanín, hemoglobín a voda) absorbujú rôzne vlnové dĺžky. IPL filtre teda vypnú nepotrebné vlnové dĺžky, aby sa zamerali na konkrétny chromofor. Na zacielenie melanínu pri redukcii chĺpkov filtrujete všetky, okrem vlnových dĺžok medzi 600 až 1100 nanometrov.

Bunky s melanínom vo vašich vlasových folikuloch absorbujú záblesky IPL s viacerými vlnovými dĺžkami. Toto sa premieňa na teplo, ktoré poškodzuje vlasové folikuly. Vlasy sa potom vypnú a vstúpia do fázy pokoja. Takže vidíte pomalší rast a rastie omnoho menej chĺpkov. Toto je jednoduchá odpoveď na to, ako IPL odstraňovanie chĺpkov funguje.

Aplikácia Lumea

 

Aplikácia – test

Ak s Philips – Lumea Advanced IPL SC1997 / 00 chceme dosiahnuť čo najlepší výsledok, je potrebné najprv oholiť, epilovať alebo voskovať časti tela, ktoré chceme ošetriť. Ošetrované oblasti by mali byť bez chĺpkov. Po holení sa neodporúča použiť krémy, oleje ani telové vody.

Zariadenie pripojíme do elektrickej zásuvky a zapneme ho pomocou spínača ON / OFF. Tlačidlá sa rozsvietia na bielo a počujeme, ako sa vo vnútri spustí ventilátor.

 

💡 Dôležité bezpečnostné pokyny

Ruka zakrývajúca slnkoPri všetkých domácich laserových zariadeniach a zariadeniach IPL, je dôležité, aby sa dodržiavali pokyny týkajúce sa opaľovania a slnečného žiarenia, aby bola vaša pokožka v bezpečí.

Spoločnosť Philips odporúča: pred ošetrením zostať 2 týždne mimo slnka, vyvarovať sa slnku a opaľovaniu počas 48 hodín po liečbe, zakryť sa alebo používať opaľovací krém SPF 30+ na ošetrenú pokožku 2 týždne po ošetrení

 

➡️ Stanovenie typu pokožky

Skutočným vrcholom je detekcia odtieňov pokožky. IPL môžu používať iba ľudia so svetlejšími tónmi pleti (podľa výrobcu, typy pleti I – IV). Aby sa zabránilo aplikácii na tmavšiu pokožku, senzor zmeria tón pleti. Ak je tón pokožky nevhodný pre IPL, zariadenie nevydáva svetelný impulz. Okrem toho, impulzy vysiela iba vtedy, ak je v kontakte s pokožkou. Zabráni sa tak neúmyselnej aktivácii. Táto funkcia je skutočne užitočná a nesmierne zvyšuje bezpečnosť.

Kozmetický prístroj má 5 rôznych intenzít svetla – vhodný pre typy pleti I – IV. Vynikajúce výsledky sa dajú dosiahnuť s tmavými blond, hnedými a čiernymi vlasmi. Prístroj je nevhodný iba pre veľmi tmavú pokožku. Musíme si vybrať jednu z 5 úrovní intenzity na základe odtieňa / typu pleti a otestovať ju na náplasti. V návode je tabuľka na kontrolu typu pleti na základe vášho odtieňa a toho, ako reaguje na slnku. Manuál pre každý typ pokožky odporúča maximálnu úroveň intenzity, ktorú môže bezpečne používať. Je to dosť jednoduché.

Keď sme v pokynoch určili tón pleti / typ pleti, máme možnosť získať prístup k rôznym úrovniam energie pomocou spínača On / Off. Dosiahne sa to niekoľkonásobným stlačením tlačidla. V teste sme zvolili úroveň 5. Znamená to svetlú pokožku a tmavé vlasy.

 

➡️ Ošetrenie

Pred prvou aplikáciou sa odporúča kožný test: na tento účel použite prístroj s najnižšou intenzitou a počkať 24 hodín, aby sa prejavili reakcie kože.. Preto sme nastavili intenzitu 1 a umiestnili prístroj na kožu lýtka pod uhlom 90 °. Senzor odtieňa pokožky detekuje farbu pokožky a kontakt s pokožkou, potom sa kontrolka Ready rozsvieti na bielo (ak je pokožka príliš tmavá, kontrolka sa rozsvieti na oranžovo a prístroj sa nedá spustiť). Prístroj jedenkrát blikne a na pokožke cítime príjemný pocit tepla. Nasledujúci deň sme skontrolovali oblasť, či nedošlo k začervenaniu alebo podobne. Takže môžeme naozaj začať!

Teraz existujú dve možné aplikácie:

 • Normálny režim
 • Režim Slide & Flash

Dôležité pre oba režimy: Žiadne miesto by nemalo byť ošetrované dvakrát. To nepomôže dosiahnuť lepší výsledok, ale poškodí pokožku.

Okno nadstavca umiestnime správne na pokožku. Je potrebné sa uistiť, že oba senzory pokožky majú kontakt s pokožkou. Teraz by sa mal rozsvietiť dlhý svetelný pás. Hneď ako nehrozí riziko poranenia pokožky, bude žiariť na bielo. Ak zostanú lampy pri zatlačení na pokožku vypnuté, pokožka je v tomto okamihu nevhodná a nie je možné vysielať svetelné impulzy.

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 - nadstavec na tvár

Nadstavec na tvár

 

➡️ Normálny režim

Po umiestnení zariadenia stlačíme tlačidlo na rukoväti. Toto vydáva svetelné impulzy. Bezprostredne potom sa vyšle červený záblesk svetla. Blesk je trochu žiarivý, ale nie je nebezpečný pre oči. Ochranné okuliare pre oči preto nie sú potrebné. Uvoľníme tlačidlo a umiestnime prístroj na ďalšie miesto, ktoré má byť ošetrované. Medzitým kontrolka bliká. Znamenie, že zariadenie na odstraňovanie chĺpkov ešte nie je pripravené na spustenie ďalšej svetelnej injekcie. Keď kontrolka zhasne, musíme zariadenie znova správne umiestniť na oblasť pokožky. Tento postup opakujeme, kým sa neprejdeme všetky želané oblasti. Ošetrenie tohto typu trvá asi 1 hodinu.

 

➡️ Režim Slide & Flash

Režim Slide & Flash robí odstraňovanie chĺpkov obzvlášť pohodlným a vďaka posuvnému pohybu je výsledok rovnomerný a precízny. Aj tu je nevyhnutné, aby sme zariadenie umiestnili správne. Lampa by mala svietiť bielo. Stlačíme tlačidlo a držíme stlačené po celú dobu aplikácie. Zároveň posúvame zariadenie pomaly a rovnomerne po koži. Okno je stále v úplnom kontakte s pokožkou. Svetelné pruhy by mali trvalo blikať. Čas potrebný na ošetrenie sa nemení.

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 - nadstavec na telo

Nadstavec na telo

 

➡️ Pocity z prvých „sedení“

Na začiatku môže byť zariadenie trochu desivé. Koniec koncov, produkt pracuje s lasermi. Napriek tomu sa nemusíte báť o svoje oči. Hneď pri prvej aplikácii je zrejmé, dizajn je nielen krásny, ale aj kvalitný. Nadstavce sa kĺžu po pokožke veľmi hladko a jemne. Vďaka tomu je použitie zariadenia na odstraňovanie chĺpkov veľmi príjemné. V oboch režimoch sa na začiatku objavuje pocit tepla, ktorý mnohí vnímajú ako horúci. Citlivé oblasti štípu, len čo svetelný impulz dopadne na pokožku. Na niektorých miestach to môže byť viac a na iných menej. Napríklad oblasť línie bikín môže byť trochu bolestivá. Postupom času si na to však vaša pokožka zvykne a aplikácia sa stáva príjemnejšou. Okrem toho používanie zariadenia po dobu asi jednej hodiny liečby (v závislosti od toho, koľko oblastí by sa malo depilovať) pocítia aj svaly vašich paží. Už po 2. aplikácii plní zariadenie Philips Lumea Advanced IPL SC1997 / 00 svoju úlohu a môžete vidieť prvé úspechy.

 

➡️ Posledné sedenie

Už po prvých ošetreniach bolo možné rýchlo vidieť úspechy. Philips Lumea je veľmi účinná, v prípade, že sa ošetrenie vykonáva pravidelne. Chĺpky sa úspešne stenčujú a rast sa výrazne spomaľuje. Nepríjemné teplo a počiatočné štipanie úplne zmizne. Jediným negatívnym aspektom je, že napájací kábel počas ošetrovania občas vykĺzne z otvoru zástrčky. Je to pravdepodobne spôsobené skutočnosťou, že kábel je trochu krátky a počas aplikácie neviete byť veľmi flexibilní.

 

Pomer cena/výkon

Zariadenie je v rozumnej cenovej kategórii. Investícia 283,90 € zodpovedá bežnej priemernej hodnote v súčasnosti ponúkaných zariadení IPL pre domáci sektor. Pravdepodobne z dôvodu nutnosti pripojenia do siete je cenová hladina dokonca mierne nižšia. Rovnako sa neočakávajú žiadne následné náklady na príslušenstvo alebo náhradné diely.

Lumea Advanced robí veľmi dobrú prácu a sľubuje hladkú pokožku po dobu 8 týždňov. Ošetrenie sa odporúča opakovať každých 4-8 týždňov. Rozhodnutie o takomto produkte by sa preto malo starostlivo zvážiť, pretože recenzie zákazníkov Amazonu opakovane uvádzajú, že časová náročnosť je podcenená. Takže ak ste doteraz neboli schopní tráviť veľa času starostlivosťou o telo, je potrebné si uvedomiť, že každých pár týždňov tomu budete musieť venovať minimálne hodinu.

 

Čo sa nám na Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 páči?

 • moderný dizajn, pútavý, retro štýl
 • pohodlne padne do ruky
 • nízka hmotnosť
 • dlhá životnosť – 250 000 zábleskov
 • dobrý pomer cena / výkon
 • žiadna výmena lampy, žiadne následné náklady
 • jednoduché použitie
 • automatické vypnutie, aby sa zabránilo poškodeniu kože
 • tichý
 • režim Slide & Flash

 

Čo sa nám na Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 nepáči?

 • musí byť pripojený do siete, kábel môže obmedzovať pri aplikácii
 • absencia nadstavca pre oblasť bikín

 

💡 TIP Ak vás Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 zatiaľ úplne nepresvedčil porovnajte ho s IPL epilátormi roka 2021  

 

Recenzie zákazníkov

Skóre hodnotení, ktoré prináša obľúbená Heureka je 91%, čo je relatívne veľa. Zákazníci hodnotia pozitívne jednoduchosť používania, efektné výsledky, dobrý pomer výkonu a ceny aj zrozumiteľný návod. Na druhej strane medzi spomenutými mínusmi paradoxne zas figuruje cena (toto je veľmi subjektívny faktor) a zložitejšia aplikácia na zaoblených oblastiach – kolená. Niektoré z recenzií si pozrime aj spoločne:

Recenzie Phlips Lumea Advanced IPL SC1997/00

Recenzie Advanced IPL SC1997/00

 

Zhrnutie na záver

Philips SC1997 / 00 Lumea Advanced ponúka veľmi dobré spracovanie, moderný ženský dizajn, dostatočné funkcie a príjemnú aplikáciu IPL v domácom prostredí. Vďaka 2 nadstavcom môžete flexibilne ošetrovať množstvo oblastí vrátane tváre (a hoci nie je uvádzaná v popise) aj oblasť bikín. Produkt žiaľ nemá snímač odtieňa pokožky, ktorý meria pigmentáciu a potom automaticky vyberie vhodné nastavenie. Táto používateľsky prívetivá funkcia sa doteraz medzi porovnateľnými výrobkami zriedka našla. To sa však v budúcnosti pravdepodobne zmení. Detekcia tónu pleti je dômyselná: bráni vám v používaní zariadenia, ak by ste to nemali robiť kvôli veľmi tmavej pokožke. Tento mechanizmus tiež chráni pred neúmyselným spustením impulzu. Keď už hovoríme o impulzoch blesku: Spoločnosť Philips uvádza, že dokážete blesknúť 250 000-krát, čo znamená oslobodenie od chĺpkov na mnoho rokov. Pokiaľ ide o pomer výkonu a ceny, pre Lumea Advanced môžeme dať jasné odporúčanie.

 

Najčastejšie otázky k Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

❓ 1. Môže sa prístroj používať aj na oblasti s pečeňovými fľakmi?

Nie, zariadenie by sa nikdy nemalo používať na miestach s pečeňovými fľakmi.

❓ 2. Môžem sa sprchovať po použití Philips Lumea?

Vyhnite sa parfumom, dezodorantom a horúcej sprche počas prvých 24 hodín po ukončení ošetrenia. Po liečbe by ste sa mali vyhýbať aj holeniu a voskovaniu.

❓ 3. Môžem používať zariadenie každý týždeň?

IPL sa môže používať počas prvých dvoch mesiacov každé dva týždne na odstránenie chĺpkov celého tela, resp. cieľových oblastí vrátane tváre, línie bikín, podpazušia a nôh. ... Častejšia aplikácia spôsobí iritáciu kože. Spoločnosť Philips odporúča opakovať ošetrenie raz za pár mesiacov, aby sa zabránilo opätovnému rastu chĺpkov.

❓ 4. Je odstránenie chĺpkov pomocou IPL bezpečné a trvalé?

Aj keď ošetrenie IPL natrvalo zníži celkový počet chĺpkov tela, nebude mať za následok trvalé odstránenie všetkých chĺpkov. ... Určité stavy pokožky, zdravotné nezrovnalosti a lieky môžu mať vplyv na to, či je pre danú osobu bezpečné ošetrenie prostredníctvom IPL.

❓ 5. Čo nemám robiť po ošetrení IPL?

Neužívajte horúcu sprchu, horúci kúpeľ, ani sa nekúpte vo vírivke minimálne 48 hodín. Počas prvých siedmich dní sa vyhnite peelingu pokožky, pretože to môže spôsobiť podráždenie. Neošetrujte tvrdú kožu alebo pľuzgiere. Necvičte a nepodieľajte sa na žiadnej fyzickej aktivite. Počkajte s tým najmenej dva dni. Nevystavujte nechránenú pokožku slnku. Počkajte s tým najmenej 30 dní. Nepoužívajte prípravky na starostlivosť o pleť, ktoré obsahujú drsné chemikálie alebo obsahujú vysoké množstvo vitamínu A, ako sú napríklad alfa-hydroxykyseliny, Accutane, Retin-A (tretinoín), kyselina glykolová a kyselina retínová.

❓ 6. Čo sa stane, keď sa pred ošetrením neoholím?

Ak použijete prístroj, keď máte na pokožke chĺpky, svetlo ich môže spáliť. Môže to mať za následok nepríjemný zápach a poškodenie vášho epilátora.

Výhody

 • jednoduchá aplikácia
 • bezbolestná epilácia
 • skvelé výsledky
 • dostatočne dlhý kábel

Nevýhody

 • nástavec sa neprispôsobí kostiam
 • pre niekoho možno cena

Záver recenzie: Epilátor, ktorý naozaj funguje a zbaví vás komplexov aj nežiaducich chĺpkov.

Hodnotenie autora
 • účinnosť
 • jednoduchosť použitia
 • bezpečnosť používania
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Zariadenie umožňuje čistú a rýchlu aplikáciu a dlhodobý efekt. Presvedčí jednoduchou obsluhou a nízkou hlučnosťou. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí chcú vyskúšať IPL, ale nechcú za to platiť majland.

4.1

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

✅ Cena: 283,90 €

Chcem Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 Alza.sk
Vývoj ceny Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00


Autor článku
Avatar

Keďže mám rád technické veci, kvalitnú a funkčnú spotrebnú elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil som web DoDomácnosti.sk. Tu môžem aplikovať svoje, už vyše 10-ročné skúsenosti v oblasti tvorby obsahu na internete a pritom môžem vychádzať z vlastných skúseností s domácnosťou.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.