Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 – vynikajúca sonická zubná kefka

Georgina Babinová Recenzia 19. októbra 2021 0
Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04
 • Typ: Elektrická zubná kefka pre dospelých
 • Technológia čistenia: sonická
 • Napájanie: akumulátorové
 • Frekvencia čistenia: 31000 sterov / min.
 • Dostupnosť: Skladom
149,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Elektrické zubné kefky si dnes môžeme kúpiť na každom rohu a to takmer za centy. Keď však takéto zariadenie stojí 149,90 €, vynárajú sa otázky. To je prípad zubnej kefky Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04. Zisťovali sme, na čo je sonická zubná kefka dobrá a či stojí za tie peniaze.

Čítať viac...

porovnanie cien
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
149,90 € Do obchodu Heureka.sk
Najlekaren.eu ⭐️ poštovné (do 1kg) len 2,20 € (slov. pošta)
⭐️ pri nákupe nad 20 € poštové zdarma (slov. pošta, zásielkovňa)
⭐️ priemerná doba dodania je 2 dni
⭐️ veľké množstvo pozitívnych recenzií používateľov (Heureka)
⭐️ prebiehajúce akcie → nájdete tu
181,95 € Do obchodu Najlekaren.eu

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 – prvý dojem

Všetky zubné kefky Sonicare, dokonca aj tieto vyššie modelové rady, sa vyrábajú v Číne. Nezdá sa, že by to malo vplyv na kvalitu konštrukcie modelu Sonicare, ktorý vydrží minimálne tak dlho, alebo dlhšie ako modely elektrických zubných kefiek Oral-B vyrobených v Nemecku. Sonicare je dôkazom toho, že kvalitný produkt sa dá vyrobiť v ktorejkoľvek krajine.

Po rozbalení je okamžite jasné, že v ruke držíte prémiové zariadenie. Aj sa to očakáva, pretože ide o vlajkovú loď prístrojov Sonicare  spoločnosti Philips. Je to sonická zubná kefka, čo znamená, že sa zubná pasta pomocou vody a zvuku našľahá na jemne napenenú hmotu bohatú na kyslík, ktorá sa dostane aj na najťažšie dosiahnuteľné miesta, kam by sa inak bežná zubná kefka nezmestila. Špeciálny tvar štetín robí všetko pre to, aby oblasti rezistentné voči čisteniu stratili túto svoju vlastnosť. Ale to nie je všetko. Luxusná kefka ponúka dávku elegancie a jednotlivé funkcie sú tiež veľmi pôsobivé. Čistiaci efekt sa ale stále generuje mechanicky!

PHILIPS SONICARE HX 9332/04

 

Vlastnosti a funkcie Sonicare DiamondClean HX9332/04

 • vynikajúce výsledky čistenia vďaka 5 programovým úrovniam, diamantovým kefkám a zvukovej technológii
 • Smarttimer, Quadpacer a funkcia pripomenutia výmeny zubnej kefky
 • jednoduché použitie, Easy Start
 • inovatívne funkcie nabíjania
 • minimálna spotreba energie / dlhá výdrž batérie

Okrem samotného prístroja je súčasťou dodávky aj nabíjacia stanica, ktorá je sama o sebe dosť inovatívna: Pre nabitie vložte kefku jednoducho do dodávaného pohára, ktorý sa dá použiť aj na vyplachovanie úst. Pohár ide spolu s kefkou na nabíjaciu stanicu. Nabíjanie prebieha prostredníctvom indukcie. Súčasťou balenia je aj cestovné puzdro. A to je súčasne druhá, mobilná nabíjacia stanica. Puzdro je pripojené k notebooku alebo netbooku cez USB alebo k príslušnému napájaciemu adaptéru a zubnú kefku je možné nabíjať. Vitaj budúcnosť.

 

✅ Smartimer a QuadPacer

Produkt Philips Sonicare DiamondClean pomáha používateľovi dodržať časy odporúčané zubným lekárom na čistenie. Inteligentný časovač naprogramovaný vo výrobe na dve minúty kefku po stanovenom čase vypne. Zubnú kefku je však možné kedykoľvek reštartovať alebo zastaviť počas čistenia. Quadpacer vám pripomína, aby ste každých 30 sekúnd menili zubný kvadrant. Je to zabudovaný časovač, ktorý svoje pomenovanie získal podľa spôsobu, akým vám spoločnosť Philips Sonicare odporúča čistiť si zuby. Ak si rozdelíte ústa na kvadranty (štvrtiny) a budete ich čisteniu venovať 30 sekúnd, budete mať za odporúčané 2 minúty efektívne vyčistený kompletný chrup. Pamätá sa tiež na výmenu nadstavcov kefiek, ku ktorej by malo dôjsť zhruba po troch mesiacoch. Za účelom upozornenia na potrebu výmeny štetiny menia farbu zo zelenej a modrej na bielu.

 

✅ Individuálne nastaviteľný program čistenia

Päť rôznych nastavení čistenia umožňuje zvoliť si čo najvyhovujúcejší program:

 • “Clean” – štandardné čistenie – 31 000 ťahov kefky / minútu. Trvá dve minúty.
 • „Sensitive“ – program, ktorý berie ohľad na citlivé zuby – jemné, ale účinné čistenie pre tých, ktorí majú citlivé zuby alebo ďasná. 2-minútové trvanie.
 • „White“ na odstránenie sfarbenia povrchu. Strieda štandardné a pulzujúce vibrácie. Trvanie 2 minúty a 30 sekúnd.
 • “Polish” na leštenie zubov – Čistenie s vyšším výkonom určený na odstránenie odolného povlaku usadzovaného na prednej časti zubov. Trvanie 1 minúta.
 • “Gum Care” na masáž ďasien – 2 minúty štandardného čistenia, potom 1 minúta mierne slabších vibrácií, aby ste premasírovali ďasná celkovo 3 minúty.

DiamondClean si pamätá váš preferovaný režim čistenia zakaždým, keď sa vraciate k čisteniu zubov.

 

✅ Easy Start

Nie je nezvyčajné, že tí, ktorí si prvýkrát čistia zuby so Sonicare zažívajú šteklivý alebo mierne nepríjemný pocit. Tento pocit rýchlo prejde, keď si vaše zuby a ďasná zvyknú na rýchle vibrácie, ktoré vydáva zubná kefka.

Na uľahčenie prechodu je Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 vybavený režimom Easy-Start. Počas prvých 14 cyklov čistenia bude motor postupne zvyšovať výkon, až kým nedosiahne bežných 31 000 ťahov kefkou/ minútu. Ak ste však sonické zubné kefky používali už skôr, možno túto funkciu nebudete tak oceňovať. Našťastie sa dá ľahko deaktivovať podľa pokynov v používateľskej príručke.

Podrobný návod na použitie, ktorý v slovenskom jazyku začína od strany 172, vás zrozumiteľne prevedie aj všetkými ostatnými funkciami.

 

✅ Kvalita spracovania

Zubnú kefku dostanete v bielej farbe, ktorá budí hygienický a žiarivý dojem. Štíhly prístroj má iba jedno tlačidlo, spoločnosť Philips navrhla prednú stranu absolútne minimalisticky. Vidno na nej iba rôzne režimy čistenia a indikátor batérie. Ľahká manipulácia je zaručená vďaka ergonomickému tvaru. Zubná kefka umožňuje bezpečné uchopenie aj s vlhkými rukami a je zaujímavá aj pre ľudí, ktorí zo zdravotných dôvodov nedokážu pevne uchopiť. Celkovo pôsobí hladký materiál veľmi kvalitne – nedá sa porovnať s rachotiacim plastom v nižších cenových reláciách. Tu máte vždy pocit, že sa dotýkate niečoho kvalitného. Od modelu Philips sme však nič iné nečakali, pretože perfekcionizmus je u tejto spoločnosti najvyššou prioritou.

Sonická zubná kefka Philips

 

Komfort použitia

Sonická zubná kefka Philips Sonicare DiamondClean zaručuje jednoduchú manipuláciu, čo je čiastočne spôsobené ergonómiou rukoväte, ktorá poskytuje protišmykové uchytenie, aj keď sa používa vo vlhkých rukách. Pri tomto modeli výrobca upustil od pogumovaného povrchu na rukoväti a spolieha sa na mierne zdrsnený plastový povrch. Podľa spoločnosti Philips to zaisťuje lepšiu hygienu a dlhšiu trvanlivosť. Ďalšou pozitívnou vecou je, že hlavy kefiek sa dajú rýchlo vymeniť. Výrobca tiež umožňuje kompatibilitu s inými hlavami kefiek.

Všetky označenia na prednej strane zubnej kefky sú dobre viditeľné a prehľadne usporiadané. Zvolený čistiaci program je možné vždy rýchlo a zreteľne prečítať, aj keď je násadec trochu znečistený. Integrovaný časovač funguje podobne ako u iných elektrických zubných kefiek. Keď začnete s čistením, spustí sa aj 2-minútový časovač. Každých 30 sekúnd časovač hlási extra vibráciou, ktorá indikuje, že je čas na zmenu kvadrantu.

Po nanesení zubnej pasty na kefku a vložení do úst najskôr stlačte hlavný vypínač. Potom si vyberte čistiaci program. To je, žiaľ, možné až po zapnutí zariadenia. Ak teda potrebujete program napríklad na citlivé zuby, musíte päťkrát stlačiť programové tlačidlo. Je ťažké ho ovládať, pretože zvolená úroveň je ovládaná osvetleným displejom, ktorý však nie je viditeľný, keď je kefka v ústach. Bolo by lepšie, keby sa program mohol nastaviť vopred. Ak je aktivovaná funkcia Easy Start, zubná kefka bude zvyšovať čistiaci výkon na maximálny výkon v priebehu nasledujúcich 14 dní. Na túto techniku ​​čistenia si teda môžete postupne zvykať. Režim Easy Start je možné kedykoľvek deaktivovať.

 

✅ Hlučnosť

Napriek 31 000 pohybom kefky za minútu je sonická zubná kefka Philips Sonicare DiamondClean HX 9332/04 príjemne tichá, nebudete ju vnímať ako nepríjemnú.

 

✅ Životnosť batérie

Vďaka štýlovému nabíjaciemu poháru a praktickému cestovnému nabíjaciemu puzdru je Diamond Clean mimoriadne jednoduché nabíjať takmer kdekoľvek – silná batéria je však stále dôležitou vlastnosťou každej elektrickej zubnej kefky. Poskytuje potrebnú energiu pri čistení (a má tak priamy vplyv na zdravie zubov). Silná batéria je tiež veľmi dôležitá pre životnosť elektrickej zubnej kefky. V priebehu jej života sa výkon znižuje – čo (pri lacných zubných kefkách) často vedie k nižšiemu čistiacemu výkonu alebo nepríjemnej potrebe nepretržitého nabíjania.

Integrovaná batéria má pri pravidelnom používaní výdrž zhruba tri týždne, čo môžeme hodnotiť veľmi pozitívne a aj po rokoch používania sa stále pohybuje pri 2 týždňoch (bez toho, aby výrazne stratila silu). Vďaka lítium-iónovej batérii tiež neexistuje žiadny pamäťový efekt (takže batériu nemusíte zakaždým úplne vybiť). Vďaka existujúcej kontrolke nabíjania môže používateľ presne vidieť, či nabíjanie prebieha alebo či je dokončené.

Kefka v nabijacom pohári

 

Efektivita použitia – test

Výsledok čistenia je pôsobivý aj pri štandardnom programe – niet divu, keď vezmete do úvahy, že sa hlava kefy pohybuje až 31 tisíckrát za minútu. Vďaka zvukovej technológii a špeciálnym diamantovým kefkám sa dobre čistia aj medzery medzi zubami. Súčasťou dodávky je široký (štandard) a úzky (mini) nadstavec kefky. Úzky nástavec umožňuje presnejšiu prácu aj na ťažko dostupných miestach. Ešte pôsobivejšie sú programy odstraňovania plaku a leštenia. Tu sa natíska porovnanie s profesionálnym čistením zubov, ale prístroj také čistenie zubov nenahradí. Pri pravidelnom používaní kefky sú však zuby po krátkom čase omnoho belšie ako pri klasickej zubnej kefke. Dokonca je možné odstrániť sfarbenie od kávy, čaju, červeného vína a tabaku, najmä s programom White.

✅ Štandardný program „Clean“

V štandardnom programe čistí spoľahlivo, zreteľne hladko a čisto od prvého použitia. Citlivé zubné krčky nie sú problém. Nedochádza k žiadnym zraneniam ani podráždeniu.

✅ Program „Sensitive“

Vďaka tomuto špeciálnemu programu sú používatelia s veľmi citlivými ďasnami tiež v bezpečí. V tomto programe sú otáčky zubnej kefky znateľne nižšie a teda aj šetrnejšie.

✅ Program „Easy Start“

Zuby a ďasná si môžu postupne zvyknúť na intenzívne čistenie. Tento program odporúčame každému, kto prechádza z manuálnej zubnej kefky. Podľa skúseností však tento program nebude potrebný, ak prejdete z inej elektrickej zubnej kefky na DiamondClean.

✅ Programy „White“ a „Polish“

S týmito dodatočnými čistiacimi programami a v kombinácii so správnymi hlavami kefiek zmiernite do troch týždňov sfarbenie zubnej skloviny.

✅ Verdikt

Na rozdiel od bežných manuálnych zubných kefiek a iných elektrických zubných kefiek musíme uznať, že výsledok čistenia je takmer dokonalý. To platí nielen pre samotné čistenie zubov, ale aj pre čistenie priestorov medzi zubami. Zuby sú po 2 minútach umývania super hladké a čisté a vizuálne už nie je možné zistiť žiadne znečistenie. Po 1-2 týždňoch navyše spozorujete výrazné vybielenie zubov. Spoločnosť Philips sľubuje belšie zuby po 14 dňoch. To samozrejme závisí od stavu aktuálnej ústnej hygieny pred zakúpením sonickej zubnej kefky. Pokiaľ sa už vytvoril pevný zubný kameň, určite odporúčame profesionálne čistenie zubov. Tvrdohlavý zubný kameň neodstránite ani ultrazvukovou, ani sonickou zubnou kefkou. DiamondClean je ideálny na povrch zubov a na prevenciu nového povlaku. Sonická zubná kefka Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 zaručuje dokonalú ústnu hygienu – palec hore!

Vynára sa možno otázka citlivých ďasien, najmä preto, že produkt Philips HX9332 / 04 Sonicare Diamond Clean pohybuje hlavicou kefky DiamondClASIN až 31 000 vibráciami za sekundu. Vaše ďasná však nebudú obzvlášť namáhané, stres z elektrických zubných kefiek alebo klasických ručných kefiek je vyšší.

Používanie zubnej kefky Philips

 

Potenciál na zlepšenie

Čistenie zubnej kefky je, pokiaľ ide o kryt, veľmi jednoduché. Pokiaľ ide o kefové nástavce, chýba UV dezinfekčné zariadenie. Ak však nejaké máte, môžete ho použiť. Spoločnosť Philips o tom informuje na požiadanie. Taktiež chýba možnosť označenia hlavičiek kefiek farebnými krúžkami. Podľa výrobcu sa o tom uvažuje.

 

Tipy a triky na použitie Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

V prípade, že by ste sa rozhodli pre kúpu produktu Philips Sonicare DiamondClean, máme pre vás niekoľko tipov:

 • začnite s úvodným programom, aby ste si pomaly zvykli na čistenie zvukovou technológiou
 • ak kefku po použití vyčistíte pod tečúcou vodou, nemusíte vždy 5 krát stlačiť vypínač, aby ste kefku vypli. Počkajte 10 sekúnd a potom jednoducho stlačte spínač.
 • ak chcete zariadenie používať v rámci rodiny viacerí, mali by ste kefky rozlíšiť pomocou vodeodolnej fixky farebne, alebo označiť hoci aj menom

 

Cena

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 sa považuje za vlajkovú loď medzi elektrickými zubnými kefkami spoločnosti Philips a za zhruba 149,90 € tiež za jednu z tých drahších na trhu. Medzitým ju síce nahradil nový model HX9359, ktorý dokonca ponúka jedno – dve vylepšenia detailov za mierne nižšiu cenu. Napriek tomu je výsledok čistenia „starého“ modelu HX9332 stále veľmi presvedčivý.

 

Čo sa nám na Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 páči?

 • bohaté príslušenstvo
 • štýlový nabíjací pohár a cestovné puzdro
 • solídna, až 3 týždňová výdrž batérie
 • čistý, minimalistický dizajn
 • vynikajúce výsledky
 • 5 rôznych možností nastavenia spôsobu čistenia

 

Čo sa nám na Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 nepáči?

 • vysoká cena
 • absencia UV zariadenia na dezinfekciu
 • absencia možnosti farebného rozlíšenia kefiek
 • zvolený program je možné nastaviť až po zapnutí zariadenia

 

Recenzie zákazníkov

V prípade Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 to vyzerá tak, že zákazníkov pomerne vysoká cena neodrádza. Heureka, Alza aj Nay prinášajú recenzie v takom množstve, že sa to už dá považovať za reprezentatívnu vzorku. Kefka má na Heureke 92% hodnotenie, čo hodnoverne vypovedá o jej kvalitách, už ani nehovoriac o 98% v Nay. Mnoho zákazníkov je nadšených predovšetkým dlhou výdržou batérie, vynikajúcim čistiacim výkonom a kvalitou prevedenia. Na druhej strane je nastavovanie programov pomocou jedného tlačidla hodnotené ako nepraktické a spomína sa aj zbytočne veľký počet programov.

Niektoré z recenzií si pozrime aj spoločne:

Recenzie Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 je jednou z najlepších sonických zubných kefiek a získava naše plné odporúčanie. Aj keď sa cena na prvý pohľad zdá trochu strmá, výsledok je presvedčivý. Rôzne programy čistenia v spojení s kefkami Diamond poskytujú optimálnu starostlivosť o zuby a ďasná. Plusom sú aj inovatívne možnosti nabíjania. Nevýhoda: Nabíjanie pomocou štandardnej nabíjacej stanice Sonicare už nie je možné. Podľa nášho názoru táto prémiová zubná kefka nemá výraznejšie slabiny a presviedča veľmi dobrým spracovaním a kvalitou materiálu, skvelými vlastnosťami a veľmi dobrými výsledkami čistenia.

 

Najčastejšie otázky k sonickej zubnej kefke Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

❓ 1. Sonické zubné kefky skutočne aj fungujú?

V šesťmesačnej štúdii*, ktorá porovnávala účinnosť sonických zubných kefiek Sonicare a elektrických zubných kefiek Oral-B pri zlepšovaní zdravia ústnej dutiny u dospelých pacientov s parodontitídou, došlo u používateľov oboch typov zubných kefiek k zlepšeniu celkového zdravia ústnej dutiny, sonická zubná kefka sa však ukázala ako podstatne úspešnejšia pri odstraňovaní povlaku, znižovaní zápalu ďasien a zlepšovaní zdravia zubov a ďasien.

❓ 2. Môžu sonickú zubnú kefku používať deti?

Áno, ale iba ak boli riadne poučené a / alebo sú pod dohľadom dospelej osoby. Z tohto dôvodu je produkt Philips Sonicare For Kids špeciálne navrhnutý pre rodičov, ktorý pomáha deťom naučiť správne návyky pri čistení, aby mohli úspešne prejsť na samostatné čistenie.

❓ 3. Odstraňuje Sonicare zubný kameň?

Pomôže zabezpečiť, aby ste čistenie zubov vykonávali dostatočne dlho na udržanie dobrého zdravia ústnej dutiny. Sonická technológia Sonicare Toothbrush je patentovaná a to ju odlišuje od ostatných „sonických“ elektrických zubných kefiek. Odstráni až 4-krát viac zubného povlaku ako manuálna zubná kefka!

❓ 4. Je Sonicare ultrazvukový?

Sonické zubné kefky by sa nemali zamieňať s ultrazvukovými zubnými kefkami, ktoré pracujú s oveľa vyššou frekvenciou a na odstránenie nečistôt a baktérií používajú skôr ultrazvuk ako pohyb hlavy kefky. Medzi príklady sonickej kefky patrí rad elektrických kefiek Oral-B, ako aj rad Philips Sonicare.

❓ 5. Sú generické hlavy Sonicare dobré?

Aj keď kefky od Oral B a Sonicare získali povolenie, neexistuje žiadna záruka tretej strany, že generiká budú prospešné pre zdravie vašej ústnej dutiny. Generické hlavice kefiek stoja menej, ale zas nie o veľa.

 

Zdroje:

Výhody

 • 5 čistiacich režimov aj s programom leštenia
 • bezdrôtové nabíjanie v poháriku
 • časovač na 30 sekúnd aj 2 minúty
 • ideálna na cestovanie kvôli púzdru aj dlhej výdrži

Nevýhody

 • niekomu môže chýbať klasický stojan
 • trocha vyššia cena oproti konkurencii

Záver recenzie: Kvalitná sonická kefka so špeciálnou čistiacou hlavicou

Hodnotenie autora
 • výsledky čistenia
 • jednoduchosť použitia
 • kvalita prevedenia
 • príslušenstvo
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Philips Sonicare DiamondClean je špičkový model medzi sonickými zubnými kefkami nielen značky Philips. Ponúka mnoho prémiových funkcií a množstvo vysoko kvalitného príslušenstva, ktoré zatiaľ nie je bežné u iných elektrických zubných kefiek.

4.7

Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04

✅ Cena: 149,90 €

Chcem Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04 Heureka.sk
Vývoj ceny Philips Sonicare DiamondClean HX9332/04


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.