Popkornovač Delimano Joy – obľúbenú pochúťku bez použitia oleja máte za pár minút (recenzia)

Vladimír Rejholec Recenzia 8. decembra 2021 0
Popkornovač Joy
 • Objem: 60 g
 • Výkon: 1200 W
 • Potreba pridania oleja: nie
 • Hmotnosť: 970 g
 • Rozmery: 17,3 x 15,7 x 28,9 cm
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Popkornovače
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Kto by nemiloval popkorn. Je to nevyhnutná súčasť rituálu pri návšteve kina, pri sledovaní „telky“ a deti sa za ním idú doslova zblázniť. Klasický popkorn má nevýhodu v tom, že sa pripravuje na oleji a vždy, opakujem vždy, sa v ňom nájdu nevypukané zrnká kukurice (o príprave v mikrovlnke ani nehovoriac). Popkornovač Joy od Delimano to robí inak – popkorn sa pripravuje bez kvapky oleja iba pomocou horúceho cirkulujúceho vzduchu.

A keďže sa Delimano orientuje hlavne na funkčnosť svojich produktov, čakajte aj pri tomto popkornovači výborný pomer cena a kvalita, čo je asi najpodstatnejší faktor pri výbere domáceho spotrebiča. Popkornovač Delimano Joy je totiž dobre urobený „kus“ zariadenia, ktorý vám chutnú pochúťku vyrobí bez veľkých ťažkostí a za priaznivú cenu.

Popkornovač Delimano Joy – prvý dojem

S týmto popkornovačom vlastne pri príprave svojej pochúťky ani veľmi nemáte čo riešiť. Má všetko potrebné, čo treba k rýchlej a bezproblémovej príprave. Praktická odmerka v balení umožní jednoduché dávkovanie kukuričných zŕn, jedným tlačidlom ho ovládate – stačí zapnúť a do 2 minút je hotovo. A takto to má byť, popkornovač predsa nemusí riešiť žiadne ďalšie funkcie… výsledkom je vždy chutný popkorn.

Čo sa týka vyhotovenia zariadenia, tak treba poznamenať, že to nie je práve nejaký extra dizajnový kúsok, no určite si v kuchyni dokáže nájsť svoje miesto – neurazí, je pekný a čo je podstatné, aj kompaktný, takže toho priestoru veľa nepotrebuje. A okrem takéhoto šetrenia sa vám niečo naviac zvýši aj v peňaženke. Model Delimano Joy ozaj nestojí veľa.

Popkornovač Delimano Joy + popkorn + kukuričné zrná

 

Vlastnosti a funkcie

Domáca zábava pri filme sa môže začať, popkorn je pripravený, už len stlačiť na televíznom ovládači PLAY. A práve za riadnu misu ľahkého a nadýchaného popkornu vám zabezpečí do niekoľkých minút popkornovač Delimano Joy. A keďže aj pri takýchto zariadeniach je potrebné by výbere sledovať určité parametre (metóda prípravy, kapacita, rýchlosť prípravy, konštrukcia a výkon…), pozrime sa ako si na tom stojí práve Delimano Joy. Aké sú jeho základné vlastnosti a funkcie?

➡️ Metóda prípravy pukancov

Pri popkornovačoch máte v tomto na výber z dvoch možností. Buď je to príprava popkornu s pridaním oleja či vhodného tuku, alebo bez neho len pomocou cirkulácie horúceho vzduchu. Popkornovač Delimano Joy spadá do druhej spomínanej skupiny.

Pri príprave popkornu v tomto popkornovači sa totiž zaobídete bez kvapky oleja, stačí pridať za odmerku suchej pukancovej kukurice, stlačiť tlačidlo a do dvoch minút máte „v miske“ úplne čerstvý lahodný snack s minimom kalórií.

Na druhú stranu, „olejový popkorn“ býva tradične spätý s návštevou kina a u niektorých práve to zaváži viac. S Delimano Joy sa na to ide trochu inak, nad ochutením (soľ, maslo, cukor…) máte plnú kontrolu práve vy, a pravdupovediac, že by bol práve takýto popcorn chuťovo nejako extra odlišný, to sa v žiadnom prípade povedať nedá.

Popkornovač Joy Delimano - príprava pukancov

➡️ Konštrukcia, dizajn, rozmery

Nie je to žiaden dizajnový zázrak ani vintage model (ktoré sú teraz v obľube), no ten, kto vsádza na praktickú stránku a spôsob prípravy pukancov horúcim vzduchom, ten s týmto popkornovačom bude dozaista spokojný. A použitý priehľadný materiál vám umožní vidieť pukanie kukurice. Čo sa týka rozmerov, tak tie umožňujú skladovanie popkornovača kdekoľvek na poličke či v skrinke bez toho, aby zaberal veľa miesta.

➡️ Kapacita

Ak potrebujete pukance niekoľkokrát do týždňa na párty, tak sa poobzerajte po popkornovači s väčším objemom (pozri napríklad tento). Popkornovač Joy od Delimano je určený skôr na domácu pohodu pred televízorom. Objem misy, kde sa kukurica pripravuje, je prichystaná na 3 litre tejto pochúťky – to znamená jednu odmerku so 60 gramami zŕn kukurice.

Popkornovač Joy Delimano - odmerka s kukuricou

➡️ Rýchlosť prípravy

Ak potrebujete pukance čím skôr, napríklad keď deti pred ním od nedočkavosti prestupujú z nohy na nohu, tak tento popkornovač je v tomto prípade úplne ideálny. Keďže sa nepridáva a nezohrieva olej, je rýchlosť prípravy naozaj extrémne rýchla. Pukance začínajú vystreľovať už za 2 minúty (v tomto si počína veľmi dobre v porovnaní s ostatnými popkornovačmi z tejto kategórie).

 

Čistenie a údržba

To je tiež veľká výhoda strojov na pukance, ktoré fungujú na teplý vzduch. Žiadna mastnota vo vnútri zásobníka prosto nie je, stačí len jednoducho pretrieť suchou kuchynskou utierkou a je vybavené.

 

Cena za popkornovač Delimano Joy

Cena popkornovačov je naozaj rôzna. Na trhu nájdete modely už od 15 €, ale i také, ktorých cena presahuje aj 200 €. Popkornovač Joy značky Delimano za 25,49 € patrí medzi cenovo výhodnejšie štandardné modely. Svojim výkonom však, či už ide o kvalitu pukancov (otvorené každé zrniečko do posledného), alebo rýchlosť prípravy, bez problémov konkuruje aj výrazne drahším spotrebičom.

💡💡 u nás nájdete celý test popkornovačov

 

Kľúčové parametre pri výbere produktu – ako na tom stojí popkornovač Delimano Joy?

Okrem ceny je samozrejme potrebné, aby ste pri výbere toho svojho popkornovača brali do úvahy aj ďalšie faktory. Popkornovač Delimano Joy sme zaradili do nášho porovnávacieho testu popkornovačov a pri jednotlivých najdôležitejších parametroch si v porovnaní s konkurenciou viedol nasledovne:

Typ popkornovača

Popkornovač Delimano Joy patrí do skupiny elektrických teplovzdušných zariadení na prípravu pukancov, čo okrem iného znamená, že obľúbená pochúťka sa v ňom pripravuje bez použitia oleja. Ak hľadáte model, ktorý popkorn pripravuje klasicky s kvapkou oleja (tuku) môžete siahnuť napríklad po popkornovači Guzzanti Retro GZ 135. Ďalej sú na trhu k dispozícii modely, ktoré produkujú pukance vďaka varnej doske, na ktorú ich položíte a v neposlednom rade sa nájdu aj popkornovače s väčšou kapacitou a nezriedka v populárnom vintage looku (pozri popkornovač v retro dizajne Klarstein Volcano).

Použitý materiál

Čo sa týka materiálového vyhotovenia, tak domáce popkornovače sú najčastejšie v plastovom vyhotovení a popkornovač Delimano Joy takisto patrí do tejto skupiny zariadení.

Príkon spotrebiča

Takisto dôležitý parameter, ktorý treba pri výbere elektrického popkornovača brať do úvahy. Delimano Joy má príkon 1200 W, podobne ako ostatné elektrické modely v našom porovnaní. Všeobecne sa odporúča príkon pri tomto zariadení aspoň 640 W, takže s týmto popkornovačom nebude problém vypukať kukuričné zrná do niekoľkých minút.

Kapacita

Popkornovač vyberáte dozaista aj podľa toho, koľko vám dokáže vyprodukovať na jedno zapnutie. Popkornovač Delimano Joy sa hodí viac na výrobu pochúťky v kruhu rodiny, napríklad na posedenie pri večernom televíznom programe (objem 60 g kukuričných zŕn/cca 3 litre popkornu). Ak doma máte častejšie návštevy, či plánujete jeho využitie na párty, hľadajte popkornovač s väčším objemom.

Rýchlosť prípravy popkornu

Popkornovač Delimano Joy dokáže pukance pripraviť naozaj veľmi rýchlo. Ako teplovzdušný elektrický popkornovač s optimálnym príkonom a menšou kapacitou to stihne väčšinou okolo 2 minút. Väčšie popkornovače vám túto pochúťku pripravia približne za 3-4 minúty.

 

Myslíte si, že popkorn je len s maslom či solený? Omyl! Inšpirujte sa…

Keďže predpokladáme, že popkornovač si zadovážite z dôvodu prípravy kvalitných a chutných pukancov (žiadne predom vyrobené pukance z obchodu ako z gumy), tak vám ešte k tomu ako bonus pridáme niekoľko receptov na skvelé pukance (niečo si dáme z drezingov a poliev a tiež extra recept na zákusok z popkornu). Lebo popkorn, milí fanúšikovia jednoduchého a ľahkostráviteľného snacku, popkorn to nie sú len solené či maslové variácie…

💡 Čokoládový popkorn Zebra

Čokoládové zebra pukanceDeti vás budú za tieto pukance zbožňovať…

Budete k tomu potrebovať:

100 g horkej čokolády
100 g bielej čokolády
50 g masla
300 g pukancov

Postup: 

 • na panvici na nízkej teplote rozpustite polovicu masla a bielu čokoládu
 • položte popcorn na plech alebo papier na pečenie
 • nalejte čokoládový dressing na popkorn tak, aby na ňom vytvoril tenké prúžky
 • na panvici na nízkej teplote rozpustite zvyšné maslo s horkou čokoládou
 • nalejte dresing z horkej čokolády na popkorn tak, aby sa vytvoril vzor zebry
💡 Pizza pukance

Pizza pukanceS týmto popkornom zase ohúrite každú návštevu, ktorej ju ponúknete ako malé občerstvenie pred hlavným chodom…

Budete k tomu potrebovať:

3 lyžice paradajkového pretlaku
2 lyžice rozpusteného masla
1 lyžičku oregana
1 lyžičku bazalky
1 lyžičku nasekaného cesnaku
1 lyžičku mletej červenej papriky
1/4 šálky strúhaného parmezánu
1/2 šálky strúhanej mozzarelly
300 g pukancov

Postup:

 • vyložte plech papierom na pečenie
 • v miske zmiešajte všetky ingrediencie okrem syra
 • vysypte popkorn do väčšej misy, pridajte pripravenú zmes a jemne premiešajte čistými rukami
 • položte pukance na papier na pečenie a vložte do rúry predhriatej na 180 °C
 • po 5 minútach pečenia ho posypte syrom a pečte ďalších 5 minút na 180 °C
 • vyberte pukance z rúry, nechajte chvíľu chladnúť a podávajte
💡 Popkornové tyčinky

Popkorn tyčinkyChcete si z pukancov vyskúšať aj nejaký originálny zákusok? Tak tieto tyčinky by mali stáť za to…

Budete k tomu potrebovať:

8 šálok popcornu
2 šálky ovsených vločiek
1 šálku lieskových orieškov
1 šálku sušených brusníc
3/4 šálky medu
2/4 šálky hnedého cukru
1/4 lyžice soli
1 lyžicu masla

Postup:

 • na panvici zmiešajte med, soľ a cukor
 • za stáleho miešania varte, kým sa cukor nerozpustí a odstavte zo sporáka
 • vo veľkej mise zmiešajte pukance, ovsené vločky, nasekané lieskové oriešky a brusnice
 • zalejte medovým sirupom a dobre premiešajte
 • potrite panvicu maslom a nasypte do nej výslednú zmes
 • zmes dajte do chladničky a nechajte chladiť najmenej 2 hodiny, potom ju nakrájajte na
  plátky

✅ Chcete ešte viac receptov? Napríklad popkorn so slaným a sladkým karamelom, matcha a horká čokoláda, pukance s arašidovým maslom a banánom, medový popkorn, či pukancové gule s marshmallow a mnoho, mnoho ďalších? Stiahnite/prezrite si tieto Delimano recepty na popkorn.

 

Popkornovač Delimano Joy a recenzie zákazníkov

Hodnotenia zákazníkov sú, čo som mal možnosť dohľadať na internete, na 100 % pozitívne. Majitelia tohto popkornovača oceňujú hlavne jednoduchú manipuláciu, rýchlosť prípravy a v pomere k cene aj slušné vyhotovenie. Pár reálnych skúseností z eshopu Delimano.sk:

Popkornovač Delimano Joy - recenzie zákazníkov

 

Zhrnutie na záver

Pre tých, ktorí majú radi chutné pukance, tak popkornovač Delimano Joy je podľa môjho názoru správna voľba a nielen vďaka priaznivej cene. Zariadenie ponúka jednoduchú obsluhu a rýchlu prípravu obľúbenej pochúťky – a to úplne bez kalórií a použitia oleja, čo napríklad mne a aj mnohým užívateľom veľmi vyhovuje.

Je stabilný, má dostatočnú kapacitu a nevidím jediný väčší dôvod, pre ktorý by ste si nemohli zaobstarať aj vy. Snáď len to plastové vyhotovenie, ktoré je ale štandardom v tejto kategórii. K funkčnosti nemám veľmi čo dodať, v tomto smere je to úplne v poriadku.

👉 Tip: Pozri viac domácich spotrebičov z modelovej rady Delimano Joy

Pozrieť ďalšie

 

Najčastejšie otázky k popkornovaču Delimano Joy

❓ Aká veľká dávka popkornu sa dá v popkornovači pripraviť na jeden raz?

Podľa môjho názoru tak akurát – do zásobníka sa zmestí presne 60 gramov, to znamená, že na jeden raz máte pripravených cca 3 litre chutného popkornu.

❓ Čo všetko treba na pukance, teda okrem popkornovača?

Tak v prvom rade kukuricu na popkorn, bez nej si toho teda veľmi nevychutnáte. Dajte pozor, aby sa vám tam nepriplietla kŕmna kukurica, z tej to veľmi nepôjde, naopak, ak máte čistý popkorn z obchodu, ktorý sa dá riť v mikrovlnke, tak to môžete použiť aj tu. Zísť sa vám môžu aj nejaké vrecúška, ak by ste s ním chceli ísť von a samozrejme ingrediencie na jeho ochutenie: soľ, cukor, maslo, v podstate hocičo podľa ľubovôle (inšpirovať sa môžete receptami, ktoré som uviedol vyššie).

❓ Keď sú pukance menej chrumkavé, môže byť za tým aj popkornovač?

Ani nie, skôr to bude kukuricou. Napríklad staršia kukurica postupne stráca vlhkosť a kvalita pukancov potom ide dole. Tiež sa môže stať, že presypete odporúčané množstvo, to má tiež istý menší vplyv na chutnosť popkornu.

❓ Vraj vypukajú všetky zrná. Prečo sa tak nedeje vždy?

Hoci som spomínal, že v tomto popkornovači vypukajú všetky zrnká kukurice – do jedného – nuž, nemusí to byť vždy tak. Veľa robí aj kvalita použitej kukurice, nesmie byť navlhnutá ale ani príliš suchá. Najlepšie bude, keď využijete celé otvorené vrecko popkornovej kukurice. Ak nie, uskladnite ju ideálne do dobre uzavretej sklenenej nádoby.

 

Čo sa nám na popkornovači Delimano Joy páči a čo naopak nie?

Výhody

 • rýchlosť prípravy
 • príprava je zdravšia - len pomocou horúceho vzduchu
 • praktický dizajn a rozmery
 • odmerná naberačka v balení
 • ideálne množstvo na jednu dávku: 3 l popkornu
 • jednoduchá údržba
 • veľmi priateľská cena
 • výborný pomer cena/výkon

Nevýhody

 • plastové vyhotovenie

Záver recenzie: Jednoduchý domáci popkornovač, s ktorým máte obľúbenú pochúťku do pár minút hotovú, a bez použitia kvapky oleja.

Hodnotenie autora
 • výkon - rýchlosť a rovnomernosť
 • kvalita konštrukcie
 • jednoduchosť používania
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Popkornovač známej značky domácich spotrebičov poteší ako výkonom, tak aj priaznivou cenou.

4.3

Popkornovač Joy

✅ Cena: 25,49 €

Chcem Popkornovač Joy Delimano.sk
Vývoj ceny Popkornovač Joy


Autor článku
Vladimír Rejholec

Keďže mám rád technické veci, kvalitnú a funkčnú spotrebnú elektroniku, vychytávky a zlepšováky v domácnosti, založil som web DoDomácnosti.sk. Tu môžem aplikovať svoje, už vyše 10-ročné skúsenosti v oblasti tvorby obsahu na internete a pritom môžem vychádzať z vlastných skúseností s domácnosťou.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.