28 cm rajnica Delimano Green Planet – najuniverzálnejší riad z celej línie (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 22. septembra 2021 0
Sivá rajnica Delimano Green Planet
 • Nepriľnavá vrstva: Áno
 • Materiál tela rajnice: Hliníková
 • Vhodná do umývačky: Áno
 • Priemer: 28 cm
 • Hmotnosť: 0,99 kg
 • Kapacita: 3,2 litra
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Rajnice
29,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Delimano.sk

Jeden z mnohých produktov najnovšej línie riadu Delimano Green Planet je rajnica. Veľmi rýchlo sa stane najpoužívanejším riadom v každej domácnosti. A to z toho dôvodu, že má multifunkčné využitie ako na sporáku, tak aj v rúre. Jednoducho sa umýva, keďže jej hlavnou prednosťou je nepriľnavý povrch, na ktorom môžete pripravovať jedlo bez kvapky oleja. Rajnica Delimano Green Planet sa vyrába v jednom rozmere a dokúpiť si môžete na ňu aj pokrievku zodpovedajúcej veľkosti. Prečítajte si našu recenziu na tento zaujímavý produkt a dozviete sa ešte viac.

Čítať viac...

porovnanie cien
Delimano.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
29,99 € Do obchodu Delimano.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
29,99 € Do obchodu TopShop.sk

Čím sa vyznačuje rajnica Delimano Green Planet

➡️ Vylepšený nelepivý povrch

Delimano každú novú líniu riadu vylepšuje o prvky, ktoré ju robia kvalitnejšou a ekologickejšou. Inak to nie je ani v tomto prípade, keďže rajnica Delimano Green Planet má povrch PPG Eclipse, najnovšiu inováciu medzi povrchmi PPG, posilnený diamantovým práškom. Je vyrobený na báze vody bez škodlivých látok (PFOA, PFOS, Bisfenol…) a prispieva k ochrane životného prostredia. Nepriľnavý povrch PPG Eclipse vám umožní varenie s minimálnym množstvom tuku. Je odolný voči poškriabaniu a ľahko sa čistí.

Sivá rajnica Delimano s rúčkami

 

Ako ste možno postrehli na televíznych obrazovkách, výrobca sa pýši nepriľnavým povrchom, vďaka ktorému nebudete potrebovať ani kvapku oleja. My sme to otestovali a môžeme dať za pravdu, že koláč z rajnice nám vyšiel na výbornú. Bez pripálenia, bez zbytočného drhnutia rajnice a bez kvapky oleja.

 

➡️ Kvalitný materiál

Rajnica kombinuje atraktívny vzhľad s perfektným výkonom. Je vyrobená ekologickým spôsobom z recyklovaného ľahkého hliníka pre pohodlnú manipuláciu a prenášanie do rúry či na stôl. Okrem toho tiež výborne rozvádza teplo po celom povrchu, takže každé jedlo bude rovnomerne uvarené aj pokiaľ varíte pri nižších teplotách. Má dve praktické rúčky, vďaka ktorým je manipulácia s rajnicou jednoduchšia.

Sivá rajnica Delimano Green Planet zboku

 

Zloženie jednotlivých vrstiev riadu Delimano Green Planet:

Pre výrobu toho najlepšieho udržateľného riadu boli starostlivo vybraté ekologické materiály skombinované s modernou technológiou. Týmto spôsobom môžete variť ako profesionál, no pritom šetrne k životnému prostrediu a úplne bez obmedzení. Jednotlivé vrstvy riadu Delimano Green Planet:

 1. Vrchný náter: prvotriedny vrchný náter s efektom kameňa
 2. Stredný náter: čiastočne spevnená medzivrstva
 3. Základný náter: silne spevnený základný náter s diamantovým práškom
 4. Telo zo 100 % recyklovaného hliníka

Štyri vrstvy panvice Delimano Green Planet

Hlavné výhody recyklovaného hliníka:

 • tento materiál najlepšie udržiava teplotu (225 W/M°K) a excelentne rozvádza teplo, pričom sa riad rýchlo zohreje rovnomerne po celej ploche
 • je ľahký (2,7 g/ cm³), takže sa s ním dobre manipuluje
 • nehrdzavie
 • je odolný a trvácny
 • je hygienický a bezpečný (v súlade s normou pre materiály prichádzajúce do styku s potravinami)
 • výroba riadov z recyklovaného hliníku produkuje o 95 % menej škodlivého odpadu než výroba čistého hliníku
 • keď sa váš hliníkový riad opotrebuje, môžete ho dať znovu zrecyklovať bez toho, aby hliník stratil svoje vlastnosti alebo štruktúru

Vedeli ste, že hliník môže byť recyklovaný opakovane bez straty vlastností a štruktúry? Použitý hliník sa zrecykluje do čistej formy, kedy sa spotrebuje iba 5 % energie potrebnej pri bežnej výrobe hliníka extrahovaného z bauxitu. Riady sa vyrábajú zo špeciálne triedeného hliníka, ktorý spĺňa všetky požiadavky na pevnosť, odolnosť a tvarovateľnosť.

 

➡️ Multifunkčné využitie rajnice

Rajnica Delimano Green Planet patrí k najobľúbenejším produktom celej línie. Je totiž multifunkčná, čo znamená, že ju môžete využívať nielen na sporáku, ale aj v rúre. Takže v konečnom dôsledku vám môže nahradiť panvicu a pekáč v jednom. V rajnici viete pripraviť takmer každé jedlo, ako napríklad rôzne druhy mäsa, cestoviny, omáčky, lasagne, ryžu, dusenú zeleninu, ale aj sladké koláče a ďalšie pochúťky. Keďže jedlo môžete začať pripravovať na sporáku a následne môžete v rajnici rovno zapiecť v rúre, máte tým pádom menej špinavého riadu a ušetríte aj svoj čas.

 

➡️ Využitie na všetkých typoch sporákov

Ako sme už spomenuli, rajnica je vyrobená z vysokokvalitného hliníka, ktorý sa rýchlo zohreje a rovnomerne rozvádza teplo po celej ploche. Základňa rajnice má platňu z nerezovej ocele, vďaka čomu je riad vhodný na všetky typy sporákov, aj indukčné. Rajnica Delimano Green Planet je ideálna na recepty, ktoré si prichystáte na sporáku a zapečiete v rúre. Môže sa používať do 230 °C.

Spodok panvice

 

➡️ Možnosť dokúpiť pokrievku

Delimano má samozrejme v ponuke aj sklenené pokrievky vyrobené z ekologického tvrdeného borosilikátového skla. Tvrdené sklo je 4-krát pevnejšie než bežné sklo, ktoré sa zvykne rozbiť na ostré hrany. Priehľadná pokrievka je ideálna na sledovanie prípravy pokrmov počas varenia. S praktickou úchytkou na varešku si uľahčíte varenie a predídete tak škvrnám po celej kuchyni.

Sivá rajnica s pokrievkou

 

➡️ Základné technické parametre

Obsah PFOA100 % bez obsahu PFOA
Vnútorný materiálnepriľnavý povrch
Základný materiálhliník
Materiálaluminium
Kapacita3,2 litra
Rozmer28 cm
Použitie na max. teplotu230 °C
Všetky typy sporákováno
Vhodné do umývačky riaduáno

 

Údržba rajnice Delimano Green Planet

Čo sa týka čistenia tejto rajnice, poviete si, že už to ľahšie ani nemôže byť. Keďže má rajnica nepriľnavý povrch, jedlo sa vám naň nepripáli. Takže žiadne ťažké drhnutie nehrozí. Možno vám bude stačiť len obyčajná kuchynská utierka na vytretie. A vzhľadom na to, že môžete rajnicu použiť aj na sporáku aj v rúre, viete tak jedlo pripraviť v jednej rajnici a tak zašpiníte len minimum riadu. Všetky línie riadu Delimano je však možné vložiť aj do umývačky riadu, čo je najpohodlnejší variant. Ak sa rozhodnete pre ručné umytie, použite len jemnú hubku na riad, saponát a čistú vodu.

 

Porovnanie s predchádzajúcimi modelmi Delimano

Ako môžete vidieť, jednotlivé línie sa od seba líšia hlavne tvarom a farbami, ale v neposlednom rade materiálom, z ktorého sú vyrobené. Ostatné vlastnosti ako nepriľnavosť, možnosť umývania v umývačke riadu či použitia na všetkých typoch sporákoch sú bežné pri všetkých líniách. Rozmery a objem sú rôzne pri každom produkte, ale až také veľké rozdiely tam nie sú.

NázovDelimano Green PlanetDelimano Stone Legend CopperLuxDelimano FiveStar Legend
Obsah PFOA100 % bez obsahu PFOA100 % bez obsahu PFOA100 % bez obsahu PFOA
Vnútorný materiálnepriľnavý povrchnepriľnavý povrchnepriľnavý povrch
Základný materiálhliníkoceľsmalt
Kapacita3,2 litra4 litre3,5 litra
Rozmer28 cm27 x 27 x 7 cm26 cm
Vhodné do umývačky riaduánoánoáno
Pre všetky typy sporákovánoánoáno
Tvar rajniceokrúhlyštvorcovýokrúhly

 

Recenzie na rajnicu Delimano Green Planet

Pozreli sme sa samozrejme aj na to, čo hovoria na rajnicu Delimano Green Planet zákazníci. Takmer všetky recenzie sú pozitívne a ľudia sú s týmto produktom naozaj spokojní. Výhodami sú napríklad naozaj nepriľnavý povrch, a tým pádom jednoduché čistenie, multifunkčné využitie rajnice na sporáku aj v rúre, ale aj ľahký materiál a dobrá manipulácia. Negatívne ohlasy boli len ohľadom pokrievky, ktorá nie je súčasťou balenia a treba si ju dokúpiť, nakoľko je to v určitých prípadoch varenia nevyhnutná pomôcka. Prečítajte si, čo povedali zákazníci na rajnicu Delimano Green Planet.

Recenzie zázakzníkov na rajnicu Delimano Green Planet Skúsenosti s rajnicou Delimano Green Planet

Viac recenzií → nájdete tu

 

💡 Tip: Vyskúšajte aj ďalší produkt z novej línie riadu Delimano Green Planet. Napríklad panvicu na palacinky, o ktorej sa všetko dozviete v našej recenzii.

 

Ako predĺžiť životnosť riadu

Nakoľko riad je produkt, ktorý sa používa dennodenne je pochopiteľné, že po určitom čase sa opotrebuje. Ak sa však budete oň starať a používať ho rozumne, určite vám bude slúžiť čo najdlhšie. Máme pre vás niekoľko rád, ako predĺžiť životnosť napríklad aj rajnici Delimano Green Planet. Nezabudnite si však okrem toho prečítať aj odporúčania výrobcu, či už na webovej stránke alebo na obale výrobku.

 • Pred prvým použitím riad umyte, opláchnite a zľahka vymastite jeho vnútro kvapkou rastlinného oleja.
 • Prázdny riad neprehrievajte, mohla by sa poškodiť nepriľnavosť povrchu.
 • Ak máte indukčnú dosku, používajte strednú teplotu. Tým optimalizujete čas prípravy a predĺžite životnosť produktu.
 • Keďže ide o energeticky úsporný produkt, vysoká teplota sa neodporúča a mohla by riad poškodiť.
 • Dôležité upozornenie – na sporáku nepoužívajte funkciu BOOST.
 • Pre zachovanie hladkého vzhľadu riadov bez poškriabania nepoužívajte kovové naberačky a nože. Hoci sa po ich použití riad neznehodnotí a ostáva plne funkčný, môže to ovplyvniť vzhľad produktu.
 • Vyhýbajte sa kúpe od neoverených predajcov. Mohlo by ísť o napodobeninu s podobným vzhľadom, avšak inými vlastnosťami.

💡 Upozornenie:  Napriek tomu, že v reklamách sa dozvedáme o nepoškriabateľnom povrchu, výrobca v návode paradoxne neodporúča používať žiadne kovové nože ani naberačky. Práve tie by mohli totiž znehodnotiť vzhľad produktu, na čo sa sťažuje veľmi veľa zákazníkov. Pamätajte preto na správne používanie kuchynského náčinia, aby ste predišli týmto nepríjemnostiam.

 

Recept na prípravu koláča v rajnici Delimano Green Planet

💡 Hruškový koláč

 • 150 g špaldovej hladkej múky
 • 3 vajcia
 • 100 ml vody
 • 4 PL medu
 • 3 hrušky
 • 100 ml acidofilného (môže byť aj obyčajné) mlieka
 • 1 PL perníkového korenia
 • 1 PL prášku do pečiva

 

Postup: Bielky vyšľahajte do tuha. V druhej miske si rozmiešajte múku s práškom do pečiva, perníkovým korením, vodou, acidofilným mliekom, žĺtkami a medom. Následne do cesta jemne vmiešajte sneh z bielkov. Cesto vylejte do rajnice Delimano Green Planet. Nemusíte použiť ani kvapku oleja, máme to skutočne vyskúšané. Na cesto následne naukladajte nadrobno nakrájané kúsky hrušiek. Koláč pečte približne 35 minút pri 180 stupňoch do zlatista, kým nie je vnútro dopečené.

Na odporúčanie výrobcu sme nepoužili ani kvapku oleja, aj keď sme mali obavu, či sa koláč zospodu neprilepí. Koláčik sa vydaril, rovnomerne sa upiekol a na naše prekvapenie, po miernom vychladnutí sme ho preklopili a na rajnici nezostalo vôbec nič. Stačilo ju vytrieť len kuchynskou utierkou, ale umyli sme ju jemne hubkou so saponátom a vodou. V okamihu bola pripravená na ďalšie použitie.

Hotový hruškový koláč a rajnica

Ako môžete vidieť, rajnica bola po vyklopení koláča čistá

 

Zhodnotenie na záver

Rajnica Delimano Green Planet je univerzálny kuchynský riad, v ktorom pripravíte takmer všetko. Dá sa použiť na sporáku a následne jedlo môžete zapiecť v rúre. Rajnica je vyrobená z vysokokvalitného hliníka, ktorý sa rýchlo zohreje a rovnomerne rozvádza teplo po celej ploche. Základňa má platňu z nerezovej ocele, vďaka čomu je riad vhodný na všetky typy sporákov vrátane indukcie. Nepriľnavý povrch PPG Eclipse vám umožní varenie s minimálnym množstvom tuku. Je odolný voči poškriabaniu a ľahko sa čistí.

Hoci riad Delimano Green Planet môžete nájsť v niektorých obchodoch, najideálnejšie je objednať si ho z oficiálnej stránky výrobcu na www.delimano.sk. Dokonca máte možnosť si zvoliť za príplatok aj predĺženú záruku na 1, 2 alebo 3 roky. Rajnicu Delimano Green Planet si viete zaobstarať za cca 29,99 €. Členovia klubu Club 5* majú dokonca nárok na výhodnejšiu cenu. Delimano zvykne mať však často akcie na svoje produkty, preto je možné, že natrafíte v akcii na výhodnú cenu.

Výhody

 • nepriľnavý povrch
 • bezproblémové čistenie
 • vhodná pre všetky typy sporákov
 • varenie a pečenie bez kvapky oleja
 • ľahká manipulácia vďaka nízkej hmotnosti
 • prispieva k ochrane životného prostredia

Nevýhody

 • nedodáva sa spolu s pokrievkou
 • vyššia cena

Záver recenzie: Kvalitná multifunkčná rajnica šetrná k životnému prostrediu, na ktorej sa vám nič nepripáli.

Hodnotenie autora
 • Nepriľnavosť povrchu
 • Rovnomernosť vedenia tepla
 • Odolnosť voči odieraniu
 • Odolnosť voči poškriabaniu
 • Obsluha
 • Cena

Súhrn

Rajnica vyrobená z vysokokvalitného recyklovateľného hliníku, ktorý dbá na životné prostredie. Veľmi ľahko sa udržiava, nič sa na nej nepripáli a manipulácia je ideálna vďaka nízkej hmotnosti.

4.5

Sivá rajnica Delimano Green Planet

✅ Cena: 29,99 €

Chcem Rajnica Delimano Green Planet, 28 cm Delimano.sk
Vývoj ceny Rajnica Delimano Green Planet, 28 cm


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.