Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA – vreckový vysávač (recenzia)

Redakcia DoDomácnosti.sk Recenzia 19. októbra 2021 0
Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA
 • výrobca: Rowenta
 • typ: vreckový
 • hlučnosť: 68 dB
 • príkon: 750 W
 • objem vrecka: 3,5 l
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Vysávače
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Vreckový vysávač Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA je skutočne užitočný domáci spotrebič. Ide o vysoko výkonný vysávač, ktorý zvládne rôzne typy podláh a disponuje naozaj bohatým príslušenstvom. Už samotný jeho názov napovedá, v čom vyniká. Je to mimoriadne silný a zároveň tichý vysávač. Vyznačuje sa najlepšou energetickou účinnosťou vo svojej triede A. Motor s nízkym príkonom 750 W redukuje spotrebu energie až o 60 %, pričom účinnosť čistenia je porovnateľná s modelmi s príkonom 2200 W (v porovnaní s predchádzajúcim radom vysávačov Rowenta 2200W).

Tento model vysávača od značky Rowenta ocenia hlavne rodiny, ktoré majú domácich miláčikov. Vysávač totiž dokáže perfektne povysávať aj zvieraciu srsť z kobercov a čalúneného nábytku. V rámci recenzie hodnotíme Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care ako jeden z najtichších vreckových vysávačov vo svojej cenovej kategórií. Keď sme už pri tej cene, pri pohľade na skvelý výkon a bohaté príslušenstvo, je naozaj prijateľná.

Základné informácie

Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383E môžeme zaradiť medzi stredne veľké vysávače. Je vhodný ako pre malé, tak aj pre veľké podlahové plochy. Vrecko, ktoré tento vysávač využíva, má objem 3,5 l a je vybavené spätnou klapkou pre uzavretie vrecka po vytiahnutí hadice. Akčný rádius tohto vysávača je 11 m, čo umožní bezpečne vysať aj väčšiu miestnosť alebo dlhú chodbu, bez nutnosti prepínania zásuviek.

Príkon tohto modelu je 850 W, je však vybavený technológiou, ktorá za nízkej spotreby energií vysáva v triede A. Hlučnosť vysávača je potom celkovo veľmi nízka, dosahuje len 68 dB. To znamená, že pri zapnutí na stredný výkon môžete pozerať televízor alebo viesť plnohodnotný rozhovor s ďalšou osobou. Výrobca vďaka konštrukcii vysávača vynechal klasický hepa filter, umiestnil však permanentný filter priamo za vrecko. Výstupný vzduch je potom rovnako čistý, ako keby bol použitý štandardný hepa filter. Výhodou je, že tento filter nie je nutné meniť.

Pre maximálny výkon ponúka Silence Force 4A Compact patentovaný systém Rowenta Silence Force. Zavesený motor minimalizuje vibrácie, akustická pena tlmí hluk a tiché príslušenstvo zahŕňa novú tichú saciu hubicu, ktorá optimalizuje prietok vzduchu.

Ďalšie parametre spotrebiča:

Hlučnosť68 dB
Energetická triedaA
Akčný rádius11 m
Hmotnosť8 kg
Príkon750 W
Objem vrecka3,5 l
Zaradenievreckový
Dĺžka prívodného kábla8,4 m
Typ vysávaniasuché

 

Prevádzka vysávača

Ako sme už spomenuli, ide o veľmi výkonný vysávač, ktorý je pritom veľmi tichý. Väčšinu povrchov zvláda aj na nízky výkon. Aj vysávanie na PVC v kombinácii s parketovou hubicou, kedy na najnižší výkon zaberá perfektne. Pri kobercoch stačí na výkone mierne pridať, prípadne použiť turbokefu na koberce s vysokým vlasom. Pre plný výkon budete len ťažko hľadať využitie, pri ňom zvykne koberec až nadvihnúť.

Čo sa týka ovládania, na prístroji sú dve väčšie tlačidlá, na ktoré si možno ľahko šliapnuť. Jedným vysávač zapnete alebo vypnete, druhým zmotáte prívodný kábel. Nastavenie intenzity môžete vykonať za pomoci tiahla, ktoré je medzi dvomi ovládacími tlačidlami a je doplnené názornými symbolmi. Tiež je možné nastaviť silu priamo na rukoväti tyče.

Na tomto videu môžete vidieť aj počuť, ako funguje vysávač Rowenta Silence Force:

ROWENTA Silence Force Extreme RO6455EA Test noise

Programy a funkcie

Tento kvalitný spotrebič je vybavený tromi úrovňami filtrácie: vrecko s vysokou filtráciou, pena a permanentný High Efficiency filter, ktoré zachytia až 99,99 % vysatého prachu. Jeho filtre najvyššej kvality umožňujú zachytenie mikroskopických častíc, ktoré spôsobujú alergie a astmu. Vďaka energeticky úspornému motoru s výkonom ekvivalentným modelom s vysokým príkonom spotrebuje vysávač Silence Force 4A Compact až o 60 % menej energie (v porovnaní s prechádzajúcim radom vysávačov Rowenta s príkonom 2200 W).

Hubica Deep Clean HeaÚčinne odstraňuje zašliapaný prach z kobercov, rohožiek, dlažby, parkiet a všetkých ostatných typov podláh.
Patentovaný systém Rowenta Silence ForceZavesený motor minimalizuje vibrácie, akustická pena tlmí hluk a tiché príslušenstvo zahŕňa novú tichú saciu hubicu, ktorá optimalizuje prietok vzduchu.
Motor EffiTechPerfektné výsledky vysávanie s maximálnou energetickou účinnosťou vďaka špičkovej technológii motora EffiTech.
Vrecko Hygiene+Už žiadny prach pri výmene vrecka vďaka novému patentovanému vrecku Hygiene+, ktoré je opatrené samouzatváracou klapkou.
Easy BrushKefa na prach Easy Brush je integrovaná do rukoväte a umožňuje vysávanie všetkých typov povrchov, vrátane plôch vyžadujúcich šetrné zaobchádzanie.
Kolieska otočné o 360°Vďaka svojim štyrom kolieskam otočným o 360° sa vysávač Silence Force 4A môže plynule pohybovať všetkými požadovanými smermi.
Animal CareMini turbokefa je ideálna na pohovky a čalúnený nábytok. High Efficiency filter lepšie zachytáva alergény a baktérie, ktoré môžu zvieratá priniesť z vonkajšieho prostredia.
High Efficiency filter Nie je potrebné meniť filtre. Vďaka patentovanej technológii je High Efficiency filter na výstupe vzduchu vo vysávači Silence Force 4A permanentný (len pri použití originálnych vreciek Hygiene+ Rowenta).

 

Recenzie zákazníkov

Zákazníci, ktorí si vysávač Rowenta Silence Force 4A zakúpili a vyskúšali, sa podelili o svoje skúsenosti aj s ostatnými ľuďmi, aby im uľahčili rozhodovanie o kúpe. A musíme povedať, že väčšina z nich je nadmieru spokojná. Vyzdvihujú perfektný silný výkon za neuveriteľne tichého chodu. Naopak, niektorých nepotešili malé kolieska, kvôli ktorým vysávač ťažšie prehádza cez prah dverí.

Takto znejú recenzie reálnych zákazníkov:

Recenzie vysávaču Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA

Recenzie vysávaču Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA

Recenzie vysávaču Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA

 

Príslušenstvo a náhradné diely

Po zakúpení nájdete v krabici bohaté príslušenstvo, ktoré splní požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Základom je prepínateľná hubica s pružným kĺbom a kolieskami. Túto hubicu môžete použiť pre všetky bežné povrchy. Pre tvrdé podlahy máte k dispozícii navyše špeciálnu hubicu, ktorá je šetrná k dreveným alebo korkovým podlahám. Malá turbokefa je určená pre čalúnené povrchy, ako sú sedacie súpravy, autosedačky a podobné. Súčasťou je taktiež dlhá štrbinová hubica a jednoduchá hubica na čalúnenie.

Kompletné príslušenstvo v balení: teleskopická kovová sacia trubica, univerzálna hubica pre účinnosť čistenia A na tvrdom povrchu i na kobercoch, štrbinová hubica, hubica na nábytok, parketová hubica, Easy Brush – integrovaná kefka na nábytok na rukoväti a mini turbo kefa.

 

Nedostatky

Jedným z nedostatkov, ktorý by sme mohli tomuto vysávaču vytknúť, je zlé riešenie koliesok. Sú dosť malé a vysávač sa tak horšie pohybuje a má tendenciu sa prevracať na bok. Horšie tým pádom prechádza aj cez prahy. Jeho hmotnosť je primeraná, starším ľuďom by však mohol byť ťažší. Reálni užívatelia tiež vytkli aj drahšie náhradné diely.

 

Zhrnutie

Vysávač Silence Force 4A prešiel všetkými testami európskeho energetického štítku s najvyšším možným počtom bodov a dosiahol hodnotenie so samými A. Tento vysávač s hladkou a tichou prevádzkou ponúka vysokú výkonnosť v kompaktnom prevedení a zaujímavým príslušenstvom pre domácnosti so zvieratami, ktoré majiteľom domácich miláčikov ponúka moderné riešenie upratovania.

Výhody

 • technológia High Efficiency filter
 • vhodný aj pri domácich miláčikoch
 • patentované vrecko Hygiene+
 • špičková technológia motora EffiTech

Nevýhody

 • ťažšia manévrovateľnosť cez prah
 • malé kolieska

Záver recenzie: Šikovný a vysoko výkonný vreckový vysávač s bohatým príslušenstvom na rôzne typy podláh. Mimoriadne vhodný pre rodiny s domácimi miláčikmi.

Hodnotenie autora
 • Hlučnosť
 • Manipulácia
 • Výkon
 • Výmena sáčkov
 • Dĺžka kábla

Súhrn

Šikovný a vysoko výkonný vreckový vysávač s bohatým príslušenstvom na rôzne typy podláh. Mimoriadne vhodný pre rodiny s domácimi miláčikmi.

4.6

Rowenta Silence Force 4A Compact Animal Care RO6383EA

✅ Cena: 212,00 €

Chcem Rowenta Silence Force 4A RO6383EA Heureka.sk
Vývoj ceny Rowenta Silence Force 4A RO6383EA


Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.