Rýchlovarná kanvica Delimano Joy – spoľahlivý a výkonný člen obľúbenej rodiny Joy (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 8. decembra 2021 0
Rýchlovarná kanvica Delimano Joy
 • Výkon: 2200 W
 • Kapacita: 1,7 l
 • Materiál: plast
 • Ohrievací prvok: zabudovaný, skrytý
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Rýchlovarné kanvice
19,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Delimano.sk

Varná doska, plynový sporák, rýchlovarná kanvica, mikrovlnná rúra, ponorný ohrievač, alebo jednoducho otvorený oheň: existuje veľa spôsobov ohrevu vody. Zatiaľ čo smaltovaná kanvica pískala na sporáku u babičky, dnes nechýba takmer v žiadnej kuchyni elektrická kanvica. Prečo? Má to praktické dôvody: jedna zásuvka je dostatočná na prevádzku. Voda sa dá obzvlášť rýchlo a ľahko ohriať pomocou integrovaného vykurovacieho telesa. Vďaka automatickému vypínaniu nevyžaduje také ostražité oko, ako napríklad hrniec na varnej doske. Šetrí čas a energiu a navyše je cenovo dostupná. Používa sa ľahko a bezpečne. Spĺňa tieto kritériá aj rýchlovarná kanvica Delimano Joy?

Čítať viac...

porovnanie cien
Delimano.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
19,99 € Do obchodu Delimano.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
19,99 € Do obchodu TopShop.sk

Rýchlovarná kanvica Delimano Joy – prvý dojem

Rýchlovarná kanvica bola vynájdená v USA koncom 19. storočia, iba niekoľko rokov po zavedení elektriny v Európe – spočiatku predovšetkým na pouličné osvetlenie. Prvé takéto zariadenie spôsobilo senzáciu na svetovej výstave v Chicagu v roku 1893. Odvtedy sa toho stalo veľa. Moderné kanvice sú k dispozícii v rôznych materiáloch, veľkostiach a farbách. Nie je teda prekvapením, že existujú výrazné rozdiely v kvalite a cene. Väčšinou ide o dvojdielne modely, ako je to aj v prípade Delimano Joy.

Rýchlovarná kanvica Delimano Joy - pohľad zhora

 

Skladá sa z bielej plastovej kanvice so zabudovaným vykurovacím telesom a samostatnej základne s integrovaným napájaním, ktorá je otočná o 360°. Na kanvici nájdete indikátor hladiny vody ciachovaný  0,5 l, 1l, 1,5l a 1,7 l a jej lievik je vybavený odnímateľným filtrom. Široký otvor umožňuje ľahko naplniť, vyčistiť a odvápniť zariadenie.

Dizajn je doplnený o sivé detaily. Rukoväť chladná na dotyk znižuje riziko popálenia, pri varení sa nezohrieva. Na nej sú umiestnené aj dva ovládacie prvky – páčka zapnutia a tlačidla na otváranie veka. Prevádzka je signalizovaná svetelným indikátorom. Automatické zastavenie zaručuje, že sa zariadenie vypne, akonáhle voda dosiahne maximálnu teplotu. Dizajnéri mysleli aj na taký praktický detail, ako je možnosť navinutia napájacieho kábla do spodnej časti základne.

 

➡️ Kapacita

Každá rýchlovarná kanvica má definovanú kapacitu vody, ktorú dokáže prijať. Kanvica Joy má veľkorysý objem 1,7 l.

 

💡 Aké sú výhody skrytého, zabudovaného vykurovacieho telesa? Existujú dva druhy rýchlovarných kanvíc – so skrytým alebo otvoreným vykurovacím telesom. Skryté vykurovacie články majú výhodu v tom, že sú menej náchylné na usadeniny vodného kameňa. Nevýhodou je, že keď sú vykurovacie články zakryté, vedie väčšia plocha k tvorbe mnohých malých varných bublín. Keď je kanvica v prevádzke, vytvára sa typický zvuk „varu“. V tom spočíva výhoda rýchlovarných kanvíc s otvoreným výhrevným telesom. Tieto pracujú tichšie.

 

Výkon

Výkon určí, ako rýchlo zovrie voda vo varnej kanvici. Vykurovací výkon alebo vykurovacia kapacita sú špecifikované vo wattoch. Delimano Joy ponúka výkon až 2200 W, čo je však pre objem, akým Delimano Joy disponuje aj žiaduce, pretože si treba uvedomiť, že kapacita a výkon by mali byť priamoúmerné. Napríklad ak máte 1 l rýchlovarnú kanvicu s výkonom 1 500 W, uvarí vodu za 3 minúty. Ak si kúpite rýchlovarnú kanvicu s objemom 1,7 l a s výhrevným výkonom len 1500 W, priviesť k varu 1,7 l vody bude trvať podstatne dlhšie. Rýchlovarná kanvica Delimano Joy má tieto veličiny v optimálnej rovnováhe.

Delimano Joy kanvica

 

Cena

Rýchlovarná kanvica Delimano Joy patrí s cenou 19,99 € dá sa povedať do strednej cenovej hladiny – na trhu sú k dispozícii takéto spotrebiče už aj za menej ako 10 euro. U modelov na hornom konci cenového rebríčka často platíte za prémiový dizajn, materiály, alebo povrchovú úpravu. Je tiež pravdepodobnejšie, že získate ďalšie funkcie, ako napríklad variabilné nastavenie teploty. Kanvice v cenovej hladine Delimano Joy sa držia svojej základnej úlohy – vriacej vody.

 

Čistenie a údržba

Pravidelne odvápňujte kanvicu. Tým sa predlžuje jej životnosť. Nemusí to byť hotový odvápňovač, starý domáci recept funguje spoľahlivo: kyselina citrónová. Môžete ju použiť ako prášok, tekutú, alebo ako čerstvo vylisovanú citrónovú šťavu. Takto sa to podarí:

 • naplňte kanvicu studenou vodou s kyselinou citrónovou
 • roztok nechajte chvíľu pôsobiť
 • potom kanvicu dôkladne opláchnite

Dokonale funguje aj roztok octovej vody, ktorú necháte v kanvici zovrieť, hoci následný zápach nie je príjemný a niekoho môže od tohto spôsobu úplne odradiť.

 

💡 TIP Ak kupujete svoju prvú rýchlovarnú kanvicu a potrebujete poradiť s výberom určite nevynechajte nášho sprievodcu, ktorý vás týmto nákupom prevedie.

 

Čo sa nám na rýchlovarnej kanvici Delimano Joy páči?

 • veľký objem a dostatočný výkon
 • možnosť navinutia kábla do základne
 • otočná základňa zabezpečí komfortné a bezpečné použitie aj pre ľavákov
 • rozumná cena

 

Čo sa nám na rýchlovarnej kanvici Delimano Joy nepáči?

 • plastové prevedenie pôsobí trochu lacno

 

Recenzie zákazníkov

Na stránke predajcu je síce len jedna recenzia tohto spotrebiča, ale vyjadruje spokojnosť a zhoduje sa s našim názorom, že ide o spoľahlivý a výkonný spotrebič. Pozrime sa na spomínanú recenziu:

Rýchlovarná kanvica Delimano Joy - recenzia

 

Zhrnutie na záver

Lacná a výkonná. Kanvica Joy má skutočne víťazné vlastnosti. Ak prižmúrite oko nad nie celkom presvedčivým dizajnom, budete s týmto modelom spokojní.

 

Najčastejšie otázky k varným kanviciam

❓ 1. Spotrebujú rýchlovarné kanvice veľa energie?

Nie. Prevádzka väčšiny rýchlovarných kanvíc nie je nákladná.Aby ste ušetrili peniaze a energiu, varte vždy toľko vody, koľko skutočne potrebujete. Pre väčšinu rýchlovarných kanvíc je minimálna úroveň asi dve šálky. Trochu odpadu, ak si práve pripravujete jednu šálku kávy, ale stále lepšie ako varenie plnej kanvice.

❓ 2. Môže kanvica dodať vode „zvláštnu“ chuť?

Niektoré rýchlovarné kanvice, najmä plastové, môžu varenej vode dodať zvláštnu až nepríjemnú chuť. Môže sa to stať s vodou, ktorá zostala v kanvici a znova a znova sa varila. Aby ste sa vyhli týmto problémom, pokúste sa do kanvice naplniť vždy toľko vody, koľko potrebujete (v každom prípade dobrá rada - je to energeticky efektívnejšie). Ak zostane prevarená voda, vylejte ju skôr, ako kanvicu znova naplníte.

❓ 3. Má lacná kanvica takú životnosť ako drahá?

Áno. Lacné rýchlovarné kanvice môžu byť spoľahlivé a pretože sa na ne vynaložilo tak málo, očakávania sú všeobecne nízke. Cena nie je ukazovateľom výkonu, čo sa týka rýchlovarných kanvíc.

❓ 4. Znamená rýchlovarná kanvica požiarne riziko?

Rýchlovarné kanvice neznamenajú o nič väčšie riziko požiaru ako čokoľvek iné, čo je zapojené do elektrickej siete.

❓ 5. Je lacnejšie nechať zovrieť vodu v kanvici, alebo na sporáku?

Elektrická varná doska je asi na 70-percentn efektívna, aj keď sa to veľmi líši v závislosti od typu hrnca alebo kanvice, ktorú používate. Väčšina energie sa stratí zohriatím vzduchu okolo sporáka. Elektrická kanvica je asi na 80-percentn efektívna, aj keď opäť sa to líši od kanvice ku kanvici.

❓ 6. Zabije kanvica baktérie?

Varom sa zabíjajú mikroorganizmy, ako sú vírusy, baktérie a parazity. Voda by mala minútu vrieť minútu. Kanvica zvyčajne privedie vodu do varu skôr, ako sa sama vypne, a to stačí.

❓ 7. Dajú sa uvariť vajíčka vo varnej kanvici?

Áno.Naplňte kanvicu.Vložte vajcia.Priveďte k varu a nechajte pôsobiť 13 - 15 minút.Vyberte a vložte do studenej vody. Môžete konzumovať.

❓ 8. Čo sa stane ak zapnem kanvicu bez vody?

Ak omylom zapnete rýchlovarnú kanvicu bez vody, termostat po dosiahnutí určitej teploty preruší elektrický obvod a kanvica sa vypne. Kanvicu je možné znova používať po niekoľkých minútach, hneď ako jej nerezové dno vychladne.

❓ 9. Prečo by sa prevarená voda už nemala prevárať?

Chémia vody sa mení, keď ju varíte, pretože varom odchádzajú prchavé zlúčeniny a rozpustné plyny. Existuje veľa prípadov, kedy je to žiaduce. Ak však vodu varíte príliš dlho alebo ju znovu prevaríte, riskujete koncentráciu určitých nežiaducich chemikálií, ktoré môžu byť vo vode.

Výhody

 • veľká kapacita aj výkon
 • obojručné použitie
 • možnosť navinutia kábla
 • rukoväť zostáva chladná
 • príjemná cena

Nevýhody

 • plastový dizajn na niekoho môže pôsobiť lacno

Záver recenzie: Delimano Joy boduje spoľahlivým výkonom a férovou cenou.

Hodnotenie autora
 • kapacita
 • výkon - rýchlosť zohrievania
 • jednoduchosť ovládania
 • dizajn
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Okrem spoľahlivého výkonu je u tohto jednoduchého modelu presvedčivá aj stránka nákladov.

3.7

Rýchlovarná kanvica Delimano Joy

✅ Cena: 19,99 €

Chcem Delimano Joy rýchlovarnú kanvicu Delimano.sk
Vývoj ceny Delimano Joy rýchlovarná kanvica


Autor článku
Georgina Babinová

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.