Scholl Velvet Smooth Wet & Dry – dobíjateľná brúska na päty pre mokré aj suché použitie

Georgina Babinová Recenzia 24. októbra 2021 0
Scholl Velvet Smooth Wet&Dry
 • Počet nadstavcov: 1
 • Počet rýchlostí: 2
 • Nabíjanie: nabíjacia stanica
 • Vhodné pre diabetikov: nie
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Brúsky na päty
28,57 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Keď sa povie „starostlivosť o chodidlá“ automaticky nás napadne Scholl – nemecká spoločnosť s tradíciami, ktoré sú po celom svete vysoko rešpektované, pokiaľ ide o zdravotnú obuv, vložky do topánok a zdravotnícke pomôcky, medzi ktoré patrí aj odstraňovač kalusu Scholl Velvet Smooth Wet & Dry. Za “Wet & Dry” sa skrýva batériami poháňaný variant Scholl pre ošetrovanie stvrdnutej kože chodidiel za mokra aj za sucha, ktorý vo svojej triede výrazne prekračuje rozsah použitia konkurenčných výrobkov. Pozrime sa naň dnes dôkladnejšie.

Čítať viac...

porovnanie cien
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
28,57 € Do obchodu Heureka.sk
Vivantis.sk ⭐️ nad 75 € doprava zdarma
⭐️ blesková doprava - okamžité vybavenie objednávky
26,90 € Do obchodu Vivantis.sk
Mall.sk ⭐️ široké možnosti dopravy
⭐️ vynesenie a zapojenie nového spotrebiča, odvoz starého
⭐️ predaj na splátky
⭐️ možnosť vrátenia nepoužitého a nerozbaleného tovaru
26,10 € Do obchodu Mall.sk
OKAY.sk ⭐️ veľká predajní elektra v celej SR
⭐️ výnos do poschodia a sprevádzkovanie / odvoz starého spotrebiča
⭐️ doprava od 4,40 €
27,30 € Do obchodu OKAY.sk

Technológia a koncepcia

S vývojom série Velvet Smooth sa Scholl zaradil do novej éry elektrických odstraňovačov zrohovatenej pokožky. Jeho zariadenia ponúkajú profesionálnu úroveň starostlivosti, vďaka čomu môžete zanevrieť na návštevu pedikérskych salónov.

Scholl Velvet Smooth Wet & Dry je možné používať na mokrej, vlhkej aj suchej pokožke. Brúsku môžete použiť na rýchle odstránenie stvrdnutej pokožky chodidiel v sprche alebo aj tesne predtým, ako vkĺznete do svojich sandálov. Na Velvet Smooth sa môžete spoľahnúť aj pri dlhších „beauty sedeniach“ doma vo vani alebo po relaxačnom kúpeli nôh. Vodotesné puzdro je veľmi robustné. Zariadenie by ste však nemali ponárať do vody príliš dlho. Scholl používa pre Velvet Smooth dvojstupňový koncept. Pretože v závislosti od toho, ako je pokožka mokrá, musí sa upraviť výkon brúsky. Napríklad vlhká a zjemnená pokožka je výrazne elastickejšia. To znamená, že na úplné odstránenie zrohovatenej pokožky je potrebná vyššia rýchlosť. Nízka rýchlosť je zvyčajne dostatočná na suchej pokožke. Stačí položiť zariadenie na stvrdnuté oblasti na chodidlách a pätách a nechať pracovať 3 – 4 sekundy.

Scholl Velvet Smooth Wet & Dry

Prvý dojem

Prístroj je ergonomicky navrhnutý pre jednoduchú manipuláciu, je nabíjateľný a bezdrôtový. Ponúka dve rýchlosti. Hmotnosť je zanedbateľná – je ideálny aj na cestovanie. Celá akcia vychádza z hlavy – brúsneho valca, ktorý je odnímateľný, takže keď sa opotrebuje, jednoducho ho vymeníte za nový. Náhradné hlavice dostanete bez problémov u maloobchodných predajcov, či už v kamenných alebo internetových predajniach.

➡️ Stručný prehľad obsahu balenia

 • brúska so stredne zrnitou hlavicou
 • nabíjacia stanica
 • USB pripojenie
 • kábel s prípojkou pre zásuvku

Všetko má však aj svoje proti, či už jedno alebo viac. Scholl vytvoril jednu výhodu pre konkurentov tým, že nezahrnul do balenia alternatívny brúsny valec. Ten musíte kúpiť samostatne.

Ak chcete začať, brúska sa najprv musí nabiť. Na rozdiel od predchádzajúceho modelu je nabíjacia stanica teraz súčasťou dodávky zariadenia. Toto je veľmi praktické, pretože pilník môže nájsť svoje pevné miesto v kúpeľni. Dobré umiestnenie je dôležité, pretože nabíjanie trvá tri hodiny. Súčasťou balenia je kábel USB, ktorý pripojíte k zástrčke a potom do elektrickej zásuvky. Pilník má dve strieborné kontaktné „bodky“, ktoré musia byť zarovnané s nabíjacím dokom. Ak pilník umiestnite na nabíjaciu stanicu pod uhlom , nabíjanie žiaľ nebude fungovať. Počas nabíjania bude zelené svetlo blikať, keď sa rozsvieti na zeleno, znamená to, že pilník je úplne nabitý a pripravený na použitie. Stav nabitia nie je okamžite viditeľný kvôli tyrkysovo sfarbenému krytu –   táto farba prekryje LED svetlo.

Spoločnosť Scholl použila lítium-iónovú batériu. Toto je najsilnejšia alternatíva, akú trh v súčasnosti ponúka, pretože tieto batérie majú len nízku úroveň samovybíjania. To znamená, že brúska sa nemusí znova nabíjať, ak ju niekoľko dní nepoužívate. Taktiež je ale potrebné zdôrazniť, že táto batéria sa nakoniec vybije a nedá sa vymeniť a mala by sa zneškodniť v najbližšom recyklačnom stredisku, nevyhadzujte ju do do bežného domového odpadu.

Nabájačka Scholl Wet and Dry

 

Ovládanie

Je skutočne veľmi jednoduché a komfortné. Pilník má iba dve tlačidlá: vypínač a spínač na ovládanie dvoch rýchlostí. Sú to na dotyk príjemné Soft-Touch tlačidlá. Celkovo zariadenie padne dobre do dlane. Je to kvôli rozmerom a priľnavosti puzdra. Dokonca aj keď je pilník mokrý, len ťažko dokáže vypadnúť z ruky a ovládacie tlačidlá sa dajú pohodlne stlačiť palcom.

 

Použitie

Zapnite brúsku a jemne posúvajte po chodidle, kým nedosiahnete požadovanú úroveň jemnosti. Mechanika beží počas otáčok bezpečne a čisto. Ak je príliš vysoký tlak, aktivuje sa integrovaný zastavovací mechanizmus. Je prekvapujúce, aká malá sila je potrebná, na rozdiel od použitia manuálneho pilníka. Takmer žiadna.

S úplne nabitou batériou môžete zariadenie používať asi pol hodiny. Zatiaľ čo iné zariadenia upozorňujú na vybíjanie batérie zhoršujúcou sa výkonnosťou, Scholl jednoducho vypne. Treba si na to zvyknúť. Avšak zariadenie pracuje efektívne, takže 30 minút pri bežnom ošetrení nevyčerpáte. Ako káže návod, nohy po použití opláchnite, aby ste odstránili uvoľnenú odumretú pokožku (samozrejme to nie je potrebné, ak sa pilník používa v sprche) a na chodidlá aplikujte vrstvu hydratačného krému alebo pleťového mlieka.

💡 Upozornenie: Scholl Velvet Smooth Wet & Dry nie je vhodný pre diabetikov a osoby s poruchami krvného obehu.

V reklamnom spote Scholl môžete vidieť tento pilník aj v akcii:

Scholl Velvet Smooth Elektrický pilník na chodidla do vody

 

Výsledky

Scholl Velvet Smooth Wet & Dry vďaka najnovšej technológii šetrne a efektívne odstraňuje prebytočnú zrohovatenú kožu z chodidiel. S dvoma stupňami rýchlosti sa dokáže prispôsobiť individuálnym potrebám. Odstráni aj extrémne tvrdé oblasti.  Pri používaní je zariadenie hlučné, ale za tie okamžité výsledky to stojí. USP produktu (jedinečný predajný argument) je, ako sme už spomenuli, možnosť použitia za mokra aj za sucha. Žiaľ, pri mokrom používaní nie je tak účinný. Môže to síce závisieť od osobných preferencií, ale výsledky sú pri suchom použití evidentne lepšie.

 

Cena

Cena Scholl Velvet Smooth Wet&Dry je 28,57 €. Napriek tomu, že je to stredná cenová kategória, zariadenie ponúka parametre charakteristické pre drahšie modely – nabíjateľnosť, vodotesnosť – suché aj mokré použitie, dve rýchlosti.

 

Čo sa nám na Scholl Velvet Smooth Wet & Dry páči?

 • flexibilná aplikácia na mokré, vlhké a suché chodidlá
 • dve rôzne rýchlosti
 • výkonná lítium-iónová batéria
 • vrátane nabíjacej stanice
 • brúsny valec s inovatívnym diamantovým brúsnym papierom

 

Čo sa nám na Scholl Velvet Smooth Wet & Dry nepáči?

 • iba jeden brúsny valec
 • absencia príslušenstva, ako je cestovné puzdro, alebo čistiace nástroje

 

💡 TIP Ešte predtým, ako sa rozhodnete, získajte základ pre porovnanie a prečítajte si recenzie najlepších brúsok roka 2021

 

Recenzie zákazníkov

Ak zoberieme do úvahy množstvo recenzií, ktoré Heureka prináša, môžeme len konštatovať, že ide o často predávaný a kvalitný výrobok, o čom svedčí jeho 90%-né skóre. Zákazníci pozitívne hodnotia jednoduchosť používania, nabíjateľnosť, kvalitu prevedenia aj efektívnosť.

Skúsenosti s brúskou na päty Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

Recenzie brúsky Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

Zhrnutie na záver

Celkovo si myslíme, že je to skvelé zariadenie. Pre instantné výsledky ho odporúčame tým, ktorí majú na nohách ľahko až stredne zhrubnutú pokožku. Ak máte veľmi zhrubnutú, tvrdú pokožku, musíte vytrvať a byť dôslední, aby sa prejavili účinky. A poprípade dokúpiť drsný diamantový brúsny valec. Odporúčame najprv suché použitie na obrúsenie čo najviac suchej pokožky a potom (v ideálnom prípade) používať brúsku v sprche už len na udržiavanie hladkých chodidiel.

Výhody

 • overená značka
 • bez potreby výmeny batérií
 • vodeodolný
 • jednoduché použitie

Nevýhody

 • len jeden nadstavec
 • absencia obalu na uskladnenie

Záver recenzie: Scholl je expert na pedikúru, potvrdil to aj v tomto prípade.

Hodnotenie autora
 • účinnosť
 • jednoduchosť používania
 • dizajn
 • pomer cena/výkon
 • príslušenstvo

Súhrn

Šikovný malý prístroj, ktorý pri odstraňovaní tvrdej pokožky pracuje rýchlo a dôkladne.

4.7

Scholl Velvet Smooth Wet&Dry

✅ Cena: 28,57 €

Chcem Scholl Velvet Smooth Wet & Dry Heureka.sk
Vývoj ceny Scholl Velvet Smooth Wet & Dry


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.