Sencor SVC 7020 – recenzia na lacný robotický vysávač pre nenáročných

Petra Lyžičiarová Recenzia 18. apríla 2021 0
Sencor SVC 7020
 • Príkon: 25 W
 • Objem nádoby na prach: 180 ml
 • Doba prevádzky: 50 minút
 • Doba nabíjania: 4 hodiny
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Vysávače
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Robotický vysávač Sencor SVC 7020 si poradí s takmer každým tvrdým povrchom vo vašej domácnosti – zvládne drevené i laminátové plávajúce podlahy, linoleum, parkety či dlažbu. Pre čo najlepší výsledok kombinuje vysávač Sencor tri programy a užitočná je tiež funkcia mopu so špeciálnou antistatickou prachovkou. Príkon zariadenia je 25 W a jeho hlučnosť je 55 dB, takže vás svojim chodom nebude vyrušovať. Je vybavený aj čelným protinárazovým senzorom, ktorý chráni nielen vysávač, ale aj váš nábytok. Nechýba ani senzor proti pádu zo schodov.

Na jedno nabitie vydrží vysávač v činnosti 50 minút, čo nie je veľa, pričom o stave batérie vás informuje svetelná kontrolka. V prípade zablokovania koliesok sa vysávač automaticky vypne a výhodou je tiež jednoduché čistenie a nenáročná údržba. Kvôli malej nádobe na prach je však nutné po každom vysávaní ju vyprázdniť. Doba nabíjania je 4 hodiny, čo je v porovnaní s výdržou batérie dosť dlho. Cena za vysávač Sencor SVC 7020 nie je vysoká, a tak si ho môžete zaobstarať aj v prípade, že neplánujete do robotického vysávača investovať veľa. Ide však o jednoduché zariadenie, ktoré je vhodné skôr pre tých menej náročných zákazníkov.

Základné informácie

Robotický vysávač Sencor SVC 7020 disponuje príkonom 25 W a jeho sací výkon nie je vysoký, preto je vhodný skôr na menšie nečistoty. Hlučnosť je na úrovni 55 dB, takže sa nemusíte obávať toho, že by vás počas vysávania vyrušoval. Výdrž batérie je síce len 50 minút, čo je v porovnaní s väčšinou robotických vysávačov síce menej, no na bežné upratovanie to bude postačovať. Čas nabíjania je v porovnaní s výdržou batérie celkom dlhý – 4 hodiny.

robotický vysávač Sencor SVC 7020

Robotický vysávač Sencor SVC 7020 je dostupný v dvoch farbách

Vďaka hmotnosti 1,5 kg patrí k relatívne ľahkým robotickým vysávačom. Čo sa týka použitia, Sencor SVC 7020 si poradí s väčšinou povrchov a zvládnete s ním povysávať laminátové aj drevené plávajúce podlahy, ale tiež parkety, linoleum či dlažbu. Objem nádoby na prach je len 180 ml, čo nie je veľa, a tak budete po každom vysávaní musieť nádoby vysypať.

 

Dôležité parametre:

Výkon7,5 W
Rotačné kefyáno
Hmotnosť1,5 kg
Detekcia schodováno
Výška robota7,8 cm
Typ batérieNi-MH
Doba používania50 min
Diaľkové ovládanienie
Príkon25 W
HEPA filternie
Mopovanieáno
Sací výkon7,5 W
Hlučnosť55 dB
Typ podláhtvrdé podlahy
Kapacita akumulátora800 mAh
Časovačnie
Doba nabíjania4 h
Virtuálna zábrananie

 

Výbava a funkcie

Z hľadiska funkcií nepatrí Sencor SVC 7020 k zariadeniam s veľkým množstvom funkcií, avšak tie, ktoré má, sú užitočné a prácu vám uľahčia. Dve postranné rotačné kefky sú výborné pre upratovanie v rohoch a funkcia mopu so špeciálnou antistatickou prachovkou, ktorá je súčasťou balenia, sa postará dokonalejšie odstránenie drobných prachových častíc.

Za spomenutie stoja aj tri programy pre upratovanie maximálnej plochy:

 • Random – pohyb náhodným smerom
 • Spiral – pohyb po špirále
 • Along The Wall – pohyb popri stenách

Vysávač Sencor je vybavený tiež senzormi zabraňujúcimi pádu zo schodov a nechýba ani automatické vypnutie v prípade zablokovania koliesok. Senzor proti pádu zo schodov je možné nastaviť na tri rôzne úrovne. Zo senzorov nechýba ani ten protinárazový, ktorý chráni jednak samotný vysávač a jednak aj váš nábytok. Robotický vysávač Sencor si poradí s prahmi s výškou 1 cm, avšak len bez nasadenej prachovky. Vysávač má tiež svetelnú kontrolku zobrazujúcu stav nabitia či pohotovostný režim.

Bohužiaľ, funkcie ako napríklad nastavenie času upratovania či nastavenie jazyka pri tomto modeli robotického vysávača chýbajú.

Čo sa týka možnosti použitia ako mopu, v praxi to vyzerá tak, že ide o špeciálny držiak, na ktorý môžete pripevniť papierovú antistatickú utierku. Vďaka nej si poradí vysávač aj s drobným prachom a upratovanie je efektívnejšie.

pohľad na vysávač z boku + metličky

 

Ovládanie

Tento robotický vysávač sa vzhľadom na nie je veľké množstvo funkcií vcelku jednoducho ovláda. V prípade, že chcete, aby bola jeho životnosť čo najdlhšia, mali by ste si dať pozor na to, aby bola batéria vždy nabitá na maximum. Nabíjanie však neprebieha cez dokovaciu stanicu ako u väčšiny robotických vysávačov, ale cez adaptér. Pripravte sa na to, že jeden upratovací cyklus trvá zvyčajne tak dlho, aká je výdrž batérie tohto vysávača – čiže zhruba 50-60 minút. Po vybití sa vysávač vypne.

Na vysávači nájdete dve svetelné diódy a jedno tlačidlo slúžiace na vypnutie a zapnutie zariadenia a otvor na nabíjačku. Zaujímavou možnosťou je nastavenie senzorou proti pádu zo schodov, ktorý vám poskytuje tri úrovne podľa toho, či máte tmavšiu alebo svetlejšiu podlahu.

Vo videu môžete vidieť, ako vyzerá Sencor SVC 7020 v akcii:

Sencor SVC 7020 - oživení robota

 

Čistenie a údržba

Čistenie a údržba tohto robotického vysávača nie je nejako zvlášť náročná. Spočíva vo vysypaní nádoby na prach po každom vysávaní, pričom však na to musíte myslieť sami, keďže vás na to vysávač nijako neupozorní. Keďže je nádoba veľmi malá, je jej vysypanie po každom použití nevyhnutnosťou.

Okrem toho môžete nádobu na prach umyť pod tečúcou vodou a filter očistiť suchou kefkou. Pri pravidelnom čistení sa zamerajte aj na sací otvor, v ktorom môžu byť nahromadené nečistoty.

Čistiť by ste mali aj rotačné kefky, pretože sa na nich môžu zachytávať vlasy a prach. V prípade veľmi znečistených kefiek môžete použiť aj tečúcu vodu. Pred použitím je potrebné nechať kefky poriadne vyschnúť.

Viac podrobností o čistení a údržbe nájdete v návode na použitie

 

Sencor SVC 7020 – recenzie zákazníkov

Chceli sme vedieť, aké majú s robotickým vysávačom Sencor SVC 7020 skúsenosti zákazníci, ktorí si tento model zadovážili. Pozreli sme sa preto na recenzie, ktorých sme na stránke Heuréka našli neúrekom.

Nenáročným zákazníkom vyhovuje nielen nízka cena, ale aj to, že je zariadenie šikovné, malé a postučuje na základné upratovanie. Niektorým užívateľom prekáža nesystematický pohyb vysávača a absencia rôznych funkcií.

Sencor SVC 7020 - skúsenosti

S malými nečistotami si robotický vysávač poradí bez problémov, čo vyhovuje nejednému zákazníkovi. Na druhej strane mnohí uvádzajú ako nevýhodu krátku výdrž batérie a jej dlhé nabíjanie.

pozitívna aj negatívna skúsenosť

Aj ďalšia recenzie uvádzajú, že s väčšími nečistotatmi si vysávač už neporadí.

Sencor SVC 7020 - recenzie Sencor SVC 7020 - recenzia

Ďalšie hodnotenia → nájdete tu

 

Kúpiť Sencor SVC 7020 alebo nie?

Aký je teda záver? Oplatí sa do robotického vysávača Sencor SVC 7020 zainvestovať alebo nie? Nuž, v prípade, že sa preň rozhodnete, nebude to veľká investícia. Robotický vysávač Sencor SVC 7020 patrí totiž k tým najlacnejším na trhu. Samozrejme, musíte rátať s tým, že za málo peňazí dostanete v tomto prípade aj málo muziky. Sací výkon robota je nízky, no na upratovanie malých nečistôt a chlpov je dostačujúci. Nádobka na prach je veľmi malá a je nutné ju vysypať po každom vysávaní.

Za výhodou okrem nízkej ceny môžeme považovať aj malé rozmery tohto robotického vysávača a tiež nenáročnosť používania. Ovládať ho zvládnu aj tí menej technicky zdatní.

Ak by ste si chceli zadovážiť prepracovanejší robotický vysávač s viacerými funkciami, odporúčame vám prečítať si náš veľký test týchto zariadení.

Výhody

 • nízka cena
 • kompaktné rozmery

Nevýhody

 • nízky sací výkon
 • malý objem nádoby na prach
 • nemá HEPA filter
 • žiadne funkcie

Záver recenzie: Lacný a jednoduchý robotický vysávač pre nenáročných, ktorý zvládne skôr menšie nečistoty.

Hodnotenie autora
 • Výkon
 • Funkcie
 • Výdrž batérie
 • Cena

Súhrn

Lacný a jednoduchý robotický vysávač pre nenáročných, ktorý zvládne skôr menšie nečistoty.

3.3

Sencor SVC 7020

✅ Cena: 85,00 €

Chcem Sencor SVC 7020
roboticky-vysavac.sk
Vývoj ceny Sencor SVC 7020


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.