Stihl FS 55 – recenzia krovinorezu obľúbenej značky

Georgina Babinová Recenzia 15. októbra 2021 0
Stihl FS 55
 • Typ pohonu: Benzínový dvojtakt
 • Výkon: 1,00 kW
 • Počet otáčok: 9 500 ot./min
 • Hmotnosť: 4,9 kg
 • Antivibračný systém: Neuvedené
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Krovinorezy
249,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Stihl FS 55 je relatívne ľahký vyžínač praktickej, kompaktnej veľkosti. Pretože k zariadeniu je možné doobjednať aj žací nôž, funguje skvele aj ako krovinorez. Je určený predovšetkým pre záhradkárov na domáce, nie profesionálne použitie. Dnes sa na tento model značky Stihl pozrieme bližšie.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
249,00 € Do obchodu Heureka.sk

Porovnanie - Základné parametre

Základné parametre Stihl FS 55 v porovnaní s víťazmi testu krovinorezov značky Stihl

Stihl FS 55
Stihl FS 55
Ľudová voľba Stihl FSE 60
Stihl FSE 60
Pre náročných Stihl FS 460 C-EM
Stihl FS 460 C-EM
Zlatá stredná cesta Stihl FS 89
Stihl FS 89
Cena249,00 €119,00 €1 049,00 €369,00 €
Typ pohonuBenzínový dvojtaktElektrickýBenzínový dvojtaktBenzínový štvrtakt
Výkon (kW)1,000,543,000,95
Objem motora (cm³)27,2-45,628,4
Objem nádrže (l)0,3-0,80,7
AkumulátorNemáNemáNemáNemá
Počet otáčok (ot./min)9 500---
Hmotnosť (kg)4,93,98,55,8
Záber (mm)250---
Žací systémStruna, NôžStrunaStruna, NôžStruna
ŠtartovanieRučnéElektrickéRučnéRučné
DržadloRiadidláD-uchytenie (madlo)RiadidláRiadidlá
Materiál hriadeľaKovKovKovKov
Antivibračný systémNeuvedenéNieNieNie

Porovnanie - Ďalšie parametre

Ďalšie parametre Stihl FS 55 v porovnaní s víťazmi testu krovinorezov značky Stihl

Stihl FS 55
Stihl FS 55
Ľudová voľba Stihl FSE 60
Stihl FSE 60
Pre náročných Stihl FS 460 C-EM
Stihl FS 460 C-EM
Zlatá stredná cesta Stihl FS 89
Stihl FS 89
Cena249,00 €119,00 €1 049,00 €369,00 €
Hladina vibrácií na ľavej rukoväti5,53,91,92,7
Hladina vibrácií na pravej rukoväti4,73,61,62,7
Hladina akustického tlaku LpA (dB)948310095
Hladina akustického výkonu LwA (dB)10394113106
Dĺžka bez žacieho nástroja (m)1,701,531,791,80
Priemer žacieho nástroja (mm)----
Nastaviteľná rukoväťÁnoNieÁnoÁno
Popruh súčasťou baleniaÁnoNieÁnoÁno
O 180° otočná žacia hlavaNeuvedenéNieNeuvedenéNie
O 90° otočná žacia hlavaNeuvedenéNieNeuvedenéNie
Ochranný oblúkÁnoÁnoÁnoÁno
Súprava koliesokNieNieNieNie
Teleskopická násadaNieNieNeuvedenéNie

Stihl FS 55 – základné informácie

So 750 W výkonom vytvára pomerne priemerný dojem na hárok papiera. To je však klamlivé: krovinorezu Stihl FS 55 sa v praxi darí naozaj dobre. Pracuje s hravou ľahkosťou a nezastavuje sa ani pri drevitých koreňoch alebo krovinách. Dvojtaktný motor s 2-Mix technológiou nielen zaistí trvalo vysoký výkon, ale tiež výrazne šetrí palivo, a tým sa aj emisie výfukových plynov môžu znížiť až o 70%. Objem palivovej nádrže je 0,33 l, čo je dosť málo, táto kapacita by mohla byť väčšia.

Krovinorez Stihl FS 55 je dodávaný s jednoramenným popruhom, ktorý je vcelku pohodlný. Ani pri dlhšie trvajúcej práci nehrozia zárezy, ani modriny a aj zaťaženie a únava sa drží v primeraných medziach. Ku komfortu používania prispeje aj ergonomická obojručná rukoväť, ktorá umožní ľahké, pohodlné ovládanie pomocou palca, takže vaša ruka rukoväť nikdy nemusí pustiť. Jej nastaviteľná konštrukcia znamená plynulé kosenie a ľahké vedenie (pri použití v spojení s popruhom), ideálne pre prácu na veľkých plochách s menšou únavou.

 

Dôležité parametre 
Typ pohonu:benzínový
Výkon:0,75 kW
Hmotnosť:5,1 kg
Dĺžka nástroja:1,47 m + žacia hlava
Zdvihový objem :27,2 cm3
Hladina akustického tlaku :95 dB
Hladina akustického výkonu:106 dB
Objem palivovej nádrže:0,33 l
Typ rukoväte:obojručná

 

Prevedenie

Značka Stihl, ktorá sa špecializuje na záhradnú techniku všetkého druhu, je od začiatku svojej histórie v tejto oblasti synonymom najvyššej kvality, čo z nej robí nevyhnutnú súčasť dobre zásobenej zbierky nástrojov. Mnoho kupujúcich dôveruje značke Stihl a oprávnene. Krovinorez Stihl nie je výnimkou. Všetky súčasti sú pevne namontované – nie je tu nič, čo by hrkotalo alebo sa kymácalo. Rukoväte sú ergonomicky navrhnuté a solídne spracované. Krovinorez Stihl FS 55 má zadný motor. To znamená, že motor je na zadnej strane úchopu. To zase prospieva rovnováhe. Zariadenie prichádza dobre zabalené a vyžaduje malú montáž. Čas a trpezlivosť by sa mali držať v medziach, pretože manual je veľmi dobre štruktúrovaný a názorný. Nájdete ho tu .

Žiaľ, zariadenie prichádza iba s vyžínacou strunou, ale nie vhodným žacím nožom. Odporúčame vám objednať ho osobitne, aby ste sa vysporiadali aj so silnejším porastom. Pravdepodobne nebudete úplne spokojní s výmenou vyžínacej struny za nôž. Je to trochu obtiažne a výrobca by to mohol ešte raz premyslieť. Ochranné okuliare sú súčasťou balenia. Dôležité vybavenie, na ktoré mnoho výrobcov zabúda.

 

Použitie

Ak chcete použiť krovinorez na ťažšiu prácu, napríklad na odstránenie hrubších húštin s priemerom väčším ako 3 až 4 cm (kmene), potom sú na to vhodnejšie modely. Na druhej strane, ak máte lúku plnú burín, väčšieho krovia so silnými stopkami alebo menej drevnaté buriny, potom sa FS 55 bude dariť veľmi dobre. Tyč sa ľahko nastavuje a preto je vhodná pre všetky typy postáv. Všetky tlačidlá a páky sú zreteľne umiestnené a označené tak, aby manipulácia s krovinorezom bola ľahko zvládnuteľná. Stihl FS 55 je tiež relatívne úsporný z hľadiska spotreby paliva. Aj keď nádrž nie je príliš veľká, aj v náročnom teréne zvládne pracovať o niečo viac ako 50 minút. Hladina hluku je normálna, ale zvuk je mierne prenikavý – najlepšie je používať ochranu sluchu.

FS 55 efektívne pracuje s nožom aj s vyžínacou strunou. Cievka zvládne aj náročný terén a poskytuje dostatočne široký (42 cm) pracovný záber, čo zvyšuje efektivitu práce. Popruh je jednoduchý, ale pohodlný a postačujúci z hľadiska hmotnosti a vyváženia. FS 55 je užívateľsky prívetivý a dobre premyslený. Ak chcete odstrániť iba normálnu trávu, FS 55 je takmer trochu predimenzovaný, pretože na to plne postačuje vyžínač napájaný z batérie. Pre odolné, silné húštiny je však poddimenzovaný. Ak sú vaše potreby niekde medzi týmito požiadavkami, tento krovinorez je vynikajúcou voľbou. Žacia hlava má ochranný kryt, ktorý tiež odvádza dobrú prácu, pretože lietajúce kúsky bez problémov udrží od používateľa.

Na spustenie FS 55 musíte zatiahnuť za štartovacie lanko, ale najviac 2 – 3-krát a to dokonca aj po zimnom období. S elektronickým zapaľovacím modulom môžete s týmto strojom očakávať bezproblémový chod. Pretože systém zapaľovania je úplne zapuzdrený, je chránený pred vlhkosťou a nečistotami a predlžuje sa tým jeho životnosť. K dispozícii je aj ručné palivové čerpadlo na dodávku paliva do karburátora stlačením tlačidla, čím sa zníži počet potrebných zatiahnutí za štartovacie lanko po dlhých prestávkach v prevádzke.

V nasledujúcom videu si FS 55 môžete pozrieť v plnom nasadení:

 

Stihl FS55 cold start krovinorez

Náhradné diely pre krovinorez Stihl FS 55

Výhodou značkových výrobcov, akým je aj Stihl, je to, že dokonca aj pre staršie modely si môžete zakúpiť náhradné diely. Medzi opotrebiteľné súčasti FS 55 patria: benzínové filtre, tesnenia všetkých druhov, časti motora, karburátor, závitové hlavy, rôzne nože, uzávery, cylindre, potrebné mazivá, popruhy, uhlový prevod, žacia hlava a samozrejme zapaľovacie sviečky. Tieto položky môžete získať priamo od výrobcu, alebo jednoducho ísť do najbližšieho železiarstva a zistiť, čo ponúka. Prípadne ich bez problémov zakúpite aj cez internet a tu viete aj porovnať ceny. Nastavenie karburátora, motora, ako aj ostatných súčastí, inštrukcie týkajúce sa prevádzky, čistenia filtra, opravy prípadných porúch a mnoho iného nájdete v prehľadnom návode.

 

Prečo sa rozhodnúť pre značku Stihl?

Najpádnejším dôvodom, prečo by ste mali zvážiť krovinorez Stihl, je jednoznačne dobrá kvalita a dlhoročné skúsenosti tohto výrobcu na trhu. Dôležitým bodom je aj skutočnosť, že kedykoľvek a kdekoľvek dostanete náhradné diely a príslušenstvo aj pre staršie zariadenia. V recenziách sa dočítate, že manipulácia so zariadeniami značky je jednoduchá a rýchla. To platí nielen pre používanie, ale aj pre údržbu a čistenie. V prospech výrobcu Stihl tiež hovorí, že ponúka bezpečné nosné popruhy a ďalšie bezpečnostné prvky priamo ako súčasť balenia jednotlivých zariadení.

 

Ako hodnotíme krovinorez Stihl FS 55?

Tento model sleduje dobrý koncept a mal by osloviť najmä záhradkárov a vlastníkov nehnuteľností. Spracovanie je bez pochýb vynikajúce a celkový pracovný komfort je naozaj veľmi dobrý. K dispozícii je tiež žací nôž, ktorý nie je súčasťou balenia a trochu obtiažna výmena tohto nástroja rýchlo prebolí. Cena 249,00 € je prijateľná a naše resumé je, že s benzínovým krovinorezom Stihl FS55 budete pracovať rýchle a efektívne.

 

Čo sa nám na Stihl FS 55 páči?

 • rýchla montáž vďaka prehľadnému návodu
 • veľmi solídne spracovanie
 • ergonomická obojručná rukoväť, ktorá značne uľahčuje prácu
 • náležite výkonný

 

Čo sa nám na Stihl  FS 55 nepáči?

 • žací nôž nie je súčasťou dodávky
 • malá kapacita nádrže na benzín

 

Recenzie zákazníkov

V prípade FS 55 ide o obľúbenú voľbu. Svedčí o tom množstvo, v prevažnej väčšine pozitívnych, hodnotení. Pozrime sa na niektoré spolu:

Stihl FS 55 recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Ak potrebujete zlikvidovať trávu a burinu na svojom pozemku Stihl FS 55 je pre túto úlohu dobre vybavený. Dizajn a technická podpora sú navyše skvelou pridanou hodnotou.

Výhody

 • ľahká manipulácia
 • zvládne aj vysokú hustú trávu

Nevýhody

 • malá palivová nádrž
 • žací nôž nie je súčasťou balenia

Záver recenzie: Až na malé detaily, tomuto krovinorezu niet čo vytknúť.

Hodnotenie autora
 • jednoduchosť zostavenia
 • prevedenie
 • komfort pri práci
 • výkon
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Krovinorez Stihl FS 55 presvedčí veľmi ľahkým a kompaktným dizajnom, vďaka čomu je mimoriadne univerzálny.

4.7

Stihl FS 55

✅ Cena: 249,00 €

Chcem Stihl FS 55 Heureka.sk
Vývoj ceny Stihl FS 55


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.