Wellneo Stimulátor krvného obehu EMS – váš súkromný fyzioterapeut

Georgina Babinová Recenzia 30. novembra 2021 0
Wellneo Stimulátor krvného obehu EMS
 • aplikované technológie: EMS a vibrácie
 • počet elektród: 4
 • počet úrovní intenzity: 99
 • možnosti použitia: chodidlá, dolné a horné končatiny, ramená, krk, driek, chrbát
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Masážne prístroje
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Snáď jednou z najinovatívnejších metód pomoci pri úľave od bolestí nervov, kĺbov a svalov je použitie jednotiek EMS. Wellneo Stimulátor krvného obehu EMS (Electric Muscle Stimulation ) je obľúbenou metódou zbavenia sa bolesti a ponúka bezpečnú a účinnú úľavu od rôznych bolestí svalov a pohybového aparátu úplne bez medikamentov. Zariadenie EMS vysiela elektrický impulz cez elektródy, ktoré priľnú k povrchu pokožky a spôsobujú svalové kontrakcie,  ktoré v kombinácii s vibráciami, účinne pomáhajú pri liečbe opuchov a zápalov, čo môže byť rozhodujúce najmä po úrazoch, alebo pri bolestiach kĺbov. Poďme sa dnes pozrieť na toto zariadenie aj bližšie.

Wellneo stimulátor krvného obehu EMS – charakteristika

Zariadenia EMS sú vo všeobecnosti  vhodné pre pacientov, ktorí trpia stavmi spojenými so svalmi. Môžu to byť svalové kŕče, svalová atrofia spôsobená zranením alebo nedostatočným používaním, zlý krvný obeh (najmä v končatinách) alebo zotavenie sa z muskuloskeletálneho poškodenia. Pre seniorov a diabetikov, ako aj pre ľudí, ktorí stoja dlhé hodiny denne, je pohoda ich chodidiel nevyhnutná pre pocit celkovej pohody. Obehový stimulátor je skvelým nástrojom na zlepšenie obehu v chodidlách a v dolných končatinách.

 

Wellneo stimulátor krvného obehu EMS

 

Čo je to zlý krvný obeh?

Slabý obeh je nedostatočný prietok krvi do konkrétnej oblasti. Vo veku nad 55 rokov patria niektoré choroby, nečinnosť, nehybnosť, fajčenie alebo obezita k rizikám, ktoré môžu zvýšiť vašu šancu na rozvoj slabého krvného obehu.

Aké sú príznaky zlého obehu?

 • Opuch alebo stuhnutosť nôh alebo chodidiel
 • Kŕče v nohách alebo chodidlách
 • Únava, bolestivosť a pocit ťažkých nôh
 • Studené nohy
 • Necitlivosť

Väčšina ľudí bude mať v určitom období svojho života zlý obeh – zvyčajne ako následok sedavého zamestnania. Pri každodennom 20 – 30 minútovom používaní, však stimulátor krvného obehu môže pomôcť udržať zdravú cirkuláciu v nohách a dokáže poskytnúť rýchlo nastupujúcu úľavu od opuchnutých, unavených a boľavých nôh.

Použitie stimulátora

 

Ako funguje stimulátor krvného obehu Wellneo?

Wellneo používa elektrickú stimuláciu svalov (EMS) na stimuláciu tisícov nervových zakončení v chodidlách. Svaly aktivuje pomocou elektród v gélových vankúšikoch. Reakciou je, že svaly chodidiel a lýtka sa sťahujú a uvoľňujú, čo spôsobuje čerpaciu akciu. Toto napodobňuje prirodzený obehový systém tela v nohách, napríklad ako pri chôdzi, zlepšuje prietok krvi v nohách a znižuje zadržiavanie tekutín v lýtkach a chodidlách.

 

⭐Úroveň intenzity

Stimulátor Wellneo ponúka 99 úrovní intenzity elektrickej stimulácie. Vy môžete rozhodnúť, ktorá úroveň je najlepšia na zmiernenie bolesti, poprípade konzultujte s vašim lekárom, aká úroveň by bola najlepšia konkrétne pre váš stav. V závislosti od citlivosti chodidla je odporúčaným východiskovým bodom začiatok na úrovni intenzity 30 (z 99) a postupom času sa intenzita zvyšuje, aby sa maximalizovali benefity produktu.

 

⭐ Kanály a pripojenia

Kanály sú termín používaný na prediskutovanie počtu dostupných zásuviek pre pripojenie vašich zvodových vodičov. Obvykle jeden „zvod“ alebo drôt vychádzajúci zo zariadenia bude zahŕňať dve pripojenia pre elektródy, takže dvojkanálové zariadenie Wellneo vám umožní používať súčasne 4 elektródy v gélových vankúšikoch. Tieto podložky vám umožňujú zacieliť svaly aj v iných častiach tela. Takže keď si doprajete masáž svojim nohám, môžete použiť vankúšiky aj na stehnách, rukách, chrbte alebo krku a navyše prístroj sa môže používať aj samostatne, bez vankúšikov s elektródou.

 

⭐ Vibračná technológia

Vieme, že bez dobrého obehu naše nohy, alebo ruky znecitlivejú. Je nám vždy zima. Wellneo okrem EMS využíva aj vibračnú technológiu, vďaka ktorej rytmické kontrakcie svalu podporujú krvný obeh. Kapiláry sa zväčšia, takže krv rovnomerne prúdi aj do tých najmenších. Správny krvný obeh zlepšuje odstraňovanie metabolického odpadu. Čím rýchlejšie sa odpadové produkty odstraňujú, tým rýchlejšie sa telo zotavuje. Vibrácie zvyšujú počet funkčných červených krviniek, zvyšujú prítomnosť bielych krviniek v kapilárach a stimuláciou akupresúrnych bodov vás zbavia stresu, opuchov aj unavených svalov.

 

Ovládanie

Ovládací panel zariadenia je absolútne prehľadný a samovysvetľujúci. Na digitálnom paneli s dostatočne veľkými indexmi, získate na prvý pohľad prehľad o nastavenom režime, úrovni intenzity aj o zostávajúcom čase relácie. EMS, vibrácie aj čas regulujete jednoduchými tlačidlami „+“ a „-“. Súčasťou balenia je aj diaľkové ovládanie, ktorého obsluha je rovnako jednoduchá a prehľadná a určite ho ocenia (nielen) seniori.

Ovládací panel

 

Čomu venovať pozornosť pri používaní stimulátora Wellneo?

 • Pred prvým použitím výrobku si pozorne prečítajte návod.
 • Pri použití odstráňte elektrické vodiče, napríklad šperky, aby ste predišli poškodeniu alebo statickému náboju.
 • Ak sa necítite dobre, prestaňte výrobok používať.
 • Nadmerné používanie výrobku môže spôsobiť začervenanie pokožky. Ak k tomu dôjde, prerušte používanie.
 • Nepoužívajte výrobok na hlavu, oblasť srdca alebo pokožku pokrytú tetovaním.
 • Nepoužívajte zariadenie súčasne s inými zdravotníckymi pomôckami.
 • Osoby s implantovanými elektronickými zariadeniami (kardiostimulátory, regulátor srdcovej frekvencie, srdcový stent) by nemali používať toto zariadenie.
 • Ak sa aktuálne liečite na trombózu hlbokých žíl, alebo máte jej príznaky, prístroj nepoužívajte.
 • Nepoužívajte ho ani v tehotenstve.
 • Pred použitím sa poraďte so svojim lekárom, ak máte abnormálny krvný tlak, ťažkú anémiu, hypoglykémiu alebo akýkoľvek iný chronický zdravotný stav.

 

Cena

Za Wellneo Stimulátor krvného obehu EMS zaplatíte 119,99 €. Rozhodnutie, či je táto cena vysoká, alebo nízka za zariadenie tohto typu necháme na vás. Je však porovnateľná a v niektorých prípadoch aj výrazne nižšia ako cena podobných prístrojov.

 

💡 Tip: Potrebujú regeneráciu a masáž nielen vaše nohy, ale celé telo? Nevynechajte naše Porovnanie masážnych kresiel – možno tam nájdete svojho favorita.

 

Recenzie zákazníkov

Žiaľ, stimulátor krvného obehu Wellneo zatiaľ online nikto nerecenzoval. Ak si však pozrieme hodnotenia veľmi podobných zariadení na zahraničných stránkach, napriek tomu, že sa nájdu aj nespokojní zákazníci, môžeme povedať, že prístroje podobného typu majú skôr kladné spätné väzby. Priaznivé účinky hlásia zákazníci trpiaci diabetes a neuropatiou, ale aj bežní používatelia, ktorí hľadajú len úľavu pre namáhané chodidlá. Negatívne recenzie spomínajú skôr mechanické zlyhania prístroja.

 

Najčastejšie otázky k stimulátorom krvného obehu

❓ 1. Ako dlho je vhodné používať stimulátor?

Odporúča sa používať denne po dobu 20-30 minút. Sú však aj také skúsenosti, že použitie viac ako raz denne prináša zvýšený efekt.

❓ 2. Pomáha stimulátor pri kŕčových žilách?

Používanie stimulátora obehu spolu so životným štýlom a zmenami v stravovaní môže pomôcť predchádzať alebo obmedziť výskyt kŕčových žíl.

❓ 3. Pôsobia vibrácie priaznivo na chodidlá?

Vibrácie poskytujú rýchlu masáž a zvyšujú obeh. Môžu tiež prispieť k posilneniu väzov a svalov v chodidle.

❓ 4. Nakoľko je stimulátor krvného obehu efektívny?

Elektrická svalová stimulácia (EMS) dodávaná prostredníctvom povrchu chodidla pomocou stimulátora môže byť u zdravých jedincov prinajmenšom taká účinná ako dobrovoľné cvičenie na zvýšenie prietoku krvi v dolných končatinách a okysličovanie tkaniva.

 

Zhrnutie na záver

Naše telo je koncipované na pohyb. Pravidelná chôdza aktivuje svaly na nohách, pumpuje krv z nôh cez žily späť do vášho srdca. Takto dostávajú naše bunky čerstvý kyslík a odstraňuje z nich oxid uhličitý a ďalšie odpadové produkty. U ľudí, ktorí málo športujú, sú však svalové pumpy na nohách často menej aktívne. Výsledkom je spomalenie prietoku krvi. Za určitých okolností to môže spôsobiť hromadenie krvi a tekutín v nohách. Nie je neobvyklé, že postihnutí trpia opuchmi a inými ťažkosťami. Ak je to aj váš prípad, stimulátor krvného obehu Wellneo vám môže poskytnúť úľavu. Kombinácia EMS a vibrácií ponúka fyzický a emociálny komfort, prístroj sa veľmi ľahko ovláda a navyše je aj ľahký a kompaktný, vďaka čomu ho môžete použiť kdekoľvek. Je pravda, že 99 stupňov intenzity je podľa nášho názoru zbytočne veľa a navyše, veľmi vysoká intenzita môže byť nepríjemná a v tom prípade je zariadenie skôr kontraproduktívne.

 

Zdroje informácií:

Výhody

 • dve masážne technológie
 • jednoduché použitie
 • diaľkové ovládanie
 • prijateľná cena

Nevýhody

 • 99 úrovní intenzity je príliš veľa

Záver recenzie: Praktická wellness pomôcka, ktorá využíva klinicky osvedčenú elektrickú svalovú stimuláciu (EMS) a prináša úľavu od únavy, opuchov a stresu.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • dizajn
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Ak vás trápia opuchy a bolesti chodidiel a nôh stimulátor krvného obehu Wellneo vám môže poskytnúť účinnú a rýchlu úľavu.

4.7

Wellneo Stimulátor krvného obehu EMS

✅ Cena: 119,99 €

Chcem Wellneo Stimulátor krvného obehu EMS wellneo.sk
Vývoj ceny Wellneo Stimulátor krvného obehu EMS


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.