Whirlpool ART 9811/A++ SF – recenzia

Veronika Štrbová Recenzia 19. októbra 2021 0
Whirlpool ART 9811/A++ SF + poukážky na nákup v Tesco
 • Typ chladničky: Vstavaná
 • Objem chladničky: 228 l
 • Objem mrazničky: 80 l
 • Počet políc chladničky: 5
 • Počet zásuviek mrazničky: 3
 • Umiestnenie mrazničky: Dole
 • Energetická trieda: E
 • Hlučnosť: 35 dB
 • Akumulačná doba: 19 hod
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Chladničky
525,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Chladnička patrí medzi najdôležitejšie domáce spotrebiče. Preto by ste mali dobre zvážiť aj jej výber. Treba sa zamerať nielen na cenu, ale aj rozmery, vlastnosti a funkcie. V dnešnej dobe je neuveriteľne veľký výber chladničiek a my vám ho trochu uľahčíme. Výrobca Whirlpool, ktorého určite dobre poznáte, má vo svojej ponuke taktiež množstvo spotrebičov. Teraz vám predstavíme jeden z nich. Je to vstavaná kombinovaná chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811/A++ SF.

Model ART 9811/A++ SF je vstavaná chladnička s mrazničkou, ktorá ponúka bohatý celkový objem. Vyznačuje sa najmä technológiou šiesteho zmyslu FreshControl, ktorá vytvára priaznivé podmienky pre uchovávanie potravín. Udržiava ich taktiež oveľa dlhšie čerstvé. Čo vás zaručené poteší, je nízka hlučnosť chladničky a úspornosť energetickej triedy A++. Okrem toho disponuje aj ďalšími funkciami, o ktorých sa dočítate nižšie v našej recenzii.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
525,00 € Do obchodu Heureka.sk

Dôležité parametre

Whirlpool ART 9811/A++ SF + poukážky na nákup v Tesco
Whirlpool ART 9811/A++ SF
Cena525,00 €
Typ chladničkyVstavaná
Objem chladničky (l)228
Objem mrazničky (l)80
Počet políc chladničky5
Počet zásuviek mrazničky3
Umiestnenie mrazničkyDole
Energetická triedaE
Ročná spotreba el. energie (kWh)247
Hlučnosť (dB)35
Akumulačná doba (hod)19
Mraziaca kapacita (kg / 24h)3,5
DizajnKlasický
InteligentnáNie
Klimatická triedaSN-T (+10 až +43°C)

Funkcie, vlastnosti a rozmery

Whirlpool ART 9811/A++ SF + poukážky na nákup v Tesco
Whirlpool ART 9811/A++ SF
Cena525,00 €
Beznámrazový systém (No frost)Áno
SamorozmrazovanieÁno
VentiláciaÁno
Multi-AirFlowNie
DisplejÁno
Indikácia otvorených dverí chladničkyNie
Antibakteriálna ochranaÁno
Nulová zónaNie
Super chladenieÁno
Super mrazenieNie
Oddelená reguláciaNie
WiFi pripojenieNie
Prázdninový režim (Vacation Mode)Nie
Smer otvárania dveríVoliteľný
Nábeh dveríNie
Manuálna regulácia teplotyNie
Mobilná aplikáciaNie
Výška (cm)193,5
Šírka (cm)54,0
Hĺbka (cm)54,5
Hmotnosť (kg)55,2

Základné informácie

Vstavaná kombinovaná chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811/A++ SF má takmer 194 cm a tým pádom poskytuje aj dostatočný objem pre uskladnenie veľkého množstva potravín. Chladiaca časť má objem 228 litrov a mraziaca časť 80 litrov. Chladnička patrí do vysoko efektívnej triedy A++ a jej bežná celoročná spotreba predstavuje len 247 kWh. To všetko je navyše podporené úsporným LED osvetlením. Hlučnosť spotrebiča je prijateľných 35 dB, takže vás nebude počas prevádzky rušiť. Ak by z nejakého dôvodu vypadol elektrický prúd, chladnička je schopná potraviny chladiť ešte ďalších 19 hodín.

Ďalšie informácie:

Prevedeniekombinovaná + vstavaná
Energetická triedaA ++
Objem chladiacej časti228 litrov
Objem mraziacej časti80 litrov
Výška spotrebiča193,5 cm
Hlučnosť35 dB
Ročná spotreba247 kWh
Akumulačná doba19 hodín
Počet kompresorov1
Dĺžka káblu2,45 m
Klimatická triedaSN – T
Zameniteľnosť otvárania dvierokáno
Hmotnosť55,2 kg
Rozmery193,5 x 54 x 54,5 cm (V x Š x H)
Držiak na fľašeáno
Displejáno
Mraziaci výkon3,5 kg / 24 hod
Antibakteriálna ochranaáno
Super chladenieáno
Beznámrazový chladiaci systémáno

 

Energetický štítok chladničky Whirlpool ART 9811/A++ SF:

Energetický štítok chladničky Whirlpool ART 9811/A++ SF

 

Funkcie a vlastnosti

Chladnička má klasický počet dverí, čiže 2. Sú ploché s hranami a čo je veľká výhoda, je možná zmena otvárania dverí. Celá chladnička sa skladá z dvoch častí – chladiacej a mraziacej.

Chladiaca časť –  Na prehľadné ukladanie potravín budete mať k dispozícii 5 sklenených políc, z toho 4 výškovo nastaviteľné, 1 zásuvku pre uchovanie čerstvosti zeleniny a ovocia a 4 odkladacie priehradky vo dverách. Poteší vás tiež držiak na fľaše. A aby ste na všetky svoje uskladnené potraviny dobre videli, poslúži vám praktické LED osvetlenie. Celkový objem chladiacej časti je už spomínaných 228 litrov.

Mraziaca časť –  Mraziaci priestor s objemom 80 litrov je umiestnený v spodnej časti spotrebiča a disponuje mraziacom výkonom 3,5 kg za 24 hodín. Odolnosť pri výpadku prúdu, tj. schopnosť zachovať potraviny v plne zmrazenom stave, je 19 hodín. Trieda mrazenia **** uchováva mrazené potraviny pri teplote -18 ° C a nižšie, čo umožňuje kvalitné hĺbkové zmrazenie čerstvých potravín a ich dlhodobé uskladnenie. Mraznička má 3 zásuvky. Prvá zásuvka je určená na pizzu. Obsahuje tiež XXL zásuvku.

 

Vstavaná kombinovaná chladnička s mrazničkou Whirlpool ART 9811/A++ SF

 

6. zmysel FreshControl

Vstavaná kombinovaná chladnička s mrazničkou disponuje technológiou šiesteho zmyslu FreshControl, ktorá zabezpečuje ideálnu teplotu a vlhkosť vo vnútri spotrebiča. Ventilátor totiž zaisťuje rovnomerné prúdenie vzduchu a potraviny tak zostanú čerstvé a svieže až štyrikrát dlhšie než v bežnej chladničke. Okrem toho táto technológia zjednodušuje aj rozmrazovanie. Spotrebič dokáže výrazne rýchlejšie zvýšiť výkon napríklad pri otváraní dvierok, a zaručiť tak vysokú úroveň ochrany potravín pred ich zbytočným kazením. Pre zaistenie správnej funkčnosti nezabudnite zapnúť ventilátor.

 

SuperCool

Elektronický senzor funkcie SuperCool schladí vaše potraviny ihneď po tom, ako ich vložíte do chladničky.

Super rýchle chladenie potravín v chladničke Whirlpool ART 9811/A++ SF

 

StopFrost

Pri rozmrazovaní chladničky nebudete mať žiadny problém, pretože vám s tým pomôže funkcia StopFrost. Námraza sa automaticky rozpúšťa v pravidelných intervaloch a nahromadená voda tak ľahko odteká až do nádoby nad kompresorom, odkiaľ sa jednoducho odparí. Rozmrazovanie mrazničky nie je o nič zložitejšie a zaberie vám sotva minútu času. Stačí len odmontovať kolektor námrazy a opláchnuť ho pod tečúcou vodou. Prémiový StopFrost systém zároveň uľahčuje údržbu a navyše sa pozitívne prejavuje na spotrebe. Preto chladnička patrí do vysoko efektívnej triedy A++ a jej typická celoročná spotreba predstavuje len 247 kWh.

 

Pozrite si na videu jednoduché a rýchle rozmrazovanie chladničky:

WHIRLPOOL vstavaná kombinovaná chladnička StopFrost

 

Akumulačná doba

V domácnostiach sa úplne bežne stáva, že z nejakého dôvodu vypadne elektrický prúd. V tom prípade netreba robiť žiadnu paniku, pretože aj s týmto problémom si chladnička od Whirlpool poradí a vaše potraviny naďalej bude chladiť až 19 hodín.

 

Anti-Bacterial technológia

Chladnička používa špeciálny filter, ktorý vytvára v priestore chladničky hygienickejšie prostredie. Prechádza ním všetok vzduch obsiahnutý vo vnútornom priestore, zachytí baktérie aj chemické či mechanické nečistoty obsiahnuté vo vzduchu. Zamedzí tak pokazeniu potravín, vzniku nepríjemných pachov a rôznych ochorení.

 

💡 TIP: Ak sa zaujímate aj o iné modely chladničiek od tejto značky, prečítajte si našu recenziu na Whirlpool B TNF 5323 OX.

 

Prvé použitie a údržba

Ak idete spotrebič použiť prvýkrát, pripojte ho najprv k elektrickej sieti. Pri modeloch s elektronikou sa môže ozvať zvukový signál upozorňujúci na aktiváciu teplotného alarmu – stlačte tlačidlo zvukového alarmu. Ak máte k dispozícii antibakteriálny filter proti zápachu, umiestnite ho do ventilátora podľa inštrukcií na obale filtra. Poznámka: Po zapnutí spotrebiča musíte počkať 4-5 hodín, kým dôjde k dosiahnutiu správnej skladovacej teploty pri bežnom naplnení.

Chladničku príležitostne očistite handričkou namočenou v roztoku teplej vody a neutrálneho čistiaceho prostriedku určeného na čistenie vnútorných priestorov chladničky. Nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky. Pre zaistenie stáleho a správneho odtoku rozmrazenej vody čistite pravidelne pomocou priloženého nástroja vnútorná časť odtoku, ktorý je umiestnený na zadnej stene chladiaceho priestoru pri zásuvke na ovocie a zeleninu. Pred vykonávaním akejkoľvek údržby alebo čistenia najskôr odpojte sieťovú zástrčku zo zásuvky alebo spotrebič z elektrickej siete.

 

Máte nejaký problém s chladničkou?

Pri domácich spotrebičoch často riešime rôzne problémy. Samozrejme, na každý problém, existuje riešenie, ak naň neviete prísť sami, zavolajte si odborníka. Väčšinu z nich však viete vyriešiť vďaka rôznym nastaveniam. Ponúkame vám niekoľko možností:

 

Riešenie problémov s chladničkou Whirlpool ART 9811/A++SF

 

Recenzie zákazníkov

Určite sa ako mnohí ďalší potencionálni zákazníci zaujímate aj o reálne skúsenosti s konkrétnym produktom. Pri tejto vstavanej kombinovanej chladničke s mrazničkou prevládajú tie pozitívne, čo je dobrá správa. Užívatelia si chvália veľký priestor a využiteľnosť jednotlivých poličiek. Páči sa im aj samotný dizajn chladničky a hlavne energetická trieda. Čo môže byť takou nevýhodou a výrobca to paradoxne uvádza ako výhodu, je hlučnosť spotrebiča. Napriek tomu, že je to 35 dB, podľa recenzií je to trochu hlučnejšie, ako by sa mohlo zdať. Záleží v tomto prípade aj na tom, kde chladničku umiestnite. Prečítajte si vyjadrenia zákazníkov, ktorí si túto chladničku zakúpili:

recenzie na chladnicku whirlpool art 981 A++ SF

Skusenosti zákazníkov na chladničku Whirlpool ART 9811 / A++ SF

Viac recenzií → nájdete tu

 

Zhrnutie

Táto energeticky úsporná vstavaná chladnička s mrazničkou ponúka naozaj bohatý objem a uskladní tak množstvo potravín aj pre viacčlennú rodinu. Disponuje niekoľkými praktickými funkciami, ktoré sa postarajú o vaše čerstvé potraviny ako v chladiacej, tak aj v mraziacej časti. A kúpiť si ju môžete už za 525,00 €.

Výhody

 • senzorová technológia 6. zmysel v chladiacej časti
 • jednoduché rozmrazovania vďaka funkcii StopFrost
 • úsporná prevádzka vďaka energetickej triede A++
 • šikovné a praktické poličky na vnútornej strane dverí

Nevýhody

 • vyššia hlučnosť motorčeka vnútornej ventilácie
 • malý objem mraziacej časti vzhľadom na výšku spotrebiča
 • nemá nulovú zónu

Záver recenzie: Vstavaná kombinovaná chladnička s mrazničkou od známeho výrobcu s technológiou 6. zmyslu a úspornou energetickou triedou A ++.

Hodnotenie autora
 • Prevedenie
 • Hlučnosť
 • Cena
 • Funkcie
 • Objem

Súhrn

Vstavaná kombinovaná chladnička s mrazničkou od známeho výrobcu s technológiou 6. zmyslu a úspornou energetickou triedou A ++.

4.2

Whirlpool ART 9811/A++ SF + poukážky na nákup v Tesco

✅ Cena: 525,00 €

Chcem Whirlpool ART 9811/A++ SF Heureka.sk
Vývoj ceny Whirlpool ART 9811/A++ SF


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.