Xiaomi Mi Smart Scale 2 – kde sa inteligencia snúbi s atraktívnym dizajnom (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 22. septembra 2021 0
Xiaomi Mi Body Composition Scale
 • maximálna nosnosť: 150 kg
 • analýza telesného tuku: áno
 • LCD displej: áno
 • pamäť: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Osobné váhy
13,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
AndreaShop.sk

Xiaomi Mi Smart Scale 2 je aktualizovaný nástupca Mi Scale prvej generácie. Stanovenie cieľov v oblasti hmotnosti a zdravia je pomocou inteligentných váh jednoduchšie a zábavnejšie. Mnohé z nich sú však dosť drahé. Cena Xiaomi Mi Smart Scale 2 je omnoho nižšia, ako cena porovnateľnej konkurencie. Sľubuje niekoľko nových funkcií a mala by kompletizovať balík Xiaomi na monitorovanie fitness – fitness trackerov, smart hodiniek a nedávno aj inteligentnej obuvi. Pozrime sa, či je váha užitočným doplnkom k Mi Band a či spĺňa svoj účel.

Čítať viac...

porovnanie cien
AndreaShop.sk ⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)
13,90 € Do obchodu AndreaShop.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
11,25 € Do obchodu Heureka.sk

Základné informácie

Spoločnosť Xiaomi si vybudovala povesť výrobcu k rozpočtu priateľských zariadení, od fitness trackerov ako je Xiaomi Mi Band 1 – 4, až po smartfóny ako je Xiaomi Mi 8 Pro. V rovnakých stopách pokračuje aj produktový rad funkčných, ale cenovo prístupných kúpeľňových váh, ktoré dokážu prečítať všetko od percentuálneho podielu telesného tuku, cez kostnú hmotu až po vašu hmotnosť, samozrejme.

Žiaľ, niektoré z týchto údajov nie sú najpresnejšie. Ale ako spôsob, ako sledovať svoje telo v priebehu času, sa tieto hodnoty môžu ukázať ako užitočné, vďaka čomu je váha Xiaomi Mi Smart Scale 2 príťažlivým doplnkom vašej kúpeľne aj kondičného režimu.

 

Dôležité parametre: 
Podpora aplikácií:Bluetooth 4.0 | MiFit app pre Android 4.4 / iOS 8.0 a vyššie
Rozmery:30 x 30 x 2,82 cm
Materiál:plášť: ABS plast |elektródy: 304L z nehrdzavejúcej ocele
Údaje o meraní:rozsah merania 5 až 150 kg; presnosť na 50 g, meranie metódou bioimpedancie
Prevádzková teplota:0-40° C
Batérie:4xAAA

 

Dizajn

Xiaomi Mi Smart Scale 2 má atraktívny minimalistický dizajn. Samotná váha budí veľmi stabilný dojem. Spodná strana a povrch sú vyrobené z plastu a sú veľmi čisto spracované. Jednoduchý dizajn je charakteristický pre inteligentné domáce zariadenia vo všeobecnosti. Váha je úplne biela, okrem štyroch elektród z nehrdzavejúcej ocele 304L namontovaných na povrchu. Okraje sú rovnomerne zaoblené.

Elektródy využíva váha na odoslanie elektrického signálu používaného na bioimpedančné odčítania. Diskrétny LED displej sa zapne iba vtedy, keď na váhu stúpite. Má automatický jas, ktorý sa prispôsobí osvetleniu miestnosti, čo je praktické. Displej je nastavený iba na zobrazenie vašich údajov, takže nezískavate žiadne ďalšie informácie, ako sú napríklad informácie o počasí u váhy Nokia. Prevráťte váhu a nájdete priehradku na batérie, do ktorej sa vkladajú 4 x AAA batérie.

 

MiFit App a funkčnosť Xiaomi Mi Smart Scale 2

A teraz najdôležitejšia časť inteligentnej váhy – aplikácia. Pretože bez fungujúcej aplikácie sľúbené funkcie neexistujú a vy končíte len s peknou, ale drahou digitálnou váhou. Aplikácia Mi Fit, ktorá je k dispozícii aj pre ďalšie fitness výrobky spoločnosti Xiaomi, je k dispozícii pre systémy Android (4.4+) a iOS (8.0+).

Po stiahnutí a inštalácii aplikácie sa musíte zaregistrovať prostredníctvom e-mailu alebo telefónneho čísla a môžete hneď začať. Ako základné údaje by ste mali zadať rok narodenia, pohlavie a výšku. Aplikácia potrebuje tieto údaje na výpočet neskorších hodnôt, ako je napríklad BMI. Je možné, že jednotky hmotnosti a dĺžky sú pôvodne v čínštine (Jin), ale je ich možné ľahko zmeniť v časti Profil -> Nastavenia -> Jednotky. Ak chcete pripojiť svoj smartfón cez Bluetooth 4.0 k Smart Scale, musíte manévrovať cez aplikáciu, cez profil -> Moje zariadenia -> Kontrola telesného tuku. Teraz jednoducho postupujte podľa pokynov aplikácie a spojenie sa vytvorí samé. Meranie sa začne okamžite: hmotnosť sa ihneď zobrazí v aplikácii, aj na LED displeji. Zostávajúcim hodnotám bude trvať asi 5 sekúnd, kým budú k dispozícii na smartfóne. Je to tiež zaujímavé pre rodiny a komunity, pretože v aplikácii môžete vytvoriť až 16 profilov, ktoré sú uložené oddelene.

Návod na stiahnutie aplikácie a použitie váhy nájdete tu.

 

Nakoľko je Xiaomi Mi Smart Scale 2 naozaj “smart”?

Xiaomi Smart Scale 2 sľubuje prostredníctvom funkcie Test 10 v 1 meranie, výpočet a analýzu nasledujúcich údajov:

Hmotnosť| BMI | Skóre tela| Obsah telesného tuku| Svalovú hmotu |Typ postavy | Obsah vody| Základný metabolizmus| Hladinu viscerálneho tuku | Kostnú hmotu

Váha využíva analýzu bioimpedancie na odhad metrík tela. V podstate pošle malý, nevnímateľný elektrický impulz cez vaše nohy a čas na dokončenie jeho okruhu sa využije na odhad zloženia tuku, svalov a kostí v tele. Pretože svaly a tok tukov v dôsledku rozdielneho obsahu vody vedú odlišne, váha podľa toho a pomocou už existujúcich údajov (hmotnosť, pohlavie, vek, výška) vypočíta percento telesného tuku.

Po prvom vážení je možné všetkých desať sľúbených údajov odčítať. Pod váhou je prehľadne uvedených deväť ďalších hodnôt a prvé vyhodnotenia sú už uskutočnené. 

Presnosť merania

Pokiaľ ide o presnosť, je tu problém. Keďže elektródy prichádzajú do styku výlučne s nohami, prúd neprúdi cez celé telo. Väčšinou iba cez nohy a slabiny. Toto často vedie k veľmi nepresným výsledkom, pričom údaje, ako je obsah vody, kostná hmota a predovšetkým obsah telesného tuku treba brať s rezervou. Ak však dosiahnete konzistentné meranie, je to dobrý spôsob, ako sledovať svoj pokrok v snahe o úbytok telesného tuku. Na tento účel je dôležité poskytnúť rovnaké počiatočné podmienky pre každé meranie. Preto by mali byť merania v každom prípade naboso a v čo najľahšom oblečení. Tiež by ste sa mali uistiť, že vaša pokožka je suchá a močový mechúr je vyprázdnený. Je to kvôli tomu, lebo voda ovplyvňuje vodivosť vášho tela. Odporúča sa vykonávať meranie každé ráno po použití toalety.

Všetky tieto údaje sa ďalej synchronizujú cez Bluetooth s aplikáciou Mi Fit. Odčítané hodnoty sa potom použijú na výpočet ďalších metrík vrátane BMI, svalovej hmoty, viscerálneho tuku, telesnej vody a bazálnej rýchlosti metabolizmu. Ak sa pozriete na svoj stav a nie ste si istí, čo presne hovorí o vašej viscerálnej hladine tuku alebo kostných hmotách: nemusíte sa externe informovať! Aplikácia vám poskytne aj dodatočné informácie o jednotlivých hodnotách. A nielen o tom, čo hodnota hovorí o vašej fyzickej kondícii, ale aj o tom, ako ju môžete vylepšiť.

 

💡 TIP: Smartfón nemusíte mať vždy pri sebe. Na váhe je možné uložiť až 800 výsledkov a pri najbližšej príležitosti ich synchronizujete so smartfónom. Pozor! Nové výsledky merania sa pri synchronizácii vždy priradia k aktuálnemu profilu.

 

Xiaomi Mi Smart Scale 2 vs Xiaomi Mi Smart Scale

Ak zvažujete, že zaplatíte viac za Mi Smart Scale 2, najmä za meranie formou bioimpedancie, za normálnych okolností sa neoplatí kúpiť tento drahší model. Váha Xiaomi Mi Scale je lacnejšia a tiež spoľahlivo určí hmotnosť a BMI. Treba však myslieť na to, že problémy s týmto spôsobom merania nie sú špecifickými problémami tejto váhy. Rovnaké problémy s meraním majú všetky váhy, ktoré používajú rovnakú metódu. To znamená, že ak si chcete kúpiť váhu, ktorá meria prostredníctvom bioimpendancie, variant Xiaomi Mi Smart Scale 2 nie je zlá alternatíva. Najmä pokiaľ ide o dizajn, spracovanie a kombináciu s aplikáciou MiFit. Takže pokiaľ ide o súboj Xiaomi Mi Smart Scale 2 vs 1 zavážia len vaše preferencie spôsobu merania.

 

Recenzie zákazníkov

Aké sú skúsenosti s touto váhou pri každodennom používaní? Recenzie na obľúbenej Heuréke vám ich priblížia:

Recenzie Xiaomi Mi Smart Scale 2

Zhrnutie na záver

Existuje niekoľko dobrých dôvodov, aby ste svoju klasickú starú osobnú váhu vymenili za inteligentnú. A podľa nás sa oplatí zvážiť Xiaomi Mi Smart Scale 2. Vyzerá dobre, dizajn je jednoduchý a čistý. Je rovnako veľká ako klasická váha. Meranie je jednoduché a rýchle. A aplikácia funguje dokonale.

Výhody

 • pamäť až pre 16 používateľov
 • automatické rozpoznanie profilu
 • minimalistický dizajn
 • cena

Nevýhody

 • je vyrobená z plastu

Záver recenzie: Inteligentná váha v čistom dizajne, s vynikajúcimi funkciami za veľmi sympatickú cenu.

Hodnotenie autora
 • dizajn
 • aplikácia
 • funkčnosť
 • presnosť meraní
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Mi Smart Scale 2 je krásny produkt s prvotriednou kvalitou konštrukcie. Jeho nevýhodou je, že nemá Wi-Fi, synchronizácia dát cez Bluetooth je trochu nepohodlná.

4.8

Xiaomi Mi Body Composition Scale

✅ Cena: 13,90 €

Chcem Xiaomi Mi Smart Scale 2 AndreaShop.sk
Vývoj ceny Xiaomi Mi Smart Scale 2


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.