Zvlhčovač vzduchu Rovus Nano pre zdravý vzduch vo vašej domácnosti (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 18. septembra 2021 0
Biely zvlhčovač vzduchu
 • Typ zvhlčovača: Ultrazvukový
 • Odporúčaná veľkosť miestnosti: 70 m²
 • Zvlhčovací výkon: 280 ml/hod.
 • Kapacita vodnej nádržky: 3,5 l
 • Príkon: - W
 • Hlučnosť: - dB
 • Čistenie vzduchu: Áno
 • Automatické funkcie: Áno
 • Displej: Áno
 • Možnosť arómaterapie: Nie
 • Režim samočistenia: Nie
 • Aplikácia do telefónu: Nie
 • Hmotnosť: 2,7 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Zvlhčovače vzduchu
149,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Rovus.sk

Zvlhčovač vzduchu Rovus Nano má za úlohu zbaviť vašu domácnosť suchého vzduchu. Suchý vzduchu sa objavuje tam, kde je nízky podiel vodnej pary vo vzduchu. Nesmie byť ani príliš vysoký, aby nedochádzalo k množeniu baktérií a plesní, ani príliš nízky, aby vzduch nedráždil ku kašľu a nevysušoval pokožku. Zvlhčovač by nemali používať ani alergici, preto si vopred dobre preverte, či je konkrétne toto zariadenie pre vás a vašu domácnosť naozaj vhodné. V nasledovnej recenzii sa dozviete všetky potrebné informácie o zvlhčovači vzduchu Rovus Nano.

Čítať viac...

porovnanie cien
Rovus.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
149,99 € Do obchodu Rovus.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
149,99 € Do obchodu TopShop.sk

Porovnanie - Dôležité parametre

Dôležité parametre Rovus Nano v porovnaní s víťazmi testu zvlhčovačov vzduchu

Zlatá stredná cesta Biely zvlhčovač vzduchu
Rovus Nano
Ľudová voľba Stavanger zvlhčovač vzduchu
Klarstein Stavanger
Pre náročných Boneco IN 2055D
Boneco IN 2055D
Cena149,99 €39,91 €319,00 €
Typ zvhlčovačaUltrazvukovýUltrazvukovýDiskový
Odporúčaná veľkosť miestnosti (m²)70-50
Zvlhčovací výkon (ml/hod.)280300300
Kapacita vodnej nádržky (l)3,53,54,5
Príkon (W)-2520
Hlučnosť (dB)--25
Čistenie vzduchuÁnoNieNie
Automatické funkcieÁnoÁnoÁno
Protišmykové nožičkyÁnoÁnoNeuvedené

Porovnanie - Ďalšie funkcie a vlastnosti

Ďalšie funkcie a vlastnosti Rovus Nano v porovnaní s víťazmi testu zvlhčovačov vzduchu

Zlatá stredná cesta Biely zvlhčovač vzduchu
Rovus Nano
Ľudová voľba Stavanger zvlhčovač vzduchu
Klarstein Stavanger
Pre náročných Boneco IN 2055D
Boneco IN 2055D
Cena149,99 €39,91 €319,00 €
DisplejÁnoNieÁno
LED osvetlenieNieNieNie
ČasovačÁnoNieNie
Počet rýchlostí ventilátoru--2
Možnosť arómaterapieNieÁnoÁno
Režim samočisteniaNieNieNie
PredohrevNieNieNie
Diaľkové ovládanieNieNieNie
Automat. vypnutie pri vyčerpaní zás. na voduÁnoÁnoNie
Aplikácia do telefónuNieNieNie

Porovnanie - Rozmery, hmotnosť, farba

Rozmery, hmotnosť, farba Rovus Nano v porovnaní s víťazmi testu zvlhčovačov vzduchu

Zlatá stredná cesta Biely zvlhčovač vzduchu
Rovus Nano
Ľudová voľba Stavanger zvlhčovač vzduchu
Klarstein Stavanger
Pre náročných Boneco IN 2055D
Boneco IN 2055D
Cena149,99 €39,91 €319,00 €
Výška (cm)372936
Šírka (cm)221936
Hĺbka (cm)231636
Hmotnosť (kg)2,71,45,9
Dĺžka prívodového kábla (m)1,51,51,7
Farbabielačiernabiela, čierna

Čo je charakteristické pre zvlhčovač vzduchu Rovus Nano

Čistí a osviežuje vzduch v domácnosti

Zvlhčovač Rovus Nano dodáva vlhkosť do vzduchu, čím sa predchádza podráždeniu a vysušovaniu pokožky, slizníc, pľúc, hrdla a pier. Okrem toho, vlhkejší vzduch prospieva aj domácim rastlinám, dreveným podlahám či nábytku. Vzduch je pocitovo teplejší, takže môžete ušetriť aj na kúrení. Zvlhčovač predstavuje zariadenie v prevedení 3v1, s inteligentnou kombináciou technológií, ktoré prinášajú čistejší a sviežejší vzduch pre vašu domácnosť.

Biely zvlhčovač vzduchu vedľa postele

Stačí len zariadenie naplniť vodou, zapojiť do zásuvky a zvoliť vhodné nastavenia.

 

Namiesto klasického rozprašovania využíva Rovus Nano chladivú hmlu. Vďaka tomu predchádza kašľu a je ideálny na prevenciu pred prechladnutím. Zvlhčením vzduchu dostanete vlhkosť aj do dýchacích ciest a preto je odkašliavanie efektívnejšie – ľahšie sa uvoľní hlien. Zvlhčovač je účinný aj proti vúrusom. Zvýšenie vlhkosti na najmenej 43 % má dramatický vplyv 85 % vírusov, ktoré sa prenášajú vzduchom. Znemožňuje im to funkciu, stávajú sa neúčinnými.

 

Kombinovaný filtračný systém

Pre zabezpečenie optimálnych podmienok a čistého vzduchu pre všetkých členov domácnosti kombinuje zdokonalený filtračný systém až 3 technológie. Náhradné filtre je potrebné meniť približne raz za pol roka.

 

Systém filtrácie Nano Silver

Tento druh filtra predstavuje Nano striebro v keramických guľôčkach (viď. obrázok). Dokáže zničiť viac ako 600 druhov baktérií a dezinfikovať vzduch s účinnosťou 99,9 %. Taktiež ničí baktérie a škodlivé čiastočky vo vzduchu, ktoré bežný HEPA filter nezachytí. A nakoniec, odstraňuje ďalšie nečistoty, akými sú peľ, prach či roztoče.

 

360° odparovacia plocha

360° odparovacia plocha rovnomerne distribuuje prečistený vzduch do miestnosti, aby ste mali svieži pocit, kdekoľvek sa nachádzate. Zabraňuje vytváraniu vlhkých miest na povrchoch či podlahe. Úprava Nano silver zničí až 99 % baktérií a chráni zariadenie pred tvorbou vodného kameňa.

 

UV-C svetlo pre hĺbkovú sterilizáciu

Zvlhčovač vzduchu Rovus Nano disponuje aj UV-C lampou vo vnútri zvlhčovača, ktorá narúša DNA buniek baktérií, vírusov a mikróbov a zabraňuje ich ďalšiemu množeniu.

Zvlhčovač s UV lampou vo vnútri

UV-C svetlo pre hĺbkovú sterilizáciu

 

Účinný pre každú miestnosť v domácnosti

Zvlhčovač vzduchu je ideálny do izieb bez možnosti vetrania alebo do kancelárie. Má veľkú 3,5 l nádobu, ktorá vydrží dlhé hodiny používania. Funkcia rozprašovania hmly využije zhruba 280 ml vody za hodinu. Najefektívnejšie pracuje v miestnosti do 70 m².

 

Technické parametre zvlhčovača vzduchu

VýrobcaRovus
Účinnosť ničenia baktérií99 %
Filtráciafilter nano silver + UV-C svetlo
UV-svetloáno
LED displejáno
Senzor vlhkostiáno
Regulácia vlhkostiáno, od 40 do 80 %
Časovačáno, 12-hodinový
Objem nádoby3,5 litra
Dĺžka kábla1,5 metra
Hmotnosť2,7 kg
Rozmery37 x 22 x 23 cm (V x Š x H)

 

Náhradný set filtrov

Objednajte si špeciálne navrhnuté náhradné filtre a udržiavajte svoj zvlhčovač v 100 % stave. Filter a odparovacia plocha vo vnútri zvlhčovača sa časom upchajú a prestávajú fungovať efektívne. Výrobca odporúča ich výmenu každých 6 mesiacov, aby ste sa uistili, že dýchate skutočne čistý vzduch či už doma alebo v kancelárii. Objednať si ich môžete na stránke výrobcu.

Filtre do zvlhčovača

Špeciálne navrhnuté náhradné filtre

 

Tento set náhradných filtrov je špeciálne navrhnutý na použitie so zvlhčovačom Nano Rovus. Je zložený s kvalitných komponentov:

 • Keramické guľôčky z nano striebra ničia baktérie pri kontakte, odstraňujú škodlivé látky a dezinfikujú vzduch s 99.9 % úspešnosťou.
 • 360° odparovacia plocha umožňuje rovnomerné rozprašovanie prečisteného vzduchu po celej miestnosti, aby ste sa cítili sviežo, kdekoľvek sa nachádzate. Nano strieborné čiastočky zabíjajú 99 % baktérií a chránia prístroj pred tvorbou vodného kameňa.

 

Ako funguje zvlhčovač vzduchu

Zvlhčovač vzduchu je dôležitý najmä vo vykurovacej sezóne, kedy vlhkosť vzduchu výrazne klesá. Zvlhčovače vzduchu uľahčujú dýchanie, predchádzajú zvýšenej chorobnosti. Ich použitie je naozaj jednoduché. Zvlhčovač vzduchu Rovus Nano najskôr zapojíte do elektrickej siete. Následne nalejete do nádržky vodu, ideálne destilovanú. Potom si už len nastavíte pomocou dotykových tlačidiel potrebné nastavenia a čistič začne vykonávať svoju prácu. Vodu v nádržke si máte možnosť kontrolovať aj opticky, a to vďaka priezoru na boku zvlhčovača, ktorý okrem toho ešte aj svieti.

 

Pre koho je vhodný zvlhčovač vzduchu

Ideálna vlhkosť vzduchu v domácnosti by sa mala pohybovať medzi 40-60 %, nie vždy je taká vlhkosť dosiahnuteľná bez pomoci. Ak je vlhkosť v byte nižšia, môžete čoskoro pocítiť suchosť slizníc a aj nepríjemné škrabanie v hrdle. Ďalším príznakom je pocit suchých očí, s ktorým je spojené ich pálenie a svrbenie. Preto, ak pociťujete niektorý z týchto príznakov, zvlhčovač vzduchu by u vás nemal chýbať.

Zvlhčovač vzduchu pomáha vytvoriť lepšie podmienky pre vás i vaše deti, je vhodný pre alergikov či astmatikov. Okrem ochrany vášho zdravia sú zvlhčovače aj vynikajúcim spôsobom na ochranu štruktúrnej integrity vášho domu a nábytku z dreva. Zdravá hladina vlhkosti je taká, ktorá sa pohybuje medzi 30 % a 50 %. Vlhkosť nad 50 % vytvára živnú pôdu pre množenie plesní, roztočov, baktérií a iných škodcov. Vlhkosť, ktorá je nižšia ako 30 %, zvyšuje pravdepodobnosť šírenia nachladnutia a vírusov chrípky a zároveň vedie k nepríjemným dýchacím príznakom.

 

Kde umiestniť zvlhčovač vzduchu

Toto zariadenie sa hodí do každej miestnosti, či už obytnej alebo pracovnej, v ktorej sa nachádza nábytok a ľudia. Ideálne je umiestniť zvlhčovať na podlahu, prípadne na nejaký nízky podstavec. Nemali by ste ho umiestňovať na váš nábytok, plávajúcu podlahu alebo v blízkosti papiera a materiálov citlivých na vodu.

Zvlhčovač vzduchu vedľa postele

Umiestniť ho môžete približne meter od postele

 

Rovnako nie je vhodné zvlhčovač vzduchu umiestňovať pod nábytok, na policu alebo pod stôl. Para, ktorá uniká zo zvlhčovača nahor, by mohla po čase spôsobiť koncentráciu vlhkosti a následne škodu. Pre ideálne šírenie vlhka doprajte prístroju dostatok priestoru nad tryskami, ktoré vypúšťajú paru do miestnosti.

 

Funkcie zvlhčovača vzduchu

LED displej – Zvlhčovač má LED displej a tlačidlá, ktoré sa jednoducho ovládajú.

Senzor vlhkosti – Senzor vlhkosti vám dáva spätnú väzbu. Detekuje vlhkosť na škále od 30 do 80 % a stará sa o to, aby bola celá miestnosť zvlhčená rovnomerne.

Regulácia vlhkosti – Vlhkosť v miestnosti si môžete nastaviť v rozmedzí od 40 do 80 %, vyberte si vysokú alebo nízku rýchlosť zvlhčovania. Môže sa zvyšovať po 5 %.

Časovač – Zvlhčovsč disponuje aj časovačom, vďaka ktorému si môžete nastaviť až 12-hodinový časovač a nastaviť si tak zvlhčovanie miestnosti, kým nie ste doma. Po ukončení cyklu sa zvlhčovač automaticky sým vypne.

 

👉 Rady pri používaní zvlhčovač vzduchu:

 • Do nádržky na vodu nelejte vodu teplejšiu ako 45 °C.
 • Po použití utrite suchou handrou všetku vodu z vnútra tela zvlhčovača.
 • Nepoužívajte ani neskladujte zvlhčovač pri teplote okolia nižšej ako 5 °C.
 • Do nádržky na vodu nevkladajte kovy, chemikálie a umývacie prostriedky.
 • Keď je vo zvlhčovači veľa vody, nehýbte s ním. Mohlo by dôjsť k jej vyliatiu a následnému poškodeniu tela prístroja.
 • Ak zvlhčovač po dlhšiu dobu nepoužívate, vypnite ho a odpojte zo zásuvky
 • Keď je zvlhčovač dostatočne naplnený, možno ho prevádzkovať nepretržite po dobu cca 9-11 hodín bez nutnosti doplnenia vody.
 • Pred čistením alebo akoukoľvek inou manipuláciou zvlhčovač vypnite a odpojte zo zásuvky.
 • Zvlhčovač nespúšťajte, ak je nádržka na vodu prázdna.

 

Starostlivosť o zvlhčovač vzduchu

Pred čistením sa uistite, že je zvlhčovač vypnutý a vypojený zo zásuvky. Nádržku na vodu čistite raz za 2-3 týždne. Vyskrutkujte kryt nádržky, vyberte filter a vypláchnite ho vodou. Raz za týždeň vyčistite vaničku na vodu. Ak sa objavia vo vaničke šupinky, vytrite vaničku jemnou handrou a vypláchnite vodou. Raz za 6 mesiacov vymeňte filter. Ak ste filter používali 6 mesiacov nepretržite alebo, ak bola nádržka na vodu doplnená asi 150 x, mali by ste vymeniť filter.

Filter vyčistite aj vtedy, ak ste zvlhčovač dlhšie nepoužívali. Ak chcete zvlhčovač uskladniť, mali by ste najprv vyčistiť a vysušiť filter. Pre odstránenie vodného kameňa z oscilátora, použite prípravok na odstránenie vodného kameňa (popr. slabý roztok vody a octu). Nikdy vodný kameň neodstraňujte mechanicky.

 

Čistenie tela zvlhčovača zvonku – Jemnú handričku vypláchnite v teplej vode a jemne utrite povrch zvlhčovača. Trysku možno čistiť vodou.

Uskladnenie – Ak zvlhčovač po dlhšiu dobu nepoužívate, vyčistite ho, vysušte a uskladnite na suchom mieste.

 

Ako predĺžiť životnosť zvlhčovaču vzduchu:

 • Voda z vodovodu obsahuje minerály, ktoré môžu vytvárať usadeniny vo vašom zvlhčovači, ktoré podporujú rast baktérií. Preto je najvhodnejšie používať do zvlhčovača destilovanú vodu.
 • Vodu v zvlhčovači vymieňajte čo najčastejšie. Nedovoľte, aby sa vo vnútri zvlhčovača vytvoril film alebo usadeniny. Vyprázdnite nádrž, vysušte vnútorné plochy a ak je to možné, naplňte čistou vodou každý deň. Zariadenie najprv odpojte z elektriny.
 • Čistite zvlhčovač každé tri dni. Pred čistením ho odpojte. Odstráňte všetky nánosy minerálov alebo filmy z nádrže alebo iných častí zvlhčovača 3 % roztokom peroxidu vodíka, ktorý je dostupný v lekárňach. Niektorí výrobcovia odporúčajú používať chlórové bielidlá alebo iné dezinfekčné prostriedky.
 • Po vyčistení vždy vypláchnite nádrž, aby sa škodlivé chemikálie nedostali do vzduchu a potom sa neinhalovali.
 • Filter zvlhčovača vymieňajte pravidelne. Ak má zvlhčovač filter, zmeňte ho aspoň tak často, ako odporúča výrobca, alebo častejšie.
 • Udržujte oblasť okolo zvlhčovača suchú. Ak je priestor okolo zvlhčovača vlhký alebo mokrý – vrátane okien, kobercov, závesov alebo obrusov – znížte výkon alebo frekvenciu používania.
 • Zvlhčovač pripravte na uskladnenie. Pred uložením vypustite a vyčistite zvlhčovač. A potom, keď ho začnete znova používať, opäť ho vyčistite. Odstráňte všetky použité vložky, kazety alebo filtre.

 

Recenzie na zvlhčovač vzduchu Rovus Nano

Určite ste zvedaví aj na reálne recenzie od zákazníkov. Niekoľko sme ich našli na internete a tak vám teraz môžeme priblížiť pohľad na produkt aj z druhej strany. Zákazníci si pochvaľujú pekný, elegantný dizajn, ktorý sa hodí do každej domácnosti. Ďalej medzi pozitíva patrí aj samotné čistenie vzduchu, ktoré je poznať krátko po jeho spustení.

Recenzie zákazníkov na Heureke

Porovnanie s konkurenčnými modelmi zvlhčovačov

 Rovus NanoKlarstein VapoAirHyundai HUM 770Babymoov HYGRO 2017
VýrobcaRovusKlarsteinHyundaiBabymoov
Výkon16 W30 W / 110 W32 W25 W
Rozmery37 x 22 x 23 cm (V x Š x H) 37 x 21 x 23 cm (V x Š x H)24.5 x 33 x 17 cm (V x Š x H)35 x 26,8 x 24,2 cm (V x Š x H)
Objem nádoby3,5 litra5,5 litra5,2 litra2,5 litra
Výkonnostné stupne2345
Cena149,99 €69,91 €45,90 €82,66 €

 

V porovnaní s konkurenčnými modelmi má Rovus Nano oveľa nižší výkon, čo mu však nebráni v tom, aby dostatočne vykonával zvlhčovanie vzduchu vo vašej domácnosti. Ak sa pozrieme na objem nádrže na vodu, tiež patrí do tej nižšej kategórie, preto budete musieť vodu dopĺňať častejšie. Čo sa rozmerov týka, tam sú rozdiely minimálne, zväčša ide o pár centimetrov.

 

Rozhovor

💡 Neprehliadnite!

Rozhovor s brand manažérkou značky Rovus – Mgr. Andreou Rimovou

Andrea Rimová

Mgr. Andrea Rimová, brand manažérka značky Rovus

Boli sme zvedaví aj na názor odborníka a preto sme oslovili brand manažérku značky Rovus, Mgr. Andreu Rimovú, ktorá pracuje pre túto spoločnosť už niekoľko rokov a ochotne nám odpovedala na niekoľko otázok. Pohľad z prvej ruky totiž často zaváži práve pri rozhodovaní pri kúpe produktu.

„V Studiu Moderna pracujem od roku 2014. Práca v tejto multimarketingovej spoločnosti je zaujímavá a inšpiratívna. Baví ma byť súčasťou tímu, ktorý prináša na trh zaujímavé produkty uľahčujúce či spríjemňujúce život zákazníka.“

 

Dodomacnosti.sk: Na čo slúži zvlhčovač vzduchu Rovus Nano?

Andrea Rimová: Zvlhčovač Nano nie je len obyčajným zvlhčovačom – má špeciálnu kombináciu 2 účinných filtrácií: keramické guľôčky nano striebra eliminujú 99% baktérií vo vzduchu, kým UV svetlo sterilizuje vodu, aby sa zabránilo množeniu baktérií.

 

Dodomacnosti.sk: Aké funkcie môže zákazník očakávať od tohto produktu?

Andrea Rimová: Zvlhčovač Rovus Nano dodáva vlhkosť do vzduchu, čím sa predchádza dráždeniu a vysušovaniu pokožky, slizníc, pľúc, hrdla a pier. Je navrhnutý ako produkt 3v1, s inteligentnou kombináciou technológií, ktoré prinášajú čistejší a sviežejší vzduch pre vašu domácnosť. Využíva chladivú hmlu miesto rozprašovania, takže je vhodný aj do detskej izby ako prevencia proti kašľu aj v prípade prechladnutia.

 

Dodomacnosti.sk: Aký je rozdiel medzi zvlhčovačom vzduchu a čističkou vzduchu?

Andrea Rimová: Rozdiel je vo funkciách a účeloch. Hovoria o tom už samotné názvy.

 

Dodomacnosti.sk: Na čo sa má zákazník zamerať, ak si chce kúpiť zvlhčovač vzduchu do domácnosti?

Andrea Rimová: Určite na funkcie, zvlášť na systém filtrácie. Odporúčam všímať si aj ďalšie benefity produktu, ako sú časovač, senzor vlhkosti a možnosti jej nastavenia. Zaujímavé je všímať si aj miestnosti, do ktorých sa odporúča.

Zvhlčovač Rovus Nano je napríklad ideálny do izieb bez možnosti vetrania alebo do kancelárie. Má veľkú 3,5 l nádobu, ktorá vydrží dlhé hodiny používania. Funkcia rozprašovania hmly využije zhruba 280 ml vody za hodinu. Najefektívnejšie pracuje v miestnosti do 70 m2.

 

Dodomacnosti.sk: Čím sa odlišuje filtračný systém Rovus Nano od svojej konkurencie?

Andrea Rimová: Na trhu existuje množstvo modelov, aj lacnejších, aj drahších, predovšetkým technologický rozdiel musí zavážiť. V ponuke je veľmi veľa týchto výrobkov, zvlášť od objavenia vírusu Covid-19, pretože ľudia vyhľadávajú čističky pre vyčistenie vzduchu od rôznych vírusov.

 

Dodomacnosti.sk: Pre koho je vhodný, prípadne nevhodný tento produkt?

Andrea Rimová: Je vhodný pre všetkých, ktorí chcú žiť zdravšie a kvalitnejšie. Toto je zopár zaujímavosti súvisiacich s vlhkosťou, ktoré by vám mohli pomôcť rozhodnúť sa, či investovať peniaze do zvlhčovača:

Vírusy Zvýšenie vlhkosti na najmenej 43% má dramatický vplyv 85% vírusov, ktoré sa prenášajú vzduchom. Znemožňuje im funkciu, stávajú sa neúčinnými.

Nie je kašeľ ako kašeľ Zvlhčením vzduchu dostanete vlhkosť aj do dýchacích ciest a preto je odkašliavanie efektívnejšie – ľahšie sa uvoľní hlien.

Zvhlčenie pokožky Pokiaľ máte počas zimy suchú pokožku a popraskané pery, zvlhčovač môže pomôcť.

Bojujte s chrápaním Ak je vzduch príliš suchý a sliznica v nose vysušená, je pravdepodobné, že budete chrápať. Zvhlčite miestnosť pred spaním a dýchajte voľne.

Výhody pre domácnosť Vlhkejší vzduch prospieva aj domácim rastlinám, dreveným podlahám či nábytku. Vzduch je pocitovo teplejší, takže môžete ušetriť aj na kúrení.

 

Dodomacnosti.sk: Je potrebné pravidelne meniť/dokupovať niektoré časti zvlhčovača?

Andrea Rimová: Pri 100 % výkone ho udržiavajte so sadou náhradných filtrov, ktoré vymieňajte každých 6 mesiacov. Sú dostupné na našom webe.

 

Dodomacnosti.sk: Akú záruku, prípadne zákaznícky servis garantuje výrobca svojím zákazníkom?

Andrea Rimová: Naša spoločnosť ponúka možnosť dokúpiť si k výrobku aj predĺženú záruku o 1, 2 alebo až 3 roky. Akékoľvek informácie ohľadom aktuálnych akcií či produktov vám ochotne poskytnú naši kolegovia zo zákazníckeho centra na telefónnom čísle 02/ 59 220 751.

 

Často kladené otázky o zvlhčovači vzduchu

❓ 1. Čo je to kapacita zvlhčovača?

Kapacita zvlhčovača sa vzťahuje na maximálny výstup vlhkosti, ktorý produkuje zvlhčovač za 24 hodín. Kapacita sa líši od veľkosti nádržky zvlhčovača. Veľkosť nádrže na vodu je zvyčajne menšia ako kapacita jednotky. Stolové zvlhčovače sú zvyčajne k dispozícii v kapacitách od 0,8 do cca 8 l. Kondenzačné zvlhčovače majú vyššiu kapacitu a môžu často bežať dlhšie.

❓ 2. Je možné nastaviť na zvlhčovači vzduchu časovač?

Áno. Zvlhčovač zahŕňa pokročilý digitálny ovládací prvok s časovačom. Časovač umožňuje naprogramovať prevádzku tak, aby sa začala v určitom čase a vypínať v určitej dobe, aby sa ušetrila energia a zabezpečilo sa, že jednotka beží len v prípade potreby. Časovač odpočítavania vám umožňuje naprogramovať čas vypnutia, ak je zvlhčovač už spustený.

❓ 3. S akou spotrebou energie môžem rátať pri používaní zvlhčovača vzduchu?

To závisí od mnohých faktorov, od počtu hodín, počas ktorých používate zvlhčovač každý deň, od nastavenia rýchlosti zvlhčovania a aj od momentálnej tarify elektrickej energie.

❓ 4. Som alergik. Je pre mňa lepší zvlhčovač vzduchu alebo čistička?

Každý z týchto prístrojov plní úplne inú funkciu. Čistenie vzduchu od alergénov a ďalších dráždivých nečistôt čističkou je na prvom mieste. Navyše čističku vzduchu sa vo väčšine domácností vyplatí používať po celý rok. Zvlhčovač (až na výnimky vybavené ionizátorom alebo rotujúcim diskom) nemá na čistotu vzduchu žiadny vplyv. Správna vlhkosť vzduchu je dôležitá najmä pre ochrannú funkciu dýchacích ciest. Zvlhčovanie má väčšinou zmysel len v určitých mesiacoch roka, kedy sa vplyvom kúrenia vzduch príliš vysušuje. Čistička vzduchu teda u alergika nájde o niečo väčšie uplatnenie. Ak sa stále nemôžete rozhodnúť, skúste popremýšľať o čističke vybavenej zároveň zvlhčovačom.

 

💡 TIP: Prečítajte si náš článok Veľký test zvlhčovačov vzduchu a prečítajte si viac aj o ďalších modeloch a značkách zvlhčovačov vzduchu. 

Výhody

 • kombinovaný filtračný systém pre maximálny výkon
 • dokáže dezinfikovať vzduch s účinnosťou 99,9 %
 • LED displej a tlačidlá, ktoré sa jednoducho ovládajú
 • 12-hodinový časovač pre nastavenie zvlhčovania miestnosti

Nevýhody

 • neponúka možnosť aromaterapie
 • malý objem nádržky na vodu

Záver recenzie: Praktické zariadenie, ktoré vám uľahčí dýchanie v domácnosti a zabraňuje výskytu roztočov.

Hodnotenie autora
 • Účinnosť dezinfekcie
 • Kapacita nádrže
 • Hlučnosť
 • Ovládanie a manipulácia
 • Cena

Súhrn

Zvlhčovač vzduchu pre každého, kto potrebuje doma dýchať zdravší vzduch. Spotrebič je vhodný takmer pre každého a disponuje základnými funkciami potrebnými pre dostatočné využitie.

4.1

Biely zvlhčovač vzduchu

✅ Cena: 149,99 €

Chcem Rovus Nano Rovus.sk
Vývoj ceny Rovus Nano


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.