Bezdotykové odpadkové koše – hodia sa aj do domácnosti

Veronika Štrbová Téma 20. februára 2021 0

Pokúšať sa otvoriť odpadkový kôš s plnými rukami je veľmi náročné, nehovoriac o tom, že vždy, keď sa dotknete odpadkového koša, aby ste otvorili jeho veko, zachytíte baktérie. Ak si však vyberiete bezdotykový odpadkový kôš, nikdy sa nebudete musieť obávať žiadneho z týchto problémov. Pri výbere najlepšieho bezdotykového odpadkového koša treba brať do úvahy veľa vecí, okrem iného aj miestnosť, do ktorej chcete kôš umiestniť. Váš odpadkový kôš je pravdepodobne najčastejšie používaným spotrebičom vo vašej domácnosti. Našťastie môžete svoj súčasný odpadkový kôš vylepšiť o bezdotykovú variantu, ktorá je hygienickejšia, efektívnejšia a ľahko použiteľná pre vaše každodenné úlohy.

Bezdotykovým odpadkovým košom eliminujete riziko kontaktu s choroboplodnými zárodkami a baktériami vo vnútri vášho odpadkového koša. A prevádzka bezdotykového odpadkového koša bez použitia rúk je nielen hygienickejšia, ale aj pohodlnejšia. Kľúčový je však výber správneho bezdotykového koša. Musíte sa rozhodnúť, aký materiál, veľkosť, zdroj energie a ďalšie funkcie budú vo vašej domácnosti najlepšie fungovať. Prezradíme vám všetko o bezdotykových košoch a poradíme vám, na čo treba dbať pri ich výbere.

Bezdotykový kôš Helpmation MINI 6 litrov (GYT 6-2)
59,00 €
Bezdotykový kôš HiMAXX Elegance II 38L
59,00 €
Bezdotykový kôš Helpmation MINI 8 litrov (GYT 8-2)
63,00 €
Bezdotykový kôš HiMAXX Trendy 48L
69,00 €
Bezdotykový kôš Helpmation OVAL 30 litrov (GYT 30L-1)
88,00 €
Bezdotykový kôš Helpmation DELUXE 30 litrov (GYT30-5)
92,00 €
Bezdotykový kôš Helpmation OVAL 40 litrov (GYT 40L-1)
92,00 €
Bezdotykový kôš Helpmation DELUXE 50 litrov (GYT50-5)
99,00 €

Pozrieť ďalšie

Čo je bezdotykový odpadkový kôš?

Bezdotykový odpadkový kôš umožňuje vyhodiť odpadky bez toho, aby ste sa ho museli dotknúť. Jednoduchým mávnutím ruky alebo nečistôt pred senzorom odpadkového koša sa veko automaticky otvorí. Ovládanie bez použitia rúk vám umožní udržiavať veci čisté a čistenie kuchyne bude hračkou. Ponúka pohodlnejšie a hygienickejšie riešenie pre každú miestnosť vo vašej domácnosti alebo v kancelárii. Pomáha tiež predchádzať kontaminácii a znižuje riziko určitých chorôb.

Smetný kôš so snímačom pohybu sa teda nazýva automatický odpadkový kôš, bezdotykový odpadkový kôš alebo odpadkový kôš so snímačom pohybu. Všetky výrazy znamenajú to isté. Tieto koše sú vybavené infračervenými senzormi, ktoré otvárajú veko pomocou interného motora, ktorý sa aktivuje rukou. Takže sa ich nemusíte vôbec dotýkať. Ideálne pre váš domov.

Tri modely bezdotykových odpadkových košov

Čím menej sa vy a vaša rodina musíte dotknúť odpadkového koša, tým viac zabránite šíreniu choroboplodných zárodkov a baktérií. Vďaka infračervenému senzoru sa nemusíte vôbec dotknúť koša, pokiaľ samozrejme nebudete chcieť vymeniť plné odpadkové vrece. Ak teda chcete mať odpadkový kôš, ktorý je hygienický, bezpečný a zábavný, hľadajte elektrický odpadkový kôš so snímačom pohybu. Alternatívou pre tieto koše je nášľapný (pedálový) odpadkový kôš.

Ďalšou výhodou bezdotykového odpadkového koša je, že tieto koše sa ťažko otvárajú pre mačky, psy a iné domáce zvieratá. Takže, ak vo vašom dome pobehuje pes, ktorý je vždy zvedavý na vnútro vášho kuchynského odpadkového koša, možno budete chcieť zvážiť kôš na senzory. Nie je zaručené, že všetky odpadkové nádoby so senzorom pohybu sú odolné voči mačkám a psom. Závisí to od typu snímača a od toho, aké inteligentné je vaše domáce zviera pri otváraní veka.

Automatický kôš je tiež skvelý, keď máte radi zábavné kuchynské pomôcky. Nádoba na recykláciu so senzormi je futuristickejší a zábavnejší spôsob, ako zlikvidovať odpadky a recyklovať ich s rodinou doma. Hlavne deti budú milovať tieto typy odpadových nádob, pretože fungujú plne automaticky a ich používanie je zábavné. Zatiaľ čo bezdotykové odpadkové koše sa zvyčajne používajú v kuchyniach alebo kúpeľniach, sú dobrým nápadom aj do kancelárií, kde veľa ľudí zdieľa ten istý odpadkový kôš.

 

Typy bezdotykových odpadkových košov

Bezdotykové

Tieto hi-tech modely disponujú pohybovým alebo hlasovým senzorom. Otvoríte ich jednoduchým mávnutím ruky pred či nad košom alebo vyslovením hlasového povelu. Nádoby sú napájané prostredníctvom adaptéra zo siete alebo batériami, ktorých druh a množstvo závisí od konkrétneho výrobku. Nevýhodou je potreba ich pravidelnej výmeny a takisto nutnosť umiestniť kôš v blízkosti elektrickej zásuvky. Pri bezdotykových modeloch sa sústreďte aj na hlučnosť motorčeka (tá je uvádzaná v decibeloch). Tichý kôš vyprodukuje približne 50 dB, čo pripomína šum pri šepkaní.

Nerezový otvorený odpadkový kôš senzorový

 

Pedálové

Pohodlný systém otvárania ponúkajú aj koše s nožným pedálom. Ak máte plné ruky odpadkov, stačí nohou stisnúť pedál a nádoba sa otvorí. V ideálnom prípade by mal byť vyhotovený z odolného materiálu (najlepšie z kovu), aby dlho vydržal časté používanie. Veko sa môže otvárať na jednu či obe strany. Pri pedálových košoch zvoľte vyhotovenie s pogumovanou protišmykovou základňou, ktorá zaručí stabilitu aj na hladkom povrchu. Ak plánujete do bezdotykových košov investovať viac peňazí, odporúčame zvoliť čisto bezdotykový bez pedála.

Strieborný kôš na odpadky pedálový

 

Klasické alebo dvojité

V závislosti od toho, koľko odpadu vyprodukujete a ako sa staviate k recyklácii, môžete si vybrať medzi klasickým bezdotykovým odpadkovým košom alebo dvojitým košom. Samozrejme, že dvojitý je praktickejší, nakoľko môžete rovno hádzať odpadky tam, kde patria, avšak tu rátajte aj s podstatne vyššou cenou. Musíte mať doma tiež dostatok mieste pre tento kôš.

 

Ak chcete investovať do veľkého a skutočne kvalitného bezdotykového odpadkového koša, odporúčame model:

💡 TIP na produkt - Simplehuman ST2037
Simplehuman Voice and Motion Sensor Can ST2037

Chytrý, poslušný a elegantný! Nie, to nie je popis ideálneho muža. Reč je o bezdotykovom koši Simplehuman s hlasovým a pohybovým senzorom. Stačí povedať “open can” a veko sa otvorí.

299,90 €

💡 TIP č.1: porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch💡 TIP č.2: možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"

 

Čo brať do úvahy pri výbere bezdotykových odpadkových košov

➡️ Senzory

Pohybový senzor

Bezdotykové odpadkové koše pomocou senzorov pohybu snímajú, keď sa k nim pokúšate dostať, a podľa toho otvoria veko. Je menšia pravdepodobnosť, že sa odpadkové koše so senzormi pohybu smerujúcimi nahor omylom otvoria, keď okolo nich prechádzajú domáce zvieratá alebo ľudia. Najlepšie je tiež zvoliť možnosť s vodotesným snímačom pohybu, aby ste kôš nepoškodili rozliatím.

Pri výbere koša so senzorom je nevyhnutné, aby senzor aktivoval veko iba vtedy, keď chcete. Jednou z nepríjemných vecí na niektorých košoch na snímače je to, že sa vrchná časť otvorí po tom, ako prejdete okolo odpadkového koša. Nechcete, aby sa to stalo, pretože to bude po chvíli nepríjemné a tiež to vybije batériu. Týmto problémom môžu väčšinou trpieť lacnejšie modely košov so senzormi. Tu je dobré pozorne si prečítať recenzie zákazníkov na automatický kôš, ktorý vás zaujíma. V týchto recenziách môžete zistiť, či senzor funguje dobre alebo nie.

 

👉 Je dôležité vedieť, aké funkcie treba hľadať v bezdotykovom senzore pohybu koša:

Smerom nahor: Vyberte si model so senzorom pohybu nahor, aby sa vám bezdotykové odpadkové koše náhodne neotvorili. Je menej pravdepodobné, že okoloidúcich ľudí alebo domácich miláčikov zachytí, takže keď nechcete, aby sa veko otváralo, tak sa neotvorí.

⭐ Vodotesné: Vyberte si bezdotykový odpadkový kôš s vodotesným snímačom pohybu. Je bežné, že sa tekutina vyleje do odpadkového koša, takže potrebujete senzor, ktorý neprestane fungovať, ak sa namočí.

⭐ Vzdialenosť: Pre najpohodlnejšie bezdotykové ovládanie vyberte odpadkový kôš so senzorom, ktorý detekuje pohyb z čo najväčšej vzdialenosti. Výborný je napríklad model, ktorý dokáže snímať pohyb až z 25 cm.

 

💡 TIP: Aby boli bezdotykové odpadkové koše ešte hygienickejšie, niektoré modely majú na vonkajšej strane antimikrobiálny povlak.

 

Hlasový senzor

Tie najdrahšie modely je možné ovládať dokonca aj hlasovými povelmi. Stačí povedať “open can” a veko sa automaticky otvorí. Ak potrebujete, aby zostal kôš dlhšie otvorený, môžete povedať tiež “stay open” a kôš zostane otvorený do tej doby, než poviete “close can” (alebo sa zatvorí sám po 10-tich minútach ).

 

➡️ Materiál

Bezdotykové odpadkové koše sú vyrobené buď z kovu (zvyčajne z nehrdzavejúcej ocele), alebo z plastu. Plastové modely sú lacné, ale nie sú také odolné alebo atraktívne ako kovové doplnky. Možnosti strednej triedy majú kovové telá s plastovými viečkami.

 

Kovové bezdotykové odpadkové koše

Najčastejšie sú kovové bezdotykové odpadkové koše. Sú obľúbenou voľbou, pretože sú mimoriadne odolné a nezachovávajú zápach tak ľahko ako plast. Ponúkajú tiež elegantný vzhľad. Zatiaľ čo najbežnejšia povrchová úprava je nehrdzavejúca oceľ, môžete nájsť aj kovové bezdotykové odpadkové koše s povrchom z brúseného niklu, zlata, ružového zlata, bronzu a dokonca aj farebných povrchových úprav.

 

Plastové bezdotykové odpadkové koše

Plastové bezdotykové odpadkové koše nie sú také odolné ako kovové varianty a je pravdepodobnejšie, že sa v nich zachovajú zápach a škvrny. Spravidla sú však lacnejšie a sú k dispozícii v rôznych farbách vrátane neutrálnych farieb, ako je čierna, biela a šedá.

 

💡 Tip: Ak si vyberiete bezdotykový odpadkový kôš z nehrdzavejúcej ocele, rozhodnite sa pre taký s povrchovou úpravou proti odtlačkom prstov, aby nebol rozmazaný.

 

➡️ Veľkosť

Bezdotykové odpadkové koše majú veľkosť od malých 6 litrových modelov až po mimoriadne veľké varianty s objemom 80 litrov. Štandardná veľkosť kuchynského koša je 40 litrov, čo je dobrá voľba, ak si nie ste istí, akú veľkosť zvoliť. Pred zakúpením koša si premyslite, koľko odpadkov približne vygenerujete.

Nezabudnite myslieť aj na to, kam chcete kôš umiestniť a podľa toho sa riadiť jeho veľkosťou. Ak chcete bezdotykový odpadkový kôš umiestniť do skrinky, rozhodnite sa pre menší model. Na druhej strane, ak máte veľkú domácnosť, ktorá generuje veľa odpadu, je lepšou voľbou objemnejší bezdotykový odpadkový kôš.

 

➡️ Tvar

Bezdotykové odpadkové koše sú k dispozícii v štvorcových, obdĺžnikových, oválnych a okrúhlych tvaroch. Ak plánujete používať odpadkový kôš na menšom priestore, je najlepšou voľbou štvorcový alebo obdĺžnikový štýl, pretože kôš môžete ľahko zastrčiť do rohu. Okrúhle alebo oválne bezdotykové odpadkové koše vyžadujú viac priestoru, takže sú lepšou voľbou pre väčšie kuchyne a kúpeľne. Niektorí ľudia milujú vzhľad okrúhlych bezdotykových odpadkových košov, ale štvorcové alebo polkruhové modely sú praktickejšie, pretože sa zmestia do jednej roviny so stenou.

 

💡 TIP: Pre bezdotykový odpadkový kôš, ktorý najviac šetrí priestor, sa rozhodnite pre štvorcový alebo obdĺžnikový tvar.

 

➡️ Jednoduchosť použitia

Najľahšie fungujú bezdotykové odpadkové koše, ktoré sú vybavené infračervenými pohybovými senzormi. Pred senzorom musíte iba mávnuť rukou alebo predmetom, ktorý odhodíte, a veko sa automaticky otvorí a zatvorí. Bezdotykový odpadkový kôš s nožným pedálom vyžaduje, aby ste šliapnutím na pedál otvorili a zatvorili veko. Používanie týchto modelov nie je ťažké, ale starí ľudia alebo osoby so zdravotným postihnutím alebo so zraneniami si to môžu uľahčiť bezdotykovým odpadkovým košom so snímačom pohybu.

 

👉 Takto fungujú bezdotykové koše so senzorom:

Bezdotykový koš Helpmation OVAL GYT30-1 a GYT40-1

 

Funkcie bezdotykových odpadkových košov

➡️ Zdroj energie

Bezdotykové odpadkové koše sú napájané z batérie alebo pomocou sieťového adaptéra zapojeného do štandardnej elektrickej zásuvky. Ak si vyberiete možnosť napájania z batérií, nebudete sa musieť starať o to, aby ste ju umiestnili vedľa elektrickej zásuvky, ale budete musieť batérie raz za čas vymieňať. Kvalitné baterky by však mali vydržať bez problémov aj pol roka. Niektoré modely môžu byť napájané ľubovoľným spôsobom, čo vám dáva väčšiu flexibilitu.

Koľko mesiacov vydržia batérie, kým ich budete musieť vymeniť za nové? Závisí to od snímačov, technológie šetriacej energiu a od toho, ako často každý deň likvidujete odpadky. Batérie spravidla vydržia približne šesť mesiacov až jeden rok. Ak batéria s automatickým snímačom nebude pracovať správne, všimnete si slabú batériu. Ak nechcete mať s batériami problémy, niektoré elektrické odpadkové koše môžete napájať aj pomocou sieťového napájacieho adaptéra. Pred zakúpením adaptéra skontrolujte, či je v oblasti, kam chcete umiestniť bezdotykový odpadkový kôš, k dispozícii sieťová zásuvka.

 

➡️ Manuálne ovládanie

Myšlienka automatického koša na odpadky je, že sa ich nemusíte dotknúť, keď ich chcete vyhodiť. Niektoré zásobníky snímačov sú napriek tomu vybavené tlačidlami otvorenia / zatvorenia pre manuálnu obsluhu. V niektorých prípadoch je to celkom pohodlné. Napríklad, ak chcete odhodiť viac vecí a nechcete, aby sa veko zatvorilo hneď potom, ako sú vaše ruky mimo dosahu senzorov. Pomocou tlačidiel môžete kryt otvoriť manuálne, aby ste si pri likvidácii odpadu mali dostatok času.

 

➡️ Uhlíkový filter

Niektoré bezdotykové odpadkové koše sú vybavené uhlíkovým filtrom, ktorý absorbuje pachy, takže vaše odpady nezapáchajú. Je to funkcia, za ktorú si priplatíte, ale stojí to za to, ak máte obavy o zápach. Majte na pamäti, že filter v bezdotykovom odpadkovom koši budete musieť pravidelne vymieňať, čo zvyšuje náklady na odpadkový kôš.

 

➡️ Blokovací mechanizmus

Určité modely bezdotykových odpadkových košov vám umožňujú vypnúť pohybový senzor (efektívne uzamknúť veko), aby ste zabránili nepleche domácich miláčikov a malých detí. Dosiahnete tak, že sa veko nechtiac neotvorí ani vtedy, keď nie ste práve doma.

 

➡️ Časovač

Časovač na bezdotykových odpadkových košoch je veľmi praktický. Nedisponuje ním veľa druhov, avšak ak ho kôš má, je to veľká výhoda. Časovač totiž začne od okamihu zachytenia vášho pohybu a svojho následného otvorenia odpočítavať určitý počet sekúnd (väčšinou 5 sekúnd) a vy tak viete, kedy sa opäť zatvorí. Ak však počas plynutia mávnete rukou znovu, začne odpočítavanie od začiatku, čiže takto si viete predlžovať dobu otvorenia odpadkového koša podľa potrieb.

 

➡️ Ceny bezdotykových košov

Na trhu môžete nájsť lacné plastové alebo plastovo-kovové kombinácie bezdotykových odpadkových košov už do 50 EUR. Na druhej strane cenového spektra môžu špičkové modely stáť 150 až 300 EUR. Tie však už ponúkajú najkvalitnejšie prevedenie a najinteligentnejšie senzory. Investícia do dvojitého koša so samostatnými priehradkami na recykláciu a odpadky by pre vás mohla byť tým správnym ťahom, ak chcete odpadkový kôš, ktorý pojme oboje.

 

➡️ Záručné podmienky

Pretože tieto bezdotykové odpadkové koše obsahujú časti, ktoré sa môžu zlomiť, je nevyhnutné získať pri kúpe dostatočnú záruku. Snímač, mechanizmus veka a motor sa môžu po nejakom čase poškodiť a tieto časti sú pre správne fungovanie automatického koša zásadné. Záruka 1 rok je minimum. Ak plánujete kúpiť drahý automatický odpadkový kôš, odporúčame vám získať minimálnu záruku 5 a viac rokov. Tu totiž hovoríme o košoch v cenovej relácií 200 – 300 EUR, a tie už stoja za tú záruku, no nie?

 

Výhody bezdotykových odpadkových košov

 • Hygienické – Keďže sa nemusíte pri vyhadzovaní odpadkov dotknúť odpadkového koša, nie ste vystavení choroboplodným zárodkom, baktériám a vírusom, ktoré by sa v nich mohli nachádzať.
 • Úspora času – Pretože neprídete do styku s odpadkami, nebudete sa musieť zastavovať uprostred varenia, aby ste si po vyhodení niečoho umyli ruky.
 • Ergonomické – Ak chcete otvoriť bezdotykový odpadkový kôš, nemusíte sa ohýbať ani krčiť, takže dizajn je oveľa šetrnejší k vášmu chrbtu a kolenám.
 • Úspora miesta – Mnoho bezdotykových odpadkových košov má efektívny dizajn, ktorý zaberá menej miesta vo vašej kuchyni alebo kúpeľni ako tradičné odpadkové koše.
 • Širšie otváranie – Bezdotykové odpadkové koše majú často širšie otvory ako iné odpadkové koše, takže môžete ľahko vyhodiť veľké predmety.
 • Zabezpečenie – Môžete uzamknúť bezdotykový odpadkový kôš, aby sa vaše domáce zvieratá alebo malé deti nemohli dostať do odpadu a urobiť neporiadok.

 

Tipy a triky pri používaní bezdotykových odpadkových košov

 • Pohybový senzor vždy držte na bezdotykovom odpadkovom koši, ktorý je čistý a suchý. Odpadkový kôš sa nemusí správne otvoriť, ak senzor blokuje vlhkosť alebo nečistoty.
 • Bezdotykový pohybový senzor smetného koša chráňte pred priamym slnečným žiarením, aby senzor správne pracoval.
 • Dajte bezdotykový odpadkový kôš na miesto, kde nie je blokované otváranie alebo zatváranie veka. To znamená, že ho nebudete môcť umiestniť pod dosku v závislosti od veľkosti odpadkového koša.
 • Dajte pozor, aby ste nepreplnili vrece na odpadky v bezdotykovom odpadkovom koši. Pretože vrece na odpadky sa zmestí do bezdotykového odpadu tak ľahko, môže sa ľahko roztrhnúť, keď ho vytiahnete.

 

Kde kúpiť a aká je cena

Cena bezdotykových odpadkových košov sa líši v závislosti od materiálu, veľkosti a ďalších funkcií. Spravidla však môžete očakávať výdavky od cca 30 do 300 EUR. Tie najlacnejšie modely sú vyrobené z plastu či kovu, naopak, tie najdrahšie z kvalitného materiálu a je možné ich dokonca ovládať hlasovými povelmi. Majú tiež svoje vlastné vrecká na odpad, ktoré treba zakúpiť podľa značky. Takže záleží len na vašich potrebách a požiadavkách či náročnosti a finančných možnostiach, aký si nakoniec vyberiete bezdotykový odpadkový kôš.

 • cena do 50 EUR – do tejto kategórie patria tie jednoduchšie plastové alebo kovové bezdotykové odpadkové koše.
 • cena od 50 do 150 EUR – za cenu v tomto rozmedzí dostanete kúpiť malý kovový bezdotykový odpadkový kôš so špeciálnymi funkciami. Stretnúť sa tu môžete s už o niečo kvalitnejším prevedením produktov.
 • cena od 150 EUR – najdrahšie veľké, kovové, bezdotykové odpadkové koše s rôznymi špeciálnymi funkciami, ktoré sú vyrobené z kvalitného a odolného materiálu. Tieto modely je možné ovládať dokonca aj hlasovými povelmi.

 

👉 Podľa ceny je niekoľko modelov bezdotykových odpadkových košov zoradených aj tu:

Pozrieť ďalšie

 

Otázky a odpovede

❓ 1. Dajú sa bezdotykové odpadkové koše ľahko udržiavať čisté?

Bezdotykové odpadkové koše nie sú o nič ľahšie alebo ťažšie náročné na údržbu ako štandardné odpadkové koše. Tie s odnímateľnými vnútornými vedierkami uľahčujú čistenie hlboko v nich, kde sa môže hromadiť tekutina a páchnuť. Stojí za zmienku, že vonkajšia strana bezdotykových odpadkových košov má tendenciu sa menej špiniť, pretože na ich otvorenie alebo zatvorenie sa nemusíte nikde dotýkať exteriéru, takže vám v konečnom dôsledku ešte aj ušetria čas (keďže si nemusíte tak často umývať ruky).

❓ 2. Môžem použiť bežné vrecia na odpad v bezdotykovom odpadkovom koši?

Väčšina bezdotykových odpadkových košov je kompatibilná so štandardnými vreckami na odpad v ich príslušnej veľkosti. Niektoré modely sú však menšie ako tradičné odpadkové koše, takže bežné vrecia na odpad nebudú sedieť úplne správne. Niektorí výrobcovia bezdotykových odpadkových košov predávajú tašky na mieru, aby zaistili presnosť uloženia. S tým sa však stretnete pri tých najdrahších modeloch.

❓ 3. Aké funkcie by som mal hľadať v bezdotykovom odpadkovom koši, ak vlastním domáce zvieratá?

Zatiaľ čo bezdotykové odpadkové koše sú často účinné pri ochrane domácich zvierat pred odpadkami, veľký pes alebo iné domáce zviera môže byť schopné aktivovať pohybový senzor. Ak chcete zabrániť domácemu miláčikovi v tom, aby sa dostal do koša, vyhľadajte bezdotykový odpadkový kôš, ktorý sa uzamkne, aby ste ho mohli zabezpečiť, aj keď práve nebudete doma, a dávať tak pozor na svojho chlpatého priateľa.

❓ 4. Ako dlho vydržia batérie v bezdotykovom odpadkovom koši?

Životnosť batérií v bezdotykovom odpadkovom koši závisí od typu batérií a od toho, ako často sa odpadkový kôš otvára a zatvára. Všeobecne by batérie mali vydržať minimálne šesť mesiacov. Niektoré bezdotykové odpadkové koše sú vybavené napájacím adaptérom, ktorý umožňuje zapojiť odpadkový kôš do zásuvky na napájanie. V tomto prípade si pred kúpou vopred rozmyslite, či máte vhodné miesto pre kôš s dostupnou elektrickou zásuvkou.

 

💡 Tip: Prečítajte si náš článok Ktorý bezdotykový dávkovač mydla kúpiť? Aj tieto inteligentné doplnky do domácnosti sa vám určite zídu.

 

Zdroje informácií:


Ako sa vám páčil článok?
Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.