Vyberáme detskú kuchynku – porovnali sme 6 najpredávanejších modelov 2021

Redakcia DoDomácnosti.sk Test 0

Celkoví víťazi testu

Woody Kuchynka Trendy G21 kuchynka s príslušenstvom KidKraft detská kuchynka Pink Vintage
Víťaz testu Ľudová voľba Pre náročných
WOODY Kuchynka Trendy
G21 Kuchynka s príslušenstvom modrá
KidKraft Dětská Kuchyňka Pink Vintage
 1. priestranná kuchynka
 2. pevná a odolná
 1. rôzne funkcie a efekty
 2. bohatá výbava
 3. nízka cena
 1. odolná a pevná konštrukcia
 2. jednoduchá údržba
 3. bohatá výbava
 1. náročnejšia montáž
 1. menšie rozmery, ktoré z nej robia kuchynku vhodnú skôr pre deti do troch rokov
 1. bez efektov
 2. vyššia suma
Drevená kuchynka v žiarivej ružovej farbe, ktorá vás možno trošku potrápi pri montáži, ale výsledok bude stáť za to. Kompaktná plastová detská kuchynka s rôznymi funkciami a efektmi za rozumnú cenu. Táto bohato vybavená drevená kuchynka je síce cenovo náročnejšia, avšak ponúka poriadne bohatú výbavu.
91,31 € 23,50 € 141,90 €
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detské kuchynky sú snom mnohých detí. Ak po jej túži aj vaša ratolesť a vy neviete, ako vybrať takú, ktorá bude kvalitná a funkčná zároveň, ste na správnom mieste. V našom teste detských kuchyniek sme pre vás vybrali 6 najpredávanejších modelov za rok 2021, pričom ku každej kuchynke sme pridali aj krátku recenziu s výhodami a nevýhodami. Najlepšie sa v teste umiestnili detské kuchynky značiek Woody a G21.

Okrem toho, že vám prinášame výber detských kuchyniek, máme pre vás aj užitočné rady a tipy, podľa čoho si vyberať a čo si pri výbere všímať. Nebude chýbať ani prehľad rôznych typov detských kuchyniek.

Ako vybrať detskú kuchynku?

Pri výbere detskej kuchynky by ste mali zohľadniť niekoľko podstatných vecí, a to predovšetkým:

 • vek dieťaťa – na trhu nájdete jednoduchšie kuchynky pre najmenších, ale aj prepracovanejšie kuchynky pre deti staršie ako tri roky
 • veľkosť kuchynky – rozmery detských kuchyniek sú rôzne, a tak si máte z čoho vybrať aj v prípade, že doma nemáte priestor nazvyš
 • materiál – najčastejšie sa stretnete s plastovými kuchynkami, no natrafíte aj na také, ktoré sú vyrobené z drevotriesky alebo z dreva
 • príslušenstvo a výbava – rozhodnite sa, či chcete len základnú detskú kuchynku, alebo elektronickú s rôznymi funkciami, či dokonca s tečúcou vodou, z príslušenstva môžete natrafiť na kuchynku vybavenú aj chladničkou, umývačkou riadu či riadmi
 • cena – v neposlednom rade je cena jedným z rozhodujúcich parametrov, a tak si vopred určite rozpočet na detskú kuchynku

Najlepšie Detské kuchynky na základe porovnávacieho testu 2021

4 NAJLACNEJŠIE KVALITNÉ Detské kuchynky DO 92 €

Recenzie 6 najlepších detských kuchyniek pre rok 2021

1. Woody Kuchynka Trendy

Materiál: drevo ● Výška pracovnej plochy: 53 cm

WOODY Kuchynka Trendy

Drevená detská kuchynka Woody Trendy je veľmi obľúbená hlavne medzi malými gazdinkami, keďže je celá ružová. Má realistické prevedenie, ktoré spočíva v otočnej drezovej batérii, otváracích dvierkach, otočných gombíkoch na elektrickej a mikrovlnnej rúre. Výška pracovnej dosky je 53 cm, takže je kuchynka vhodná pre deti staršie ako tri roky. Celkové rozmery sú 78 x 34 x 105 cm.

Kuchynka je dostatočne veľká na to, aby sa v nej mohli zahrať aj dve deti. Nevýhodou však je horšia presnosť kuchynky, na ktorú sa sťažovali viacerí rodičia. Okrem toho, aj montáž zaberie viac času. Pri správnom zmontovaní je však kuchynka stabilná a odolná.

Výhody

 • priestranná kuchynka
 • pevná a odolná

Nevýhody

 • náročnejšia montáž

Verdikt: Drevená kuchynka v žiarivej ružovej farbe, ktorá vás možno trošku potrápi pri montáži, ale výsledok bude stáť za to.

Naše hodnotenie:

Cena: 91,31 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail

Zlatá stredná cesta


2. G21 kuchynka s príslušenstvom

Materiál: plast ● Výška pracovnej dosky: 33 cm

G21 Kuchynka s príslušenstvom modrá

V prípade, že vaše priestorové možnosti sú obmedzené, no dieťaťu chcete dopriať radosť z hry s detskou kuchynkou, tento model by vás mohol zaujať. S rozmermi 42,5 x 28 x 62 je veľmi dobre skladná. Výška pracovnej dosky je 33 cm. To z nej napriek tomu, že výrobca uvádza, že je kuchynka vhodná pre deti od troch rokov, robí kuchynku vhodnú aj pre menšie deti. 

Kompaktná plastová kuchynka je vybavená viacerými funkciami a efektmi. Rúra je vybavená dvoma osvetlenými horákmi a po aktivácii kuchynka vydáva zvuky prípravy jedla. Súčasťou výbavy je aj riad, vodovodná batéria a kuchynské náradie.

Výhody

 • rôzne funkcie a efekty
 • bohatá výbava
 • nízka cena

Nevýhody

 • menšie rozmery, ktoré z nej robia kuchynku vhodnú skôr pre deti do troch rokov

Verdikt: Kompaktná plastová detská kuchynka s rôznymi funkciami a efektmi za rozumnú cenu.

Naše hodnotenie:

Cena: 23,50 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail

Ľudová voľba


3. Woody drevená kuchynka JULIA

Materiál: drevo ● Výška pracovnej dosky: 45 cm

Woody Drevená Kuchynka JULIA

V prípade, že chcete dať prednosť drevenej detskej kuchynke, vhodnou voľbou pre vás by mohla byť táto kuchynka značky Woody. Má zaujímavý farebný dizajn a vybavená je bohatým príslušenstvom, kuchynským riadom a náradím. Jej rozmery sú 68,3 x 58 x 31,5 cm. Výška pracovnej dosky je 45 cm.

Páči sa nám, že otočné gombíky vydávajú zvuk ako na skutočných spotrebičoch. Výhodou je aj množstvo úložného priestoru a bocny držiak na utierky. Dvierka sú na magnetky. Súčasťou kuchynky je aj odnímateľný nerezový drez.

Výhody

 • pekný dizajn
 • veľa úložného priestoru
 • bohatá výbava
 • jednoduchá montáž

Nevýhody

 • nemá

Verdikt: Pekná drevená kuchynka s veľkým úložným priestorom vhodná pre deti od troch rokov.

Naše hodnotenie:

Cena: 52,90 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk


4. Malatec XL drevená kuchynka KD4581

Materiál: drevo ● Výška pracovnej plochy: nie je uvedená

Malatec XL Dětská dřevěná kuchyňka KD4581 bílá

Táto dizajnovo jednoduchá drevená detská kuchynka je vhodná do každej detskej izby. Rozmerovo patrí skôr k tým väčším, keďže meria 97,5 x 66 x 30 cm, pričom výška pracovnej dosky nie je uvedená. Výrobca však uvádza, že je kuchynka vhodná pre deti staršie ako tri roky. Kuchynka je multifunkčná a obsahuje viacero pohyblivých častí, ktoré je možné otvárať – napríklad rúra či skrinka. 

Súčasťou tejto drevenej kuchynky je aj drevené príslušenstvo – lyžice a nôž, ale aj dva hrnce. Za nevýhodu však považujeme, že kuchynka obsahuje prvky s ostrými hranami, ktoré by dieťa mohli zraniť. Montáž je však jednoduchá.

Výhody

 • pekný jednoduchý dizajn
 • obsahuje aj drevené príslušenstvo

Nevýhody

 • má prvky s ostrými hranami

Verdikt: Dizajnovo jednoduchá drevená kuchynka za primeranú cenu, ktorá obsahuje aj drevené príslušenstvo.

Naše hodnotenie:

Cena: 91,59 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail


5. KidKraft detská kuchynka Pink Vintage

Materiál: drevo ● Výška pracovnej plochy: neuvádza sa

KidKraft Dětská Kuchyňka Pink Vintage

Elegantná drevená detská kuchynka je vyrobená kvalitných drevených materiálov a masívu, pričom má veľmi pevnú a odolnú konštrukciu. Tá zaručuje, že kuchynka má dlhú životnosť a zvládne aj viac detí. Čo sa týka rozmerov, kuchynka meria 84 x 33 x 91 cm a váži 24 kilogramov. Vhodná je pre deti staršie ako tri roky. Výšku pracovnej dosky však výrobca neudáva. 

Zostava tejto detskej kuchynky je tvorená sporákom, rúrou, mikrovlnkou, chladničkou, mrazničkou a drezom. Okrem toho obsahuje aj úložnú skrinku a poličku. Skvelé je, že všetky dvierka spotrebičov a skriniek je možné jednoducho otvárať a zatvárať. Súčasťou kuchynky je aj držiak na papierové utierky, ale tiež vodovodné batérie, hodiny a telefón. Gombíky pri sporáku sa otáčajú a pri pohybe cvakajú.

Výhody

 • odolná a pevná konštrukcia
 • jednoduchá údržba
 • bohatá výbava

Nevýhody

 • bez efektov
 • vyššia suma

Verdikt: Táto bohato vybavená drevená kuchynka je síce cenovo náročnejšia, avšak ponúka poriadne bohatú výbavu.

Naše hodnotenie:

Cena: 141,90 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk

Pre náročných


6. Klein kuchynka Bosch Style

Materiál: plast ● Výška pracovnej plochy: 48 cm

Klein Kuchynka Bosch Style

Plastová detská kuchynka Bosch je ozvučená a vybavená kávovarom, ale i rúrou na pečenie. Z druhej strany má umiestnenú dokonca umývačku riadu. Kávovar Bosch je ozvučený a je zabudovaný v paneli kuchynky, pričom kopíruje dizajn ozajstného kávovaru. Rúra svieti. Čo sa rozmerov týka, kuchynka meria 69 x 95 cm, pričom pracovná doska je vo výške 48 cm. Vhodná je pre deti od troch rokov.

Súčasťou kuchynky, ktorú je možné využiť z oboch strán, a tak sa s ňou môže zahrať aj viac detí, je široká výbava. Tá zahŕňa šálky s tanierikmi, kuchynské náradie, hrniec, taniere, panvicu, príbory, soľničku a koreničku.

Výhody

 • bohaté príslušenstvo
 • efekty
 • prístup z oboch strán

Nevýhody

 • nemá

Verdikt: Pekná a rozmerovo celkom kompaktná plastová kuchynka so zvukovými efektmi, svietiacou rúrou a bohatým príslušenstvom.

Naše hodnotenie:

Cena: 71,88 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk


Prečo kúpiť dieťaťu kuchynku?

Detská kuchynka, to nie je len prepracovaná hračka. Hra na varenie, pečenie koláčikov, umývanie riadu a podávanie jedla je veľmi dobrým prostriedkom na podporenie detskej fantázie. Okrem toho si pri takejto hre hlavne dievčatá osvojujú rolu mamičky, ktorá varí jedlo pre svoje hračky, bábiky či členov domácnosti. Pri hre na varenie si tiež deti rozvíjajú hrubú i jemnú motoriku.

Hra na varenie nebaví len dievčatá, ale často sa do nej s obľubou zapoja aj chlapci. Tých možno budú viac zaujímať domáce spotrebiče ako samotné varenie, avšak deti si takto aspoň rozdelia “prácu” a zahrajú sa. Učia sa tak vzájomnej spolupráci, komunikácii a prispôsobovaniu sa jeden druhému.

Výhody hry s detskou kuchynkou

Pozrime sa teda, aké sú výhody hry s detskou kuchynkou:

 • podporuje predstavivosť
 • dieťa si osvojuje nové zručnosti i vedomosti
 • dieťa sa zoznámi s potravinami a kuchynskými spotrebičmi, tým, ako fungujú
 • hra na varenie učí deti schopnosti postarať sa o druhých
 • dieťa sa môže naučiť stolovaniu
 • pri spoločnej hre viacerých detí sa rozvíja spoločná komunikácia a spolupráca
 • v neposlednom rade si dieťa rozvíja a zlepšuje jemnú i hrubú motoriku

💡 9 výhod hry napodobňovaním

detské kuchynky

Hry, počas ktorých deti napodobňujú činnosti dospelých a zapájajú pritom svoju predstavivosť majú svoje veľké výhody.

1. Podporujú jazykové zručnosti – jedným z najväčších benefitov hier, pri ktorých deti napodobňujú aktivity dospelákov, je rozvoj jazyka. Deti sa učia vyjadriť svoje myšlienky a názory a cibria aj svoje rozprávačské schopnosti. Budujú si slovnú zásobu a učia sa opisné slová. Keď sa hrajú spolu s kamarátom alebo súrodencom, rozvíjajú aj dôležité sociálne a komunikačné zručnosti, ale tiež schopnosť počúvať toho druhého.

2. Rozvíjajú kreativitu – keď si dieťa oblečie zásteru a hrá sa na kuchára, vytvára si vlastný svet plný kreativity a fantázie.

3. Zlepšujú sociálne zručnosti – pri hre v kuchynke s kamarátmi alebo súrodencami sa dieťa učí dôležitým sociálnym zručnostiam, napríklad schopnosti podeliť sa o veci. Učia sa aj tímovej práci, spolupráci a vzájomnej podpore. Prostredníctvom hry sa tiež učia, že nie vždy môžu byť šéfkuchárom, ale že niekedy musia byť aj servírkou či len konzumentom nakuchtených dobrôt. Naučia sa tak, že nie vždy dostanú to, čo chcú.

4. Podporujú plánovanie a organizačné schopnosti – deti pri hre svoje hračky organizujú podľa vlastných pravidiel a pripravujú si ich tak, aby sa mohli potom ponoriť do sveta fantázie.

5. Zvyšujú nezávislosť – pri hre napodobňovaním sa deti učia tvoriť svoj vlastný svet, ktorý sa líši od toho skutočného, v ktorom žijú so svojimi rodičmi. Učia sa, ako sa môžu samy zabaviť, čo vedie k tomu, aby sa stali nezávislejšími. Pri hre sa naučia zistiť, čo sa im páči a čo sa im nepáči, a tak sa rozvíja ich schopnosť robiť rozhodnutia.

6. Podporujú sebavyjadrenie – cez hru sa deti učia vyjadrovať svoje pocity, to čo sa im páči, nepáči, čo chcú alebo potrebujú. Môžu predstierať, čím chcú byť, keď vyrastú. Pri hre sú schopné vyjadriť aj to, aké sú ich pocity súvisiace s určitými situáciami alebo okolnosťami v ich životoch. Buďte pri hre dieťaťa pozorný a možno sa dozviete, že vám vaša ratolesť chce niečo dôležité povedať.

7. Zlepšujú schopnosť rozprávať príbehy – pri hre napodobňovaním si deti tvoria svoje vlastné magické a jedinečné svety. Aj pri hre na vlastnú reštauráciu vzniká príbeh, ktorý rozprávajú cez hru a slová.

8. Rozvíjajú zručnosti dôležité pre bežný život – pri hre napodobňovaním sa deti učia nielen to, ako sa podeliť, či ako si niečo vziať, ale tiež sa učia starať o iných ľudí, ale aj to, ako napríklad prestrieť na stôl či pripraviť jedlo alebo umyť riady.

9. Učia spoločenským normám – hra napodobňovaním je skvelým spôsobom, ako sa deti môžu naučiť spoločenským normám a konceptom. Pre mnoho detí je práve hra skvelým spôsobom, ako sa naučiť správaniu sa v reálnom svete. Cez hru môžu pochopiť napríklad to, ako sa správať v reštaurácii.

Zdroj

Čo si všímať pri výbere

Ak si lámete hlavou s tým, ako vybrať detskú kuchynku, poradíme vám. Výber môže byť totiž celkom náročný, keďže kuchynky sa navzájom odlišujú dizajnom, rozmermi, ale tiež príslušenstvom, materiálom a v neposlednom rade i cenou.

Pri vyberaní kuchynky pre dieťa by ste preto mali brať do úvahy hlavne:

 • vek dieťaťa
 • materiál
 • rozmery kuchynky
 • vzhľad
 • vybavenie, zvukové efekty, atď.
 • cenu

Typ kuchynky podľa veku dieťaťa

Pri výbere detskej kuchynky môžete natrafiť aj na minikuchynky pre úplne najmenšie deti, avšak tým sme sa v našom teste nevenovali. Podľa veku dieťaťa môžeme kuchynky rozdeliť na:

 • kuchynky pre deti od 1,5 roka – práve to je obdobie, kedy sa deti začínajú intenzívne zaujímať o to, čo mama robí v kuchyni a chcú to napodobňovať. Ak hľadáte kuchynku pre takto staré dieťa, určite vyberajte takú, ktorá má všetky hrany oblé a neobsahuje žiadne maličké časti, ktoré by mohlo dieťa zjesť alebo vdýchnuť. Takéto kuchynky sú zvyčajne jednoduchšie, nemajú toľko funkcií a príslušenstva a tým pádom sú i cenovo dostupnejšie
 • kuchynky pre deti staršie ako 3 roky – deti v tomto veku potešia detské kuchynky s čo najrealistickejšími prvkami a prepracovanými detailmi. Radosť im urobia funkčné kuchynky, ktoré sú schopné vydávať rôzne zvuky varenia, a tak sa hra na varenie bude čo najviac približovať skutočnosti. Vhodnou voľbou pre deti staršie ako tri roky sú aj kuchynky s motívmi ich obľúbených rozprávok. Mimoriadnej obľube sa tešia elektronické detské kuchynky.
hra s detskou kuchynkou

Detská kuchynka podporuje kreativitu dieťaťa

Materiál

Čo sa týka materiálu, natrafíte na drevené detské kuchynky, ale tiež také, ktoré sú vyrobené z plastu či z drevotriesky. Ak sa pýtate, či je lepšia drevená detská kuchynka alebo tá plastová, odpoveď nie je taká jednoznačná. Ak však dávate prednosť prírodným materiálom, rozhodne siahnite po dreve. Pozrime sa teda bližšie na jednotlivé typy detských kuchyniek podľa materiálu, z ktorého sú vyrobené.

Plastové detské kuchynky

Väčšina detských kuchyniek je práve z plastu. Už na prvý pohľad sú plastové detské kuchynky pre dieťa zaujímavé, pretože sú zvyčajne farebné a často na nich možno nájsť aj motívy z obľúbených detských rozprávok. Výnimkou nie sú ani rôzne zvukové či svetelné prvky a efekty, ako je napríklad blikajúci sporák alebo drez vybavený kohútikom s tečúcou vodou. Súčasťou plastových kuchyniek bývajú aj spotrebiče ako napríklad umývačka riadu, rúra na pečenie, chladnička, mikrovlnka a iné.

Keď sa rozhodnete pre plastovú kuchynku pre dieťa, myslite na to, aby bola kvalitná, pevná, odolná a bezpečná. Oplatí sa pritom všímať si aj tie najmenšie detaily. Rozhodne by nemala mať kuchynka ostré hrany a pozor dajte aj na to, či nejako výrazne nezapácha. Výrazný nepríjemný zápach by mohol značiť prítomnosť toxických látok.

Veľkou výhodou detskej kuchynky z plastu je, že sa dobre čistí. Deti sa tak pokojne môžu hrať aj s vodou a vy sa nemusíte obávať toho, že by kuchynku nejako poškodili. Na druhej strane je však plast menej odolný voči prasknutiu a tiež je menej stabilný, keďže v porovnaní s drevom je ľahší. Treba preto dať pozor na to, aby dieťa počas hry kuchynku na seba nezvalilo. Celkovo by sme odporúčali plastové kuchynky deťom starším ako 3 roky, keďže mnohé modely obsahujú malé časti a dieťa by ich mohlo zhltnúť.

Výhody

 • nízka cena (ak si vyberiete jednoduchší model)
 • realistický dizajn, množstvo funkcií a interaktívnych prvkov
 • jednoduché čistenie

Nevýhody

 • menej stabilná a viac náchylná na poškodenie

Drevené detské kuchynky

Drevená detská kuchynka sa vyznačuje pomerne pevnou konštrukciou a zahrať sa s ňou vďaka tomu môžu deti vo veku od jedného do štyroch rokov. V tomto veku deti ešte nevedia využívať množstvo interaktívnych funkcií, ktorými sú vybavené plastové kuchynky. No a prednosťou dreva je, že je ekologickým a netoxickým materiálom, ktorý je zároveň i odolný a trvácny. To ocenia hlavne rodičia, ktorí plánujú kúpiť detskú kuchynku nielen pre jedno, ale pre viac detí.

Keď si budete vyberať drevenú detskú kuchynku, dbajte o to, aby bola kvalitne opracovaná a mala úplne hladký povrch. Všetky hrany by mali byť zaoblené a spojovacie prvky zabezpečené tak, aby sa na nich dieťa nemohlo nijakým spôsobom zraniť. Farby, ktorými je drevený kuchynka natretá, by mali byť vodou riediteľné a bez obsahu toxických látok.

Výhody

 • pevnosť, stabilita
 • odolná aj pri hre viacerých detí naraz

Nevýhody

 • nemá interaktívne prvky
 • vyššia cena a hmotnosť

Detské kuchynky z drevotriesky

Tento typ detskej kuchynky je pomerne lacný, avšak materiál nie je práve bezpečný pre malé deti. Drevotrieska je vyrobená zo stlačených pilín, ktoré sú zlepené, pričom z lepidla sa môžu časom uvoľňovať toxické látky.

Ak by ste predsa len chceli deťom kúpiť kuchynku z drevotriesky, zistite si, či vami vybraný produkt spadá do triedy E1 s nízkym obsahom formaldehydu. Myslite na to, aby ste miestnosť, do ktorej ste dali takúto kuchynku, dobre vyvetrali.

Výhody

 • nízka cena
 • stabilita a odolnosť

Nevýhody

 • nemá interaktívne prvky
 • nie práve vhodný materiál pre deti

Rozmery

Kuchynky pre deti sa od seba líšia nielen materiálom, ale aj rozmermi, pričom na trhu nájdete aj veľmi šikovné kuchynky kompaktných rozmerov, ktoré vám doma zaberú len minimum priestoru. Ak máte dostatok priestoru a chcete svojim deťom dopriať, nájdete aj rozmernejšie modely. Pri výbere kuchynky preto myslite na to, koľko miesta na ňu v izbe môžete vyčleniť.

Menšie modely detských kuchyniek sú vhodné skôr pre mladšie deti, pretože neobsahujú nebezpečné malé časti. Pre staršie deti zase bude zaujímavejšou voľbou rozmernejšia kuchynka vybavená rôznymi funkciami. Dôležitým rozmerom je okrem šírky a hĺbky kuchynky aj výška pracovnej plochy. Pre najmenšie deti je vhodná výška pracovnej dosky okolo 40 až 45 cm, pre väčšie deti od troch rokov to môže byť 45 až 55 cm.

Funkcie

Funkčnosť a čo najväčšiu podobnosť s realitou ocení väčšina detí. Určite viac zabodujete kuchynkou, ktorá má otváraciu rúru na pečenie, ako tou, ktorá ju má len nakreslenú. Na druhej strane si však rozmyslite, či chcete, aby kuchynka vydávala zvuky a disponovala svetelnými efektmi. Platí totiž, že čím menej interaktívnych prvkov hračka má, tým viac je dieťa nútené zapájať pri hre svoju fantáziu.

Ak by ste sa predsa len rozhodli, že chcete, aby detská kuchynka vášmu dieťaťu toho ponúkla čo najviac, elektronická kuchynka vás určite zaujme. Je vybavená zvukovými a svetelnými efektmi a nájdete tu napríklad rúru, ktorá svieti, umývačku riadu, ktorá vydáva zvuky, či dokonca rôzne domáce spotrebiče, ktoré tiež vydávajú zvuky. Na trhu nájdete aj takú detskú kuchynku, ktorá je vybavená tečúcou vodou, či takú, ktorá má vo výbave hrniec so zvukovými efektmi vriacej vody.

Doplnky k detským kuchynkám

Doplnky a príslušenstvo by ste pri výbere detskej kuchynky nemali prehliadnuť a podceniť. Všímajte si, či má detská kuchynka rúru, ktorá sa dá aj otvoriť, alebo je to len obrázok. Zistite, či je jej súčasťou aj otvárateľná chladnička, mikrovlnná rúra či umývačka riadu. Okrem toho sú súčasťou niektorých kuchyniek aj riady, tanieriky, šálky či kuchynské náradie a plastové jedlo. V takomto prípade už ku kuchynke nebudete musieť nič ďalšie dokupovať.

Ak si vyberiete kuchynku v základnej výbave bez doplnkov, môže sa vaše dieťa hrať aj so skutočnými riadmi. Samozrejme, potrebné je myslieť na bezpečnosť. Ďalšou možnosťou je riady, umelohmotné jedlo a iné doplnky postupne dokúpiť. Ponuka je aj v tejto oblasti široká.

Aké sú ceny a kde kúpiť?

Veľkej obľube sa tešia detské kuchynky IKEA, no vo svojej ponuke občas má detské kuchynky napríklad aj Lidl. Nájsť ich môžete aj v predajniach nábytku, napríklad taký Decodom má v ponuke drevenú detskú kuchynku. Samozrejme, nájdete ich aj v hračkárstvach a aj na internete, kde ich môžete nakúpiť za výhodnú cenu. No a keď sme už pri cene, pozrime sa aj na to, koľko vás taká detská kuchynka môže stáť.

V prípade, že nechcete alebo nemôžete do detskej kuchynky investovať veľa a patríte k zručným majstrom, môžete svojej ratolesti detskú kuchynku aj vyrobiť. Návodov na to, ako vyrobiť detskú kuchynku z kartónu alebo z iných materiálov nájdete na internete množstvo. Ak chcete dieťaťu kuchynku kúpiť, no máte obmedzený rozpočet, môžete siahnuť po minikuchynke, ktorá vás vyjde najviac 30 až 40 eur. Nájsť však môžete aj modely za okolo menej ako 20 eur.

Ak chcete pre dieťa niečo prepracovanejšie a kvalitnejšie, pripravte sa na investíciu do sto eur. No a ak chcete plne funkčnú elektronickú detskú kuchynku s rôznymi efektmi, cena sa môže vyšplhať aj na viac ako sto eur.

Zdroje informácií:

Do testu sme vybrali Detské kuchynky len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:

Detské kuchynky v našom katalógu

Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.