Vyberáme „remosky“, elektrické panvice na pečenie – test 2021, recenzie 7 modelov

Redakcia DoDomácnosti.sk Test 0

Celkoví víťazi testu

Remoska® P32F/01 4l Prima Glass Clatronic PP 3570 C Remoska Tria ETA Pečenka 0133 90000
Víťaz testu Ľudová voľba Pre náročných Zlatá stredná cesta
Remoska Prima P32 F
Clatronic PP 3570 C
REMOSKA Tria
ETA Pečenka 0133 90000
 1. veľmi úsporný režim vďaka príkonu 580 W
 2. perfektný teflónový povrch, ktorý je nelepivý a pohodlne sa umýva
 3. stačí jediné tlačidlo pre prípravu každého jedla
 4. netreba obracať jedlo počas pečenia
 5. stojan vhodný aj na následné servírovanie
 1. vysoký príkon
 2. funkcia udržiavania teploty
 3. plynule nastaviteľný termostat
 4. priehľadná pokrievka
 5. cenovo dostupná
 1. súčasťou balenia sú tri rôzne pokrievky
 2. veľký objem
 3. vyšší príkon
 1. veko s okienkom
 2. vhodná pre väčšie domácnosti
 3. ľahká a prenosná
 1. zaberá viac miesta
 1. veľmi veľká
 2. krátky prívodný kábel
 1. vyššia cena
 2. v porovnaní s inými modelmi je ťažšia
 1. viacerí zákazníci upozorňujú, že je potrebné dať veľký pozor na to, aby veko dobre zapadlo, inak remoska nebude fungovať
Perfektná multifunkčná elektrická misa pre pohodlnú prípravu akéhokoľvek jedla. Ak hľadáte naozaj veľkú elektrickú panvicu za dobrú cenu, Clatronic XXL by vás mohla zaujať. Multifunkčná remoska pre náročnejších zákazníkov, ktorej misu môžete používať aj na pečenie a varenie. Vybavená je troma rôznymi pokrievkami. Ľahká, prenosná a cenovo relatívne dostupná elektrická panvica, ktorá je vhodná aj na prípravu jedál pre väčší počet ľudí. Nevýhodou je trochu nepraktické veko.
119,00 € 30,99 € 134,20 € 88,30 €
Zobraziť ponuku
Remoska.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Remosky patrili v 50. rokoch minulého storočia k mimoriadne obľúbeným domácim spotrebičom a možno aj vy si ešte pamätáte, ako vaše mamy či staré mamy používali tento prístroj na prípravu jedál. Remoska alebo, ak chcete, elektrická panvica na pečenie, zažíva v súčasnosti renesanciu a gazdinky znovu objavujú čaro používania tohto spotrebiča. A nie je sa ani čomu čudovať, keďže remoska je veľmi praktická a pohodlne sa používa.

V prípade, že ste aj vy zatúžili mať doma toto retro zariadenie v modernom šate a využívať všetky výhody jeho používania, naša recenzia vám odporučí 7 kvalitných modelov. V recenzii najlepších remosiek za rok 2021 sa najlepšie umiestnili značky Remoska a ETA. No a ak neviete, ako si spomedzi širokej ponuky remosiek na trhu vybrať takú, ktorá vám bude čo najlepšie vyhovovať, v článku vám prinášame aj užitočné rady. Dozviete sa, ako si vybrať remosku, aké parametre si pri jej nákupe všímať a pridáme aj recepty na chutné jedlá z remosky.

Ako si vybrať remosku

Výber remosky či elektrickej panvice na pečenie síce nie je nejako extra náročný, no napriek tomu je celkom užitočné vedieť, čo by ste si pri výbere remosky mali zvážiť a na čo zamerať svoju pozornosť.

 • veľkosť – zvážte, na čo chcete remosku používať a pre akú veľkú domácnosť v nej budete pripravovať pokrmy
 • príkon – príkon je zobrazovaný v jednotke watt, ktorá sa označuje W. Menšie remosky majú príkon okolo 400 W, väčšie aj 580 W.
 • cena – v neposlednom rade je pri výbere remosky alebo elektrickej panvice je dôležitým kritériom aj cena

Najlepšie Elektrické panvice na základe porovnávacieho testu 2021

1. miesto 2. miesto 3. miesto 4. miesto 5. miesto 6. miesto 7. miesto
Víťaz testu 2021 Zlatá stredná cesta Pre náročných Ľudová voľba
Remoska® P32F/01 4l Prima Glass ETA Pečenka 0133 90000 Remoska Tria Remoska R21TS Original Remoska R 21 original Clatronic PP 3570 C ETA 2160 Piesta
Remoska Prima P32 F ETA Pečenka 0133 90000 REMOSKA Tria REMOSKA R21TS Original Remoska R 21 original Clatronic PP 3570 C ETA 2160 Piesta
119,00 € 88,30 € 134,20 € 160,40 € 99,90 € 30,99 € 59,90 €
Zobraziť ponuku
Remoska.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Zobraziť ponuku
Heureka.sk

4 NAJLACNEJŠIE KVALITNÉ Elektrické panvice DO 100 €

Recenzie 7 najlepších elektrických panvíc pre rok 2021

1. Remoska® P32F/01 4l Prima Glass

Výrobca: Remoska ● Príkon: 580 W ● Objem misy: 4 litre ● Priemer misy: 29 cm ● Hmotnosť: 3 kg

Remoska Prima P32 F

Remoska® Prima je veľmi obľúbená elektrická misa na varenie a pečenie všetkých možných druhov jedál. Objem misy sú 4 litre, vďaka čomu pripravíte obed pre celú rodinu. Remoska má navyše veľmi úsporný chod, ktorý zabezpečuje príkon 580 W. Celková hmotnosť Remosky sú 3 kilogramy. Ovládanie je skutočne jednoduché, na každý recept vám postačí jedno jediné tlačidlo na rukoväti veka.

Remoska sa skladá z troch častí. Je to veko, misa a stojan. Veko má zabudované výhrevné teleso, ktoré rovnomerne rozvádza teplo po celej mise. Nájdete tu aj sklenené okienko, vďaka ktorému môžete sledovať jedlo počas jeho pečenia. Prívodný kábel sa zapája do rukoväte a následne druhý koniec do elektrickej zásuvky. Celá Remoska sa ukladá do praktického stojana, ktorý môžete neskôr využiť aj pri servírovaní. Varenie a pečenie je ľahké, rýchle a zdravé, keďže si nevyžaduje použitie oleja.

Výhody

 • veľmi úsporný režim vďaka príkonu 580 W
 • perfektný teflónový povrch, ktorý je nelepivý a pohodlne sa umýva
 • stačí jediné tlačidlo pre prípravu každého jedla
 • netreba obracať jedlo počas pečenia
 • stojan vhodný aj na následné servírovanie

Nevýhody

 • zaberá viac miesta

Verdikt: Perfektná multifunkčná elektrická misa pre pohodlnú prípravu akéhokoľvek jedla.

Naše hodnotenie:

Cena: 119,00 €

Zobraziť ponuku
Remoska.sk
Recenzia


2. ETA Pečenka 0133 90000

Príkon: 475 W ● Objem: 4,3 l ● Hmotnosť: 2,5 kg

ETA Pečenka 0133 90000

Elektrická panvica na pečenie Pečenka od firmy ETA má objem 4,3 litra, takže je vhodá na prípravu jedál pre väčšie domácnosti. Pripravíte v nej štyri až šesť porcií. Panvica je vhodná nielen na pečenie, ale aj na varenie, zapekanie a smaženie.

Remoska ETA je vybavená vekom s okienkom, vďaka ktorému môžete pohodlne sledovať proces prípravy jedla. Panvica je pomerne ľahká, a tak je vhodná aj na cestovanie. Príkonom v porovaní s inými modelmi remosiek nejako nevyniká, no príkon 475 W je pre toto zariadenie postačujúci.

Výhody

 • veko s okienkom
 • vhodná pre väčšie domácnosti
 • ľahká a prenosná

Nevýhody

 • viacerí zákazníci upozorňujú, že je potrebné dať veľký pozor na to, aby veko dobre zapadlo, inak remoska nebude fungovať

Verdikt: Ľahká, prenosná a cenovo relatívne dostupná elektrická panvica, ktorá je vhodná aj na prípravu jedál pre väčší počet ľudí. Nevýhodou je trochu nepraktické veko.

Naše hodnotenie:

Cena: 88,30 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail

Zlatá stredná cesta


3. Remoska Tria

Príkon: 610 W ● Objem: 4,5 l ● Hmotnosť: 6,5 kg

REMOSKA Tria

Zaujímavou voľbou pre náročnejších zákazníkov je Remoska Tria, ktorej súčasťou sú tri rôzne veká. Okrem klasického veka s vykurovacím telesom v balení nájdete aj sklenenú pokrievku a softtlakovú sklenenú pokrievku. Vďaka nim môžete používať samotný hrniec Remosky Tria na prípravu jedál, a to buď pečením v rúre, alebo varením na všetkých typoch sporákov vrátane indukcie.

Misa s objemom 4,5 litra robí z tohto modelu Remosky vhodný domáci spotrebič aj pre väčšie domácnosti. Príkon zariadenia je 610 W, vďaka čomu je príprava jedál pomerne rýchla.

 

Výhody

 • súčasťou balenia sú tri rôzne pokrievky
 • veľký objem
 • vyšší príkon

Nevýhody

 • vyššia cena
 • v porovnaní s inými modelmi je ťažšia

Verdikt: Multifunkčná remoska pre náročnejších zákazníkov, ktorej misu môžete používať aj na pečenie a varenie. Vybavená je troma rôznymi pokrievkami.

Naše hodnotenie:

Cena: 134,20 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail

Pre náročných


4. Remoska R21TS Original

Príkon: 400 W ● Objem: 2 l ● Hmotnosť: 3 kg

REMOSKA R21TS Original

Kompaktná Remoska s objemom 2 litre je vhodná na prípravu jedál pre menej početné domácnosti. Jej príkon je 400 W, čo je v porovnaní s inými modelmi síce menej, no vzhľadom na menší objem je to postačujúca hodnota. Remoska ja vhodná na pečenie, dusenie, zapekanie, ale i smaženie a grilovanie. Pripravíte v nej mäso, prílohy i múčniky.

Povrch misy je potiahnutý viacvrstvovým teflónom, vďaka ktorému sa vám jedlo nepripáli ani vtedy, ak nepoužijete olej. Lepšiu manipuláciu vám zabezpečujú plastové držiaky.

Výhody

 • kompaktná a prenosná
 • vhodná na cesty

Nevýhody

 • nižší príkon
 • vhodná len pre menšie domácnosti
 • nemá veko s okienkom

Verdikt: Kompaktná a prenosná remoska s menším objemom je vhodná pre menšie domácnosti či na použitie počas cestovania.

Naše hodnotenie:

Cena: 160,40 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail


5. Remoska R 21 original

Príkon: 400 W ● Objem: 3 l ● Hmotnosť: 2 kg

Remoska R 21 original

Menšia a celkom ľahká Remoska s objemom 2 litre je vhodná nielen pre menšie domácnosti, ale vďaka hmotnosti 2 kg aj na cestovanie. Má príkon 400 W, čo je síce menej, no vzhľadom na jej malý objem je to postačujúca hodnota. Podobne ako i iné modely tejto značky je táto Remoska vhodná na pečenie, smaženie, zapekanie, grilovanie, varenie i dusenie.

Vďaka nepriľnavému teflónovému povrchu v nej môžete pripravovať jedlo aj bez použitia oleja, a tak budú vaše pokrmy zdravé a chutné zároveň. Rovnomerné prúdenie tepla sa postará o to, aby bolo mäso šťavnaté.

Výhody

 • ľahká, kompaktná
 • vhodná na cestovanie

Nevýhody

 • nemá priehľadnú pokrievku

Verdikt: Ak hľadáte malú, ľahkú a jednoduchú remosku pre menšiu domácnosť, ktorá vám poslúži i na cestách, práve ste ju našli.

Naše hodnotenie:

Cena: 99,90 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail


6. Clatronic PP 3570 C

Príkon: 1500 W ● Objem: 12 l ● Hmotnosť: 3,4 kg

Clatronic PP 3570 C

Elektrická panvica Clatronic je zaujímavá svojim vysokým príkonom 1500 W, vďaka ktorému je príprava jedál v nej skutočne rýchla. Panvica má keramický povrch odolný voči poškriabaniu a je schopná udržať teplotu aj počas dlhšej doby. Vhodná je na varenie, smaženie a varenie v pare aj pečenie. Jej objem je až 12 litrov, takže je vhodná pre veľké domácnosti alebo na prípravu jedál na oslavy a párty

O bežpečnosť pri manipulácii s panvicou sa starajú tepelne izolované držadlá. Panvica je vybavená plynule nastaviteľným termostatom a tiež priehľadnou pokrievkou. Údržba a čistenie panvice je vďaka keramickému povrchu jednoduchou činnosťou.

Výhody

 • vysoký príkon
 • funkcia udržiavania teploty
 • plynule nastaviteľný termostat
 • priehľadná pokrievka
 • cenovo dostupná

Nevýhody

 • veľmi veľká
 • krátky prívodný kábel

Verdikt: Ak hľadáte naozaj veľkú elektrickú panvicu za dobrú cenu, Clatronic XXL by vás mohla zaujať.

Naše hodnotenie:

Cena: 30,99 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail

Ľudová voľba


7. ETA 2160 Piesta

Príkon: 1800 W ● Objem: 5,5 l ● Hmotnosť: 4,1 kg

ETA 2160 Piesta

Cenovo dostupná viacúčelová panvica Piesta od ETA vám umožňuje v krátkom čase prípravu tých najrôznejších pokrmov. Vďaka nepriľnavému povrchu v nej môžete jedlo pripravovať aj bez oleja, a tak budú pokrmy zdravé i chutné zároveň. Panvica je vhodná na varenie, pečenie, ale i dusenie a zapekanie. Príkon panvice je vysoký – až 1800 W, a tak bude jedlo pripravené skutočne veľmi rýchlo.

Veľký objem 5,5 litra robí z tejto panvice vhodného pomocníka aj do veľkých domácností. Samotná panvica je vhodná na umývanie v umývačke riadu. Za nevýhodu považujeme to, že niektorí zákazníci sa sťažujú na to, že panvica vraj nedosahuje dostatočne vysokú teplotu na vysmážanie.

Výhody

 • veľký objem
 • vysoký príkon
 • cenová dostupnosť

Nevýhody

 • podľa viacerých zákazníkov nedosahuje dostatočne vysokú teplotu na vysmážanie.

Verdikt: Veľká cenovo dostupná elektrická panvica vhodná na prípravu rôznych jedál, ktorá však podľa viacerých zákazníkov nie je veľmi vhodná na vysmážanie.

Naše hodnotenie:

Cena: 59,90 €

Zobraziť ponuku
Heureka.sk
Detail


Remoska, pečenka či panvica na pečenie?

Na úvod si musíme povedať, že pomenovanie remoska je dnes už zľudovené a označujú sa ním prakticky všetky elektrické panvice na pečenie, a teda aj tie, ktoré nie sú značky Remos. Remoska má svoj pôvod v Česku, kde ju vymysleli v 50. rokoch vo vtedajšom štátnom podniku Remos. No a obľube sa tešila nielen v našich končinách, ale aj za hranicami.

Čo sa týka názvu, môžete sa stretnúť aj s pomenovaním “pečenka”. Môžeme povedať, že v ponuke hrncov a panvíc na pečenie nájdeme hlavne značky Remos a konkurenčnú značku ETA, ktorá svoje hrnce na pečenie pomenovala názvom “pečenka”. Ide teda o rovnaké spotrebiče a rozdiel je len vo výrobcovi. Takže je len na vás, či si kúpite remosku alebo pečenku, alebo hrniec na pečenie inej značky.

Remoska dnes zažíva akési znovuzrodenie a aj dnešné moderné gazdinky oceňujú jej praktickosť, jednoduchosť, pohodlnosť a tiež všestrannosť používania. Remoska môže vo vašej kuchyni nahradiť hneď niekoľko domácich spotrebičov, keďže ju môžete používať na varenie, dusenie, pečenie či grilovanie alebo aj smaženie. Prednosťou týchto viacúčelových elektrických panvíc na pečenie a varenie je aj ich prenosnosť Sú kompaktné a mobilné, a tak ich môžete používať aj na chate, na dovolenke, ale napríklad aj v garsónke, ktorá nie je vždy vybavená sporákom.

 

Ako funguje?

Elektrická panvica na pečenie alebo, ak chcete, remoska, sú jednoduché spotrebiče. Ľahko sa ovládajú, sú prenosné a na trhu ich môžeme nájsť v rôznych veľkostiach. Elektrické panvice a remosky vo väčšine prípadov fungujú tak, že majú horný ohrev z veka. Veko môže byť s malým otvorom, cez ktoré môžete proces prípravy pokrmov kontrolovať, ale nájdete aj modely s nepriehľadným vekom. Niektoré modely týchto domácich spotrebičov disponujú aj reguláciou teploty. Takéto remosky s termostatom však nie sú úplne bežné.

Ovládanie remosky nie je zložité, pretože spočíva zvyčajne len v jednom gombíku slúžiacom na zapnutie i na vypnutie zariadenia. Remosky nedisponujú displejmi, časovačmi a inými funkciami. Nanajvýš tak už spomínanou reguláciou teploty, ktorou je vybavených len niekoľko modelov.

Príprava jedál v remoske je pomerne rýchla, pretože ohrev je takmer okamžitý. Jedlo pripravované v remoske je navyše veľmi chutné, pretože počas prípravy neprichádza o vôňu a chuť a ak sa rozhodnete použiť remosku na pečenie mäsa, budete sa tešiť zo šťavnatej pochúťky.

 

Výhody používania remosky

Hlavnou výhodou remosky je jej jednoduchosť. Nemusíte sa pri nej zaoberať správnym nastavením teploty, programu, výšky mriežky na pečenie – všetko vložíte do hrnca, zavriete vekom a pečiete alebo varíte. Remoska okrem toho šetrí čas, ale aj miesto a náklady na energiu.

Je praktická, skladná a prenosná, a tak ju môžete používať aj na chate či pri cestovaní. Keďže má remoska nepriľnavý povrch, nie je nutné používať olej, čím sa stáva príprava jedla v remoske zdravšia. Celá príprava jedla v remoske je rýchlejšia, no vďaka rovnomernému prúdeniu tepla sa nemusíte obávať vysušeného mäsa.

 

Dôležité parametre

Výber remosky nie je veľmi náročný, keďže ide o vcelku jednoduché zariadenie. Na druhej strane však nebude na škodu vedieť, čo by ste si pri výbere tohto domáceho spotrebiča mali sledovať. Pozrime sa preto na parametre dôležité pri výbere remosky.

 

Príkon

Príkon je pri výbere remosky veľmi dôležitým parametrom. Udáva sa vo wattoch (W) a zvyčajne platí, že čím je väčšia elektrická panvica na pečenie, tým je vyšší aj príkon. Menšie zariadenia majú príkon zvyčajne 400 W, tie väčšie a objemnejšie aj 1200 W. Väčší príkon znamená nielen väčší výkon, a teda aj rýchlejšiu prípravu jedál, ale aj väčšiu spotrebu elektrickej energie.

 

Materiál

Remosky a elektrické panvice na pečenie sa od seba líšia farbou vyhotovenia a tiež dizajnom, no materiál, z ktorého sú vyrobené, je rovnaký. Tieto spotrebiče sú tvorené troma časťami – vekom, samotným hrncom a stojanom.

Veko je zdrojom ohrievania, pretože sa v ňom nachádza výhrevná špirála, a je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. Vďaka tomu je odolné a nenáročné na čistenie. Jeho súčasťou sú rukoväte z plastu, ktorý vás ochráni pred popálením. Na veku je aj vypínač s prívodom na elektrický kábel a tiež madlo určené na zdvíhanie veka. Vo veku nájdete aj ventily slúžiace na vypúšťanie pary počas prípravy jedla.

Hrniec, v ktorom sa pripravuje jedlo, je z hliníka a má teflónovú vrstvu, vďaka ktorej je jeho povrch nepriľnavý aj bez použitia oleja. Na hrnci nájdete aj držadlá slúžiace na jeho prenášanie.

Stojan slúži na to, aby ste naň mohli hrniec bezpečne a pohodlne položiť. Vyrobený je z plastu, ktorý je odolný voči teplu a jeho funkcia je jednoduchá – chráni stôl či linku pred priamym kontaktom s horúcim hrncom.

 

Rozmery a hmotnosť

Remosky a elektrické panvice na prípravu jedál sú na trhu dostupné vo viacerých rozmeroch. Menšie remosky majú objem 2 litre, no medzi elektrickými panvicami nájdete aj také, ktorých objem je aj viac ako 4 litre. Remosky s objemom 2 litre sú vhodné na prípravu 2 až 3 porcií, no a tie viac ako štvorlitrové pripravia jedlo aj pre 4 a viac ľudí.

Samozrejme platí, že čím má remoska väčší objem, tým je vyššia aj jej hmotnosť. Menšie modely majú hmotnosť okolo 2 kilogramov, tie väčšie elektrické hrnce môžu vážiť aj viac ako 3 kilá. Hmotnosť remosky by vás mala zaujímať hlavne vtedy, ak ju plánujete používať aj mimo domu a nosiť ju so sebou na chatu či na dovolenku.

 

Cena

Remoskou môžete do značnej miery nahradiť klasickú rúru na pečenie, pričom remoska je výrazne lacnejšia. Pozrime sa, aké sú ceny elektrických panvíc:

 • od 35 do 80 eur –  za takúto sumu si môžete kúpiť jednoduchšie elektrické misy na pečenie s menším objemom. Najlacnejšie remosky majú objem okolo 3 litrov. Zvyčajne ide o menej známe značky, no do 80 eur zoženiete aj kvalitnú remosku ETA.
 • od 80 do 120 eur  – ak chcete mať doma originál Remosku, musíte rátať s cenou od 80 eur viac. V tejto cenovej relácii zoženiete aj remosky s väčším objemom a s vyšším príkonom.
 • 120 eur a viac – v prípade, že patríte k náročnejším zákazníkom a chcete remosku, s ktorou budete môcť pripraviť jedlo aj pre 4 a viac ľudí, cena remosky sa môže vyšplhať aj na viac ako 200 eur.

 

Obľúbené značky

Ako sme už naznačili a ako vyplýva aj zo zľudoveného pomenovania misy na pečenie, práve originál Remoska patrí k tým najobľúbenejším na trhu. Okrem nej sa však obľube tešia aj elektrické panvice ETA či Tefal. Pozreli sme sa podrobnejšie na dvoch hlavných konkurentov na poli týchto spotrebičov – Remosku a pečenku od značky ETA.

 

Remoska

Prvá misa na pečenie značky Remoska uzrela svetlo sveta už v roku 1957 a odvtedy prešla veľkou zmenou, hlavne čo sa týka energetickej úspornosti. Spoločnosť sa venuje výhradne výrobe týchto hrncov na pečenie a za vyše 60 rokov na trhu si získal tento spotrebič fanúšikov nielen v našich končinách, ale aj v iných krajinách.

Logo Remoska

 

Viac o remoske sa dozviete v tomto videu:

Česká elektrická pečící pánev REMOSKA

 

ETA Pečenka

Česká značka ETA má vo svojej ponuke množstvo spotrebičov do domácnosti a preslávila sa hlavne elektrickými žehličkami, ktoré vyrába už od roku 1943. Výrobky tejto značky patria u nás a v Česku k obľúbeným, pretože značka ETA je synonymom kvality a zároveň cenovej dostupnosti. To platí aj pre remosky ETA, ktoré táto značka nazval pečenka.

Logo Eta

Ak vás zaujíma, ako sa používa ETA pečenka, pozrite si toto video:

 

Recenzie a skúsenosti

Remoska sa teší čoraz väčšej obľube, a tak nás zaujímajú, ako ju hodnotia reálni užívatelia. Viacerí vo svojich recenziách tvrdia, že im remoska uľahčuje prácu v kuchyni a je veľmi praktická. Oceňujú aj jej nízku spotrebu elektrickej energie, jednoduchú manipuláciu a nenáročné čistenie.

recenzie na remosku skúsenosti s remoskou

Ďalšie hodnotenia → nájdete tu

 

Ako používať elektrickú panvicu – remosku?

Elektrická remoska je viacúčelový kuchynský spotrebič, ktorý je vhodný nielen na pečenie, ale aj na smaženie, grilovanie či dusenie jedál. Pripraviť v nej viete aj koláče a dokonca aj chlieb. Ak chcete, aby vám elektrická panvica slúžila čo najdlhšie, mali by ste dodržiavať niekoľko zásad:

 • na miešanie pokrmov alebo obracanie mäsa používajte nástroje, ktoré povrch hrnca remosky nepoškriabu
 • dbajte o to, aby sa jedlo počas prípravy v remoske nedotýkalo veka
 • počas prípravy jedla neotvárajte hrniec remosky veľmi často, aby nedošlo k tepelným únikom
 • veko s elektrickým káblom nedávajte do vody, umývajte ho len jemným saponátom a vlhkou handričkou
 • remosku nemusíte pred pečením prehrievať, ako ste zvyknutý pri pečení v rúre
 • hrniec remosky majte vždy položený na stojane, nedávajte horúci hrniec priamo na stôl alebo kuchynskú linku

 

Tipy na recepty z remosky

Na záver máme pre vás dva jednoduché a chutné recepty, ktoré si pomocou remosky môžete pripraviť.

 

Hovädzie na červenom víne

recept z remoskyPotrebujeme: 500 g hovädzieho zadného, 3 cibule, 3 PL oleja, 1 plechovka lúpaných rajčín

Marináda: 100 ml červeného vína, 2 PL vínneho octu, 4 gulôčky čierneho korenia, 3 strúčiky cesnaku, 3 bobkové listy, 4 gulôčky nového korenia, 2 klinčeky, 1 celá škorica, soľ, korenie

Postup: Mäso nakrájame na veľké kocky a vložíme do marinády aspoň na 7 hodín. V remoske rozohrejeme olej, pridáme nadrobno nakrájanú cibuľu a smažíme. Potom pridáme mäso a necháme zatiahnuť. Následne pridáme zvyšok marinády a rajčiny. Podlejeme vodou tak, aby bolo mäso ponorené. Zavrieme a varíme 90 minút. Podávame so zemiakovým pyré.

 

Ovocná bublanina

bublanina z remoskyPotrebujeme: 100 g masla, 150 g krupicového cukru, 140 g hrubej múky, 3 vajcia, 200 ml mlieka, 1/2 prášku do pečiva, citrónovú kôru, ovocie podľa chuti

Postup: Oddelíme žĺtky od bielkov a zo žĺtkov, cukru a masla vyšľaháme penu. Postupne pridávame vlažné mlieko, múku a prášok do pečiva a sneh z bielkov. Remosku vyložíme papierom na pečenie alebo vymastíme a vysypeme hrubou múkou. Cesto roztrieme do remosky a uložíme naň ovocie. Potom pečieme asi 30 minút.

 

Zdroje informácií:

Do testu sme vybrali len z overených eshopov

Ohodnoťte náš test:

Elektrické panvice - remosky v našom katalógu

Autor článku
Redakcia DoDomácnosti.sk

Tento článok pre vás pripravili redaktori magazínu DoDomácnosti.sk. Hľadáme to, čo vás zaujíma. Testujeme, porovnávame, recenzujeme všetko, čo patrí do domu, bytu, záhrady, či dielne. Kontakty na nás nájdete v sekcii O webe.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.