Antistresová prikrývka Dormeo – príjemné objatie v každom dotyku (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 21. októbra 2021 0
Antistresová prikrývka Dormeo
 • výrobca: Dormeo
 • poťah: 100 % polyester
 • výplň: 92 % sklenené mikroguľôčky, 8 % polyester
 • rozmery: 100 x 150 cm a 120 x 180 cm
 • hmotnosť: 4,5 kg a 5,4 kg
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Prikrývky
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Antistresová prikrývka Dormeo nie je len taká obyčajná deka. Je to skutočne viacúčelový pomocník, ktorý vám pomôže nielen so spánkom, ale aj s možným stresom, únavou či úzkosťou. Znie to neuveriteľne, však? Prikrývka Dormeo je naozaj antistresová, svojou hmotnosťou simuluje objatie, takže sa budete cítiť naozaj príjemne.

Dormeo antistresová prikrývka bola špeciálne vyvinutá ako prirodzená alternatíva na zlepšenie kvality vášho spánku. Vďaka nej zaspíte rýchlejšie a vyspíte sa oveľa lepšie. Upokojí telo a myseľ a odbúrava úzkosť a stres pomocou tlakovej terapie hĺbkovým dotykom. Viac o tejto skvelej prikrývke sa dozviete nižšie.

Základné informácie

Antistresová prikrývka Dormeo dokáže zlepšiť kvalitu spánku vytvorením pocitu pokoja a odpočinku tak, že simuluje objatie. Toto simulované objatie nazývané aj hĺbkový tlak, ktorý upokojuje nervový systém, vám pomáha uvoľniť sa hneď, ako si ľahnete do postele, a prináša zaslúžený a kvalitný spánok.

Sivá antistresová prikrývka Dormeo

Prikrývka sa vyrába v dvoch veľkostiach, od ktorých sa odvíja samozrejme aj jej hmotnosť. Nakoľko sa prikrývka vyrába v dvoch veľkostiach a teda aj dvoch rôznych hmotnostiach, je vhodná pre ľudí rôzneho veku. Vybrať si môžete z rozmerov 100 x 150 cm (4,5 kg) alebo 120 x 180 cm (5,4 kg). Výplň, ktorá prikrývke dodáva jej hlavnú vlastnosť, a to dodatočnú hmotnosť, je vyrobená zo sklenených guľôčok bez obsahu BPA.

 

➡️ Technické informácie v skratke:

VýrobcaDormeo
Poťah100 % Polyester
Výplň92 % sklenené mikroguľôčky, 8 % Polyester
Rozmery a hmotnosť100 x 150 cm (4,5 kg) alebo 120 x 180 cm (5,4 kg)

 

Čo je antistresová prikrývka?

Antistresová prikrývka je v podstate spojenie bežnej deky, vyrobenej z príjemných materiálov, a špeciálnej výplne všitej dovnútra, vďaka ktorej sa lepšie uvoľníte a budete sa cítiť príjemne. Antistresová prikrývka Dormeo má vo výplni všité sklenené mikroguľôčky (bez BPA), ktoré ju robia o niečo ťažšou a vytvárajú pocit jemného tlaku ako pri dotyku.

Antistresová prikrývka simuluje pocit obajtia. Keď sa do nej zabalíte, vyobjíma vás a ukolíše do spánku. Podľa vedeckých štúdií totiž vyššia hmotnosť deky a jemný protitlak, ktorý vyvoláva, pozitívne pôsobia na váš nervový systém. Telo začne uvoľňovať tzv. „hormóny šťastia“. Je teda vedecky preukázané, že záťažové prikrývky pomáhajú zlepšovať spánok, redukujú pocit stresu a úzkosti, zmierňujú nespavosť, zlepšujú kvalitu spánku a upokojujú. Dokonca sú nápomocné pri rôznych zdravotných problémoch, pomáhajú deťom s ADHD utíšiť sa, a rovnako pôsobia pri postraumatickom šoku.

 

V čom spočíva tajomstvo antistresovej prikrývky Dormeo

Desiatky tisíc Slovákov trápi úzkosť a depresia. No väčšina z nich tieto problémy nerieši. A pritom to môže byť také jednoduché. Antistresová prikrývka Dormeo je revolučná novinka, ktorá upokojuje a pomáha znižovať úzkosť a zlepšovať spánok. Keďže je ťažšia ako bežné prikrývky, pôsobí relaxačne na nervový systém a navodzuje pocit príjemného objatia.

Vďaka tejto antistresovej prikrývke dokážete predchádzať problémom so stresom, vysokým tlakom, nervozitou a únavou. Spomínaný pocit ľudského objatia podporuje tvorbu serotonínu a melatonínu – hormónov, ktoré vám zlepšia náladu a pripravia vás na pokojný spánok.

Vysmiata žena prikrytá antistresovou prikrývkou Dormeo

Doprajte svojmu telu to najlepšie

 

Tlaková terapia hĺbkovým dotykom

Tlaková terapia hĺbkovým dotykom sa v oblasti medicíny roky používa na uvoľnenie napätia, stresu, syndrómu nepokojných nôh, symptómov menopauzy, nespavosti a ďalších. Antistresová prikrývka Dormeo bola špeciálne vyvinutá ako prirodzená alternatíva na zlepšenie kvality vášho spánku. Zaspíte rýchlejšie a vyspíte sa lepšie. Upokojí telo a myseľ a odbúrava úzkosť a stres vďaka tlakovej terapii hĺbkovým dotykom.

Vo vnútri hebkého plyšového poťahu sú špeciálne relaxačné guľôčky, ktoré sú hypoalergénne bez BPA, tiché a bez zápachu. Špeciálne štvorcové prešívanie zabezpečí, aby guľôčky zostali na svojom mieste a rovnomerne prerozdeľovali tlak prikrývky, ktorý pôsobí upokojujúco na celé vaše telo.

Žena spí pod antistresovou prikrývkou

Táto antistresová prikrývka vás dokonale upokojí

Odborník tvrdí, že táto antistresová prikrývka má na telo veľmi upokojujúci účinok, pretože poskytuje pocit bezpečného objatia, aké má bábätko v lone matky. Tento pocit gravitácie prirodzene spúšťa hĺbkové receptory v našom tele, ktoré následne zvyšujú hladiny dopamínu a serotonínu v mozgu, čo napomáha relaxácii celého tela.

Tlak antistresovej prikrývky je tiež podobný dotyku terapeuta. Priliehaním a tlakom na mäkkých tkanivách sa uvoľnia určité štruktúry, následkom čoho sa uvoľní napätie a zvýši sa pohyblivosť. Antistresovú prikrývku odborník odporúča ľuďom, ktorí majú stres, problémy so spánkom, napätie a tím, ktorí majú problém nájsť pohodlnú polohu na spanie alebo sa im nedarí upokojiť. V neposlednom rade aj tím, ktorí chcú jednoducho zlepšiť svoj spánok.

 

Využitie antistresovej prikrývky Dormeo

Táto kvalitná záťažová prikrývka bola vyrobená tak, aby vážila približne 10 % z vašej celkovej hmotnosti a simuláciou objatia prinášala prirodzené uvoľnenie. Možno sa vám zdá, že je to len obyčajná prikrývka, využiť ju však môžete naozaj rôzne. Použite ju počas nočného spánku na zakrytie celého tela alebo si prikryte iba nohy. Ovinúť si ju môžete okolo ramien alebo si ju položte na vaše lono. Čo je najlepšie, prikrývka je vyrobená z mäkkej plyšovej tkaniny, takže ju môžete využívať po celý rok.

Prikrývka má rôzne využitie

Tipy od výrobcu:

 • Prikrývka sa neodporúča pre deti s hmotnosťou nižšou ako 38,5 kg.
 • Nikdy ju nepoužívajte vlhkú a nepoužívajte ju na alebo v blízkosti vody.
 • V prípade trvalého poškodenia sa uistite, že výrobok je riadne zlikvidovaný v súlade s miestnymi nariadeniami.
 • Aj keď výrobok podlieha kontrole, jeho použitie a následky používania sú výhradne zodpovednosťou používateľa.

 

💡 TIP: Okrem tejto skvelej antistresovej prikrývky budete určite potrebovať aj kvalitný matrac. Ako si vybrať ten správny sa dozviete v našom článku Vyberáme matrace.

 

Použité materiály

Antistresová prikrývka Dormeo je predovšetkým funkčný, ale aj dekoratívny výrobok. Je vyrobená z najkvalitnejších materiálov pre dlhodobé pohodlie a starostlivosť. Z oboch strán je vyrobená z nádherného sivého plyšu. Výplň, ktorá prikrývke dodáva jej hlavnú vlastnosť, a to dodatočnú hmotnosť, je vyrobená zo sklenených guľôčok bez obsahu BPA.

 

Odolné prešívanie a 6 pútok

Husté prešívanie zabraňuje poškodeniu prikrývky. Vďaka pútkam v rohoch prikrývky môžete spojiť prikrývku s poťahom, aby sa prikrývka nešmýkala.

Odolné prešívanie a 6 pútok

 

Kvalitná výplň z miniatúrneho skla

Malé sklenené hypoalergénne guľôčky vo výplni zaručujú pohodlie, aj keď sa v noci prevaľujete.

Kvalitná výplň z miniatúrneho skla

 

Prešívaný dizajn

Hustý prešívaný dizajn drží sklenené guľôčky na mieste, zabraňuje ich pohybu a zvuku počas odpočinku a zaručuje, že sklenené guľôčky sú v každom vrecku rovnomerne rozložené.

Prešívanie antistresovej prikrývky

 

Údržba antistresovej prikrývky Dormeo

Výrobca Dormeo odporúča pri tomto produkte profesionálne chemické čistenie. Rovnako je dobré preventívne používať aj obliečku na prikrývku, ktorá ochráni záťažovú prikrývku a následne aj uľahčuje jej celkovú údržbu.

 

Záruka spokojnosti

Pri kúpe prikrývky sa nemusíte báť, že by ste v prípade nespokojnosti prišli o svoje peniaze. Výrobca totiž ponúka 14 dňovú záruku vrátenia peňazí. To znamená, že bez rizika môžete prikrývku vyskúšať v pohodlí svojho domova, a keď s ňou skutočne nebudete spokojní, peniaze vám budú vrátené naspäť.

Prikrývka na posteli vynikne

 

Recenzie na antistresovú prikrývku Dormeo

Antistresová prikrývka od Dormeo je zákazníkmi veľmi obľúbená a vysoko hodnotená. Hoci sa môže zdať jej cena niekomu trošku vyššia ako je to u bežných prikrývok, verte, toto nie len obyčajná deka. Zákazníci to potvrdzujú hlavne v reálnych recenziách, ktoré môžete bežne nájsť na internete. Niektoré z nich vám ponúkame aj my. Možno práve tie vás presvedčia o kúpe antistresovej prikrývky Dormeo.

Recenzie zákazníkov na antistresovú prikrývku Dormeo

 

➡️ Ďalšie pozitívne reakcie na prikrývku si vypočujte v nasledovnom videu:

Antistresová prikrývka Dormeo

 

 

Zhodnotenie na záver

Doprajte si bezstarostný spánok s novou antistresovovu prikrývkou Dormeo. Zbavte sa stresu, úzkosti či depresie z každodenného života. Táto revolučná novinka vás zaujme nielen svojím vzhľadom, ale predovšetkým funkčnosťou. Doslova vás objíme a upokojí už za malú chvíľu. Cena tejto prikrývky sa pohybuje okolo 49,99 €, využiť však môžete 14 dňovú záruku vrátenia peňazí v prípade vašej nespokojnosti. Investovať do svojho zdravia sa určite oplatí. Nedovoľte zlému spánku, aby vám pokazil celý váš deň.

💡 TIP: Ako isto viete, Dormeo ponúka svojím zákazníkom aj ďalšie kvalitné produkty pre zdravý spánok. Zísť sa vám môže napríklad matrac Dormeo Fresh Prima II alebo taký pohodlný doplnkový matrac.

Výhody

 • simuluje pocit pri objatí, čiže zlepšuje kvalitu spánku
 • zmierňuje napätie a stres
 • pomáha rýchlejšie zaspať
 • vyrába sa v dvoch veľkostiach
 • vhodná pre rôzne vekové kategórie

Nevýhody

 • vyššia cena
 • iba v jednej farbe

Záver recenzie: Skvelá prikrývka od Dormeo, ktorá zbavuje stresu, únavy a zlepšuje kvalitu spánku v každej spánkovej polohe.

Hodnotenie autora
 • Prevedenie
 • Kvalita
 • Cena
 • Využitie
 • Spokojnosť

Súhrn

Skvelá prikrývka od Dormeo, ktorá zbavuje stresu, únavy a zlepšuje kvalitu spánku v každej spánkovej polohe.

4.7

Antistresová prikrývka Dormeo

✅ Cena: 49,99 €

Chcem Antistresová prikrývka Dormeo Dormeo.sk
Vývoj ceny Antistresová prikrývka Dormeo


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.