Kvalitný matrac Dormeo Fresh Prima II – recenzia

Veronika Štrbová Recenzia 16. októbra 2021 0
Dormeo Fresh Prima II
 • 200 × 80 cm: Neuvedené
 • 200 × 90 cm: Neuvedené
 • 200 × 140 cm: Áno
 • 200 × 160 cm: Neuvedené
 • 200 × 180 cm: Neuvedené
 • Nosnosť: 140 kg
 • Hrúbka: 18 cm
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Matrace
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Dormeo Fresh Prima II je skvelý matrac, vďaka ktorému sa budete každé ráno budiť oddýchnutí a svieži. Váš deň bude hneď krajší bez bolestí chrbtice či nedostatku spánku po rušnej noci. S týmto modelom matracu od značky Dormeo vám nič také nehrozí. Dokáže ho využiť široké spektrum zákazníkov, keďže poskytuje strednú tvrdosť, ktorá sa perfektne prispôsobí každému telu. Matrac totiž nie je ani veľmi tvrdý, ani veľmi mäkký a poskytuje dokonalú oporu.

Matrac Dormeo Fresh Prima II si zamilujete hneď po prvej noci. Jeho výška je 18 cm a poskytuje tri zóny pohodlia pre pre optimálnu oporu pre rôzne časti tela. Na tieto, ale aj ďalšie skvelé vlastnosti tohto matraca sme sa pozreli bližšie v našej recenzii. Prečítajte si, čím sú matrace Dormeo také výnimočné.

Porovnanie - Rozmery

Rozmery Dormeo Fresh Prima II v porovnaní s víťazmi testu matracov

Dormeo Fresh Prima II
Dormeo Fresh Prima II
Ľudová voľba Benab Zero
Benab Zero
Pre náročných Dormeo Matrac Lux
Dormeo Matrac Lux
Zlatá stredná cesta Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Cena479,99 €129,00 €909,99 €256,00 €
200 × 80 cmNeuvedenéÁnoÁnoÁno
200 × 90 cmNeuvedenéÁnoÁnoÁno
200 × 140 cmÁnoÁnoÁnoÁno
200 × 160 cmNeuvedenéÁnoÁnoÁno
200 × 180 cmNeuvedenéÁnoÁnoÁno
Nosnosť (kg)140110130140
Hrúbka (cm)18183024

Porovnanie - Najdôležitejšie parametre

Najdôležitejšie parametre Dormeo Fresh Prima II v porovnaní s víťazmi testu matracov

Dormeo Fresh Prima II
Dormeo Fresh Prima II
Ľudová voľba Benab Zero
Benab Zero
Pre náročných Dormeo Matrac Lux
Dormeo Matrac Lux
Zlatá stredná cesta Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Cena479,99 €129,00 €909,99 €256,00 €
TvrdosťStredne tvrdéStredne tvrdéVeľmi mäkké, Stredne mäkké, Mäkké, Stredne tvrdé, Tvrdé, Veľmi tvrdéStredne tvrdé
Tvrdosť jednej strany33-3
Tvrdosť druhej strany-4-4
UrčenieJednolôžkoPartnerskýPartnerskýPartnerský
MateriálBIO pena, Pamäťová pena, Penové pružinyPUR pena, Kokosová doskaBIO pena, Pamäťová pena, Taštičkové pružinyHR pena (studená), Pamäťová pena, Taštičkové pružiny, Kokosová doska, VISCO pena
ZdravotnýÁnoÁnoNeuvedenéÁno
OrtopedickýÁnoNieNeuvedenéÁno
Zóny (počet)3759
Snímateľný/prateľný poťahÁnoÁnoÁnoÁno
Teplota prania poťahu (°C)4060-60
Aloe vera poťahNieNieNieNie
Typ vyžadovaného roštuVšetky typyLamelovýLatkový, LamelovýLatkový
Vhodný na polohovací roštNeuvedenéNieNeuvedenéNie
Záruka (roky)153155

Základné informácie

Kvalitný, stredne tvrdý matrac Dormeo Fresh Prima II poskytuje telu dokonalú oporu a pohodlie. Vďačí tomu nielen svojej výške 18 cm, ale aj oceneným pružinám Octaspring®, ktoré zabezpečujú tú správnu prispôsobivosť a mäkučkej pamäťovej pene v poťahu. Tento matrac poskytuje dokonca tri zóny pohodlia pre optimálnu oporu pre rôzne časti tela.

Matrac Dormeo Fresh Prima II

Matrac Dormeo Fresh Prima II je vhodný takmer pre každého

 

Dormeo Fresh Prima II je antibakteriálny hypoalergénny matrac, čo znamená, že je vhodný aj pre alergikov a astmatikov. Má odnímateľný a prateľný poťah, preto s jeho údržbou a čistením nebudete mať žiadny problém. Poťah jednoducho operiete v práčke. Maximálna nosnosť matraca je až 140 kg. Výhodou sú aj 4 bočné úchytky pre ľahšiu manipuláciu s matracom.

 

➡️ Ďalšie informácie:

Výška18 cm
Zóny jadra3
Jadropena Ecocell®, penové pružiny Octaspring®
Materiálpamäťová pena, pena Ecocell, penové pružiny Octaspring®
Tvrdosťstredne tvrdý
Maximálna nosnosť140 kg
Umývateľný poťaháno
Záruka15 rokov
CleanEffect® Silveráno

 

Jednotlivé vlastnosti matraca Dormeo Fresh Prima II

Pena Ecocell® pre dokonalé pohodlie a sviežosť

Perfektná tvrdosť je zaručená vďaka kombinácii materiálov, ktoré poskytujú oporu pre váš chrbát a zároveň dostatok pohodlia. Super sviežosť zase zaručujú priedušné materiály. Dve vrstvy peny Ecocell® poskytujú výborné pohodlie počas spánku a prispôsobivosť matraca. V jadre matraca sa nachádzajú ocenené pružiny Octaspring®, ktoré sa prispôsobia krivkám a pohybu vášho tela. Matrac je dostatočné pružný, no pritom si zachováva ideálnu pevnosť.

 

Pružiny Octaspring®

Pena Ecocell® a pružiny Octaspring® spoločne vytvárajú jedinečný vetrací systém, ktorý zaručuje neustále prúdenie vzduchu a každú noc vytvára svieže prostredie pre zdravý spánok. Vďaka tejto jedinečnej štruktúre nedochádza k žiadnemu prenosu pohybu z jednej strany matraca na druhú. To znamená, že ak sa bude váš partner v noci otáčať, vy to absolútne nepocítite. Pri polohe na boku udržuje matrac líniu chrbtice a krku v jednej rovine, čím sa znižuje riziko ranných bolestí a stuhnutosti. Matrac je vhodný pre osoby s hmotnosťou až do 140 kg.

 

Ochranná vrstva CleanEffect® Silver

Bohatá pamäťová pena zapracovaná do príjemne mäkkého poťahu sa dokonale prispôsobí vášmu telu. Poťah je navyše hygienický. Mäkký bavlnený materiál poťahu je prešívaný postriebrenými vláknami a ošetrený ochrannou vrstvou CleanEffect® Silver. Predstavuje efektívnu ochranu proti prachovým roztočom, baktériám a pachom. Odnímateľný poťah len jednoducho odzipsujete a môžete ho kedykoľvek oprať v práčke.

 

Tvrdosť matraca

Matrac Dormeo Fresh Prima II vyhovuje širokému spektru zákazníkov. Je to z toho dôvodu, že matrac poskytuje strednú tvrdosť. To znamená, že nie je ani príliš tvrdý, ani príliš mäkký a zároveň poskytuje dokonalú oporu telu. Najviac si matrac zamilujú ľudia, ktorí zvyknú spávať na chrbte či na bokoch. Je však vhodný pre všetky spánkové polohy a taktiež aj pre deti.

 

Revitalizačná úprava

Zvláštna revitalizačná úprava sa aplikuje priamo na matrac. Pri tomto procese je poťah ošetrený špeciálnou kvapalinou, ktorá obsahuje látky schopné generovať elektrostatické výboje. Pri kontakte tela s matracom dochádza k aktivácii buniek, posilnenie telesného metabolizmu a zvýšenie krvného obehu. Toto ošetrenie poskytuje matracu mnoho dôležitých výhod:

 • zlepšenie kvality spánku a nočného odpočinku
 • zvýšenie energie tela a urýchlenie procesu revitalizácie
 • zvýšenie relaxačnej schopnosti tela

 

Matrac Fresh Prima II v priereze

Matrac Fresh Prima II je vyrobený z prvotriednych materiálov, ktoré spolu vytvárajú optimálne prostredie pre zdravý spánok. Takto vyzerá matrac v priereze:

Matrac Dormeo Fresh Prima II v priereze

Dormeo Fresh Prima II v priereze

 

 1. Poťahová látka je impregnovaná postriebrenými vláknami a ošetrená ochrannou vrstvou CleanEffect® Silver na zaručenie sviežosti a antibakteriálnej ochrany.
 2. 2 cm pamäťová pena sa úplne prispôsobí krivkám vášho tela a poskytuje mäkkú oporu.
 3. Pena Ecocell® poskytuje výbornú oporu a pohodlie.
 4. Technológia Octaspring® predstavuje 3D prispôsobivosť – všetky penové pružiny Octaspring sa pohybujú troma smermi, takže matrac je pevný a zároveň pružný pre maximálne pohodlie.
 5. Matrac má 4 bočné úchytky pre jednoduché dvíhanie a otáčanie matraca a jednoduché umiestnenie do rámu postele.

 

Pre koho je vhodný matrac Dormeo Fresh Prima II

Ako sme už spomínali, matrac má strednú tvrdosť a teda vyhovuje veľkému množstvu ľudí, nakoľko sa dokáže telu dokonale prispôsobiť. Preto je tento matarc Dormeo Fresh Prima II vhodný pre každého, kto:

 • kto hľadá matrac, ktorý mu poskytne potrebnú oporu
 • kto potrebuje ergonomický matrac poskytujúci optimálnu oporu chrbtici, hlave, krku, končatinám a vyčnievajúcim častiam tela
 • kto hľadá antibakteriálny matrac odolný voči prachovým roztočom, ktorý je vhodný aj pre astmatikov a alergikov
 • vďaka pozitívnym účinkom striebra na zdravie a náležitej opore matrac odporúčame aj pre malé deti
 • kto hľadá matrac s maximálnou nosnosťou až 140 kilogramov

 

💡 TIP: Ak máte záujem prezrieť si aj doplnkové matrace Dormeo, odporúčame vám článok Doplnkové matrace Dormeo. Všeobecný prehľad o matracoch a návod, ako si vybrať ten správny vám poskytneme v článku Vyberáme matrace – test a recenzie 16 najlepších.

 

Rozbalenie a rozloženie matraca

Matrace Dormeo sa vyrábajú v klasických rozmeroch, ktoré takpovediac kopírujú rozmery bežných postelí, aby vyhovovali čo najviac zákazníkom. Nájdete ich teda v rozmeroch od 80 x 190 cmpo 200 x 200 cm. Ceny sú taktiež rôzne a súvisia s rozmermi, čiže čím väčší rozmer, logicky, tým vyššia cena. Ale, tým viac pohodlia.

Vákuovo zabalený matrac v kompaktnej krabici vám kuriér privezie až k vám domov. Jeho následné rozbalenie a rozloženie na posteľ je skutočne jednoduché. Stačí prestrihnúť vonkajší obal, matrac rozvinúť, prestrihnúť plastový obal a je to. Váš matrac sa začne následne nafukovať a pripravený na používanie bude za približne šesť hodín, kedy sa nafúkne na svoju plnú veľkosť.

 

60 dňová skúšobná doba a predĺžená záruka 15 rokov

Nie každý výrobca ponúka to, čo značka Dormeo. Máte totiž k dispozícii až 60 dní, aby ste si svoj vybraný matrac vyskúšali bez rizika a v prípade, že s ním predsa len nebudete spokojní, môžete ho vrátiť bez udania dôvodu a svoje peniaze dostanete späť. Tento variant však v mnohých prípadoch neplatí, pretože zákazníci si matrac skutočne zamilujú už za pár dní. Rovnako výrobca Dormeo ponúka predĺženú záruku na produkt a to až 15 rokov. Vy si tak svoj matrac môžete bez obáv užívať naozaj dlhú dobu.

 

Dokonalosť sama o sebe, to je matrac Dormeo Fresh Prima, presvedčte sa o tom sami na videu:

Novinka: Matrac Fresh Prima - Dormeo Slovensko

 

Recenzie na matrac Dormeo Fresh Prima II

Pozreli sme sa aj na to, čo hovoria na tento model matracu od značky Dormeo zákazníci. A musíme uznať, negatívne recenzie sme hľadali márne. Ľudia sú s výrobkom nadmieru spokojní, vyhovuje im tvrdosť, skutočné pohodlie a čo je najviac, pomer kvalita/cena zodpovedajú skutočnosti. Skvelé hodnotenie má Dormeo aj na najznámejšom portáli užívateľských hodnotení TrustPilot. Prečítajte si aj vy, ako hodnotia slovenskí zákazníci svoj nový matrac:

Recenzie zákazníkov na matrac Dormeo Fresh Prima II Skúsenosti zákazníkov s matracom Dormeo Fresh Prima II

Viac recenzií → nájdete tu

 

Zhodnotenie matracu Dormeo Fresh Prima II

Ako aj samotné recenzie napovedajú, matrac Dormeo Fresh Prima II má dokonalý pomer kvalita/cena. Kúpiť v najmenšom rozmere ho môžete už od 479,99 €, čo je vzhľadom na zodpovedajúcu kvalitu, skvelá cena. Do naozaj kvalitného matraca sa oplatí investovať, v konečnom dôsledku sa vám za túto investíciu poďakuje vaše vlastné telo. Budete totiž vstávať vyspatí doružova, svieži a plní energie. Rovnako pominú aj bolesti chrbtice či krku. Všetky tieto pozitíva naznačujú, že kúpa tohto matraca bude dobré rozhodnutie.

Výhody

 • antibakteriálny a hypoalergénny matrac s prateľným poťahom
 • pružiny Octaspring® sa prispôsobia krivkám a pohybu tela
 • pena Ecocell® a pružiny Octaspring® spoločne vytvárajú jedinečný vetrací systém
 • 16 cm vysoké jadro a 2 cm pamäťová pena zapracovaná do poťahu
 • matrac má 4 bočné praktické úchytky na prenášanie
 • 3 zóny pohodlia pre optimálnu oporu pre rôzne časti tela

Nevýhody

 • menej vhodný pre spánkovú polohu na bruchu

Záver recenzie: Kvalitný, stredne tvrdý matrac, ktorý poskytuje oporu pre váš chrbát a zároveň dostatok pohodlia.

Hodnotenie autora
 • Kvalita
 • Vlastnosti
 • Cena
 • Nosnosť
 • Využitie

Súhrn

Kvalitný, stredne tvrdý matrac, ktorý poskytuje oporu pre váš chrbát a zároveň dostatok pohodlia.

4.5

Dormeo Fresh Prima II

✅ Cena: 479,99 €

Chcem Dormeo Fresh Prima II Dormeo.sk
Vývoj ceny Dormeo Fresh Prima II


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.