Bresser PLUTO 114/500/EQ-SKY - krátka recenzia

15. októbra 2021 0
Bresser PLUTO 114/500/EQ-SKY
 • Typ: šošovkový
 • Spôsob montáže: altazimutálna
 • Priemer objektívu: 80 mm
 • Dostupnosť: Skladom
292,04 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Zrkadlový hvezdársky ďalekohľad s rovníkovou montážou disponuje veľkou svetelnosťou, vďaka čomu je vhodný najmä na širokouhlé pozorovanie plošných predmetov pri menšom zväčšení. Celkom dobre s ním teda môžete pozorovať hmloviny aj galaxie, no a pri použití dodanej Barlowovej šošovky môžete sledovať aj Mesiac či planéty.

Priemer objektívu je 114 mm a súčasťou ďalekohľadu sú aj tri okuláre. Ďalekohľad je vhodný aj na pozemné pozorovanie a za výhodu považujeme pevný oceľový statív. K ďalekohľadu máte možnosť dokúpiť si elektronický okulár s farebným snímačom, ktorý prenesie obraz v teleskope na obrazovku počítača.

Výhody

 • pevný statív
 • možnosť dokúpiť rôzne príslušenstvo
 • ľahké a rýchle vyhľadávanie objektov

Nevýhody

 • náročnejšia montáž

Záver recenzie: Zrkadlový ďalekohľad pre skúsenejších pozorovateľov oblohy s možnosťou dokúpenia zaujímavého príslušenstva.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
292,04 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o Bresser PLUTO 114/500/EQ-SKY píše eshop

Bresser Pluto 114/500 je zrkadlový hvezdársky ďalekohľad typu Newton s guľovým zrkadlom na rovníkovej montáži, ideálny pre začiatočníkov. Teleskop disponuje veľkou sveteľnosťou (f/5), vďaka ktorej je vhodný najmä na širokouhlé pozorovanie plošných objektov pri menšom zväčšení (hmloviny, galaxie, hviezdokopy, apod.). Pri použití 3x Barlow šošovky, ktorá je súčasťou dodávky je tiež možné pozorovať Mesiac, planéty alebo aj jasnejšie objekty pri väčšom priblížení.

 • Teleskop Pluto je vybavený okulármi typu Kellner K-25mm, K-9mm, K-4mm poskytujúce zväčšenie 20x, 56x, 125x.
 • Okulárový výťah má priemer 31,7mm (1,25in).
 • LED hľadáčik s červeným bodom je skvelý pre rýchle a jednoduché vyhľadávanie objektov na nočnej oblohe.
 • Súčasťou dodávky je aj Barlow šošovka, ktorá 3-násobne zväčší výsledné zväčšenie.
 • K teleskopu sa dodáva obraz prevracajúca šošovka, ktorá umožní pozorovanie pozemských cieľov.

Mesačný filter dodávaný spolu s teleskopom dokáže odfiltrovať niektoré vlnové dĺžky svetla odrážajúceho sa od povrchu Mesiaca a zvýšiť tak kontrast a kvalitu výsledného obrazu.

Rovníková montáž EQ-SKY s presnými prevodmi a jemnými posuvmi v oboch osiach je možné veľmi dobre využiť pri sledovaní objektov pri ich zdánlivom pohybe po nočnej oblohe spôsobenej rotáciou Zeme. Najmä pri pozorovaní s veľkým zväčšením sa objekty pomerne rýchlo dostávajú mimo zorného poľa. Avšak vďaka správne nastavenej rovníkovej montáži, ktorej os je rovnobežná s osou Zeme, stačí na udržiavanie tohto objektu v zornom poli okuláru otáčať montážou len v jednom smere. K montáži typu EQ-SKY je možné dokúpiť motorček, ktorý bude pohybovať montážou bez nutnosti užívateľského zásahu.

Pevný oceľový statív s pochromovaným povrchom je veľmi stabilný, disponuje aj odkladacou plochou pre príslušenstvo (okuláre, mapy, apod.).

Obsah balenia: tubus s optikou, 3 okuláre, mesačný filter, oceľový statív, montáž EQ-SKY, Barlow šošovka, obraz prevracajúca šošovka, LED hľadáčik, planetárny astro freeware.

Možnosť dokúpiť voliteľný elektronický okulár s farebným snímačom, ktorý prenesie pozorovaný obraz v teleskope na obrazovku počítača. V balení s elektronickým okulárom aj softvér pre zachytenie fotosnímkov a krátkych videosekvencií a tiež ich úpravu.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaBresser
Zväčšenie125 x
Priemer objektívu114 mm
Rozmery a ďalšie fyzické parametre
Hmotnosť9000 g

Vývoj ceny Bresser PLUTO 114/500/EQ-SKY


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.