Čistič okien Kärcher WV 6 Plus Multi Edition – špecialista na žiarivo čisté okná bez šmúh (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 16. júna 2021 0
Čistič na okná s príslušenstvom
 • Výdrž batérie: 100 min
 • Dĺžka nabíjania: 170 min
 • Čistiaci výkon na jedno nabitie akumulátora: 300 m²
 • Objem nádoby (na špinavú vodu): 150 ml
 • Pracovná šírka odsávacej hubice: 280 mm
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Čističe okien
108,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
kaercher.com

Čistič okien Kärcher WV 6 Plus Multi Edition je vynovený model akustierky od známeho výrobcu. Toto zariadenie pozostáva z dvoch základných prvkov a príslušenstva. Uľahčuje prácu pri umývaní okien, dokážete ním vyčistiť však aj dlaždice, obklady, zrkadlá či sprchový kút. Čistič okien Kärcher nabijete pomocou priloženej nabíjačky a je pripravený hneď k použitiu. Predtým je ale potrebné povrch postriekať rozprašovačom s čistiacim prostriedkom a umyť pomocou pripevnenej handričky. Akustierku zapnete a povysávate prebytočnú vodu z okna či iného povrchu, ktorý potrebujete vyčistiť. Všetky ďalšie informácie o čističi okien Kärcher WV 6 Plus Multi Edition, jeho výhody aj nevýhody či cenu si prečítajte v našej recenzii.

Čítať viac...

kde kúpiť
kaercher.com ⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie ➡️ nájdete tu
⭐️ oficiálny eshop značky, globálny výrobca a predajca čistiacej techniky
⭐️ špičkové servisné záručné a pozáručné služby
108,99 € Do obchodu kaercher.com

Čím sa vyznačuje čistič okien Kärcher WV 6 Plus Multi Edition

Zariadenie pozostáva z dvoch častí a príslušenstva

Čistič okien Kärcher WV 6 Plus Multi Edition sa skladá z dvoch základných prvkov a priloženého príslušenstva. Prvú časť tvorí sprejová fľaša Extra s mikrofázovým návlekom na čistenie. Objem fľašky je cca 250 ml a jej obsah by mal predstavovať priložený koncentrovaný čistiaci prostriedok zriedený s čistou vodou. Pomocou tohto rozprašovača začnete prvú fázu umývania okien. Jednoducho nastriekate na okno potrebné množstvo čistiaceho prostriedku a pomocou pripevneného mikrofázového návleku okno umyjete.

Všetky časti čističa na okná Kärcher

Toto všetko nájdete v balení spolu s priloženým návodom

 

Druhou časťou je akustierka, ktorá povysáva prebytočnú špinavú vodu a vaše okná zanechá čisté a bez šmúh. Špinavá voda sa uskladňuje do nádržky, ktorú po skončení umývania len vylejte a opláchnite čistou vodou pre ďalšie použitie. Čistič zapnete jednoduchým stlačením tlačidla zapnutia na tele akustierky v časti displeja.

 

Multifunkčný pomocník do domácnosti

Čistič okien Kärcher WV 6 Plus Multi Edition patrí medzi domáce spotrebiče určené na upratovanie. Konkrétne týmto zariadením dokážete účinne umyť nielen okná, ale aj dlažbu, obklady v kuchyni alebo v kúpeľni, či zrkadlá alebo sprchový kút. Využiť ho môžete napríklad aj pri čistení okien vášho auta. Prakticky ním viete vyčistiť každú hladkú plochu zbavenú hrubých nečistôt. Čo sa týka veľkosti plochy, resp. počtu okien, na jedno nabitie dokáže tento čistič umyť cca 300 m² plochy, čo predstavuje približne 100 okien.

 

Dosť bolo namáhavej práce

Už pri pomyslení na to, že musíte doma poumývať okná, vás prejde chuť na túto domácu prácu. Odjakživa sa tento proces spájal s namáhavou robotu, ktorú väčšina ľudí nemalo rado. Moderné technológie však napredujú a čím ďalej, tým je upratovanie v domácnostiach jednoduchšie. A platí to samozrejme aj pri umývaní okien. Už sa nemusíte namáhať s vedrom plným vody a handrou, ktorú treba pravidelne žmýkať. Stačí si zobrať pomocníka v podobe akustierky a okná budete mať umyté rýchlejšie a bez veľkej námahy.

 

Extra dlhá výdrž batérie

Čistič okien Kärcher WV 6 Plus Multi Edition má v sebe zabudovaný akumulátor, ktorý stačí po vybití jednoducho nabiť pomocou priloženej nabíjačky. Výdrž čističa na jedno použitie predstavuje až 100 minút, čo je naozaj úctyhodný parameter a dokážete na jedenkrát poumývať možno aj všetky okná v domácnosti. Záleží samozrejme na tom, koľko ich doma máte a aké sú veľké. V porovnaní s konkurenciou patrí čistič Kärcher WV 6 Plus Multi Edition medzi tie najlepšie akustierky na trhu. Priemerný čas týchto produktov predstavuje približne 45 minút.

Čierna nabíjačka

Čistič nabijete pomocou priloženej nabíjačky

 

Na druhej strane však treba spomenúť nabíjanie. Samotný proces nabíjania prebieha rovnako ako napríklad pri mobilnom telefóne. V balení nájdete priloženú nabíjačku, ktorú jednoducho pripojíte jedným koncom do čističa a hlavnou časťou do zásuvky. Čistič okien môžete nabiť buď na plnú výdrž 100 minút alebo na toľko minút, koľko práve urýchlene potrebujete. Počas nabíjania uvidíte na displeji čističa konkrétny počet minút, na koľko je práve nabitý. Čas sa pripočítava po 5 minútach až po 100. Celkové nabitie čističa na 100 minút, resp. na 100 % však trvá dosť dlho, až 170 minút.

 

Farebné stierky pre efektívne umývanie

V balení nájdete tiež okrem klasickej žltej gumenej stierky aj ďalšie tri rovnako dlhé a široké stierky v iných farbách a to červenú, zelenú a tyrkysovú. Vaše upratovanie si tak môžete spríjemniť pestrými farbami stierky. Ako sme spomenuli, všetky sú rovnaké a ich dĺžka je 280 mm. Model čističa okien Kärcher WV 6 Plus Multi Edition disponuje vylepšenou technológiou stierok. Inovačná dlhá stierka zvyšuje flexibilitu čistenia. Stierka sa dá po každom čistení jednoducho vybrať z odsávacej hubice a vyčistiť.

Štyri farebné gumené stierky na okná

Farbu stierky si môžete voliť podľa seba

 

Výmena stierok je jednoduchá. Stlačte „tlačidlo“ s tromi pásikmi, pomocou ktorého uvoľníte hlavicu a pohodlne ju tým otvoríte. Stierku vyberiete, vymeníte ju za inú a časť vysunutej hlavice zatlačíte naspäť, kým nebudete počuť „kliknutie“. Takto si ich môžete vymieňať podľa potreby alebo nálady.

 

Prispôsobiteľný mikrofázový návlek

Na fľaške s rozprašovačom je nasadený mikrofázový návlek. Pomocou nadstavca ho viete využiť v jeho plnej dĺžke 275 mm. Avšak, použiť ho môžete aj bez nadstavca, pričom jeho pretŕčajúce konce na oboch stranách zahnete a pripevníte na čistič. V tomto prípade bude mať hlavná časť na umývanie dĺžku 185 mm, čo vám poslúži pri umývaní menších plôch. Celý návlek po použití jednoducho umyte pod tečúcou vodou, v prípade väčšieho znečistenia použite aj čistiaci prostriedok, vyžmýkajte vo vode a nechajte vyschnúť.

 

Ľahká manipulácia so zariadením

Rozprašovač s návlekom a čistiacim prostriedkom nie je ťažký. Čo sa týka hmotnosti samotnej akustierky, tá predstavuje 0,8 kilogramu, čo je veľmi prijateľný údaj a manipulácia so spotrebičom bude preto naozaj jednoduchá a nebude namáhavá. Vy tak nebudete mať problém vyčistiť aj viac okien naraz nepretržite. Okrem toho je zariadenie bezkáblové, takže vás nebude pri umývaní nič obmedzovať.

 

Ako bonus priložený čistiaci prostriedok

V balení nájdete okrem už spomenutých častí aj špeciálny čistiaci prostriedok s vôňou a objemom 20 ml. Ten nalejte pred čistením okien do nádobky rozprašovača s pridajte čistú vodu. Tento roztok zabezpečí dôkladné vyčistenie okien predtým, ako stierkou vysajete prebytočnú vodu. Vaše okná zostanú suché a bez šmúh.

Žltý čistiaci prostriedok Kärcher

Čistiaci prostriedok vylejte do nádobky a pridajte vodu

 

💡 TIP: Porovnajte si čistič Kärcher aj s inými značkami v našom teste Vyberáme čistič okien a prečítajte si, ako vybrať ten správny model.

 

Technické parametre čističa okien Kärcher WV 6 Plus Multi Edition

VýrobcaKärcher
Doba prevádzky na jedno nabitie100 minút
Čas nabíjania170 minút
Objem nádobky rozprašovača250 ml
Objem nádobky na špinavú vodu150 ml
Dĺžka farebných stierok280 mm
Počet náhradných stierok3
Dĺžka návleku s nadstavcom275 mm
Dĺžka návleku bez nadstavca185 mm
Pracovná šírka odsávacej hubice280 mm
Typ batérieLítium-iónová batéria
Čistiaci výkon na jedno nabitie akumulátoracca 300 m² = 100 okien
Druh prúdu- 100 - 240 / 50 - 60 (V/Hz)
Hmotnosť vrátane akumulátora0,8 kg
Rozmery126 x 280 x 310 mm (d x š x v)

 

Popis jednotlivých častí čističa okien

Popis jednotlivých častí čističa WV 6 Plus Multi Edition

 

Porovnanie s predchodcom

 Kärcher WV 6 Plus Multi EditionWV 5 Premium
Doba prevádzky na jedno nabitie100 minút35 minút
Čas nabíjania170 minút185 minút
Objem nádobky na špinavú vodu150 ml100 ml
Počet náhradných stierok30
Pracovná šírka odsávacej hubice280 mm280 mm
Typ batérieLítium-iónová batériaOdnímateľná lítium-iónová batéria
Čistiaci výkon na jedno nabitie akumulátoracca 300 m² = 100 okiencca 105 m² = 35 okien
Hmotnosť vrátane akumulátora0,8 kg0,7 kg
Rozmery126 x 280 x 310 mm (d x š x v)125 x 280 x 325 mm (d x š x v)
Cena108,99 €91,99 €

 

Ako funguje čistič okien Kärcher WV 6 Plus Multi Edition

Na nasledovnom videu si môžete pozrieť ako sa pracuje s čističom na okná v praxi. Hoci je na videu predchodca nášho recenzovaného modelu, postup pri práci a celý proces čistenia je rovnaký. Video slúži pre vašu predstavu, čo obnáša čistenie s čističom na okná od značky Kärcher.

Kärcher/Karcher WV6 Plus Window Vac

 

Možné chybové kódy a ich riešenia

Poruchy majú často jednoduchú príčinu, ktorú dokážete odstrániť sami pomocou nasledujúceho prehľadu. V prípade pochybností alebo pri poruchách, ktoré tu nie sú uvedené sa obráťte na autorizovaný zákaznícky servis.

Zobrazenie na displejiPopis chybyOdstránenie chyby
E1Teplota súpravy akumulátorov je
príliš vysoká alebo príliš nízka.
Prístroj nechajte vychladnúť/zahriať.
Prístroj používajte a skladujte len pri teplotách bežných v obytných priestoroch.
E2Sacia turbína je zablokovaná príliš veľkým objemom nasávanej tekutiny alebo nasávaných pevných látok.Z horizontálnych plôch sa nesmú nasávať väčšie objemy tekutín.
Nenasávajte prach alebo pevné látky.
Nádrž na znečistenú vodu vymeňte najneskôr pri dosiahnutí značky Max.
Používajte len vhodné čistiace prostriedky, žiadny lieh, žiadne penové čistiace prostriedky. Najvhodnejšie sú koncentráty čističa okien KÄRCHER.
E3Nabíjacie napätie je príliš vysoké.Používajte len dodanú originálnu nabíjačku alebo nabíjačku schválenú spoločnosťou KÄRCHER.
E4Napätie súpravy akumulátorov < 3 V.Interná chyba prístroja, obráťte sa na svojho predajcu alebo na autorizovaný zákaznícky servis.
LoSúprava akumulátorov je vybitá.Prístroj nabíjajte len pomocou dodanej originálnej nabíjačky alebo pomocou nabíjačky schválenej spoločnosťou KÄRCHER.

 

Recenzie na čistič okien

Určite ste zvedaví aj na recenzie zákazníkov, ktorí si tento produkt zakúpili. Hoci sme ich nenašli veľa, nakoľko tento model nie je dlho na trhu, spomenuté recenzie sú pozitívne. Ľudia sú s čističom v celku spokojní, chvália si ľahkosť používania, dlhú výdrž batérie či veľmi dobré výsledky čistenia bez šmúh. Negatíva sme nenašli, spomenúť však môžeme napríklad dlhší čas nabíjania čističa alebo vyššiu cenu oproti konkurenčným modelom.Recenzie zákazníkov na čistič okien

Naša osobná skúsenosť

Čistič okien Kärcher WV 6 Plus Multi Edition sme mali možnosť vyskúšať aj my. Čo nás potešilo, bola ľahkosť, akou sa týmto čističom dajú umývať okná. Bonusom bol priložený čistiaci prostriedok, ktorý sme naliali do nádobky rozprašovača a zriedili s vodou. Vďaka nemu boli okná nielen čisté, ale aj voňavé. Odporúčame preto používať tento roztok pri každom umývaní. Najprv sme však museli dosť dlho čakať, kým sa čistič nabije. Trvalo to naozaj spomínaných 170 minút, aby bol pripravený pracovať na 100 %, resp. celých 100 minút.

 

Pozitívom sú aj tri náhradné farebné stierky, ktoré si môžete meniť podľa potreby. Okno sme najskôr nastriekali rozprašovačom s čistiacim prostriedkom, následne sme ho prešli mikrofázovým návlekom a nakoniec sme použili akustierku, ktorá vysala prebytočnú špinavú vodu z okna. Okno zostalo čisté, lesklé a bez šmúh. Dávajte však pozor na viac znečistené miesta, ktoré je niekedy potrebné prejsť aj dvakrát. Taktiež dbajte na to, aby ste po použití rozprašovača s návlekom ihneď použili akustierku a nenechali okno zaschnúť. V tom prípade ho nevyčistíte a zostanú na ňom nepríjemné šmuhy a vaša práca vyjde navnivoč. Negatívom tohto produktu je určite jeho cena, ktorá je oproti konkurenčným výrobkom o dosť vysoká. A teda spomínaný dlhý čas nabíjania.

 

Porovnanie s konkurenciou

 Kärcher WV 6 Plus Multi EditionRovus Window MagicLeifheit 51003 Window CleanerVileda Windomatic Power
VýrobcaKärcherRovusLeifheitVileda
Šírka stierky280 mm250 mm280 mm270 mm
Objem nádržky na špinavú vodu150 ml200 ml100 ml100 ml
Výdrž na jedno nabitie100 minút50 minút35 minút40 minút
Hmotnosť0,8 kg0,5 kg1,1 kg0,8 kg
Rozmery (d x š x v)126 x 280 x 310 mm120 × 300 × 300 mm229 × 101 × 451 mm175 × 120 × 320 mm
Cena108,99 €49,90 €
44,97 €35,15 €

 

Otázky a odpovede

❓ 1. Ako môžem zlepšiť výsledok čistenia?

Na umývanie používajte koncentrovaný čistiaci prostriedok (20 ml), ktorý je dodávaný spolu s produktom, nalejte ho do sprejovej fľaše a potom dolejte vodu. Podľa miery znečistenia je niekedy potrebné čistenie zopakovať. Čistiaci roztok pritom nesmie prischnúť. Vysávač na okná držte tak, aby gumená stierka doliehala kolmo na sklo okna. Nevyvíjajte priveľký tlak. Okrem toho výrobca odporúča gumenú stierku, ktorá sa dá zboku vytiahnuť, pravidelne čistiť od eventuálnych zvyškov nečistôt. V prípade opotrebovanej gumenej stierky musíte stierku vymeniť. Nastriekajte roztok na sklo tak, aby bolo kompletne vlhké.

❓ 2. Čo robiť v prípade, ak z vetracích otvorov vyteká voda?

Dávajte pozor, aby nádržka na špinavú vodu nebola príliš plná. Predovšetkým vtedy, ak prístroj používate krížom alebo nad hlavou. Ak máte v nádržke veľa špinavej vody, vylejte ju a pokračujte ďalej v umývaní okien.

❓ 3. Ako postupovať, keď sa nedá zariadenie zapnúť ani vypnúť?

Nabite akumulátor, keď je indikátor prevádzky vypnutý alebo pomaly bliká. Ak indikátor rýchlo bliká, vyhľadajte jedného zo servisných partnerov alebo sa skontaktujte priamo s výrobcom na jeho stránke.

❓ 4. Čo robiť, ak už sprejová fľaša nestrieka?

Buď je fľaša už prázdna, vtedy doplňte čistiaci prostriedok. Ak je naopak pumpovací mechanizmus chybný, pošlite výrobcovi e-mail s krátkym popisom chyby a dokladom o kúpe. Môže vám vymeniť kus za kus, ak s problémom nepochodíte, budete si ho musieť dokúpiť sami.

 

💡 TIP: Chcete si prácu úplne uľahčiť? V tom prípade vám padne vhod robotický čistič okien, ktorý sa o všetko postará za vás. Všetko o týchto spotrebičoch sa dozviete v našom článku Ako si vybrať vhodný robotický čistič okien.

Výhody

 • extra dlhá výdrž batérie na jedno nabitie
 • balenie obsahuje ďalšie tri náhradné stierky rôznych farieb
 • výsledok bez šmúh a dodatočného čistenia
 • bezkáblová prevádzka a ľahká manipulácia
 • sprejová fľaša Extra s mikrofázovým návlekom na čistenie

Nevýhody

 • veľmi dlhá doba nabíjania
 • vysoká cena

Záver recenzie: Praktický čistič na okná, ktorý vám uľahčí prácu s upratovaním a skráti jej čas.

Hodnotenie autora
 • Čistenie bez šmúh
 • Manipulácia
 • Obsluha
 • Vybavenie
 • Cena

Súhrn

Čistič okien známej značky s príslušenstvom, ktorý podáva dobré výsledky a vaše okná vyčistí rýchlo, ľahko a bez šmúh. Rátajte však s vyššou cenou a dlhšou dobou nabíjania.

4.4

Čistič na okná s príslušenstvom

✅ Cena: 108,99 €

Chcem Kärcher WV 6 Plus Multi Edition kaercher.com
Vývoj ceny Kärcher WV 6 Plus Multi Edition


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.