Delimano MultiFresh – recenzia na výkonný multifunkčný mixér 6 v 1

Petra Lyžičiarová Recenzia 23. októbra 2021 0
Delimano Multifresh
 • Výkon: 800 W
 • Otáčky: 25-tisíc za minút
 • Počet dielov: 12
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Mixéry
PRODUKT JE NEDOSTUPNÝ

Delimano MultiFresh je výkonný multifunkčný kuchynský pomocník, ktorý v sebe ukrýva až šesť rôznych funkcií. Zvládnete s ním mixovanie, vákuovanie potravín, vákuové mixovanie, varenie polievok, mletie a drvenie. Vybavený je motorom s výkonom 800 W a s 25-tisíc otáčkami za minútu.

Delimano MultiFresh disponuje širokým príslušenstvom, ktorého súčasťou je napríklad aj nádoba na ohrievanie polievok s obejmom 1200 ml, ale aj nádoba na mixovanie s vákuovým ventilom či pohárik s mlecou čepeľou a vákuovacia jednotka. Cena tohto multifunkčného pomocníka do kuchyne je primeraná jeho kvalite a širokým možnostiam využitia.

Základné informácie

Supermixér Delimano MultiFresh je tvorený 12 dielmi, ktoré vám umožňujú využívať až šesť rôznych funkcií. Zariadenie sa veľmi jednoducho ovláda a môžete pomocou neho mixovať, vákuovať, variť, mlieť, vákuovo mixovať či drviť.

Delimano MultiFresh je vybavený motorom s výkonom 800 W, ktorý dokáže vyvinúť až 25 000 otáčok za minútu. Vákuovacia jednotka vytvára podmienky s tlakom 40 kPa. O dokonalé mixovanie sa stará 6-krídlová čepeľ potiahnutá titanom, vďaka čomu je postarané o dlhú životnosť zariadenia, dobrú ostrosť a ochranu proti korózii. Oládanie mixéra MultiFresh je jednoduché, takže to zvládnu aj tí menej technicky zdatní.

 

Dôležité parametre:

Výkon motora800 W
Otáčky25 000 za minútu
Tlak vákuovania40 kPa
Počet funkcií6
Počet dielov12

 

Šetrné spracovanie

Veľkou prednosťou tohto viacúčelového kuchynského spotrebiča je, že zachováva v spracovanom ovocí a zelenine všetky dôležité vitamíny a výživné látky. Ovocie a zelenina totiž vo chvíli, ako ju pokrájame a očistíme, začína oxidovať. Stráca farbu, mení sa aj jeho textúra, chuť a tiež nutričná hodnota. Mixér Delimano MultiFresh však disponuje autosenzorom, ktorý je schopný odstrániť všetok vzduch, vďaka čomu zostávajú pripravené pokrmy a nápoje dlho čerstvé a lahodné.

Mixér Delimano MultiFresh

Mixér Delimano MultiFresh

 

Vybavenie

Delimano MultiFresh je 12-kusový set, v ktorom nájdete šesť pomocníkov v jednom. Výbava je skutočne bohatá a nájdete v nej:

 • vákuový mixér pre prípravu krémových smoothie nápojov
 • vákuovač na ochranu potravín
 • varič polievok, s ktorým pripravíte chutné polievky do 20 minút
 • mlynček na kávu, cukor a iné potraviny
 • mixér na prípravu dresingov, omáčok, domácej zmrzliny či arašidového masla

 

Set obsahuje:

 • základňu s 800 W motorom s 25 000 otáčkami/min.
 • nádobu na ohrev s objemom 1.200 ml
 • nádobu na mixovanie (700 ml) s vákuovým ventilom
 • 6-krídlovú mixovaciu čepeľ potiahnutú titánom
 • 200 ml pohárik s 2-krídlovou mlecou čepeľou
 • vákuovaciu jednotku
 • vákuovaciu trubicu
Vybavenie mixéra Delimano MultiFresh

Vybavenie mixéra Delimano MultiFresh

 

Funkcie

Ako sme už spomenuli, Delimano Super mixér MultiFresh je určený nielen na mixovanie a prípravu chutných a zdravých smoothies, ale poslúži aj na mletie, drvenie, vákuovanie či varenie polievok. Jeho využitie v kuchyni je skutočne široké.

 

⭐ Vákuové mixovanie

Vedecké testy preukázali, že prípravou smoothie nápojov v mixéri MultiFresh, je hladina vitamínov, minerálov a iných výživných látok v porovnaní so smoothie nápojmi pripravenými v iných mixéroch vyššia. Zaujímavosťou je, že po 48 hodinách od prípravy nápoje pripravené v tomto mixéri mali o 38 % viac vitamínu A, o 114 % viac vitamínu E a o 27 % viac vitamínu C. Pomocou vákuového mixovania si môžete pripraviť chutné a kvalitné smoothies nápoje.

Nápoje pripravené pomocou Delimano MultiFresh

Nápoje pripravené pomocou Delimano MultiFresh

 

⭐ Vákuovanie

Delimano MultuFresh je možné používať aj ako prístroj na vákuovanie. Môžete ho použiť s väčšinou vákuovacích vrecúšok a nádob dostupných na trhu. Jednotku na vákuovanie je možné použiť aj bez mixéra a pre praktické používanie funguje vákuovacia jednotka na batérie.

Vákuovanie pomocou Delimano MultiFresh

Vákuovanie pomocou Delimano MultiFresh

 

💡 TIP: Ak vás zaujala funkcia vákuovania potravín a hľadáte vákuovačku, kvalitné modely nájdete v našom veľkom teste.

 

Viac o tom, ako funguje vákuovanie si pozrite vo videu:

MultiFresh - vákuovanie

 

⭐ Varenie polievok

Pomocou super mixéra Delimano MultiFresh si môžete pripraviť aj chutnú a zdravú domácu polievku, a to už za 20 minút. Pomôže vám v tom práve integrované vyhrievacie teleso, ktoré je súčasťou mixéra, a dokáže sa vyhriať na teplotu 70 °C. Vďaka tejto teplote sa suroviny prehrejú, ale nevrú, takže sa nestratia vitamíny.

Polievky pripravené pomocou MultiFresh Delimano

Polievky pripravené pomocou MultiFresh Delimano

Túto funkciu môžete využiť aj na prípravu detskej výživy či kašičiek. Nádoba na prípravu polievok má objem 1200 ml, takže v nej pripravíte chutné a zdravé polievky pre celú rodinu.

Varenie polievky pomocou Delimano MultiFresh

Varenie polievky pomocou Delimano MultiFresh

 

Viac o príprave polievok si môžete pozrieť vo videu:

MultiFresh - ohrev a sekanie

 

⭐ Mletie

Supermixér Delimano MultiFresh je vybavený aj funkciou mletia, a tak si pomocou neho môžete pomlieť napríklad kávu, oriešky alebo ovsené vločky a iné. Funkcia mletia však poslúži aj pri príprave nátierok či zdravého hummusu.

Mletie pomocou Delimano MultiFresh

Mletie pomocou Delimano MultiFresh

 

⭐ Pulzná funkcia

Pomocou pulznej funkcie môžete vytvoriť nápoje či omáčky krémovej konzistencie s jemnou textúrou. Túto funkciu využijete napríklad aj pri drvení ľadu do chutných studených nápojov.

 

⭐ Mixér

Delimano MultiFresh môžete použiť aj klasický mixér, ktorý vám poslúži napríklad na prípravu omáčok, dresingov či dokonca domácej zmrzliny alebo aj arašidového masla.

Mixovanaie pomocou Delimano MultiFresh

Mixovanie pomocou Delimano MultiFresh

 

💡 Neprehliadnite!

Rozhovor s brand manažérkou pre značku DELIMANO Janou Pondelíkovou

Jana PondelíkováViac informácií o mixéri Delimano MultiFresh nám v rozhovore prezradila brand manažérka pre značku Delimano Jana Pondelíková.

DoDomácnosti: Supermixér MultiFresh je na trhu jedinečným produktom. Čo je podľa vás jeho najväčšia výhoda?

Jana Pondelíková: „Jeho veľkou výhodou je, že v sebe spája hneď 6 skvelých funkcií, čím nahradí niekoľko kuchynských spotrebičov. Okrem klasického mixovania a jedinečnej novinky – vákuového mixovania, dokáže aj drviť, mlieť, variť polievky a omáčky, a taktiež vákuovo utesniť potraviny v nádobách či vreckách na to určených. To všetko získate s jediným spotrebičom. Šetríte tak nielen peniaze, ale aj miesto vo vašej kuchyni.“

DoDomácnosti: MultiFresh je vybavený zaujímavou funkciou vákuového mixovania. Môžete nám priblížiť, o čo ide a ako to vlastne funguje?

Jana Pondelíková: „Veľkým nepriateľom vitamínov a živín je oxidácia. Vďaka odsatiu vzduchu pred mixovaním všetky vitamíny, ale aj farba, chuť a štruktúra – všetko zostáva rovnaké ako v pridaných ingredienciách – nedochádza k žiadnemu znehodnoteniu. Mixér MultiFresh počas vákuového mixovania vitamíny nielen extrahuje, ale zároveň chráni. Smoothie pripravené vo vákuu si tak môžete pripraviť večer a vypiť až ráno. A stále bude obsahovať viac vitamínov a živín ako smoothie z bežného mixéra krátko po príprave.“

DoDomácnosti: Komu by ste určite odporúčali kúpu tohto zariadenia?

Jana Pondelíková: „Samozrejme všetkým, ktorí chcú žiť a stravovať sa zdravo, aj keď na to možno nemajú dostatok času. S mixérom MultiFresh si totiž rýchlo a jednoducho pripravíte nielen chutné smoothies, ale aj zdravé a výživné polievky. Vďaka vákuovému mixovaniu je tiež ideálny pre tých, ktorí ráno nestíhajú, alebo si svoje smoothie chcú vziať so sebou do práce či fitka. Vďaka vákuovému mixovaniu to nie je žiaden problém. Rovnako si viete vopred pripraviť aj polievku, či vákuovo utesniť jedlo vo vákuových nádobkách a zobrať si tak chutný zdravý obed do práce.“

DoDomácnosti: V mixéri môžeme pripraviť aj polievku. Ako to prebieha?

Jana Pondelíková: „Mixér MultiFresh dokáže pripraviť za cca 20 minút chutnú, zdravú a sviežu krémovú polievku. Zatiaľ čo bežné mixéry nevaria, ale len ohrievajú jedlo rotáciou pri mixovaní, MultiFresh vďaka zabudovanému výhrevnému telesu reálne varí pri teplote 70 °C. Jediné, čo musíte urobiť, je vložiť ingrediencie do varnej nádoby a spustiť program. Z kuchyne môžete pokojne odísť a asi za 20 minút je polievka hotová a vy môžete jesť!“

DoDomácnosti: Máte pre zákazníkov nejaké osvedčené tipy a rady týkajúce sa používania tohto výnimočného zariadenia?

Jana Pondelíková: „Jeho používanie je naozaj jednoduché a zvládne ho každý. Pridáte ingrediencie, otočíte gombík na vybraný program a zapnete. Programy sú prednastavené a mixér sa po ukončení programu sám vypne. Takže už nemusíte robiť naozaj nič. Navyše, na našej stránke si budete môcť stiahnuť aj 21-dňový stravovací plán plný receptov, ktorý vás určite inšpiruje k skúšaniu nových kombinácií.

Ale pár tipov pre vás určite mám. Pri príprave smoothies môžete namiesto vody použiť rôzne rastlinné mlieka. Nápoje tak budú sýtejšie a ich chuť plnšia. Pre zjednodušenie prípravy polievky a aj lepšiu chuť pridajte namiesto vody a korenín domáci vývar. A pre krásne husté a krémové polievky skúste na zahustenie použiť obilné vločky alebo jednoducho pridajte jeden menší batat. Vyhnite sa však klasickým zemiakom, je to jediná zelenina, na ktorej spracovanie potrebujete teplotu vyššiu ako 70 °C.“

DoDomácnosti: Ako je to s čistením a údržbou? Vyžaduje si MultiFresh nejaký špeciálny prístup? Mnohých určite zaujíma, či sú nádoby vhodné aj do umývačky riadu.

Jana Pondelíková: „Čistenie je jednoduché a rýchle. Stačí úplne rozobrať nádobu a opláchnuť všetky časti. Prípadne, pre rýchle prečistenie nádoby a čepelí, môžete po použití naliať do nádoby čistú vodu a spustiť program mixovania. Samotné nádoby sú vhodné aj do umývačky riadu.“

DoDomácnosti: Vákuovanie potravín je pre mnohých celkom novinkou. Ako to funguje a načo je vlastne vákuovač dobrý?

Jana Pondelíková: „Vákuové tesnenie udrží Vaše jedlo dlhšie čerstvé. Dokonca aj týždne namiesto dní. Chráni jedlo pred stratou farby a chuti, pri skladovaní v mrazničke aj pred spáleninami z mrazu. Zároveň optimalizuje úložný priestor. Vákuovací systém mixéra MultiFresh je dokonale prispôsobivý – umožňuje odsávanie vzduchu priamo vákuovacou jednotkou alebo použitím vákuovacej trubice, ktorú nájdete v balení. A navyše môžete vákuovaciu jednotku použiť aj bez základne mixéra. Stačí ju odpojiť a použiť batérie.

Takto môžete uskladniť jedlo alebo dokonca nápoje. Použite vákuové nádoby či vrecká. Dokonca máme v ponuke aj skvelú pomôcku – vákuový uzáver na fľaše – nielen pre milovníkov vína.“

 

Delimano MultiFresh – kúpiť alebo nie?

Ako ukázala naša recenzia, super mixér Delimano MultiFresh je výnimočným kuchynským spotrebičom, ktorý v sebe spája viacero užitočných a praktických funkcií. Vďaka tomu vám uľahčí viacero prác v kuchyni a keďže je praktický a jednoduchý na ovládanie, ušetrí aj váš čas.

Oceňujeme, že si pomocou neho viete pripraviť lahodné a zdravé smoothie nápoje, ale tiež polievku a využijete aj ako mlynček či vákuovačku potravín. Multifunkčný mixér MultiFresh vo vašej kuchyni nezaberie veľa miesta, takže sa nemusíte obávať, že by išlo o zariadenie, ktoré vám bude doma zavadzať.

Výhody

 • všetranné využitie
 • jednoduchá obsluha
 • zachovanie vitamínov pri príprave smoothies

Nevýhody

 • nič sme nenašli

Záver recenzie: Delimano MultiFresh je multifunkčný mixér s funkciou vákuovania, mletia a dokáže pripraviť aj polievku.

Hodnotenie autora
 • Dizajn
 • Jednoduchosť ovládania
 • Možnosti využitia
 • Cena

Súhrn

Delimano MultiFresh je multifunkčný mixér s funkciou vákuovania, mletia a dokáže pripraviť aj polievku.

4.3

Delimano Multifresh

✅ Cena: 149,99 €

Chcem Delimano MultiFresh Delimano.sk
Vývoj ceny Delimano MultiFresh


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.