Domáca pekáreň Delimano Joy – vyrobí menší, no chutný a zdravý chlieb (recenzia)

Veronika Štrbová Recenzia 16. októbra 2021 1
Domáca pekáreň Delimano Joy
 • Objem nádoby na pečenie: 750 g
 • Počet programov: 12
 • Odložený štart: áno
 • Bezlepkové pečenie: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Domáce pekárne
79,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Delimano.sk

Domáca pekáreň Delimano Joy je praktický a šikovný pomocník do každej domácnosti. Upečiete si vďaka nemu kedykoľvek čerstvý, mäkučký a chutný chlieb. Najväčšou výhodou je, že vždy viete, čo všetko presne váš chlieb obsahuje. Potešia sa aj ľudia alergickí na lepok, pretože pekárnička disponuje nastavením bezlepkového pečenia. Nastaviť si môžete dokonca aj stupeň prepečenia kôrky.

Tento malý domáci spotrebič od Delimana si určite obľúbite, predovšetkým ak ho budete používať pravidelne. Mali by ste mu preto nájsť stále miesto v kuchyni, aby ste si ušetrili prácu s jeho premiestňovaním. V nasledovnej recenzii vám ponúkame všetky informácie, ktoré by vás mohli o domácej pekárničke zaujímať. Dozviete sa, čím všetkým disponuje a tiež aj to, ako si ľahko upiecť skvelý domáci chlebík.

Čítať viac...

porovnanie cien
Delimano.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
79,99 € Do obchodu Delimano.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
79,99 € Do obchodu TopShop.sk

Základné informácie

Domáca pekáreň Delimano Joy má krásnu bielu farbu, ktorá zapadne do každej domácnosti. Jej výkon je 650 Wattov a vďaka nemu a ďalším 12 nastaveniam je pekáreň schopná pripraviť chrumkavý a chutný chlebík podľa vašich predstáv a to do hmotnosti 750 gramov. Nie je to až tak veľa, zvyčajne mávajú domáce pekárne maximálnu možnú hmotnosť chleba až do 1500 gramov, avšak to na funkčnosti a využiteľnosti neuberá žiadnu váhu. Ak nie ste mnohopočetná rodina, ktorá skonzumuje na jeden krát veľa krajcov chleba, určite vám to bude stačiť.

Biela domáca pekáreň Delimano Joy

Domáca pekáreň od Delimano má elegantné biele prevedenie

 

12 rôznych programov na prípravu chleba vrátane bezlepkového a 3-stupňové nastavenie na prepečenie kôrky patria medzi najväčšie výhody tejto pekárne. Vybrať si môžete svetlú, strednú alebo tmavú farbu prepečenia kôrky. Spotrebič disponuje aj 13-hodinovým odloženým štartom. „Bezlepkáči “si taktiež prídu na svoje, pretože tu nájdu aj program bezlepkového pečenia.

 

👉 Všetky technické informácie:

VýrobcaDelimano
Výkon650 W
Počet programov12
Bezlepkové pečenieáno
Odložený štartáno
Nastavenie prepečenia kôrkyáno
Funkcia zachovania teplotyáno
Maximálna hmotnosť chleba750 g
Vhodné do umývačky riaduVnútorná nádoba a čepele

 

Funkcie a vlastnosti domácej pekárničky Delimano Joy

➡️ 12 nastavených programov na pečenie chleba

Zabudnite na zdĺhavé prípravy pri pečení chleba. Na čakanie, kým vykysne kvások alebo neskôr zase celé cesto. Zabudnite na hŕbu špinavého riadu a zbytočnej práce. Domáca pekáreň Delimano Joy urobí všetko za vás. Stačí do nej len pridať prísady a zapnúť vhodný program. O pár hodín máte hotový skvelý domáci chlebík.

Rôzne pečivo vyrobené v pekárničke od Delimano

Vďaka 12 programom môžete vyrábať rôzne druhy pečiva

 

Tento malý, ale šikovný spotrebič vám ponúka 12 programov na pečenie chleba, takže si môžete pripraviť pečivo podľa svojho gusta. Najlepšie na tom je, že vždy viete, čo chlieb obsahuje, keďže si doň pridávate len to, čo máte najradšej. Nenájdete v ňom teda žiadne pridané prísady, ktoré sú v mnohých prípadoch aj zbytočné a hlavne, pre organizmus nie príliš vhodné. Nech už zvolíte akúkoľvek múku či semiačka, výsledok vás vždy poteší.

 

➡️ Odložený štart

Domáca pekáreň disponuje samozrejme aj 13- hodinovým odloženým štartom. Táto funkcia je u podobných modeloch domácich pekární celkom bežná a ocení ju mnoho milovníkov čerstvého a chrumkavého pečiva. Odložený štart si nastavíte presne na ten čas, kedy chcete mať svoj čerstvý chlieb pripravený ku konzumácii.

 

➡️ Skvelý spotrebič pre celiatikov a alergikov

Každý celiatik vie, že bezlepkový chlieb je v obchodoch o dosť drahší, ako ten klasický. A je známe aj to, že nemá až takú výnimočnú chuť. Preto je tu možnosť si upiecť vlastný, čerstvý a chutný chlieb v pohodlí domova. Pekáreň na chlieb Delimano Joy má program na pečenie bezlepkového chleba, takže je vhodná aj pre ľudí s intoleranciou alebo alergiou na lepok. Pekáreň na chlieb vám konečne ponúka všetky výhody čerstvého chleba, nehovoriac o tom, že domáci chlieb bude podstatne lacnejší.

 

➡️ Zvoľte si gramáž aj chuť chlebíka

Tento model domácej pekárne poskytuje možnosť pripraviť si chlieb do maximálnej možnej hmotnosti 750 gramov. Nie je to celkom dosť, vzhľadom na to, že väčšina iných modelov dokáže pripraviť až do hmotnosti 1500 gramov. Z toho by sme mohli vydedukovať, že je pekáreň vhodná pre menej početné rodiny alebo páry, ktorým stačí takýto menší chlieb či už na raňajky, ako príloha k obedu alebo na večeru. Navyše si môžete zvoliť aj stupeň prepečenia kôrky, ktorá môže byť svetlá, stredná alebo tmavá. Každý podľa svojej chuti.

Tri upečené chleby a domáca pekáreň

Zvoľte si stupeň prepečenia kôrky aký máte najradšej

 

➡️ Vyberateľná vaňa

Hlavná vaňa, v ktorej sa celý proces tvorby cesta a následného pečenia chleba odohráva, je vyberateľná. To znamená, že sa dá úplne celá vybrať zo spotrebiča, čo nielen uľahčuje manipuláciu a prípravu cesta, ale hlavne to umožňuje celú vaňu pohodlne a dôkladne poumývať. Výrobca uvádza, že je možné ju dokonca vložiť aj do umývačky riadu.

Jednotlivé časti domácej pekárne Delimano Joy

Pekárnička pozostáva z týchto častí

 

➡️ Chlieb teplý aj hodinu po upečení

Veľmi zaujímavá pre vás môže byť napríklad funkcia zachovania teploty. Táto inteligentná funkcia hneď po dopečení chleba prejde do udržiavacieho režimu. Počas nasledujúcich 60 minút bude udržiavať upečený chlieb stále teplý.

Ešte teplý domáci chlieb v pekárničke

Aj hodinu po upečení bude chlieb stále teplý

 

➡️ Okienko na pozorovanie

Praktickým pomocníkom pri pečení môže byť aj pozorovanie cez priehľadné okienko na vrchu pekárničky. Vďaka nemu budete mať pod kontrolou celý proces prípravy pečenia vášho chleba.

 

💡 Vedeli ste že… Niektoré suroviny môžu podliehať skaze. Nepoužívajte program odloženého štartu pri receptoch, ktoré obsahujú: čerstvé mlieko, vajcia, jogurt, syr alebo čerstvé ovocie.

 

Čistenie a údržba domácej pekárne

Hlavným bodom je odpojiť pekáreň od zdroja energie a nechať ju vychladnúť s otvoreným vrchnákom. Ako väčšina domácich spotrebičov, zvonka sa domáca pekáreň čistí opatrne navlhčenou handričkou a vyutiera sa do sucha. Čo sa týka vnútorných častí spotrebiča, vnútorná vyberateľná nádoba a čepele na miesenie sú vhodné do umývačky riadu, takže po pečení vás nečaká žiadne extra veľké a namáhavé čistenie. Ostatné časti, ktoré je potrebné očistiť, umyte v teplej vode so saponátom alebo taktiež navlhčenou handričkou, podľa potreby.

 

Recept na domáci chlieb z pekárničky

💡 Chlieb z domácej pekárne:

Receptov na domáci chlieb z pekárničky existuje veľmi veľa. My vám teda jeden z nich prinášame, aby ste dlho nemuseli hľadať na internete. Ako na to:

Upečený chlieb v domácej pekárni Delimano JoyIngredincie:

 • 220 gramov hladkej múky
 • 220 gramov špaldovej múky
 • 100 gramov celozrnnej múky
 • 350 ml vody
 • 1 ČL soli
 • 1 ČL cukru
 • sušené droždie
 • slnečnicové semienka
 • tekvicové semienka
 • kto má rád, aj sezam

Postup:

Keďže pracujete s domácou pekárňou, celý postup a príprava chleba bude celkom jednoduchá. Všetky uvedené prísady dajte do pekárničky, najprv tekuté a potom suché prísady. Zvoľte si program, na ktorom bežne pečiete svoj chlieb, väčšinou to býva klasik. Pridať môžete tiež semiačka podľa vašej chuti. Pekárnička by vás mala upozorniť, kedy je vhodný čas ich tam pridať. Keď je chlieb upečený, počkajte nech vychladne a vyberte ho z nádoby. Prikryte ešte na chvíľu utierkou a môžete podávať.

Tip:  Niekto zvykne pridávať do cesta aj za lyžicu bravčovej masti alebo olivový olej či sušené paradajky s bylinkami. Suroviny pridávajte podľa toho, aký chcete mať konečný výsledok.

 

Praktické rady, ktoré sa vám môžu hodiť pri pečení v domácej pekárničke

Pečenie chleba v domácej pekárni a v klasickej rúre sú miestami dosť odlišné a postup nebýva vždy rovnaký. Preto si prečítajte nasledovné rady, ktorými predídete možným nepríjemnostiam počas pečenia.

 • Všetky použité prísady by mali mať ideálne izbovú teplotu (pokiaľ sa neuvádza inak) a musia byť presne namerané (nepresné meranie sa odzrkadlí v zlých výsledkoch).
 • Dôležité je tiež presné odváženie múky. Preto treba používať pri vážení všetkých ingrediencií, nielen múky, kuchynskú váhu, určite ju má každý doma.
 • Používajte instantné pekárske droždie vo vrecúšku. Pokiaľ nie je v recepte uvedené inak, nepoužívajte chemické droždie.
 • Prísne dodržiavajte poradie pridávania prísad a množstvá uvedené v receptoch. Najprv tekutinypotom tuhé prísady. Droždie by nemalo prísť do kontaktu s tekutinami, soľou a cukrom.
 • Príprava na cesto je veľmi citlivá na teplotu a vlhkosť. V prípade vysokej teploty sa odporúča používať studenšie tekutiny, ako používate bežne. Podobne, pri nízkej teplote je možné, že bude potrebné použiť vlažnú vodu alebo mlieko (nikdy neprekročte teplotu 35 °C).
 • Nedajte sa oklamať, že pridaním droždia cesto viac nakysne. Naopak, príliš veľa droždia urobí cesto krehkejším, cesto príliš nakysne a počas pečenia sa prepadne. Stav môžete skontrolovať tesne pred pečením jemným poklopkaním končekmi prstov – cesto by malo jemne odporovať a odtlačky prstov by mali postupne miznúť.
 • Pri vypracovávaní cesta ho netreba spracovávať príliš dlho, hrozí, že nedosiahnete želaný výsledok.

 

Recenzie na domácu pekáreň Delimano Joy

Domáce pekárne sú čoraz viac vyhľadávaným produktom. Ľudia si radi doprajú čerstvý, chrumkavý a teplý domáci chlieb bez namáhavej prípravy. S tým stúpa preto aj dopyt po pekárničkach. Dnešný trh nám ponúka množstvo rôznych značiek a modelov s najvychytanejšími funkciami. Po tom, ako si zákazníci svoj vysnívaný produkt kúpia, zvyknú napísať recenziu. Ako sú, prípadne nie sú spokojní s daným produktom. A tak to je aj v tomto prípade.

Je tu však jeden háčik. Domáca pekáreň Delimano Joy totiž nie je na trhu príliš dlho. Túto novinku ešte nemalo možnosť vyskúšať veľa zákazníkov a preto je logické, že sme ani nenašli takmer žiadne reakcie a recenzie. Až na túto:

„Super, kvalitne a šikovno upečený domáci chlebík,“ napísala zákazníčka Marienka.

 

💡 TIP: Chceli by ste domácu pekáreň s viacerými možnosťami a bohatšími ponukami na pečenie domáceho pečiva? Odporúčame vám pozrieť si recenziu na model Tefal PF 611838.

 

Zhodnotenie na záver

Domáca pekáreň Delimano Joy ponúka dostatok programov na prípravu chleba. Čo je nevýhodou, môže mať maximálne 750 gramov, preto je vhodný pre páry alebo menej početné rodiny. Výhodami sú program bezlepkového pečenia alebo 13-hodinový odložený štart, vďaka ktorému bude váš chlieb hotový vždy vtedy, keď sami budete chcieť. Cena 79,99 € je primeraná celkovej kvalite a možnostiam danej pekárničky. Členovia Delimano Club 5* majú dokonca možnosť ušetriť 5 EUR.

 

💡 TIP: Test najlepších domácich pekární vám prezradí, ako dopadli v teste ďalšie modely rôznych značiek tohto typu spotrebiča.

Výhody

 • program na bezlepkové pečenie
 • 12 nastavení na pečenie chleba
 • funkcia odloženého štartu až 13-hodín
 • funkcia zachovania teploty
 • pozorovacie okienko na monitorovanie procesu pečenia

Nevýhody

 • možnosť vyrobiť maximálne 750 gramový chlieb

Záver recenzie: Šikovná a praktická domáca pekárnička, ktorá dokáže vyrobiť menší čerstvý chlieb podľa vašich predstáv.

Hodnotenie autora
 • Obsluha
 • Funkcie a programy
 • Spotreba elektrickej energie
 • Kvalita pečenia
 • Cena

Súhrn

Šikovná a praktická domáca pekárnička, ktorá dokáže vyrobiť menší čerstvý chlieb podľa vašich predstáv.

4.2

Domáca pekáreň Delimano Joy

✅ Cena: 79,99 €

Chcem Delimano Joy Delimano.sk
Vývoj ceny Delimano Joy


Autor článku
Veronika Štrbová

Rada píšem články, ktoré sú zaujímavé a majú pridanú hodnotu. Praktické rady do domácnosti, návody či nápady, ktoré využijú mnohí z vás v každodennom živote. Pravidelne testujem rozličné užitočné produkty. Verím, že aj moje články vám pomôžu nájsť odpoveď na rôzne, doteraz nevyriešené otázky.

Komentáre

Dobrý deň . Kúpila som si túto domacu pekáreň a chcem sa spýtať že či pracovné svetlo má svietiť počas celého programu alebo len na začiatku. Mne po chvíli zhasne . Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.