Dormeo Aloe Vera Plus – tvrdý penový matrac s poťahom obohateným Aloe Vera (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 21. októbra 2021 0
Dormeo Aloe Vera Plus
 • 200 × 80 cm: Áno
 • 200 × 90 cm: Nie
 • 200 × 140 cm: Áno
 • 200 × 160 cm: Áno
 • 200 × 180 cm: Áno
 • Nosnosť: 130 kg
 • Hrúbka: 18 cm
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Matrace
539,99 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Dormeo.sk

Matrac Dormeo Aloe Vera Plus je vyrobený unikátnou technológiou, ktorú Dormeo pre svojich zákazníkov vyvinulo. Dormeo ponúka päť rôznych druhov matracov – kombinácie všetkých druhov peny a hybridné modely – navrhnuté pre každého a každý rozpočet. Aloe Vera Plus patrí k tvrdším matracom a má výšku 18 cm. Poďme sa naň pozrieť podrobnejšie.

Čítať viac...

porovnanie cien
Dormeo.sk ⭐️ známa značka kvalitných matracov už od roku 2002
⭐️ technológia Octaspring (penové pružiny) používaná v matracoch
⭐️ pri objednávke od 100 € je možná platba na splátky
⭐️ osobný odber je možný v jednej z 47 predajní po celom Slovensku
539,99 € Do obchodu Dormeo.sk
TopShop.sk ⭐️ vynikajúca kvalita a známa značka
⭐️ tovar nad 100 € možno platiť na splátky
⭐️ aktuálne prebiehajúce akcie → nájdete tu
539,99 € Do obchodu TopShop.sk

Porovnanie - Rozmery

Rozmery Dormeo Aloe Vera Plus v porovnaní s víťazmi testu matracov

Dormeo Aloe Vera Plus
Dormeo Aloe Vera Plus
Ľudová voľba Benab Zero
Benab Zero
Pre náročných Dormeo Matrac Lux
Dormeo Matrac Lux
Zlatá stredná cesta Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Cena539,99 €112,00 €999,99 €256,00 €
200 × 80 cmÁnoÁnoÁnoÁno
200 × 90 cmNieÁnoÁnoÁno
200 × 140 cmÁnoÁnoÁnoÁno
200 × 160 cmÁnoÁnoÁnoÁno
200 × 180 cmÁnoÁnoÁnoÁno
Nosnosť (kg)130110130140
Hrúbka (cm)18183024

Porovnanie - Najdôležitejšie parametre

Najdôležitejšie parametre Dormeo Aloe Vera Plus v porovnaní s víťazmi testu matracov

Dormeo Aloe Vera Plus
Dormeo Aloe Vera Plus
Ľudová voľba Benab Zero
Benab Zero
Pre náročných Dormeo Matrac Lux
Dormeo Matrac Lux
Zlatá stredná cesta Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Panmatraci SKOK and GO EXCLUSIVE
Cena539,99 €112,00 €999,99 €256,00 €
TvrdosťVeľmi tvrdéStredne tvrdéVeľmi mäkké, Stredne mäkké, Mäkké, Stredne tvrdé, Tvrdé, Veľmi tvrdéStredne tvrdé
Tvrdosť jednej strany-3-3
Tvrdosť druhej strany-4-4
UrčenieJednolôžkoPartnerskýPartnerskýPartnerský
MateriálBIO pena, Pamäťová penaPUR pena, Kokosová doskaBIO pena, Pamäťová pena, Taštičkové pružinyHR pena (studená), Pamäťová pena, Taštičkové pružiny, Kokosová doska, VISCO pena
ZdravotnýNieÁnoNeuvedenéÁno
OrtopedickýÁnoNieNeuvedenéÁno
Zóny (počet)1759
Snímateľný/prateľný poťahNieÁnoÁnoÁno
Teplota prania poťahu (°C)-60-60
Aloe vera poťahÁnoNieNieNie
Typ vyžadovaného roštuVšetky typyLamelovýLatkový, LamelovýLatkový
Vhodný na polohovací roštNeuvedenéNieNeuvedenéNie
Záruka (roky)103155

Dormeo Aloe Vera Plus – základné informácie

Vrchnú vrstvu matraca tvorí prešívaný poťah obohatený výťažkami Aloe Vera a ošetrený procesom CleanEffect® , ktorý poskytuje bakteriálnu a antimikrobiálnu ochranu,ako aj ochranu proti roztočom a tvorbe zápachu. Vrstva pamäťovej peny pod poťahom je hrubá 2 centimetre, čo umožňuje telu klesnúť do postele a vychutnať si príjemné zníženie tlaku.

Tento matrac nie je vybavený pružinami Octasprings®. Namiesto toho, 16 centimetrov vysoká časť penového materiálu EcoCell® Dormeo sa nachádza hneď za pamäťovou penou.

Matrac je dostupný v nasledujúcich veľkostiach (udané v cm): 80×190, 100×200, 120×190, 130×190, 130×200, 140×190, 140×200, 150×190, 150×200, 160×190, 160×200, 180×190, 200×200. Aktuálne z ponuky chýba rozmer 90×200 a 180×200.

Matrac Dormeo Aloe Vera Plus

 

Technické údaje: 
Materiál:pamäťová pena, Ecocell
Antibakteriálne ošetrenie:áno
Tvrdosť:tvrdý
Výška:18 cm
Vrchný materiál:85 % polyester; 15 % viskóza, obohatený o výťažky z aloe vera
Materiál na bokoch a spodnej strane:100 % polyester
Výplň:100 % polyester
Netkaný materiál:100 % polypropylén
Jadro:PU pena (pena Ecocell®)
Výška jadra:16 cm

 

➡️ Čo je EcoCell?

S cieľom vytvoriť matrac, ktorý poskytuje ideálne prostredie pre zdravý a pohodlný odpočinok, vyvinuli odborníci na spánok Dormeo špeciálne materiály pre matrace. Ecocell je pena s vysokou hustotou, ktorá prevyšuje bežné petrochemické polyuretánové triedy s nízkou hmotnosťou.Je pevná a zároveň dosť pružná, aby sa prispôsobila kontúram vášho tela. Patentovaná pena Ecocell spoločnosti Dormeo, ktorá podporuje vrstvu pamäťovej peny, má pozoruhodnú otvorenú štruktúru s miliónmi priedušných pórov, ktoré umožňujú, aby sa vzduch, teplo a vlhkosť odvádzali z povrchu vášho tela počas spánku, aby vás udržali čerstvými po celú noc. Ecocell® je jedinečná pena novej generácie navrhnutá tak, aby bola trvalo elastická s trojrozmernou bunkovou štruktúrou, ktorá poskytuje efektívnu cirkuláciu vzduchu a podporu tam, kde ju potrebujete. Ecocell® bol špeciálne vyvinutý, aby zaručoval bodovo prispôsobivú podporu a zostal trvalo elastický. Trojrozmerná bunková štruktúra umožňuje materiálu dýchať. Keď spíte, elasticita peny Ecocell® redukuje bolestivé tlakové body, ktoré niekedy môžu spôsobiť, že sa budete počas noci hádzať a otáčať.

⭐ Bonus Plus pre ekologicky uvedomelých

Pena je vyrábaná zo 100% recyklovaných PET fliaš. 100% odpadu z výroby sa dostáva späť do výroby a pena EcoCell môže byť na konci svojej životnosti úplne recyklovaná. Má tiež vynikajúcu ekologickú stopu, pretože materiál na svoju výrobu vyžaduje 3,5-krát menej energie ako PE pena rovnakej veľkosti a hustoty a spôsobuje 94% nižšie emisie CO2.

 

➡️ Čo je pamäťová pena?

Tento typ peny existuje už 50 rokov. Agentúra NASA ju pôvodne vytvorila ako materiál, ktorý sa mal využiť na zabezpečenie pohodlia a bezpečnosti astronautov počas štartu. Základný druh je vyrobený z polyméru známeho ako polyuretán. Toto je materiál, ktorý sa bežne vyskytuje vo väčšine pohoviek, matracov, autosedačiek a sprejovej peny. Pamäťová pena je veľmi odolný materiál, ak má dostatočne vysokú hustotu a je tiež známy tým, že poskytuje dobrú podporu a vynikajúce odľahčenie tlaku. Tieto druhy matracov majú obvykle dlhšiu životnosť ako pružinové matrace.

Výhody pamäťovej peny

Pre niekoho je tento matrac dôvodom, že v noci opäť dobre spal. Je to však pravda? Celkovo je to ťažké zmerať, pretože spánok je veľmi subjektívny. Je ťažké posúdiť, ako vyzerá „dobrý spánok“. Pamäťová pena má však niektoré kľúčové výhody, ktoré sú potvrdené:

 • využíva teplotu vášho tela – jednou z veľkých výhod pamäťovej peny je to, že dokáže využiť vaše teplo a telesný tlak na vytvorenie vášho presného tvaru. Je viskoelastická. “Visko” znamená, že teplo vášho tela zmäkčuje penu a robí ju tak viskóznejšou. To vám umožní sa do nej “ponoriť”. V podstate vytvára odliatok vášho tela. Keď vstanete z postele, pena sa vracia do pôvodnému stavu. To by bola „elastická“ časť.
 • zmierňuje bolesť – skvelou vlastnosťou pamäťovej peny je, že je tiež nápomocná z hľadiska zmiernenia bolesti na tlakových bodoch. Ak máte artritídu alebo trpíte bolesťami kĺbov, potom vám Dormeo Aloe Vera Plus môže pomôcť.
 • pokojnejší spánok – na matraci Dormeo Alove Vera Plus je menej pravdepodobné, že budete cítiť ako sa váš partner pohybuje. Je znížená šanca, že vás bude rušiť jeho vstávanie, alebo otáčanie sa. Je to čiastočne spôsobené hustotou matraca. Pretože sa ponoríte dovnútra, pohyb je v podstate pohltený matracom a neprenáša sa ako pri tradičnom pružinovom matraci. Je to obrovská výhoda ak máte ľahký spánok a často sa prebúdzate.
 • skvelá pre alergikov – ďalšou výhodou je, že pamäťová pena je hypoalergénna. Má veľmi hustú štruktúru, čo je dobré na zníženie počtu alergénov, ktoré sa môžu hromadiť. Prach, plesne a iné alergény nedokážu nájsť cestu do vášho matraca. Je to ideálne pre ľudí, ktorí trpia alergiami, pretože tie často bránia pokojnému spánku.

Predĺžená 10 ročná záruka

Vedci spoločnosti Dormeo roky pracujú na zdokonalení viskózno-elastickej peny s pamäťou a vytváraní ideálnej kombinácie mäkkosti a podpory. Nie je to ľahké. Trik je v tom, aby sa vyvinuli molekuly správnej veľkosti, ktoré sa odrazia späť nielen po prvýkrát, ale po celé roky a roky. Vďaka tejto technológii Dormeo môže ponúknuť na matrac Dormeo Aloe Vera Plus až 10 ročnú záruku.

 

➡️ Prečo Aloe Vera?

Matrac Dormeo Aloe Vera Plus je navrhnutý tak, aby kombinoval prírodné liečivé a omladzujúce vlastnosti Aloe Vera s materiálmi novej generácie znižujúcimi tlak, aby sa dosiahol čo najvalitnejší spánok.
Luxusný poťah je obohatený o výťažok z Aloe Vera, ktorý sa používa už tisíce rokov. Aloe Vera je malý zázrak prírody, známy svojou prirodzenou schopnosťou posilňovať obranné systémy tela, hydratovať, upokojovať a omladzovať pokožku. Aloe Vera je prírodné antibiotikum, antimikrobiálne a antiseptické činidlo, ktoré vám pomôže užívať si zdravý a omladzujúci spánok. Je napustené priamo do luxusnej prešitej látky Florentine, ktorá vytvára mäkký poťah, ktorý podporuje pocit pokoja a relaxácie.

Aloe Vera rastlina

Aloe Vera – jej účinky využívali Egypťania už v 16. storočí pred našim letopočtom

 

➡️ Tvrdosť matraca

Dormeo Aloe Vera Plus patrí k najtvrdším matracom výrobcu. Je pre vás tento matrac vhodný?

Pre tých, ktorí nepociťujú nepríjemné bolesti chrbta, bude tvrdý matrac pohodlnejší. Keď spia na pevnejšom povrchu, kosti absorbujú väčšinu tlaku, čo znamená, že je menej stresu na svaly, žily a tepny. Svaly sú menej namáhané a zlepšuje sa cirkulácia. Tvrdý matrac tiež chráni spodnú časť chrbta pred kolapsom, čo umožní väčší príjem kyslíka počas spánku. Menšie ochabnutie môže znamenať, že hmotnosť tela je rovnomerne rozložená, čo znamená, že žiadna časť tela nenesie nápor tlaku.

Na to, aký matrac je pre vás vhodný má vplyv aj poloha, v ktorej spíte. Tí, ktorí spia na chrbte alebo bruchu, pravdepodobne uprednostnia tvrdší matrac. Ak spíte na boku budete skôr uprednostňovať niečo mäkšie – ale nakoniec je to záležitosťou osobnej preferencie. Avšak, bez ohľadu na to, že sa matrac špecializuje na potreby vašej chrbtice alebo spánkovej polohy, ak sa vám zdá nepohodlný, pravdepodobne nebudete dobre spať.

 

💡 TIP: Ak máte pocit, že Dormeo Aloe Vera Plus nie je pre vás ten pravý, alebo by ste sa chceli dozvedieť viac aj o iných typoch matracov, prečítajte si náš test a recenzie najlepšie hodnotených matracov.

 

Čo sa nám na Dormeo Aloe Vera Plus páči?

 • unikátna kombinácia Ecocell a pamäťovej peny
 • hodnotný poťah obohatený Aloe Vera
 • predĺžená 10 ročná záruka
 • technológia peny dovolí vzduchu prechádzať matracom, zostávate svieži po celú noc a nepotíte sa
 • antibakteriálna úprava
 • hypoalergénna vrstva
 • úchyty pre jednoduchú manipuláciu
 • dostupná cena
 • dostupný vo všetkých rozmeroch

 

Čo sa nám na Dormeo Aloe Vera Plus nepáči?

 • pre niekoho môže byť príliš tvrdý
 • je pomerne nízky

 

Recenzie zákazníkov

Matrac Dormeo Aloe Vera je v kruhu zákazníkov obľúbený. Heureka síce neprináša hodnotenia modelu Aloe Vera Plus, ale jeho o 2 cm nižšieho bratranca. Okrem výšky sú však parametre identické a veľmi kladne hodnotené. Pozrime sa na niektoré z recenzií spolu.

Dormeo Aloe Vera - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Matrac Dormeo Aloe Vera Plus ponúka inovatívne technológie, ktoré charakterizuje použitie priedušných a ekologických materiálov.
Jeho kúpa môže byť pre vás skvelým rozhodnutím. Matrac kombinuje 2 vrstvy rôznych typov peny a spolu s upokojujúcim poťahom obohateným Aloe Vera vytvára dokonale vyvážený spánkový zážitok.

Výhody

 • jadro je vyrobené zo 14 cm peny Ecocell®
 • poťah obohatený o prírodné výťažky z aloe vera
 • ochranná vrstva CleanEffect®
 • najtvrdší matrac medzi matracmi Dormeo
 • výborné vetranie a priedušnosť
 • skúšobná doba 30 dní a predĺžená záruka 10 rokov

Nevýhody

 • nie je rozdelený na viac zón
 • poťah nie je snímateľný
 • kratšia skúšobná doba aj predĺžená záruka v porovnaní s niektorými ostatnými matracmi značky

Záver recenzie: Najtvrdší hypoalergénny matrac s výťažkami z Aloe vera - poskytuje dostatok pohodlia a ideálnu oporu chrbtice počas spánku.

Hodnotenie autora
 • komfort
 • dizajn
 • funkčnosť
 • cena

Súhrn

Matrac tvrdosti stupňa 5, poskytuje chrbtici vhodnú oporu počas spánku.

4.8

Dormeo Aloe Vera Plus

✅ Cena: 539,99 €

Chcem Dormeo Aloe Vera Plus Dormeo.sk
Vývoj ceny Dormeo Aloe Vera Plus


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.