Dripper Hario V60 01 – recenzia na keramický prekvapkávač na alternatívnu prípravu kávy

Petra Lyžičiarová Recenzia 22. septembra 2021 0
Dripper Hario V60-01 keramický
 • Objem: 1-2 šálky
 • Čas prípravy: 3-4 minúty
 • Možnosť umývania v umývačke riadu: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kávovary
20,10 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Mall.sk

Porcelánový prekvapkávač (dipper) Hario V60 01, čiže prekvapkávač japonskej značky, je prostriedkom pre alternatívnu prípravu kávy. Zaujme nielen originálnym dizajnom, ale tiež funkčnosťou a jednoduchosťou používania a prípravy nápoja. Umožňuje prípravu jednej alebo dvoch šálok kávy naraz. Z hľadiska objemu ide o 200 až 360 ml kávy.

Dripper Hario V60 01 je vyrobený z kvalitnej keramiky, ktorá sa postará o stabilizáciu tepla. Prekvapkávač má kónický tvar a vertikálne rebrovanie na vnútornej strane lievika, čo zabezpečuje kontinuálny pretok vody. Celkový čas filtrácie je v rozmedzí 3-4 minút. Filter je jednoduchý na údržbu, je vhodné umývať ho v umývačke riadu. Cena nie je vysoká, a tak je Dripper Hario V60 01 cenovo dostupný.

Čítať viac...

porovnanie cien
Mall.sk ⭐️ široké možnosti dopravy
⭐️ vynesenie a zapojenie nového spotrebiča, odvoz starého
⭐️ predaj na splátky
⭐️ možnosť vrátenia nepoužitého a nerozbaleného tovaru
20,10 € Do obchodu Mall.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
zistiť cenu Do obchodu Heureka.sk

💡 Mohlo by vás zaujímať: Nie vždy si môže milovník kávy dovoliť používať elektrický kávovar. Či už z dôvodov finančných alebo praktických (kávovar je často veľký a neprenosný), sa používa takzvaný Dripper. Dripper (tiež známy ako V60 podľa práve nášho recenzovaného modelu značky Hario) je nádoba v tvare lievika, do ktorej sa vkladá filter. Elektrické kávovary majú tieto “lieviky” v sebe už zabudované. Japonská značka má v ponuke viac modelov, môžete si ich pozrieť napr. tu.

 

Základné informácie

Dripper V60 01 od japonskej značky Hario zaujme už na prvý pohľad jednoduchým a elegantným dizajnom a je akousi klasikou medzi prekvapkávačmi na kávu. Tento prekvapkávač je jednoduchý pomocník, vďaka ktorému je príprava kávy rýchla a chuť kávy je výborná. Prekvapkávač Hario V60 01 je vyrobený z kvalitnej keramiky. Tá zabezpečí dobré vedenie tepla a káva si počas prípravy zachováva svoju chuť i vôňu.

Hario V60 01

V balení nájdete aj plastovú odmerku na kávu a papierové filtre. Čo sa týka objemu, pomocou tohto prekvapkávača dokážete pripraviť na jedenkrát 200 až 360 ml kávy, čiže jednu až dve šálky. Káva sa pripravuje ideálne z čerstvo zomletej kávy a celkový čas filtrácie je v rozmedzí 3 až 4 minút. Na výber máte rôzne farby.

Dôležité parametre:

Materiálkeramika
Objem 1-2 šálky
Čas filtrácie3 až 4 minúty
Rozmerypriemer 10 cm, šírka 11,9 cm, výška 8,2 cm

 

Použitie Hario V60

Používanie a príprava kávy pomocou tohoto prekvapávača sú veľmi jednoduché:

 • prekvapkávač nasaďte na kanvičku alebo na priamo na šálku
 • vložte do prekvapkávača papierový filter, ktorý prepláchnite horúcou vodou, aby sa spláchla papierová pachuť a filter sa prichytil k stenám prekvapkávača
 • horúcu vodu z prepláchnutia vylejte
 • do filtra nasypte kávu pomletú na strednú hrubosť
 • pri voľbe množstva sa držte pomeru 60 gramov kávy na liter vody
 • kávu najskôr sparíme množstvom 30 gramov vody s teplotou okolo 92 až 94 stupňov a počkáme asi 15 sekúnd. Následne začneme zalievať horúcou vodou až do požadovaného množstva. Káva sa medzitým lúhuje a hotová vyteká do pripravenej nádoby. Celková príprava by nemala trvať dlhšie ako 4 minúty.

 

Ak vás zaujíma, ako vyzerá používanie prekvapkávača Hario Dripper V60 v praxi, pozrite si video:

Příprava kávy Hario V60

 

💡 Tip! Zaujímavým alternatívnym zariadením na prípravu kávy je napríklad aj french press. Ak vás zaujíma, ako si vybrať kvalitný french press, užitočné informácie nájdete v našom článku.

 

Čistenie

Dripper Hario V60 01 je prekvapkávač, ktorý sa jednoducho čistí. Po použití stačí filter so zbytkom kávy vyhodiť a následne opláchnuť prekvapkávač pod teplou tečúcou vodou. Dripper je vhodný aj na umývanie v umývačke riadu, čím je jeho čistenie ešte zjednodušené.

 

Skúsenosti užívateľov s Hario V60

Zaujímalo nás, aké skúsenosti majú s týmto prekvapkávačom zákazníci, a tak sme sa pozreli na niekoľko recenzií a hodnotení.

Recenzia Hario V60 01 Skúsenosti hario dripper v60 01

 

Zhrnutie na záver

Dripper Hario V60 01 je určený na alternatívnu prípravu kávy. Je vyrobený z kvalitnej keramiky a vďaka kónickému tvaru a vertikálnemu rebrovaniu na vnútornej strane je zabezpečený kontinuálny prietok vody. Prekvapkávač sa používa jednoducho, stačí vám k nemu kvalitná čerstvo namletá káva a papierové filtre Hario. Páči sa nám aj nenáročnosť čistenia a dostupná cena. Chuť kávy pripravenej pomocou tohto prekvapkávača je kvalitná. Keď si chcete kávu pripravovať elegantne a jednoducho, odporúčame vám zaobstarať si celý set Hario V60 01.

💡 TIP: Ak si vyberáte kávovar a stále ste sa nerozhodli, či chcete prekvapkávací, automatický, pákový či kapsulový, pomôže náš veľký sprievodca výberom kávovaru.

Výhody

 • možnosť umývania v umývačke riadu
 • jednoduchá a rýchla príprava
 • cenová dostupnosť

Nevýhody

 • ak ste zvyknutý na kávu z kávovaru, nemusí vám chuť vyhovovať

Záver recenzie: Cenovo dostupné zariadenie na alternatívnu prípravu chutnej a kvalitnej kávy. Jednoducho sa používa i čistí.

Hodnotenie autora
 • Dizajn
 • Jednoduchosť použitia
 • Údržba a čistenie
 • Cena

Súhrn

Cenovo dostupné zariadenie na alternatívnu prípravu chutnej a kvalitnej kávy. Jednoducho sa používa i čistí.

4.3

Dripper Hario V60-01 keramický

✅ Cena: 20,10 €

Chcem Dripper Hario V60 01 Mall.sk
Vývoj ceny Dripper Hario V60 01


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.