Fenix HM61R - krátka recenzia

23. októbra 2021 0
Fenix HM61R
 • Dosvit: 145 m
 • Hmotnosť: 149 g
 • Svietivosť: 1200 lm
 • Dĺžka svietenia: 400 hod
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Čelovky
86,75 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Fenix ​​HM61R Amber je multifunkčná, vysokovýkonná čelovka, ktorá disponuje jasným svetelným tokom 1 200 lúmenov a dosvitom až 145 metrov. Vyznačuje sa robustným telom z leteckého hliníka s vysokou odolnosťou proti mechanickému poškodeniu. Vďaka krytiu IP68 je zaistená ochrana pri ponorení do vody a prenikaniu prachu, to znamená, že ju môžete využívať aj za nepriaznivých podmienok.

V prípade potreby možno čelovku vybrať z držiaka a používať ju ako ručné svietidlo. K dispozícii je 8 režimov bieleho a červeného svetla s možnosťou voľby medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou batérie. Čelovka Fenix HM61R Amber je dokonca vybavená popruhom s reflexnými prvkami a možnosťou natočenia svietidla do uhlu 180°. Napájanie multifunkčnej čelovky zaisťuje nabíjací 3 500 mAh Li-iónový akumulátor s výdržou až 400 hodín.

Výhody

 • až osem režimov bieleho a červeného svetla
 • maximálna doba svietenia 400 hodín (Eco)
 • inteligentná ochrana proti prehriatiu
 • možnosť natočenia svietidla do uhlu 180°

Nevýhody

 • robustnejšia oproti iným modelom

Záver recenzie: Vysokovýkonná čelovka s mnohými režimami svietenia, ktorá sa dá využiť aj ako ručné svietidlo.

Čítať viac...

porovnanie cien
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
86,75 € Do obchodu Heureka.sk
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
90,90 € Do obchodu Alza.sk

Čo o Fenix HM61R píše eshop

Fenix ​​HM61R Amber je vysoko výkonná nabíjateľná čelovka, ktorá ponúka svetelný tok až 1200 lúmenov (ANSI) neutrálneho bieleho svetla (4500 K) s dosvitom až 145 metrov a navyše je vybavená aj červenými LED. Napája ju jeden nabíjateľný Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 3500 mAh, ktorý sa dobíja priamo vo svietidle cez magnetický konektor, núdzovo možno k napájaniu použiť aj dve jednorazové lítiové batérie CR123A. Akumulátor má navyše zabudovaný micro-USB konektor, takže ho možno ľahko nabíjať aj mimo čelovku bez magnetického kábla. V ovládacom tlačidle je zabudovaná indikačná LED, vďaka ktorej budete vždy vedieť, kedy akumulátor dobiť. Koncovka svietidla je magnetická, takže ju možno ľahko uchytiť na čokoľvek železné. HM61R disponuje ôsmimi režimami osvetlenia, ktoré umožňujú voliť medzi vysokým výkonom a dlhou výdržou (až 400 hodín). Svietidlo je napájané digitálne regulovaným konštantným prúdom pre zaručenie stáleho svetelného výkonu i pri znižovaní napätia v batériách (pri ich pozvoľnom vybíjaní).

Celokovová konštrukcia zaisťuje vysokú odolnosť, optimálne chladenie a zároveň je plne vodotesná podľa štandardu IP68 až do hĺbky 2 metre pod vodou. Praktickosť čelovky zvyšuje možnosť vyňať svetlo z hlavového držiaka a používať ju aj ako vreckové či pracovné svietidlo. Naviac je čelovka doplnená oceľovou snímateľnou sponou, takže ju ľahko uchytíte na vrecko či popruh. Multifunkčné svietidlo Fenix ​​HM61R je ideálnym spoločníkom pre rôznorodé športové aktivity, výlety do prírody i do domácnosti a na prácu.

Verzia HM61R Amber je špeciálne upravená pre český a slovenský trh, oproti štandardnej verzii sa líši v týchto troch bodoch:

 1. Akumulátor je naviac vybavený vlastným micro-USB konektorom.
 2. Dióda má neutrálny odtieň svetla miesto studeného
 3. Ovládanie je upravené, takže možno čelovku zapnúť priamo do bieleho i červeného svetla (rovnako ako u HM51R). Štandardná HM61R pre ostatné trhy sa nedá zapnúť priamo do červeného svetla.Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Parametre čelovky Fenix HM61R Amber

 • Je použitá prémiová výkonná LED Luminus SST-40 s neutrálnym odtieňom svetla (4500 K) a životnosťou 50000 hodín a dve červené LED Everlight.
 • Štyri režimy bieleho svetla: 1200 lúmenov (2 hodiny) -> 400 lúmenov (4 hodiny) -> 150 lúmenov (12 hodín) -> 50 lúmenov (38 hodín) -> 5 lúmenov (300 hodín)
 • Tri režimy červeného svetla: 1 lúmen (400 hodín) -> 5 lúmenov (80 hodín) -> červené blikanie 5 lúmenov (160 hodín)
 • Merané s Li-ion akumulátorom 18650 s kapacitou 3500 mAh (súčasť balenia).
 • Napájanie: jeden Li-ion akumulátor 18650 alebo dve jednorazové CR123A batérie.
 • Inteligentná ochrana proti prehriatiu.
 • Digitálna konštantná regulácia výkonu.
 • Nabíjanie cez magnetický konektor v čelovke, alebo cez micro-USB priamo na akumulátore.
 • Nabíjanie plne vybitého akumulátora Fenix ​​ARB-L18-3500U trvá zhruba 4 hodiny.
 • Plynulý svetelný kužeľ s dosvitom až 145 metrov (5287 cd)
 • Rozmery: 101 mm dĺžka x 36 mm šírka x 46 mm výška (vrátane držiaku čelovky).
 • Hmotnosť: 149 gramov (vrátane popruhu a akumulátora), 99,5 gramov (bez akumulátora).
 • Indikácia kapacity akumulátora a upozornenie na nízke napätie.
 • Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (platí pre biele i červené svetlo).
 • Magnetická koncovka, čelovku možno upevniť na čokoľvek železné.
 • Ochrana proti opačnému vloženiu batérie (prepólovaniu).
 • Komfortný popruh s reflexnými prvkami.
 • Jednoduché ovládanie jedným spínačom.
 • Telo vyrobené z vysoko pevnej zliatiny leteckého hliníka.
 • Odolný ťažko poškrábatelný povrch - Type III hard anodized.
 • Nárazuvzdorná, prachotesná a vodotesná podľa štandardu IP68.
 • Kvalitná TIR optika s vysokou priepustnosťou svetla.
 • Súčasťou balenia je čelovka HM61R, spona, akumulátor ARB-L18-3500U, náhradný o-krúžok, nabíjací magnetický kábel.
 • Pre jednoduché uchytenie na helmu možno dokúpiť držiak Fenix ​​ALG-03.
 • K čelovke možno dokúpiť puzdro Fenix ​​APB-20.

Použitie

Z výroby môže byť vnútri svietidla na akumulátore čierna izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

Vypnutá čelovka sa zapne do naposledy použitého režimu bieleho svetla podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy.
Vypnutá čelovka sa zapne do naposledy použitého režimu červeného svetla dvojitým rýchlym stlačením tlačidla.
Zapnutá čelovka sa vypne podržaním tlačidla po dobu 0,5 sekundy.

Pokiaľ má čelovka zapnuté biele svetlo, tak možno krátkymi stlačeniami tlačidla cyklicky prepínať režimy výkonu v poradí 5 - 50 - 400 - 1200 lúmenov. Pokiaľ má čelovka zapnuté červené svetlo, tak možno rovnako krátkymi stlačeniami tlačidla cyklicky prepínať režimy v poradí červená 1 lúmen - červená 5 lúmenov - červené blikanie. Svietidlo má pamäť a zapne sa vždy v poslednom nastavenom režime (platí pre biele i červené svetlo).

Indikácia stavu nabitia batérie: Po krátkom stlačení tlačidla (čelovka musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor v tlačidle. Ak indikačná dióda svieti zeleno, je batéria nabitá na viac ako 85%. Zelené blikanie znamená 50-85% kapacity. Ak svieti na červeno, je nabitá na 25-50%. Červené blikanie značí, že zostáva menej ako 25% kapacity akumulátora. Indikácia správne funguje len s nabíjacími 18650 akumulátormi.

Ochrana proti prehriatiu: Pri prevádzke v turbo režime (1200 lúmenov) sa po jednej minúte postupne začne znižovať výkon na 900 lúmenov. Ak presiahne teplota 65°C, začne čelovka znižovať výkon v pozvoľných krokoch, kým sa teplota neustáli. Akonáhle teplota klesne pod 65°C výkon sa opäť postupne zvýši.

Nabíjanie: nabíjací kábel zapojte do USB konektora počítača, USB adaptéra do siete alebo do auta. Priložte kábel k nabíjacej plôške na čelovke, sám sa prichytí pomocou magnetov. Počas nabíjania kontrolka na kábli červeno svieti, po dokončení nabíjania svieti na zeleno. Čelovku možno používať vo všetkých režimoch aj počas nabíjania, ale doba nabíjania sa adekvátne predĺži. Nabíjanie plne vybitého akumulátora Fenix ​​ARB-L18-3500U trvá zhruba 4 hodiny.

Upozornenie na vybitý akumulátor: Ak napätie akumulátora klesne pod 3V pod záťažou, tak čelovka automaticky prepne do nižších režimov výkonu. Ak je čelovka už prepnutá do najnižšieho režimu výkonu a batéria je kriticky vybitá, tak sa indikátor v tlačidle rozsvieti červeno, čelovka však bude ďalej svietiť až do úplného vybitia batérie. Poznámka: upozornenie na vybitý akumulátor je kalibrované iba na napätie dobíjateľných Li-ion akumulátorov.

Uzamknutie čelovky proti nechcenému spusteniu: Povoľte batériový uzáver čelovky o štvrť otáčky, preruší sa tým elektrický kontakt a čelovka sa nedá zapnúť.

Upozornenie

Nerozoberajte sami zapečetenú časť v hlave svietidla, poruší sa tým záruka.

V prípade použitia jednorázových CR123A batérií sa ich nesnažte vo svietidle nabíjať.

Ak sa ochranné gumové krúžky po dlhšej dobe používania javia poškodené, vymeňte ich. Krúžky treba tiež premazávať, aby nedochádzalo k erózii gumy. Dodržiavaním týchto pravidiel bude svietidlo správne chránené proti vode.

Ak svietidlo bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:

 • batéria je takmer vybitá – nabite ju alebo vymeňte,
 • kontakty vo vnútri svietidla sú znečistené – očistite ich vatičkou namočenou v alkohole,
 • zadná časť svietidla je uvoľnená – dotiahnite ju.

Záruka

Záruka 5 rokov na svietidlo a 2 roky na akumulátor.

Parametre produktu

Súhrn
Zaradeniečelovka fenix, Čelovka na behanie
VýrobcaFenix
LEDáno
Bežeckéáno
Nabijacieáno
Dĺžka svietenia pri maxime400 h
Technické údaje
Dosvit145 m
Hmotnosť149 g
Svietivosť1200 lm
Vodotesnosťáno

Vývoj ceny Fenix HM61R


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.