Fenix HM65R - krátka recenzia

15. októbra 2021 0
Fenix HM65R
 • Dosvit: 101 m
 • Hmotnosť: 147g
 • Svietivosť: 1400 lm
 • Dĺžka svietenia: 300 hod
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Čelovky
94,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Vysoko výkonná čelovka Fenix HM65R disponuje jasným svetelným tokom 1 400 lúmenov a dosvitom až 163 metrov. Disponuje dvomi reflektormi - jedným na svietenie do diaľky (1 000 lm) a druhým so širším kužeľom na rovnomerné rozloženie svetla (400 lm). Svetlo z oboch reflektorov možno ľubovoľne kombinovať a dosiahnuť tak svetelný tok až 1 400 lúmenov. Čelovka je odolná voči nárazom a disponuje vysokým stupňom vodoodolnosti (IP68) a robustným telom z ľahkej horčíkovej zliatiny, vďaka ktorému odolá pádu z výšky až 2 metre.

Pre maximálny komfort je čelovka Fenix HM65R vybavená popruhom s reflexnými prvkami a možnosťou náklonu zdroja svetla v rozmedzí 60°. Súčasťou balenia je nabíjací Li-iónový akumulátor 18650 s kapacitou 3 500 mAh. Jeho výhodou je, že sa dobíja priamo v čelovke Fenix HM65R pomocou USB-C portu,  ktorý nabije akumulátor rýchlejšie.

Výhody

 • vysoká odolnosť proti vode aj pádu
 • maximálna doba svietenia 300 hodín (Eco)
 • tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom
 • funkcia predlžujúca výdrž batérie (postupné zhasínanie)

Nevýhody

 • absencia červeného svetla
 • ťažšia oproti iným modelom

Záver recenzie: Vysoko výkonná čelovka s výbornou svietivosťou a praktickou odolnosťou voči pádu aj vode.

Čítať viac...

porovnanie cien
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
94,90 € Do obchodu Heureka.sk
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
95,90 € Do obchodu Alza.sk

Čo o Fenix HM65R píše eshop

Nabíjteľná čelovka Fenix ​​HM65R sa vyznačuje konštrukciou z ľahkej magnéziovej zliatiny, vysokou odolnosťou proti vode i pádu, unikátnou konštrukciou s dvoma reflektormi a celkovým výkonom až 1400 lúmenov. Jeden reflektor vytvára dobre zaostrený svetelný lúč s dosvitom až 163 metrov a druhý reflektor má svetelnú stopu veľmi širokú a plynulú. Svetelný tok diaľkového reflektora je až 1000 lúmenov, reflektor so širokým kužeľom ponúka maximálny výkon 400 lúmenov a neutrálny odtieň svetla. Ovládanie oboch LED je na sebe nezávislé, svetlo z oboch reflektorov možno ľubovoľne kombinovať a dosiahnuť tak svetelný tok až 1400 lúmenov. Diaľkový reflektor ponúka štyri stupne svietenia a široký reflektor tri. Na napájanie používa jeden Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 3500 mAh, ktorý je súčasťou balenia a nabíja sa cez moderný USB-C konektor priamo v čelovke. V prípade núdze je možné čelovku napájať dvoma jednorazovými batériami CR123A.

Čelovka je vyrobená z magnéziovej zliatiny, ktorá je o tretinu ľahšia ako hliník. Jej konštrukcia je plne prachotesná a vodotesná do 2-metrovej hĺbky podľa štandardu IP68 a tiež nárazuvzdorná pádom z výšky 2 metrov. Čelovka je tiež vybavená funkciou predĺženia výdrže. Pri dlhšom použití jednotlivých svetelných režimov čelovka postupne znižuje výkon v malých krokoch pre dosiahnutie dlhšej doby svietenia. Voliteľný tvar svetelného kužeľa robí z tohto modelu jednu z najlepších a najuniverzálnejších nabíjateľných čeloviek na trhu. Čelovka je vhodná pre profesionálne použitie, rôznorodé športové aktivity (turistika, kempovanie, beh, cyklistika, lyžovanie...), do podzemia, pre rybárov a na ďalšie aktivity. Zaručene vám skvele poslúži v každej situácii!

Všetky parametre svietidla (svetelný tok, doba prevádzky na batérie, vodotesnosť, dosvit a nárazuvzdornosť) sú zmerané v súlade s normou ANSI / NEMA FL 1-2009.

Parametre čelovky Fenix HM65R:   

 • Svetelným zdrojom v diaľkovom reflektore je LED Cree XM-L2 U2, zdrojom v širokom reflektore je Cree XP-G2 R5 s teplejším odtieňom svetla, obe so životnosťou 50000 hodín svietenia.
 • Diaľkový reflektor: 1000 lúmenov (2 hodiny) -> 400 lúmenov (22 hodín) -> 130 lúmenov (48 hodín) -> 50 lúmenov (97 hodín).
 • Široký reflektor: 400 lúmenov (21 hodín) -> 130 lúmenov (50 hodín) -> 8 lúmenov (300 hodín).
 • Diaľkový reflektor vytvára svetelný kužeľ s dosvitom 163 metrov (6677 cd), široký reflektor svieti až do vzdialenosti 55 metrov (762 cd).
 • Čelovka je dodávaná s dobíjateľným Li-ion akumulátorom 18650 s kapacitou 3500mAh.
 • Ako náhradný akumulátor možno dokúpiť ľubovoľnú dobíjateľnú Li-ion batériu Fenix ​​18650.
 • Na napájanie možno alternatívne použiť aj dve jednorazové lítiové batérie typu CR123A (nesnažte sa ich v čelovke dobíjať).
 • Vzhľadom k mechanickej ochrane proti prepólovaniu musí mať akumulátor vystúpený plusový pól. Staršie akumulátory Fenix ​​s plochým plusovým pólom teda nemožno použiť.
 • Digitálna regulácia výkonu s funkciou predĺženia výdrže, indikácia stavu nabitia akumulátora.
 • Nabíjanie cez USB-C konektor, doba nabíjania úplne vybitého akumulátora je cca 2,5 hodiny.
 • Dva spínače pre pohodlné ovládanie a s možnosťou uzamknutia proti nechcenému zapnutiu v batožine.
 • Čelovku je možné naklápať v niekoľkých krokoch a tým nastaviť požadovaný smer svietenia.
 • Vyrobená z ľahkej a odolnej magnéziovej zliatiny.
 • Nárazuvzdorná pádom z výšky 2 metrov.
 • Váha 147 gramov (vrátane akumulátora).
 • Vodotesná a prachotesná podľa štandardu IP68 (testované pod vodou v hĺbke 2 metre po dobu 30 minút).
 • Tvrdená ultra čistá sklenená šošovka s antireflexným povrchom.
 • Súčasťou balenia je Li-ion akumulátor Fenix ​​18650 3500 mAh, popruhy na hlavu, nabíjací kábel USB-C, náhradný o-krúžok.

Použitie:

Z výroby môže byť na akumulátore čierna izolačná krytka. Pred prvým použitím ju z akumulátora odstráňte.

Diaľkový reflektor sa zapína podržaním pravého tlačidla (cca 0,5sek), široký reflektor sa zapína podržaním ľavého tlačidla (0,5sek). Svetelné funkcie sa prepínajú krátkym stlačením príslušného tlačidla. Po vypnutí si čelovka pamätá posledný nastavený režim. Oba reflektory možno zapnúť zároveň.

Indikácia stavu nabitia batérie - po krátkom stlačení ľubovoľného tlačidla (čelovka musí byť vypnutá) sa aktivuje LED indikátor stavu nabitia batérií medzi tlačidlami. Štyri rozsvietené LED znamenajú, že batéria je nabitá na viac ako 80%, tri rozsvietené LED 60-80%, dve 40-60%, jedna 20-40% a jedna blikajúca značí, že batéria je nabitá na menej ako 20%.

Ovládacie tlačidlá je možné uzamknúť, aby nedošlo k samovoľnému zapnutiu napr. pri prevoze v batožine - vo vypnutom stave stlačte obe tlačidlá a držte ich min 3 sekundy, potom čelovka zabliká, čím indikuje uzamknutie. Pre odomknutie je potrebné opäť obe tlačidlá podržať po dobu troch sekúnd.

Upozornenie na vybitý akumulátor - pri poklese napätia pod určitú hranicu čelovka automaticky prepne do nižšieho režimu výkonu, ak počas svietenia začne blikať indikátor stavu batérie, tak je akumulátor takmer vybitý.

Nabíjanie - odklopte krytku USB-C konektora a zapojte priložený nabíjací kábel, druhý koniec kábla zapojte do počítača, powerbanky alebo USB adaptéra do elektrickej siete či auta (nie sú súčasťou balenia). Počas nabíjania stavové LED ukazujú priebeh nabíjania. Po skončení nabíjania svietia všetky štyri. Nabitie úplne vybitého akumulátora trvá cca 2,5 hodiny.

Upozornenie:

Nerozoberajte sami zapečatené časti, poruší sa tým záruka.
Používajte len kvalitné Li-ion 18650 akumulátory, v prípade použitia jednorazových CR123A batérií sa ich nesnažte v čelovke nabíjať.
Ak čelovka bliká, neprepína na vyššie režimy výkonu, alebo sa nerozsvieti, môže to byť jedným z nasledujúcich dôvodov:

 • akumulátor je vybitý - nabite ho alebo vymeňte.
 • kontakty vo vnútri batériového puzdra sú zanesené - očistite ich vatičkou namočenou v alkohole.

Záruka:
Záruka päť rokov na čelovku, dva roky na akumulátor.

Parametre produktu

Súhrn
Zaradeniečelovka fenix, Čelovka na behanie
VýrobcaFenix
LEDáno
Bežeckéáno
Nabijacieáno
Dĺžka svietenia pri maxime300 h
Technické údaje
Dosvit101 m
Hmotnosť147 g
Svietivosť1400 lm
Vodotesnosťáno

Vývoj ceny Fenix HM65R


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.