Fieldmann FZD 5015-E drvič konárov - krátka recenzia

24. septembra 2020 0
Fieldmann FZD 5015-E
 • Typ pohonu: elektrický
 • Drviaci mechanizmus: valec
 • Výkon: 2 800 W
 • Max. priemer konárov: 4,4 cm
 • Nádoba na odpad: 60 l
 • Hmotnosť: 19,4 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Drviče konárov
189,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Alza.sk

Fieldmann FZD 5015-E je štiepkovač, ktorý získal na Heureke ocenenie produkt roku. To už o niečom vypovedá. Minimálne o tom, že pomer cena a kvalita je naozaj nadštandardný. V podstate má toto zariadenie všetko čo dobrý záhradný drvič má mať. Za priaznivú cenu ponúka výkon 2,8 kW, spracovanie konárov do priemeru až 44 mm, silný a výkonný ozubený valec, ktorý vytvára štiepku optimálnej veľkosti (po vyschnutí vhodný aj na vykurovanie).

Na spracovaný drevný odpad máte k dispozícii 60 litrový plastový box, kde sa zmestí naozaj dosť materiálu. Pohodlnú manipuláciu zabezpečujú veľké transportné kolieska, takže s presunom na miesto práce nie je ani najmenší problém ani pri hmotnosti zariadenia takmer 20 kg.

Samotné drvenie zabezpečuje frézový valec, ktorý je pri práci relatívne tichý a nespôsobuje zvýšené vibrácie. Disponuje funkciou samovťahovania konárov, v prípade potreby máte po ruke aj praktický pomocný posúvač. Elektromotor je vybavený poistkou proti preťaženiu a samozrejmosťou je spätný chod na ľahké vytiahnutie zaseknutých vetví.

Výhody

 • produkt roku 2017, 2018
 • veľký plastový zberný box
 • dobrý výkon
 • priaznivá cena
 • ľahká manipulácia
 • relatívne tichý chod

Nevýhody

 • pred prvým použitím potrebné nastaviť prítlak
 • malý vkladací otvor (lievik mohol byť širší a kónickejší)

Záver recenzie: Výkonný domáci drvič konárov - štiepkovač za dobrú cenu, s ktorým zvládnete každú záhradu.

Čítať viac...

Fieldmann FZD 5015-E - v ktorých eshopoch nakupovať najvýhodnejšie
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
189,90 € Do obchodu Alza.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
189,90 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o Fieldmann FZD 5015-E drvič konárov píše eshop

Vysoko výkonný elektrický štiepkovač značky Fieldmann si hravo poradí s drvením záhradného odpadu. Prístroj obsahuje elektromotor s príkonom 2 800 wattov a výkonný ozubený valec, ktorý vytvára štiepku optimálnej veľkosti a drví vetvy s priemerom až 44 milimetrov. Súčasťou je nádoba s objemom 60 litrov, ktorá pojme veľké množstvo materiálu a zaistí tak pracovné miesto bez neporiadku. Neoddeliteľnou súčasťou zariadenia je funkcia samovťahovania a funkcia spätného chodu, vďaka ktorým bude práca ľahká a pohodlná. Ochrana proti preťaženiu zabezpečí bezpečný chod. Jednoduchá bude aj manipulácia, keďže štiepkovač vďaka pridaným kolieskam jednoducho premiestnite kamkoľvek.

Špičkový výkon pracujúci s ozubeným valcom

Elektrický záhradný štiepkovač sa môže pochváliť výkonným elektromotorom, hravo si tak poradí aj s väčšou záťažou. Otvor na drvený odpad vám uľahčí prácu – prístroj pojme vetvy s priemerom až 44 milimetrov. Štiepkovač využíva na drvenie ozubený valec, ktorý produkuje väčšie kúsky, ako keby ste použili nožový drvič. Okrem štandardného využitia na záhrade tak výslednú štiepku môžete aj spáliť.

Záchytná nádoba s veľkým objemom

Štiepka vznikajúca pri práci s prístrojom Fieldmann sa zachytáva do nádoby, ktorá je jeho súčasťou. Disponuje objemom 60 litrov, zmestí sa tam teda skutočne veľké množstvo materiálu. Navyše vďaka nej udržíte pracovné miesto v čistote, bez zbytočného neporiadku, čo vám iné štiepkovače často nezaistia.

Užitočné funkcie pre jednoduchý chod

Neoddeliteľnou súčasťou prístroja sú praktické funkcie, ktoré vám uľahčia a urýchlia prácu. Funkcie samovťahovania a spätného chodu zaistia pohodlnú prácu so štiepkovačom, zatiaľ čo ochrana proti preťaženiu sa postará o jej bezpečný priebeh. S manipuláciou vám pomôže prídavný plastový posúvač. Súčasťou zariadenia sú šikovné kolieska, s ktorými sa štiepkovač ľahko presúva, a celý dizajn je vyvinutý tak, aby sa vám s prístrojom čo najlepšie pracovalo.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaFieldmann
Systém drveniavalce
Typ pohonuelektrické
Kolieskaáno
Zberný vakáno
Výkon2800 W
Hmotnosť19.4 kg
Max. priemer vetví4.4 cm
Príkon2800 W

Vývoj ceny Fieldmann FZD 5015-E


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.