Gymbit Vibroshaper – vibračná plošina (recenzia)

Petra Lyžičiarová Recenzia 23. októbra 2021 0
Gymbit Vibroshaper
 • Výkon: 200 W
 • Nosnosť: 120 kg
 • Dĺžka: 62,0 cm
 • Výška: 10,0 cm
 • Šírka: 36,0 cm
 • Hmotnosť: - kg
 • Typy vibrácii: Vertikálne
 • Treningový počítač: Áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Vibračné plošiny
299,69 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper slúži na precvičenie celého tela a je vhodným prostriedkom na spaľovanie tuku a podporu chudnutia. Plošina funguje na princípe akcelerácie, pri ktorom posilňujete celé telo a zároveň tiež spaľujete tuk bez toho, aby bolo nutné vyvíjať veľkú fyzickú aktivitu. Vibrácie, ktoré Gymbit Vibroshaper vytvára, sa prenášajú do celého tela a následne aktivujú vaše svaly.

Zariadenie na Gymbit je vhodné pre každého bez ohľadu na vek a dobre si s ním môžu zacvičiť pokojne aj seniori. Cvičiť s ním môžu začiatočníci, ale i pokročilí cvičenci. Pomocou prístroja dokážete simulovať chôdzu, ale i jogging a beh, a to všetko v pohodlí vášho domova. Používať ju môžete skutočne všestranne, a to nielen v stoji, ale i na cviky v sede či v ľahu. Cenovo patrí táto vibračná plošina k zlatej strednej ceste., jej cena sa pohybuje okolo 230 eur.

Nosnosť plošiny je 100 kg a súčasťou balenia sú aj dva posilňovacie expandery. Prístroj vám umožňuje vybrať si buď tri automatické programy, resp. tri stupne intenzity, alebo máte možnosť nastaviť si cvičenie podľa seba s 99 možnosťami podľa vašich predstáv a potrieb. Súčasťou sú aj praktické kolieska, vďaka ktorým prístroj podľa potreby jednoducho presuniete tam, kam potrebujete.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
299,69 € Do obchodu Heureka.sk

Porovnanie - Základné parametre

Základné parametre Gymbit Vibroshaper v porovnaní s víťazmi testu vibračných plošín

Gymbit Vibroshaper
Gymbit Vibroshaper
Ľudová voľba MASTER G3
Master G3
Pre náročných InSPORTline VibroGym Charles
InSPORTline VibroGym Charles
Zlatá stredná cesta InSPORTline VibroGym Lotos
InSPORTline VibroGym Lotos
Cena299,69 €229,00 €619,00 €429,00 €
Výkon (W)200300800200
Nosnosť (kg)120120120120
Dĺžka (cm)62,044,075,067,0
Výška (cm)10,012,5141,0140,0
Šírka (cm)36,072,076,064,0
Hmotnosť (kg)-14,036,030,0
Typy vibráciiVertikálneHorizontálne3D + VertikálneVertikálne
Treningový počítačÁnoÁnoÁnoÁno
Počet motorov-121
Frekvencia vibrácií50184014
Snímače tepovej frekvencieNieNieNieNie

Porovnanie - Ďalšie parametre

Ďalšie parametre Gymbit Vibroshaper v porovnaní s víťazmi testu vibračných plošín

Gymbit Vibroshaper
Gymbit Vibroshaper
Ľudová voľba MASTER G3
Master G3
Pre náročných InSPORTline VibroGym Charles
InSPORTline VibroGym Charles
Zlatá stredná cesta InSPORTline VibroGym Lotos
InSPORTline VibroGym Lotos
Cena299,69 €229,00 €619,00 €429,00 €
Amplitúda vibrácií (mm)-7108
Amplitúda 3D vibrácií (mm)--1.5-
Počet prednastavených programov3933
Celkový počet programov991044
Voliteľná dĺžka tréninguÁnoÁnoNeuvedenéNeuvedené
LCD displejNeuvedenéÁnoÁnoÁno
Gumové nožičkyÁnoÁnoÁnoÁno
Manuálny programÁnoÁnoÁnoÁno
Systém vyrovnania nerovnostíNeuvedenéNeuvedenéÁnoÁno
Diaľkový ovládačÁnoÁnoNieNie

Základné informácie

Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper je zariadenie na cvičenie, ktoré je vhodné v podstate pre každého bez ohľadu na kondíciu, vek či pohlavie. Ide o pomôcku, ktorá vám dopomôže nadobudnúť lepšiu fyzickú kondíciu, ale aj zhodiť prípadné nadbytočné kilogramy.

Vibroshaper je navrhnutý tak, aby sa jednoducho používal a zároveň vďaka kompaktným rozmerom nezaberal vo vašej domácnosti priveľa miesta. Jeho rozmery sú 62 cm na dĺžku a 36 cm na šírku, výška je 10 cm. Nosnosť má toto zariadenie 100 kilogramov. Gymbit Vibroshaper je vybavený troma programami pre začiatočníkov alebo pre ľudí, ktorí z rôznych dôvodov nechcú používať programy prispôsobené presne im na mieru.

Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper je vhodnou pomôckou na precvičenie celého tela. Využíva na to oscilačnú technológiu, ktorá umožňuje s týmto prístrojom nielen spaľovať tuky, ale tiež tvarovať a spevňovať telo. Navyše to vďaka tejto technológii bude efektívnejšie a rýchlejšie, pretože viacrozmerné vibrácie plošiny aktivujú stresový reflex. Ide o rýchle sťahovanie svalov, vďaka ktorému je účinok cvičenia lepší.

Gymbit Vibroshaper

 

Prečo cvičiť s vibračnou plošinou

Cvičenie s vibračnou plošinou Gymbit Vibroshaper prináša viacero benefitov. Pozrime sa teda na to, prečo je vhodné používať tento prístroj na cvičenie:

 • cvičenie pomáha vytvarovať celé telo
 • zlepšuje krvný obeh
 • posilníte svaly
 • zoštíhlite a spevníte problematické partie tela
 • cvičenie zredukuje únavu
 • zlepšíte svoj metabolizmus
 • udržíte svoje kĺby, kosti a väzivá v zdravej kondícii

Cvičenie s vibračnou plošinou Gymbit Vibroshaper je vhodné pre ženy i pre mužov bez ohľadu na vek a telesnú kondíciu, ktoré túžia po vyformovaní celého tela, prípadne sa chcú zbaviť prebytočných kilogramov. Vhodná je tiež pre seniorov, ale i pre ľudí trpiacich problémami s motorikou. Ocenia ho tak začínajúci cvičenci, ako i ľudia, ktorí majú s cvičením a fyzickou aktivitou skúsenosti.

Vyhnúť sa cvičeniu s týmto zariadením by sa mali deti do 8 rokov, ale aj ľudia s hmotnosťou vyššou ako 100 kilogramov, keďže taká je nosnosť zariadenia. Rovnako nie je cvičenie na vibračnej plošine vhodné ani pre tehotné ženy a neodporúča sa ani v čase menštruácie. V prípade, že trpíte vysokým krvným tlakom, srdcovo-cievnymi chorobami, cukrovkou či chronickými ochoreniami, poraďte sa radšej so svojim lekárom. Používať Vibroshaper by nemali ani ľudia trpiaci osteoporózou, rakovinou, bronchitídou, ale tiež pacienti s kardiostimulátorom. V prípade, že na zariadení cvičí staršia osoba, mala by byť poučená o tom, ako bezpečne a správne prístroj používať.

 

Ako cvičiť s Gymbit Vibroshaper

Vibračná plošina Gymbit Vibroshaper má vcelku široké využitie a cvičenie s touto pomôckou rozhodne nie je nudné. Plošina simuluje chôdzu, ale aj ľahký jogging a beh, a to pomocou vertikálnych oscilačných pohybov v závislosti od polohy nôh na platni plošiny. Pri cvičení na plošine platí, že čím je rozostup väčší, tým pri cvičení zaberá viac svalov a je vyvíjaná väčšia telesná aktivita.

Vibroshaper môžete používať buď pasívne alebo aktívne. Pri pasívnom cvičení sa na plošinu len postavíte, nohy môžete mať naúzko i naširoko, podľa toho, či chcete väčšiu alebo menšiu aktivitu. Ak chcete simulovať chôdzu, nohy majte spolu uprostred plošiny, v prípade, že chcete skúsiť poklus, jogging, dajte si chodidlá trošku ďalej od seba. No a ak chcete simulovať beh, chodidlá položte na okraje plošiny. V pasívnom režime je však funkcia vibračnej plošiny viac masážna a na chudnutie a posilňovanie svalstva má slabší účinok.

Ak chcete svaly efektívnejšie zapojiť a skutočne aj schudnúť a spevniť telo, odporúčame využívať plošinu na cvičenie aktívnym spôsobom. Môžete ju používať na drepy, kliky či sklápačky alebo dvíhanie panvy. Keďže súčasťou balenia sú aj expandery, využijete plošinu aj na precvičenie vrchnej časti tela.

Prinášame niekoľko tipov na cviky:

 • drepy – hoci to môže byť spočiatku náročné, ide o veľmi efektívny cvik. Postavte sa na plošinu s nohami na šírku bokov a robte drepy tak, aby kolená nepredbiehali špičky na nohách.
 • výpady – jednoduchý, no veľmi efektívny cvik. Jednu nohu máte pri ňom na plošine a druhú mimo plošiny, pričom na plošine je noha, ktorú zohýbate pri výpade.
 • dvíhanie panvy – ľahnite si na chrbát tak, aby ste mali chodidlá položené na podložke, pričom v kolenách by mal byť 90-stupňový uhol. Stiahnite zadok a dvíhajte panvu hore a spúšťajte dolu, avšak nepoložte zadok úplne na zem.
 • kliky – plošinu môžete pri klikoch použiť aj ako oporu pre ruky, ale aj ako oporu pre nohy.
 • sklápačky – brucho výborne posilníte pomocou sklápačiek, pričom budete na plošine sedieť a následne vystierať a zohýbať nohy, ruky budú za hlavou

Vibračnú plošinu Gymbit Vibroshaper je možné použiť aj ako pomôcku pri strečingu, ktorý by mal byť dôležitou súčasťou vášho cvičenia a určite by ste ho nemali vynechávať. Strečing vám pomôže udržať svaly pružné a zabráni aj ich postupnému skracovaniu a ochabovaniu.

Pozrite si video, ako môže vyzerať cvičenie na vibračnej plošine Gymbit Vibroshaper:

Vibro Shaper | Trainingssession | MediaShop.TV

 

Ako funguje

Fungovanie vibračnej plošiny Gymbit Vibroshaper je založené na technológii, ktorá bola pôvodne vyvinutá pre atlétov s cieľom zlepšiť efektívnosť ich tréningu. No a vy môžete túto technológiu vďaka tomuto zariadeniu využívať v pohodlí domova, a to kedykoľvek budete mať na cvičenie čas či chuť.

Ako sme už spomenuli, vibrácie na platni vibračnej plošiny sú viacrozmerné a aktivujú tzv. stresový reflex, čiže extrémne rýchle sťahovanie svalov. Vďaka tomu je cvičenie veľmi efektívne. Vibrácie počas cvičenia prenikajú hlboko do svalov a bojujú tiež s uloženým tukom. Počas cvičenia sa pokožka napne a svaly sa spevnia a získajú silu. Výhodou je, že zatiaľ čo vaše svaly pracujú, kosti, kĺby a väzy sa šetria.

 

Funkcie a doplnky

Gymbit Vibroshaper je jednoduchým zariadením a napájané je zo zástrčky s 230 V. Plošina je vybavená displejom zobrazujúcim čas cvičenia a rýchlosť vibrácií. Čo sa vibrácií týka, môžete si zvoliť tri základné predvolené programy, ale na výber máte i 99 rýchlostných stupňov, a tak si nastavíte intenzitu presne podľa svojich predstáv. Ovládanie prístroja je manuálne – v okolí displeja sa nachádzajú tlačidlá, ale môžete ho ovládať aj pomocou diaľkového ovládača. Ten sa postará o komfortnejšie ovládanie, keďže sa nebudete kvôli zmene rýchlosti musieť zohýbať a pohodlne si všetko nastavíte pomocou neho.

Plošina Gymbit Vibroshaper je vybavená protišmykovým povrchom, a tak je cvičenie na nej maximálne bezpečné. Praktickou súčasťou sú aj kolieska, ktoré slúžia na jednoduché premiestňovanie zariadenia bez námahy. Spolu s plošinou Gymbit Vibroshaper dostanete pri nákupe aj návod na použitie s inštrukciami a odporúčanými nastaveniami. Nechýbajú ani tipy na rôzne cviky či dokonca prehľad cvikov vhodných na strečing. K plošine sú pribalené i dva expandery.

 

Najčastejšie problémy

Pri používaní vibračnej plošiny na precvičenie celého tela Gymbit Vibroshaper sa môže stať, že vám napríklad zariadenie nebude fungovať.

Pozreli sme sa, aké sú najčastejšie poruchy zariadenia a ako ich riešiť:

 • prístroj nefunguje – príčinou môže byť, že napájací kábel nie je v sieti, prípadne, že ste zabudli zapnúť vypínač
 • diaľkový ovládač nefunguje – môže to byť spôsobené tým, že sa vybili batérie v ovládači, alebo je ovládač príliš ďaleko od zariadenia, keďže účinná vzdialenosť je dva metre
 • zariadenie prestalo fungovať počas chodu – tento stav bude pravdepodobne spôsobený tým, že vypršal naprogamovaný čas cvičenia. V takomto prípade si znovu nastavte čas a zariadenie by malo opäť fungovať.
 • plošina prestala reagovať – v takomto prípade je pravdepodobné, že ste zadali zariadeniu príliš veľa pokynov naraz a prístroj na ne nie je schopný reagovať. Plošinu preto vypnite, počkajte aspoň minútu a opäť zapnite.

 

Údržba a čistenie

Vibračná plošina nie je náročná na čistenie a údržbu. Ak by ste z nech však chceli napríklad odstrániť prach, najskôr sa uistite, že je zariadenie vytiahnuté z elektriny. Na odstránenie prachu použite suchú tkaninu či kefku, priestor na cvičenie môžete očistiť aj vlhkou handričkou. Na čistenie však v žiadnom prípade nepoužívajte korozívne látky. Tie by mohli zariadenie poškodiť. V prípade, že sa rozhodnete prístroj na dlhší čas nepoužívať, vyberte z diaľkového ovládača batérie a plošinu skladujte na suchom a chladnom mieste.

 

Upozornenia

Pri prvom použití vibračnej plošiny vám odporúčame, aby ste si najskôr sadli na stoličku umiestnenú pred plošinu a vyložili si na plošinu chodidlá. Takto si úplne bezpečne vyskúšate, aký je to pocit cvičiť s vibračnou plošinou. Predsa len, na takéto vibrácie nie sme z bežného života zvyknutí, a tak bude fajn si ich najskôr otestovať takto nanečisto.

Tu je ešte niekoľko najdôležitejších upozornení, ktoré by ste pri cvičení a manipulácii s vibračnou plošinou Gymbit Vibroshaper mali dodržiavať:

 • plošinu umiestnite na rovný, stabilný a pevný povrch, ideálne najmenej 20 cm od steny či nábytku
 • počas cvičenia noste obuv na to určenú a pohodlne sa oblečte
 • pred cvičením by ste si mali dať dolu hodinky aj náramky a odložiť by ste mali i mobilný telefón
 • cvičiť začnite najmenej hodinu po jedle
 • na vibračnej plošine neskáčte ani na nej nekľačte vtedy, ak je v prevádzke
 • používajte plošinu len v interiéri
 • udržujte vibračnú plošinu v suchu a nedotýkajte sa jej mokrými rukami
 • v prípade búrky alebo blýskania prístroj nepoužívajte
 • nemiešajte v diaľkovom ovládači staré batérie s novými a batérie rôznych značiek
 • nestojte celou váhou len na jednej strane plošiny, pretože by mohlo dôjsť k jej prevráteniu

 

Recenzie a skúsenosti

Vibračná plošina na precvičenie celého tela – Gymbit Vibroshaper patrí medzi zákazníkmi k obľúbeným vibromasážnym plošinám. Pozrime sa, aké sú recenzie reálnych zákazníkov a o aké skúsenosti s týmto prístrojom sa podelili na stránke Heuréka.

gymbit vibroshaper recenzia

S cvičením na zariadení sú zákazníci vo všeobecnosti spokojní, vyslovene negatívna recenzia na Gymbit Vibroshaper sa nenašla.

gymbit vibroshaper skúsenosti

 

Zhrnutie na záver

Vibračná plošina na posilnenie celého tela Gymbit Vibroshaper je vhodnou pomôckou na cvičenie prakticky pre každého bez ohľadu na vek. Samozrejme, pre niektorých ľudí trpiacich istými ochoreniami, nemusí byť cvičenie na vibračnej plošine vhodné. Plošina Gymbit Vibroshaper je výborná na precvičenie svalov celého tela a môžete ju využívať na široké spektrum cvikov, či už pasívne alebo aktívne. Poslúži aj ako príjemná relaxačná pomôcka, keďže ju môžete využiť aj na masírovanie, a to práve počas pasívneho cvičenia. A to všetko v pohodlí svojho domova. Ovládanie vibračnej plošiny je jednoduché a cena tohto zariadenie je niečo vyše 230 eur.

V prípade, že by ste sa chceli pozrieť aj na to, ako fungujú a vyzerajú vibračné plošiny iných výrobcov, odporúčame vám prečítať si náš článok. Dozviete sa v ňom i to, podľa čoho a ako si vibračnú plošinu vybrať.

Výhody

 • produkt roka 2018
 • oscilačné vibrácie
 • tichý chod
 • precvičí celé telo
 • 99 stupňov vibrácií

Nevýhody

 • v porovnaní s niekorými inými vibračnými plošinami má nižšiu nosnosť

Záver recenzie: Kvalitný a účinný prístroj za rozumnú cenu.

Hodnotenie autora
 • Jednoduchosť používania
 • Cena
 • Množstvo stupňov vibrácií
 • Nosnosť

Súhrn

Kvalitná a účinná vibračná plošina za rozumnú cenu.

4.4

Gymbit Vibroshaper

✅ Cena: 299,69 €

Chcem Gymbit Vibroshaper Heureka.sk
Vývoj ceny Gymbit Vibroshaper


Autor článku
Petra Lyžičiarová

Redaktorka magazínu DoDomácnosti.sk. Mám rada prírodu, zvieratá a rada tvorím. Kreatívne sa realizujem nielen pri písaní, ale i v domácnosti, záhrade a v kuchyni, a tak verím, že moje články budú pre vás zaujímavé, užitočné a prínosné.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.