Hecht 7100 SET - krátka recenzia

19. októbra 2021 0
Hecht 7100 SET
 • výkon: 4,8kW
 • typ: benzínový
 • šírka záberu: 80 cm
 • hmotnosť: 178 kg
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Kultivátory
1 550,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Heureka.sk

Hecht 7100 SET poháňa štvortaktný motor HECHT OHV  s objemom 208 cm3.  Ako všetky benzínové modely, aj tento je pomerne hlučný - nameraná hladina hlučnosti je 82,4 dB. Takmer všetky ovládacie prvky sú dostupné z miesta obsluhy. Riadidlá sú nastaviteľné pre pohodlné ovládanie traktora, ale aj rotovátora. Súčasťou príslušenstva je aj pár 12 palcových kolies na hriadeľoch s preklzovým pastorkom, oje na pripojenie vozíka a samotný vozík, ktorý ponúka pohodlnú odpruženú sedačku a je vybavený pedálovou aj ručnou brzdou a 3 páry radličiek, pomcou ktorých traktor jednoducho prestavíte na rotovátor.

Výhody

 • rýchlo štartuje
 • vynikajúci výkon
 • dobrý pomer ceny a parametrov

Nevýhody

 • nepoužiteľný návod
 • uhol zatáčania s vozíkom je malý
 • nižšia kvalita ocele

Záver recenzie: Dizajnovo vydarený malotraktor podáva požadovaný výkon, menšie nedostatky v kvalite prevedenia.

Čítať viac...

kde kúpiť
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
1 550,00 € Do obchodu Heureka.sk

Čo o Hecht 7100 SET píše eshop

HECHT 7100 SET R s rýchlejšou prevodovou skriňou. Pohonná jednotka je vyrábaná v dvoch verziách, ktoré sa líšia prevodovkou. Verzia R je vybavená rýchlejšou prevodovkou vhodnejšou predovšetkým pre využitie pre jednoosý traktor, verzia ŠTANDARD je pomalšia, pohonná jednotka je vďaka tomu silnejšia, a tak je vhodnejšia predovšetkým pre použitie ako kultivátor, alebo pripojenie rôznych pracovných nástrojov. Odstupňovanie pomerov prevodov ako verzia R, tak verzia ŠTANDARD je však vykonané spôsobom, ktorý v zásade umožnia použitie oboch verzií ako pre pohon jednoosého traktora, tak pre obrábanie pôdy. Záleží tak len na požiadavkách zákazníka, ktorú z verzií preferuje ako vhodnejšiu pre svoje požiadavky.

Pohonná jednotka je osadená štvortaktným motorom HECHT OHV so zdvihovým objemom 208 cm 3, ktorý dosahuje maximálny výkon 7 HP (5,1 kW). Pracovné otáčky motora sú 3200 ot/min. Nameraná hladina akustického hluku je 82,4 dB. Hmotnosť pohonnej jednotky je 72 kg.
Väčšina ovládacích prvkov pohonnej jednotky Hecht 7100 je dostupná priamo z miesta obsluhy. Na riadidlách tak nájdete spínač motora, plynovú páku, páku spojky, pod riadidlami je potom umiestnená radiaca páka. Priamo na motore potom nájdete iba páku sýtiča, uzáver benzínu a na prednej časti štartovacie tiahlo.

Riadidlá sú výškovo aj smerovo nastaviteľné, povolením jedinej páky je možné uvoľniť, nastaviť do požadovanej výšky i bočného uhla a utiahnutím zafixovať pevne vo zvolenej polohe. Vďaka tomu môžete ich polohu nastaviť pre pohodlné riadenie traktora, ale aj pre ovládanie kultivátora tak, aby bolo držanie maximálne pohodlné a zbytočne pri práci zbytočne nevysilovalo.

Zahrnuté príslušenstvo

Pre použitie pohonnej jednotky k jednoosému traktoru je v sete dodávaný pár veľkých, 12" kolies s hrubým dezénom, ktorý zlepšuje trakciu v teréne. Kolesá sú dodávané na hriadeľoch s preklzovým pastorkom, ktorý umožňuje ich čiastočné pretočenie. Tým v podstate čiastočne emuluje funkciu diferenciálu a umožňuje tak veľmi ľahké zatáčanie. Vozík sa za pohonnú jednotku pripojí pomocou dodávaného oja, ktorý umožňuje voľné nakláňanie vozíka v pozdĺžnej osi a zabraňuje tak krúteniu konštrukcie pri rolovaní nerovným terénom. Samotný vozík je potom vybavený odpruženou pohodlnou sedačkou, kovovými stúpačkami s protišmykovou úpravou, pedálovou brzdou, ale aj ručnou brzdou pre parkovanie. Rozmery korby vozíka sú 134 x 92 x 34 cm. Samotná korba je na nosnom ráme upevnená tak, aby išla pohodlne vyklápať, bez nutnosti vyprahovať vozík od traktora. Na vyklopenie tak stačí uvoľniť korbu pomocou páky pod sedačkou. Veľké 500x12 "kolesá sú vhodné pre pohyb po nespevnenom teréne, na rozdiel od niektorých konkurenčných vozíkov ktoré sú opatrené malými kolesami, majú práve veľké a široké kolesá v teréne menší valivý odpor. Tento rozdiel je samozrejme zreteľný pri plne zaťaženom vozíku. Nosnosť vozíka je pritom 300 kg, vrátane obsluhy potom až 500 kg. Nakladanie a vykladanie uľahčí odnímateľné zadné čelo. Hoci vozík nie je homologovaný pre prevádzku na pozemných komunikáciách, pre zvýšenie bezpečnosti je opatrený odrazovými svetlami.

Súčasťou setu je zároveň sada troch párov kultivačných radličiek. Jednoosý traktor tak počas necelých piatich minút ľahko prestavíte na výkonný kultivátor, s radlicami o priemere 33 cm. Voliteľne ho môžete podľa potreby osadiť iba štyrmi radlicami, kedy získate pracovný záber 81 cm, alebo šiestimi radlicami pre pracovný záber 104 cm. V režime kultivátora je namiesto oja vozíka osadená redukcia pre uchytenie ostrohy, ktorá pri práci v pôde slúži ako brzda. Zakúpením setu teda získate kompletný a plnohodnotný jednoosý traktor a kompletný kultivátor s tromi pármi kultivačných radličiek.

Voliteľné príslušenstvo

Hecht 7100 je možné ďalej rozširovať o ďalšie voliteľné príslušenstvo. Aktuálne je v ponuke jednostranný pluh, vyorávač zemiakov, oborávač a železné lopatkové kolesá. Na zadnej strane prevodovky je pod odnímateľným krytom hriadeľ náhonu čo umožňuje pripojiť aj niektoré nástroje vyžadujúce pohon. Toto značne rozširuje možnosti použitia Hecht 7100. Aktuálne tak pripravujeme do predaja napríklad snehovú frézu, bubnovú kosačku, radlicu na sneh, ale aj také drobnosti ako je držiak nápojov na riadidlá, alebo svietidlo s držiakom na riadidlá.

Parametre produktu

Súhrn
VýrobcaHecht
Výkon4.8 kW
Prevzdušňovaná šírka104 cm
Hmotnosť178 kg

Vývoj ceny Hecht 7100 SET


Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.