Robotický čistič okien Hobot 188 – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Hobot 188
 • Typ motora: DC
 • Typ ovládania: na tele, diaľkové
 • Typ napájania: Aku, s káblom
 • Príkon: 80 W
 • Hmotnosť 930 g
 • Dostupnosť: Skladom
265,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
roboticky-vysavac.sk

Praktické zariadenia ako robotické vysávače, mopy a dokonca aj novší vynález, automatický čistič okien, sú čoraz populárnejšie. Od začiatkov automatizovaného upratovania domácnosti sme prešli dlhú cestu. Avšak napriek nárastu záujmu o čistenie okien robotom, môže byť nájdenie dôveryhodného modelu problémom. My sa dnes dnes pozrieme bližšie na čistič okien Hobot 188 a zistíme, či práve tento robot medzi dôveryhodné patrí.

Čítať viac...

kde kúpiť
roboticky-vysavac.sk ⭐️ doručenia 1-2 pracovné dni
⭐️ doprava 5 € (objednávky nad 40 € doprava zadarmo)
⭐️ platby: dobierka, prevod, online, kartou
265,00 € Do obchodu roboticky-vysavac.sk

Robotický čistič okien Hobot 188 – charakteristika

Ide o obzvlášť kompaktný a veľmi ľahký model. Vďaka tomu je jednoduché ho prenášať a pripevňovať k okenným, resp. skleneným tabuliam. Robot má ale „vďaka“ svojmu tvaru nevýhodu – nedostáva sa do rohov okna. Tieto sa musia čistiť ručne. Systém “Single-Side-Cleaning” umožní robotu čistiť najrôznejšie povrchy, vonkajšie aj vnútorné okná, zrkadlá, sprchovacie kúty, steny kúpeľne, kuchyne… Vďaka možnosti všestranného použitia dokáže Hobot188 bez problémov čistiť vodorovné a zvislé povrchy v akomkoľvek uhle. Pracuje s teplotami od 0 do 40 ° C. Čistenie je možné vykonávať nasucho alebo bežnými čistiacimi prostriedkami. Utierky na čistenie okien sa dajú jednoducho a pohodlne vyprať v práčke.

Hobot 188

Vlastnosti a funkcie

Hobot 188 napodobňuje pri umývaní okna ľudskú ruku. Dosahuje to pomocou dvoch čistiacich diskov pokrytými utierkou z mikrovlákna. Utierky sú ľahko odnímateľné Pred umiestnením robota na okno by ste do nich mali pridať iba pár kvapiek kvapaliny na čistenie okien, alebo prostriedok na čistenie nastriekať priamo na okno. Disky sa pohybujú a otáčajú po okne unikátnym traverzným pohybom a čistia ho od prachu a nečistôt. Každý centimeter čistí dvakrát, spodná utierka likviduje znečistenie a horná utierka povrch leští, čistená plocha zostáva bez akýchkoľvek šmúh. Väčšina prachu je nasávaná cez čistiacu handričku vákuom. Aj keď utierka obsahuje čiastočky prachu, vďaka dlhému vláknu a mäkkosti nepoškriabe povrch skla. Vďaka výkonnému 80 wattovému motoru získate relatívne čisté okná. Žiaľ, pri odolných nečistotách môže dosiahnuť svoje hranice.

Vákuový motor má dve úlohy: Drží robota na okne a vysáva všetku špinu do mikrovlákna. Vákuum sa vytvára pomocou vysokoobjemového odstredivého čerpadla, ktoré udržuje podtlak aj v prípade mierneho úniku. Takto je možné HOBOT 188 použiť aj na iné povrchy ako sklo. Robot je naviac vybavený podtlakovými senzormi, ktoré detekujú okraje čistenej plochy ako napr. hranu skleneného stola alebo dverí.

HOBOT 188 musí byť vždy pripojený k elektrickej sieti. Má zabudovanú UPS záložnú batériu, ktorá udrží robota pripojeného k oknu až 20 minút aj v prípade prerušenia napájania. Na prerušenie napájania vás upozorní zvukovými a svetelnými signálmi. Má tiež bezpečnostný pás pre prípad, že zlyhá všetko ostatné.

Napájací kábel môže byť jasnou nevýhodou, ak sú napríklad nejaké veci na okennom parapete. Vďaka stálemu pohybu robota po tabuli sa kábel ťahá za ním a môže sa okolo vecí omotať, alebo ich zhodiť. Pred použitím robota sa preto uistite, že má voľnú cestu.

Hobot 188 v akcii

 

➡️ AI-Technology

HOBOT je vybavený gyro senzormi na výpočet veľkosti čistenej plochy, bez ohľadu na to, či je vodorovná alebo zvislá. Potom vypočíta najlepšiu cestu, ako plochu kompletne vyčistiť. HOBOT 188 je jedným z „najchytrejších“ dostupných robotov na čistenie okien. Hobot 188 má 3 režimy automatického čistenia a diaľkové ovládanie na manuálne ovládanie. Po ukončení práce sa automaticky prepne do pohotovostného režimu.

 

➡️ Špecifikácie v skratke

 • Rýchlosť čistenia 4 min / m²
 • Ochrana / kontrola proti pádu
 • 3 režimy automatického čistenia
 • Automatická detekcia okrajov povrchov, ktoré sa majú čistiť
 • Batéria UPS (napájanie bez prerušenia)
 • Automatické dokončovanie: zastaví sa automaticky po dokončení práce
 • Odolné bezpečnostné lano (150 kgf)
 • Výkon 80W
 • Hlučnosť 67dB
 • Ľahko použiteľné diaľkové ovládanie je súčasťou balenia
 • Príslušenstvo: 12 čistiacich podložiek z mikrovlákna, napájací zdroj pre zásuvku, 4 m dlhý kábel a bezpečnostné vedenie

A takto vyzerá robotické umývanie (nielen) okien „naživo“:

HOBOT-188|Window Cleaning Robot - Cleaning Window Effortlessly

 

Cena

Ak hľadáte dobrého a cenovo dostupného robota na čistenie okien, môžete si s čistým svedomím zvoliť tento model. Pretože s cenou 265,00 € eur a aj výkonom zodpovedá obom kritériám.

 

💡 TIP: Ak je pre vás robotické čistenie okien zatiaľ neznámou oblasťou, nevynechajte nášho sprievodcu výberom robotického čističa okien.

 

Čo sa nám na Hobot 188 páči?

 • umýva vodorovné, zvislé aj naklonené povrchy
 • nie je obmedzený iba na sklo
 • je kompaktný a ľahký
 • je smart

 

Čo sa nám na Hobot 188 nepáči?

 • je relatívne hlučný
 • kvôli oblému tvaru sa nedostane do rohov

 

Recenzie zákazníkov

Napriek tomu, že v slovenských domácnostiach ide o pomerne nový druh spotrebiča, má slušné množstvo recenzií, ergo pravdepodobne sa dobre predáva. A čo je dôležité, skóre hodnotenia je 91%. Zákazníci sú mimoriadne spokojní s výkonom, oceňujú prístup na ťažko dostupné miesta a chvália si aj jednoduchosť manipulácie. Ako malé mínus hodnotia nedomyslené istenie bezpečnostného lana. Pozrime si niektoré z recenzií aj spoločne.

Hobot 188 - recenzie

 

Zhrnutie na záver

Lepšie je používať robota na čistenie okien, ako okná nečistiť vôbec – napríklad na ťažko prístupných miestach alebo iba s bolesťami chrbta, myslite na presklené strechy alebo veľké výklady obchodov. Ak však dúfate v rovnomerný výsledok, možno budete niekedy sklamaní. Aj keď HOBOT 188 spravidla čistí dokonale a bez šmúh, rohy sú vynechané a hrubé znečistenie ho niekedy premôže.

Hobot 188 je zaujímavý pre ľudí, ktorí majú veľa veľkých okien. Môže byť tiež skutočnou pomocou pre majiteľov vysokých čelných okien, výkladov, na čistenie ktorých je potrebný rebrík. Proces čistenia s robotom nepôjde rýchlejšie – naopak, ale ušetríte si otravné a potenciálne nebezpečné lezenie po sklopných rebríkoch, ktoré musíte po každom metri posunúť o niečo ďalej. Robot má vo výškach jasnú výhodu a ani sa ich nebojí. Odporúčame ho aj pre technologických fanúšikov. Faktor tohto gadgetu je obrovský a je skutočne zábavné pozorovať robota pri práci. Radosť z robota môžu mať aj všetci tí, ktorí nepripisujú bezchybnej čistote vo vzdialenom rohu veľkú váhu, pretože vedia, že sú aj dôležitejšie veci.

 

Najčastejšie otázky k robotickému čističu okien Hobot 188

❓ 1. Medzi sklenenými prvkami je medzera 1 cm. Musím robot preložiť alebo dokáže prejsť cez túto medzeru?

Riziko, že robot z dôvodu medzery spadne je príliš veľké. Je lepšie a bezpečnejšie spotrebič preložiť.

❓ 2. Môžem robot použiť aj na dlaždice?

Áno, môžete ho použiť aj na dlaždice.

❓3. Je možné s ním čistiť šikmé strešné okná alebo okná zimnej záhrady ?

Toto elektrické zariadenie je určené pre šikmé okná, takže by malo fungovať aj na vašich svetlíkoch a zimnej záhrade.

❓ 4. Okno, ktoré sa má čistiť, nemá na jednej strane rám - rozpozná to robot?

Vďaka technológii snímačov toto zariadenie rozpozná, že vaše okno nemá na jednej strane rám a zmení smer jazdy.

Výhody

 • perfektný pre ťažko prístupné a rozmerné okenné tabule
 • ľahký a kompaktný
 • efektný výkon
 • jednoduché ovládanie

Nevýhody

 • nevyčistí rohy
 • bezpečnostné lano sa nedá v každom prípade použiť
 • je hlučný

Záver recenzie: Vynikajúci základný kúsok pre domácnosť budúcnosti.

Hodnotenie autora
 • Rýchlosť čistenia
 • Kvalita čistenia
 • Jednoduchosť ovládania
 • Pomer cena/výkon

Súhrn

Každý majiteľ domu, ktorý má veľa veľkých alebo neprístupných okien tohto domáceho pomocníka zaručene ocení.

4.6

Hobot 188

✅ Cena: 265,00 €

Chcem Hobot 188 roboticky-vysavac.sk
Vývoj ceny Hobot 188


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.