Robotický mop iRobot Braava jet m6 – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 19. októbra 2021 0
Robotický mop iRobot Braava jet m6
 • Hmotnosť: 2.2 kg
 • Výška robota : 9,3 cm
 • Typ batérie: Li-Ion
 • Typ podláh: tvrdé podlahy
 • Doba nabíjania: 3 h
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Robotické mopy
499,00 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
roboticky-vysavac.sk

Robotický mop sa môže javiť ako veľký luxus, najmä ak ste už za robotický vysávač utratili niekoľko stoviek. Ale má svoje opodstatnenie. Napríklad keď máte doma predovšetkým tvrdú podlahu. Robotický mop iRobot Braava jet m6 je to najlepšie, čo pre tento scenár trh ponúka. Vykonáva upratovanie za sucha aj za mokra, pričom pri jednom procese pokryje plochu až 90 metrov štvorcových. Mapuje váš pôdorys na cielené upratovanie zón. Dokáže dokonca upratovať sekvenčne s kompatibilnými vysávačmi Roomba.

Čítať viac...

porovnanie cien
roboticky-vysavac.sk ⭐️ doručenia 1-2 pracovné dni
⭐️ doprava 5 € (objednávky nad 40 € doprava zadarmo)
⭐️ platby: dobierka, prevod, online, kartou
499,00 € Do obchodu roboticky-vysavac.sk
Alza.sk ⭐️ veľmi rýchle doručenie, už do niekoľkých hodín od objednania
⭐️ bezkonkurenčná dostupnosť obrovského množstva produktov
⭐️ masívna predajná sieť
⭐️ nákup na splátky
499,00 € Do obchodu Alza.sk
Mall.sk ⭐️ široké možnosti dopravy
⭐️ vynesenie a zapojenie nového spotrebiča, odvoz starého
⭐️ predaj na splátky
⭐️ možnosť vrátenia nepoužitého a nerozbaleného tovaru
499,00 € Do obchodu Mall.sk
Heureka.sk ⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"
485,00 € Do obchodu Heureka.sk

iRobot Braava jet m6 – rozdiely oproti predchádzajúcemu modelu

Na prvý pohľad je okamžite zrejmé, že sa obe zariadenia líšia veľkosťou a hmotnosťou. Ani pri novom iRobot Braava m6 sa výrobca nespolieha na guľatý – ako pri vákuových vysávačoch, ale na hranatý tvar. Vďaka tomu by tento robotický mop mal oveľa dôkladnejšie upratovať pri hranách nábytku a stien.

Zatiaľ čo Braava 240 rozpoznala tri rôzne režimy čistenia podláh iba na základe vloženej utierky, môžete na Braava m6 vykonať nastavenia aj v aplikácii. Braava 240 bola v skutočnosti celkom jednoduché zariadenie bez množstva technických vychytávok. Pretože nemala dokovaciu stanicu, pre každé použitie ste museli batériu nabiť, alebo vymeniť a spustiť zariadenie ručne. Ani vodná nádrž nebola naozaj veľká. Bolo možné naplniť iba 125 ml. Na veľkú plochu to nikdy nemôže stačiť. Podľa nášho názoru to boli nakoniec hlavné dôvody, prečo sa 240 nemohla skutočne presadiť ako pomocník v domácnosti.

iRobot Braava jet m6

 

iRobot Braava jet m6 – obsah balenia

Na rozdiel od svojho malého brata sa iRobot Braava m6 dodáva nielen s jednorazovými čistiacimi podložkami. To bol veľký problém, pretože nákup nových jednorazových čistiacich podložiek mal za následok vysoké následné náklady a veľa odpadu. Už vtedy bola nastolená otázka, prečo iRobot nezahrnul do rozsahu dodávky opakovane použiteľné utierky. iRobot to teraz pre svoju novú Braava m6 zmenil, pravdepodobne kvôli masívnej negatívnej spätnej väzbe. Súčasťou dodávky je:

 • Robot Braava m6 mopovací robot
 • Lítium-iónová batéria
 • Nabíjacia stanica Home-Base s odkvapkávacou miskou
 • Návod na obsluhu
 • Čistiaca štartovacia sada: čistiaci roztok na tvrdú podlahu, 2 jednorazové utierky na vlhké upratovanie, 1 jednorazová utierka na suché upratovanie, opakovane použiteľná utierka na vlhké upratovanie, opakovane použiteľná utierka na suché upratovanie

Apropo utierky. Môžete použiť buď jednorazové utierky, ktoré sú namočené v čistiacich prostriedkoch. Alebo môžete použiť opakovane použiteľné utierky a naplniť čistiaci prostriedok do nádrže na vodu. Uistite sa však, že používate iba čistiace prostriedky odporúčané pre zariadenie. Pretože ak použijete agresívne prípravky, môže dôjsť k útoku na gumu a plasty robota.

Robotický mop rozpozná zodpovedajúci režim mokrého alebo suchého čistenia na základe vloženej utierky. Ak jazdí v režime suchého stierania, robot pozametá aj posledné častice prachu a nečistôt. Ak zvolíte režim vlhkého stierania, iRobot Braava M6 nastrieka vodu pred seba a potom podlahu stiera rôznymi pohybovými vzormi.

Obsah balenia

 

➡️ Dizajn

Na rozdiel od väčšiny okrúhlych vákuových vysávačov konkurencie a tiež nových modelov iRobot v tvare písmena D je robotický mop Braava Jet M6 hranatý. Dizajnovo M6 využíva prvky luxusného vysávača Roomba S9 (+). Patrí sem napríklad okrúhla doska kovového vzhľadu na vrchu, pod ktorou je skrytá nádrž na vodu a LED pásik tiahnuci sa okolo dosky. Robot na seba upozorňuje rôznymi farbami a vizuálne podporuje aktivity a stavové správy. Doska je v puzdre trochu zapustená, vzadu nad ňou vykúka kamera, pomocou ktorej robot naviguje. Vpredu na vrchnej strane sú tri tlačidlá – bodové čistenie, štart / stop a návrat do základňovej stanice. Výrobca sem umiestňuje aj malú senzorovú vežu. Tá však nevyčnieva vysoko nad kryt, inak by negovala aj jednu z výhod navigácie pomocou kamery: Bez laserovej veže na kryte je dizajn aspoň teoreticky plochý.

V skutočnosti je Braava Jet M6 s výškou okolo 9 centimetrov dostatočne nízka, aby sa dostala pod väčšinu nábytku. Na detekciu prekážok používa okrem kamery aj ďalšie senzory a nárazník. Nárazník zakrýva celú prednú stranu a prvú polovicu každej strany. Detekuje prekážku nielen spredu, ale aj zboku. Do nárazníka je integrovaná aj tryska, z ktorej mop robot rozstrekuje na podlahu pred sebou čistiaci prostriedok a pod ním je tlačidlo pre vysunutie mechanicky pripevnených utierok. Pozitívne vyniká dobré spracovanie a elegantný dizajn prístroja Braava Jet M6 z jednoduchého bieleho plastu – to sa však dá očakávať pri takejto vysokej cene.

Pohľad zhora

 

Technické špecifikácie

 • hmotnosť: 2,2 kg
 • objem nádrže na vodu: 500 ml
 • doba nabíjania: 3 hodiny
 • odporúčaná čistená plocha: 40 m²
 • batéria: Lítium-iónová batéria 1775 mAh
 • maximálna prevádzková doba: 90 minút
 • ovládanie pomocou aplikácie
 • kompatibilné s Amazon Alexa a Google Assistant
 • senzory kolízie
 • na podložkách rozpoznáva rôzne režimy čistenia a je možné ich nastaviť aj v aplikácii
 • automaticky rozpozná koberce
 • prekročenie prahu: do 0,5 cm
 • plánovanie času upratovania
 • vibračné odstraňovanie nečistôt
 • režim mokrého a suchého stierania
 • technológia spájania s iRobot i7 + a S 9 +
 • ručné spustenie na zariadení alebo pomocou aplikácie
 • rozmery (DxŠxV): 27 x 25,8 x 8,5 cm 

 

Ako funguje iRobot Braava jet m6?

iRobot Braava M6 je určený výlučne na stieranie podláh. Robotický mop v zásade funguje rovnako ako robotický vysávač. Jazdí miestnosťami úplne automaticky. Kamera sníma miestnosti a ukazuje robotovi steny a prekážky. Model m6 rozpoznáva aj schody pomocou množstva senzorov umiestnených v dolnej oblasti.

Tento robot má na rozdiel od mnohých iných mopovacích robotov špeciálnu vlastnosť. V prednej časti má trysku, ktorá rozstrekuje vodu na podlahu pred robotom. Potom robot presunie vibračné rúno nad nečistoty, uvoľní ich a zachytí v čistiacej podložke. Väčšina robotov na mopovanie má pod zariadením utierku z mikrovlákna (má ju aj iRobot Braava m6), ktorá je trvale striekaná malou pumpičkou. Takto je utierka z mikrovlákna udržiavaná trvale vlhká. Niektorým to funguje dobre, iným nie. U prístroja Braava m6 nie je zvlhčená utierka, ale podlaha. Existujú rôzne režimy, ktoré robot rozpozná na základe použitej podložky.

Braava Jet m6 v akcii

 

➡️ Režimy stierania

iRobot Braava m6 rozlišuje medzi dvoma rôznymi čistiacimi systémami. K dispozícii je funkcia suchého stierania a funkcia vlhkého stierania. V režime suchého stierania sa odstráni iba veľmi jemný prach, ktorý niekedy leží na podlahe. Ten sa potom zhromažďuje v utierke. V teste Braava m6 to fungovalo veľmi dobre. Čistiaca handrička skutočne vyzerala, akoby sme prach neutierali mesiace a väčšina prachu na podlahe bola preč. Pri druhej funkcii si môžete v aplikácii APP ešte zvoliť, či má robot pracovať s mokrým alebo vlhkým stieraním.

Môžete tiež určiť spôsob stierania, ktorým by mal upratovať miestnosti:

 • režim chaosu – robot jednoducho jazdí tam a späť po miestnosti a utiera povrchy, po ktorých jazdí. Tu zvládne podstatne viac plochy ako v 2. režime, avšak stieracie pokrytie nie je stopercentné. Môže sa pokojne stať, že niektoré miesta vyčistí dvakrát a na iné úplne zabudne.
 • režim tam a späť – robot sa pohybuje nepretržite tam a späť. Vlastne rovnako ako pri konvenčnom upratovaní. V tomto režime robot prekonáva svoje dráhy prekrývajúcim sa spôsobom. To samozrejme zaistí, aby bola každá časť miestnosti skutočne uprataná, ale robot tu tiež spotrebuje podstatne viac energie.

Čo sa nám na novom modeli páči viac ako na Braave 240, je to, že zariadenie je oveľa ťažšie. To znamená, že má väčšiu váhu, čo výrazne zlepšuje výsledok stierania. Pretože utierka z mikrovlákna je lepšie stlačená k podlahe a tiež dokáže lepšie odstrániť nepoddajné nečistoty. V teste sa iRobot Braava m6 podarilo odstrániť aj lepkavé a zaschnuté nečistoty.

 

➡️ Ovládať ručne alebo cez appku?

Toto je tiež inovácia, ktorou predchodca modelu Braava m6 ešte nebol vybavený. Tento robot môžete ovládať aj manuálne priamo na zariadení. Tu sú však k dispozícii iba funkcie „Štart“, „Stop“ a „Odoslať na nabíjaciu stanicu“. Ak chcete využívať celý rad funkcií iRobot Braava m6, potom vám aplikácia poskytuje celý rad možností ovládania. diaľkové ovládanie nie je súčasťou dodávky.

Pomocou technológie Imprint Link Technology môžete spojiť iRobot Braava M6 s robotickými vysávačmi iRobot, Roomba i7 + alebo Roomba S9 +. Procesy upratovania dvoch robotov v aplikácii môžete naplánovať tak, aby sa navzájom „koordinovali“. Jeden z robotov najskôr byt dôkladne povysáva a potom dá prístroju iRobot Braava m6 pokyn, aby byt mopoval. Spolupráca funguje mimoriadne dobre. Nastavenie APP funguje bez problémov. A aj keď nie ste technologický génius, inštalácia a spojenie s Braava m6 nebude vôbec problémom.

Aplikácia

 

Aplikácia

Nastavenie iRobot Braava Jet M6 je veľmi jednoduché: Nainštalujte a spustite bezplatnú aplikáciu iRobot na svojom smartfóne alebo tablete, založte si účet a procesom nastavenia vás prevedie malý animovaný robot. Aby to bolo možné, musí byť smartphone pripojený do siete WLAN, cez ktorú (a tiež cez cloud) bude robot neskôr dostávať aktualizácie a príkazy. Okrem toho môžu používatelia vidieť postup upratovania, vytvárať plány automatického mopovania, upravovať mapy oblastí a nastavovať napríklad jazyk M6. Tu sa tiež dá upraviť množstvo vody, ktoré robot opakovane nanáša na podlahu pred sebou a šírku prekrytia jednotlivých jazdných pruhov. Týmto spôsobom užívateľ nastaví čistiaci výkon podľa stupňa znečistenia.

 

⭐ Aktualizovaná aplikácia iRobot Home

Aktualizovaná aplikácia iRobot Home (Android a iOS) je nielen menej preplnená a moderne vyzerajúca, ale umožňuje používateľom vytvárať obľúbené schémy čistenia na čistenie konkrétnych oblastí jednoduchým stlačením tlačidla. Okrem už existujúceho „Keep Out Zones“ pridáva nová aplikácia aj „Clean Zones“ na upratovanie oblastí s najväčšou premávkou. Napríklad namiesto vyčistenia celej kuchyne môže byť vytvorená zóna, ktorá vyčistí iba plochy pred umývadlom a sporákom. Pri teste sa ukázalo, že je to precízne a presné. Funguje to však až po fáze zacvičenia, v ktorej M6 postupne vylepšuje mapy miest svojej upratovanej oblasti. V teste boli potrebné tri úplné procesy, kým sa získal konečný plán. Predtým ste museli robot manuálne presunúť do špinavej oblasti a stlačiť tlačidlo na čistenie škvŕn. Teraz môže byť m6 (a väčšine ostatných produktov iRobot) prikázané vyčistiť konkrétnu oblasť bez toho, aby ste museli vstávať z pohovky. Skutočne žijeme v budúcnosti.

V aplikácii je možné nastaviť aj povolenie pre Amazon Alexa a Google Assistant. Robota je možné ešte lepšie integrovať do inteligentnej domácnosti prostredníctvom technológií IFTTT a Yonomi. Napríklad je možné si poslať e-mail po dokončení procesu upratovania alebo vypnúť osvetlenie miestnosti po práci.

Zakázaná zóna

 

Navigácia

Namiesto laserovej navigácie sa iRobot pri M6 naďalej spolieha na priestorovú orientáciu cez kameru. Systém teoreticky umožňuje aj prispôsobené postupy v budúcnosti, ak sa podľa toho rozpoznajú prekážky. Dali by sa tak zistiť malé rušivé faktory, ako sú hračky alebo exkrementy domácich miláčikov a vyhnúť sa im namiesto toho, aby sa cez ne jednoducho prekotúľali, ako je to v prípade súčasných modelov. Momentálne má ale kamerová navigácia viac nevýhod ako výhod, ktoré sú badateľné aj na M6. V prvom rade je potrebné spomenúť výkon navigácie pri slabom osvetlení, ale svoju rolu zohráva aj strach potenciálnych kupujúcich z ich neustáleho sledovania robotom. iRobot Braava jet m6 nemá rada tmu. Pri teste robot zotrel plochu rovnakého rozsahu v rovnakom režime stierania pri svetle asi za 20 minút, v úplnej tme to trvalo dobré trištvrte hodiny. To je pre drahý špičkový model neúnosné a vyvoláva to oprávnenú kritiku pridržiavania sa kamerovej technológie spoločnosťou iRobot.

 

➡️ Ako funguje kamerová navigácia iRobot Braava jet m6?

Pri svetle navigácia funguje perfektne. M6 sa v priestore veľmi ľahko orientuje, málokedy sa kvôli orientácii točí v kruhu. V závislosti od nastavenia jazdí pruhy so silným alebo menším stupňom prekrytia a robot tiež krúži na veľmi malú vzdialenosť okolo malých, tenkých prekážok, ako sú napríklad nohy stoličky. Hrany nie sú problémom, robotický mop okolo nich jazdí spoľahlivo a v minimálnej vzdialenosti aby nezostali žiadne zaprášené okraje. Občas narazí na prekážky trochu silnejšie, ale o svoj nábytok sa nemusíte báť. Jediný malý problém: hoci robot naviguje neochvejne a tvrdohlavo aj cez lesy nôh stoličiek, vtedy ale nestrieka čistiacu kvapalinu. Používa ju iba v prípade, že už prešiel raz zmáčanou trasou a môže tak zabezpečiť, že nechtiac nepostrieka steny, koberce alebo iné predmety. Pred použitím trysky preto zálohuje posledných pol metra a až potom aktivuje výstup.

Koberce rozpoznáva dvomi spôsobmi. Braava Jet M6 rozpoznáva pevne položené koberce náhle zvýšeným trecím odporom napríklad pri zmene z dlaždice na koberec. Na druhej strane robot nejazdí po rohožkách, behúňoch a iných doplnkových kobercoch, pretože ťažko dokáže prekonať výškové rozdiely. Zatiaľ čo robotické vysávače zvládnu niekedy aj 2 centimetre a viac, mopovací robot zvládne iba pár milimetrov. Žiadne koberce teda nie sú osprchované, ale najmä v starých budovách nie je možné, aby M6 upratoval samostatne viacero miestností, pretože by ho prahy dverí odrezali od zvyšku bytu.

Vyznačená zakázaná zóna

 

Batéria iRobot Braava Jet M6 a nabíjanie

iRobot Braava Jet M6 nepotrebuje veľa energie na rozstrekovanie vody, jazdu a udržiavanie spojenia cez Wi-Fi. Výsledkom je, že ani dôkladné upratovanie, ktoré trvá takmer dve hodiny, nevybije batériu príliš veľmi. Aplikácia nezobrazuje presnú úroveň batérie, ale zobrazuje hrubý indikátor, takže presne zmerať spotrebu energie nie je možné. Odhadujeme však, že iRobot Braava Jet M6 dokáže na jedno nabitie vyčistiť domácnosť až do veľkosti cca 140 m2. Podobne ako väčšina robotov, aj Braava Jet M6 je schopná ísť späť do nabíjacej základne a nabíjať sa, keď je úloha dokončená alebo keď je batéria takmer vybitá. V druhom prípade po dostatočnom nabití automaticky obnoví čistenie.

Dok musí byť umiestnený na podlahe na mieste prístupnom pre robota a zapojený do elektrickej zásuvky. K hlavnému telu doku sa pripája doska, ktorá slúži na to, aby zabránila odkvapkávaniu vlhkej utierky na podlahu a je to naozaj efektívne. Nabíjanie je pomerne rýchle, úplné nabitie zariadenia trvá len niečo vyše hodiny po tom, čo robot vyčistí byt s rozlohou 56 metrov štvorcových.

 

Aký výkon podáva iRobot Braava jet m6?

iRobot Braava m6 spolupracuje so svojou kamerou a starostlivo stiera miestnosti. Jazdí jazdnými pruhmi, ktoré sa prekrývajú, ale zriedka dvakrát. Samozrejme, občas križuje svoje vlastné jazdné pruhy, keď sa musí vyhýbať prekážkam a zmeniť trasu. Jazdí pozdĺž stien bez odstupu a rozprašuje iba po podlahe. Prekážky, steny ani iné predmety na podlahe nie sú ostriekané. Robot veľmi spoľahlivo detekuje, čo by sa malo a nemalo čistiť.

 

➡️ Výsledky v režime suchého mopovania

V režime suchého stierania sa všetky nečistoty spoľahlivo nalepia na handričku. Zvieracie chlpy sú tiež spoľahlivo zachytené. Prilepia sa k dlhým vláknam utierky. Na to sú však ideálne vhodné aj robotické vysávače, v mnohých prípadoch ešte lepšie. Pretože robot takto so sebou nosí veľa nečistôt. V určitom okamihu je aj najlepšia handrička na zachytávanie nečistôt plná a časť nečistôt potom opäť niekde zostane. Tu určite pomáha každodenné používanie prístroja.

 

➡️ Výsledky v režime vlhkého stierania

V tomto spočíva veľká výhoda iRobot Braava m6. Neustále rozstrekuje vodu na podlahu pomocou svojej malej pumpy a potom pohybuje veľkým obrúskom po týchto navlhčených miestach. Funguje to výborne. Pretože sa pohybuje tam a späť a vibruje so spodnou časťou, kde sedí stierač. Táto kombinácia vytvára skvelý výsledok. Avšak ani iRobot Braava m6 nedokáže odstrániť stvrdnuté častice nečistôt. Možnosť regulácie vodného lúča je veľmi užitočná. Môžete použiť viac vody na dlaždice alebo keď je podlaha veľmi znečistená a menej vody na citlivé podlahy. A to všetko pohodlne v aplikácii.

Po dokončení programu Braava jet m6 je všetko čo musíte spraviťlen stlačiť tlačidlo vysunutia podložky. Aj keď podložky na m6 neodletia rovnakou silou ako u Braava jet 240, dajú sa ľahko odstrániť. M6 je určený na čistenie kompletných podláh a väčších domov, čo znamená, že je vybavený veľkorysou nádržou na vodu. Po dokončení dvoch celých jázd – podľa aplikácie 20 metrov štvorcových holej podlahy – je nádrž takmer do polovice plná.

Robot v akcii

 

➡️ Zhodnotenie výkonu

Čistiaci výkon je uspokojivý až dobrý, v závislosti od zvoleného nastavenia, pre robota dokonca veľmi dobrý. V maximálnom režime jazdí iRobot veľmi silno sa prekrývajúcimi pruhmi a strieka veľa čistiacej kvapaliny, v najrýchlejšom režime je prekrytie oveľa menej výrazné a spotrebuje sa podstatne menej kvapaliny. Pri použití čistej vody je schopnosť odstránenia škvŕn určite prítomná, ale lepšie to funguje s čistiacou prísadou. Okrem toho je celkový výsledok tiež opticky o niečo lepší. Ale ani potom to nie je bez pruhov, najmä preto, že v závislosti od dopadu svetla sú dobre viditeľné stopy po pneumatikách súvisiace s dizajnom. Robot tlačí čistiacu handričku pred sebou a potom prechádza kolesami po vlhkej podlahe – nie optimálne.

Robot pri prvom spustení zvládne jednoduché škvrny, napríklad škvrny od čerstvej kávy. Zaschnuté škvrny od kávy sú viditeľne zdecimované po prvom prechode, ale občas tam stále zostávajú. Tu pomáha režim čistenia škvŕn, po ktorom je takéto znečistenie minulosťou. M6 tiež odstráni škvrny od blata, ktoré nevyhnutne vznikajú pri obúvaní topánok vo vstupnom priestore kvôli zimnému počasiu. Väčšie nečistoty alebo mastné látky, ako je horčica alebo kečup, by ste mali odstrániť ručne vlhkou handričkou. Inak je pravdepodobnosť, že sa tieto látky skôr distribuujú do okolia, ako sa skutočne odstránia.

Je príjemné, že počas procesu čistenia je M6 veľmi tichý v porovnaní s robotickými vysávačmi s ventilátorom. Jediný hluk je počuť od motorov, ktoré ho poháňajú a od rozprašovacej trysky. To znamená, že robot neruší, ani keď jeho majiteľ sleduje televíziu v tej istej miestnosti.

 

Čím útočí iRobot Braava jet m6 na vaše nervy?

Je vlastne logické, ale aj tak otravné, že robot nedokáže prejsť ani cez veľmi ploché prahy dverí. Pretože leží veľmi nízko na podlahe. Vlastná váha potom celú vec stlačí ešte hlbšie na zem. To znamená, že nie je možné prekročiť prah dverí vo vstupnom priestore (cca 0,5 cm).

Ako sme už spomenuli, robot automaticky detekuje koberce a vyhýba sa im. Nemusíte sa preto obávať, že by vaše koberce vlhli. Ani nedokáže „vyliezť“ na koberec. Robot nerozpozná iba vašu veľmi plochú rohožku vo vstupnom priestore. Ale to nie je také zlé, pretože aj táto môže občas potrebovať vlhké čistenie.

Od robotického mopu by ste nemali čakať zázraky. Pretože bežné upratovanie nenahrádza. Nebuďte príliš sklamaní, ak po prvom prechode neboli odstránené všetky nečistoty. Mopovací robot dosahuje svoju efektivitu neustálym používaním. Ak robota používate denne alebo každé dva dni, budete mať vždy čistý byt. Samozrejme by malo byť jasné, že by ste robot nemali nechať utierať rozliatu bolonskú omáčku. Takéto nečistoty je potrebné predtým odstrániť ručne.

 

A takto vyzerá iRobot Braava jet m6 „naživo“

Recenze iRobot Braava jet m6 – robotický mop

 

Cena

Pokiaľ ide o cenu, iRobot Braava jet m6 dostanete za 499,00 € eur. Je to veľa peňazí a väčšina hybridných modelov s funkciami vysávania a stierania je zvyčajne lacnejšia o niekoľko stoviek eur. Braava Jet m6 je signifikantnou investíciou, ale jej inteligentné funkcie, vynikajúca navigácia a prispôsobené režimy čistenia stoja za tie peniaze, ak máte doma veľa tvrdých podláh. Ak žijete v byte, kde sú tieto povrchy obmedzené na kuchyňu a kúpeľňu, Braava Jet m6 pravdepodobne ponúka viac mopovania, ako potrebujete. Menší (a lacnejší) prístroj Braava Jet 240 je vhodnejší do takýchto obmedzených priestorov a tiež poskytuje niekoľko režimov čistenia a ľahkú obsluhu. Ale pre všetkých ostatných by Braava Jet m6 mala byť na vrchole zoznamu.

 

💡 TIP: Recenziu vyššie často spomínaného modelu Braava Jet 240 tiež nájdete na našich stránkach.

 

Čo sa nám na iRobot Braava jet m6 páči?

 • dôkladne upratuje
 • rešpektuje hranice mapy
 • upratuje v tandeme s niektorými modelmi Roomba
 • je tichý a kompaktný
 • solídne navigačné schopnosti.
 • kompatibilný s Amazon Alexa a Google Assistant
 • dobrá výdrž batérie
 • ľahko použiteľná aplikácia
 • tri mopovacie režimy
 • automaticky rozpozná koberec a vyhne sa mu
 • automatický návrat do nabíjacieho doku
 • praktické vymršťovacie tlačidlo pre špinavé utierky
 • distribuuje vodu striekaním namiesto toho, aby utierku iba zvlhčoval

 

Čo sa nám na iRobot Braava jet m6 nepáči?

 • vysoká cena
 • patentovaný čistiaci roztok a podložky
 • príliš veľký na upratovanie na úzkych miestach v kúpeľniach a kuchyniach
 • nenaviguje veľmi dobre na veľmi tmavých podlahách alebo za slabého svetla
 • na tmavšej podlahe môže zanechať šmuhy
 • čas upratovania sa v tme výrazne predĺži
 • neodstraňuje silne zasušené škvrny
 • stopy pneumatík čiastočne viditeľné na vinyle (na dlaždiciach nie)
 • príslušenstvo je pomerne drahé

 

Recenzie zákazníkov

Napriek vysokej cene si tento robot našiel svojich zákazníkov, dokonca veľmi spokojných zákazníkov. Hodnotenia, ktoré prináša Heureka sú na 100% pozitívne a je zrejmé, že pre milovníkov technológií, ktorí nemajú obmedzený rozpočet a pre tých, ktorí majú dobré pripojenie WiFi, sa m6 stal obľúbeným upratovacím parťákom. Pozrime sa na niektoré z recenzií aj spoločne.

 

Braava m6 - recenzie

a ešte ďalšie dve

Braava m6 - recenzie

Zhrnutie na záver

Áno, hybridné modely dokážu vysávať a mopovať a sú zvyčajne lacnejšie ako iRobot Braava Jet M6. Ale stierací výkon M6 v skutočnosti presahuje iba utieranie prachu. To samozrejme, vzhľadom na dizajn, nestačí na veľké množstvo nečistôt alebo nepoddajné nečistoty. Avšak rovnako ako všetky upratovacie roboty, aj Braava Jet M6 ponúka pri pravidelnom upratovaní niekoľkokrát týždenne pomerne vysokú úroveň čistoty. Nám sa veľmi páči systém aj čistiaci výkon a obzvlášť sa nám páči aplikácia, v ktorej je možné vykonať množstvo nastavení. Je možné dávkovať množstvo vody a zvoliť režim čistenia.

Rozhodnite sami, či sa vám kúpa M6 oplatí, alebo či by ste predsa len radšej nemali raz týždenne vyberať mopovacie náčinie s vedrom. V každom prípade, pravidelné upratovanie s prístrojom Braava m6 zaručuje trvalo čistý byt. Aj pod nábytkom.

 

Najčastejšie otázky k robotickému mopu iRobot Braava jet m6

❓ 1. Máme dosť veľký otvorený pôdorys a vlastníme Roombu série i, ktorá sa sama vyprázdňuje. Jediná vec, ktorá ma zatiaľ odrádza od kúpy mopu je otázka, či existuje mechanizmus, ktorý ho vráti späť na jeho stanicu a dokáže ho doplniť vodou alebo sa zastaví, keď sa minie?

Stanica za vás nedokáže doplniť vodu: m6 bude vedieť, kedy je prázdny a vráti sa do svojej domovskej základne, aby dobil batériu, zatiaľ čo čaká, kým ho doplníte. Ak sa doplní do 12 hodín, m6 sa vyberie tam, kde prestal a dokončí upratovanie. Ak to bude trvať viac ako 12 hodín, misia sa reštartuje.

❓ 2. Musím použiť ten špeciálny čistič podláh? Zdá sa byť trocha drahý...

Toto riešenie sa odporúča ako najlepšia voľba pre robota aj ako najlepšia voľba pre vaše podlahy. Môžete tiež používať iba vodu, podložky toho zvládnu celkom dosť.

❓ 3. Funguje aj na exteriérových podlahách?

Neodporúča sa používať na vonkajšie podlahy.

❓ 4. Práve sme položili keramické dlaždice, ktoré vyzerajú ako drevo, ktoré má v sebe drážky. Ako dobre tieto typy dlaždíc čistí, pretože nie sú hladké?

Braava Jet M6 funguje veľmi dobre aj na tomto type povrchu.

❓ 5. Môžem na tomto prístroji používať Swiffer utierky?

Nie, nie je tam suchý zips, pripojenie využíva veľkú záložku, ktorá je pre daný model jedinečná. Utierky Swiffer majú tiež nesprávnu veľkosť a sú príliš tenké. Podložky na M6 sú oveľa hrubšie. K dispozícii sú opakovane použiteľné suché a mokré utierky od spoločnosti iRobot.

❓ 6. Vyžaduje si pripojenie k internetu aby fungoval?

Nie, ale pre aplikáciu je to lepšie, tak viete, kedy je hotový alebo či nemá problém.

❓ 7. Keď používam m6 na zametanie nasucho, môže voda zostať v nádrži alebo ju treba odstrániť?

Môžete ju nechať v nádrži.

Výhody

 • navigácia iAdapt 3.0 s inteligentným mapovaním Imprint a technológiou vSLAM
 • super tichá prevádzka
 • 2 režimy upratovania: mokré, suché
 • ovládanie cez aplikáciu iRobot HOME

Nevýhody

 • nemá funkciu vysávača, iba mopu
 • vysoká cena

Záver recenzie: Super robotický mop na čistenie podláh vybavený kamerovou navigáciou.

Hodnotenie autora
 • efektivita výkonu
 • jednoduchosť ovládania
 • dizajn
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

iRobot Braava jet m6 je najprepracovanejší robotický mop aktuálnej ponuky trhu. Má všetky výhody špičkového robotického vysávača: presné mapovanie, špecifické čistenie miestností a zákazané zóny. A s novou aplikáciou iRobot Home, ktorá ponúka väčšiu presnosť mapovania, cielené oblasti čistenia a premyslenejšie doby čistenia, patrí Braava jet m6 k najlepším robotickým zariadeniam, ktoré môžete kúpiť.

4.7

Robotický mop iRobot Braava jet m6

✅ Cena: 499,00 €

Chcem iRobot Braava jet m6 roboticky-vysavac.sk
Vývoj ceny iRobot Braava jet m6


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.