Klarstein Bornholm W ACO7 – konvekčný ohrievač, ktorý má štýl (recenzia)

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Bornholm, biely, konvekčný ohrievač, 2000 W, LCD displej, 2 stupne ohrevu
 • zaradenie: elektrický konvektor, prenosný/na stenu
 • výkon: 2000 W
 • počet stupňov vykurovania: 2
 • diaľkové ovládanie: áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Konvektory, Ohrievače
189,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Klarstein.sk

Konvekčný ohrievač Klarstein Bornholm W ACO7, ako už jeho názov napovedá, pracuje na princípe prúdenia. Teplo sa vytvára prostredníctvom elektrického prvku, pričom zohriaty vzduch stúpa z ohrievača a prúdi do miestnosti. Rýchlo sa zahrieva a pri práci je takmer nehlučný.

Čítať viac...

kde kúpiť
Klarstein.sk ⭐️ oficiálny eshop značky Klarstein
⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
189,90 € Do obchodu Klarstein.sk

Klarstein Bornholm W ACO7 – základné informácie

Keď sa pozriete na Klarstein Bornholm W ACO7 ani vás v prvom momente nenapadne, že stojíte pred “radiátorom”. Pripomína skôr moderný televízor. Za čelom z bezpečnostného skla však konvekčná technológia s výkonom až 2 000 W generuje toľko tepla, že by malo postačovať pre priestory do 40 m2.

Klarstein Bornholm - biely konvekčný ohrievač 2000 W

Dôležité parametre: 
Teplotný rozsah:5°- 45°C v 1°C krokoch
Časovač:hodinovo nastaviteľný do 24 hodín
LCD displej:áno
stupne vykurovania:2 (1000W/2000W)
Eco režim:áno
Detská poistka:áno
Ochrana proti prehriatiu:áno
Montáž na stenu:áno
Stupeň ochrany:IP24
Diaľkové ovládanie:áno

 

Vlastnosti a funkcie

Je to ideálny kúsok pre nadšencov moderného futuristického štýlu. Klarstein Bornholm W ACO7 je schopný využiť 2000 W na výrobu masívneho množstva tepla za pár sekúnd. Je dodávaný s elegantným stojanom, ale myslíme si, že tento ohrievač najlepšie vynikne inštalovaný na stene, najmä keď sa aj diaľkovo ovláda. Ale nie je to len vzhľad, ktorý robí z tohto modelu malý moderný zázrak. Má tiež neviditeľný LCD displej a dotykový ovládací panel. Ak viete, ako pracovať s telefónom s dotykovou obrazovkou, poradíte si aj týmto ohrievačom. Ponúka množstvo individuálnych možností programovania.

Technológia prúdenia (konvekcie) znamená, že chladný vzduch, ktorý klesá na podlahu v miestnosti, sa nasáva v spodnej časti zariadenia, v ktorom sa zohrieva a potom sa opäť, stúpajúc hore, uvoľňuje. Preto sa na rozdiel od olejových radiátorov alebo sálavých ohrievačov  predná strana zariadenia zahrieva iba mierne. Vybavené obvyklými bezpečnostnými funkciami, ktoré udržia váš domov v teple bez rizika požiaru alebo iného nebezpečenstva, toto vyhrievacie teleso ponúka aj:

 • uzamykací mechanizmus rodičovskej kontroly, ktorý zabráni deťom v prístupe na ovládací panel.
 • funkcia frost-free nedovolí, aby sa miestnosť príliš vychladila, kým ste mimo domova
 • jednotka ako celok je odolná voči striekajúcej vode.
 • ECO režim je skvelá funkcia, ktorá sa postará o váš komfort a zároveň udrží vaše účty za energiu na minime
 • našou obľúbenou vlastnosťou je však programovacia funkcia. Môžete si vybrať z množstva rôznych programov perfektné nastavenie pre vás a váš domov. Patria sem cieľové teploty, úsporný režim a týždenné nastavenie času. Ide teda jednoznačne o perfektné riešenie pre vykurovanie, ak plánujete dôsledné sledovanie spotreby energie, za účelom zníženia účtov za elektrinu.

K tomuto zariadeniu je k dispozícii aj slovenský návod (aj keď možno nie je úplne dokonale preložený). Považujeme to však napriek tomu za plus, pretože slovenský manuál nie je pravidlom u všetkých výrobkov Klarstein. Nájdete ho tu.

Klarstein Bornholm

 

Prečo sa rozhodnúť pre konvekčný ohrievač?

Dva najbežnejšie typy ohrievačov na trhu sú konvektory a sálavé ohrievače. Obidva spôsoby sú účinné na vykurovanie malých priestorov, ale fungujú radikálne odlišne. Konvektory ohrievajú vzduch. Sálavé zariadenia ohrievajú vaše telo, čo vedie mnohých spotrebiteľov k tomu, aby sa pýtali, čo je efektívnejšie, konvekčné alebo sálavé vykurovanie?

 

➡️ Konvekčné vykurovanie

Existujú tri spôsoby, ako vykurovať objekt: vodivé vykurovanie, konvekčné vykurovanie a sálavé vykurovanie. K vodivému zahrievaniu dochádza, keď sa predmety rôznej teploty dostanú do priameho, fyzického kontaktu. Energia sa prenáša z teplejších predmetov do chladnejších objektov, kým teplota obidvoch objektov nebude presne rovnaká. Je to to, čo sa stane, keď hodíte vajíčko do panvice alebo náhodne narazíte rukou do horúceho sporáka.

Konvekčné zahrievanie nastáva, keď je teplý predmet umiestnený do tekutého média, ako je voda alebo vzduch. Tenká vrstva molekúl v priamom fyzickom kontakte s objektom sa zahrieva procesom vodivosti a spôsobuje ich expanziu. Ako to robia, pohybujú sa hore a preč od objektu a premiestňujú chladnejšie, hustejšie molekuly nad sebou. Tie sú nútené spadnúť a prísť do kontaktu so zdrojom tepla, ktorý ich zahrieva, núti ich expandovať a vytlačiť viac vzduchu, ktorý sa postupne zahrieva. Toto je známe ako konvekčný prúd. To je to čo sa deje, keď na sporáku zohrejete hrniec vody alebo zapnete konvektor v chladnej miestnosti. Konvekčné ohrievače postupne ohrievajú vzduch, až kým sa nedosiahne jednotná teplota.

 

➡️ Sálavé vykurovanie

Sálavé ohrievače pracujú tak, že vytvárajú infračervené žiarenie. Všetky objekty vyžarujú energiu v určitej forme rýchlosťou, ktorá je úmerná ich teplote. Infračervená energia zo sálavých ohrievačov putuje v neviditeľných elektromagnetických vlnách, ktoré sa absorbujú predmetmi v ich ceste. Ak ste niekedy sedeli pred ohňom, zažili ste sálavé teplo.

Sálavé teplo sa líši od kondukcie alebo konvekcie v tom, že je smerové, neovplyvnené médiom, ktorým prechádza a nestráca teplo, keď cestuje vzduchom. Vlny sa pohybujú v priamej línii, kým ich neabsorbuje vaše oblečenie, pokožka a nábytok, čo znamená, že vás veľmi rýchlo zahrievajú.

 

➡️ Ktorý typ je efektívnejší?

Rozhodnutie, či je sálavé alebo konvekčné vykurovanie efektívnejšie, závisí od toho, či sa snažíte zohriať seba alebo izbu. Vykurovanie miestností so zlou izoláciou, prievanom alebo vysokými stropmi je pomocou konvekčného vykurovacieho telesa veľmi ťažké. Teplo, ktoré generuje, presakuje do okolitého prostredia alebo sa šíri po tak veľkej oblasti, že ho buď nepocítite, alebo sa stáva zbytočným. Vzduch je zlý vodič tepla.

Pokiaľ ide o sálavé ohrievače, keďže je ich teplo také sústredené, nedokážu ohriať nič mimo svojho zorného poľa a pretože elektromagnetické vlny sa šíria pri “cestovaní” zo zdroja, musíte byť fyzicky blízko ohrievača, aby ste cítili jeho teplo. To všetko z nich robí vynikajúci spôsob, ako zohriať jednu alebo dve osoby, ale pri vykurovaní miestností to nie je ideálna voľba. Ich teplo je príliš uväznené. Konvekčné telesá, aj keď nie také efektívne, ohrejú uzavreté priestory veľmi dobre a umožňujú vám pohybovať sa bez toho, aby ste cítili chlad alebo diskomfort. Zahrievanie trvá dlhšie, ale konvekčné ohrievanie je to, čo potrebujete, ak chcete konštantné a dlhodobé riešenie vykurovania.

 

💡 Tip Viac sa o výhodách a nevýhodách jednotlivých spôsobov ohrievania dozviete z nášho článku, ktorý sa téme ohrievačov venuje úplne dopodrobna. Nájdete ho tu.

 

Čo sa nám na Klarstein Bornholm W ACO7 páči?

 • mnoho bezpečnostných prvkov
 • ochrana proti vode IP24 – vhodný aj do kúpeľní
 • elegantný moderný dizajn
 • diaľkové ovládanie
 • možnosť programovania
 • vyhrieva vzduch rovnomerne a rýchlo
 • možno namontovať aj na stenu (montážna sada je súčasťou balenia)
 • energeticky efektívny
 • skvelý pomer cena/hodnota

 

Čo sa nám na Klarstein Bornholm W ACO7 nepáči?

 • trocha veľký, ale to je subjektívne

 

Recenzie zákazníkov

Zákazníckych hodnotení zatiaľ nie je veľa, ale sú v prevažnej miere pozitívne. Ako negatívum sa objavila výhrada voči nekvalitne preloženému manuálu, nepraktickému riešeniu zavesenia a to, že je tento model nevhodný na sadzbu odberu pre DD5. Pozrime si niektoré recenzie spoločne:

Klarstein Bornholm - recenzie

 

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Užitočná forma sekundárneho vykurovania, ktorú je možné presúvať po vašom domove. Klarstein Bornholm W ACO7 je ideálny pre ktorúkoľvek miestnosť v domácnosti, vrátane kúpeľne. Môžete očakávať vynikajúci výkon pri férových nákladoch na energiu. Vďaka funkcii uchytenia na stenu je tento produkt ešte atraktívnejší, pretože takto môže distribuovať teplo a nezaberať pritom podlahovú plochu. Je skvelou voľbou, ak potrebujete zdroj tepla pre malú až stredne veľkú miestnosť.

Výhody

 • dizajn
 • výkon
 • dotykové, resp.diaľkové ovládanie

Nevýhody

 • vyššia cena
 • nekvalitne preložený manuál

Záver recenzie: Veľmi atraktívny konvektor s elektronickým ovládaním vhodný do moderných aj tradičných interiérov.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • výkon
 • dizajn
 • pomer cena/hodnota

Súhrn

Klarstein Bornholm W ACO7 ponúka skvelú hodnotu v pomere k cene, efektívnu prevádzku, úsporu energie a atraktívny dizajn - teda všetko to, čo zákazník od konvektorového ohrievača očakáva.

4.9

Bornholm, biely, konvekčný ohrievač, 2000 W, LCD displej, 2 stupne ohrevu

✅ Cena: 189,90 €

Chcem Klarstein Bornholm W ACO7 Klarstein.sk
Vývoj ceny Klarstein Bornholm W ACO7


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.