Infrapanel Klarstein Wonderwall 36 – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Wonderwall 36 infrapanel
 • Napájanie: 220-240 V, 50/60 Hz
 • Rozmery: cca 60 x 60 cm (ŠxV)
 • Hmotnosť: cca 2,9 kg
 • Výkon: 360 W
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Konvektory
99,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Klarstein.sk

Wonderwall 36 infrapanel funguje podobným spôsobom, ako keď vystúpite z tieňa na slnko a okamžite pocítite teplo. Nezohrieva svojimi vlnami vzduch v miestnosti, ale ľudí a predmety. Deje sa to ticho a predovšetkým bez prachu, pretože vzduch nie je rozvírený. Preto je infrapanel Klarstein Wonderwall 36 ideálnou voľbou pre alergikov.

Čítať viac...

porovnanie cien
Klarstein.sk ⭐️ oficiálny eshop značky Klarstein
⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
99,90 € Do obchodu Klarstein.sk
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
99,91 € Do obchodu Electronic-star.sk

Klarstein Wonderwall 36 infrapanel – základné informácie

Klarstein Wonderwall 36 sa prezentuje esteticky a jednoducho ako biely, super plochý panel s hliníkovým rámom, ktorý je možné pripevniť vodorovne, alebo zvislo, pod strop, alebo na stenu. Inštalácia je možná aj s voliteľnými nastaviteľnými nožičkami. Wonderwall s výkonom 360 W vyhreje menšie miestnosti, alebo v kombinácii s viacerými panelmi ho môžete nainštalovať aj do väčších priestorov. Použitím uhlíkových kryštálov (technológia Carbon Crystal Infrared) je možné až 95% energie premeniť na tepelné žiarenie, čo zefektívňuje operáciu vykurovania. Nedochádza k žiadnym stratám v dôsledku konvekcie alebo vytvárania svetla a ani k žiadnemu prevádzkovému hluku. Súčasťou dodávky je vŕtacia šablóna, hmoždinky a skrutky na pripevnenie ohrievača. Veľmi ľahko inštalovateľný ohrievač šíri príjemné teplo bez hluku, zápachu a prachu. Je ideálnym doplnkom počas chladnejších dní, keď ústredné kúrenie nie je v prevádzke, alebo v miestnostiach bez ústredného kúrenia, napríklad v hobby alebo párty miestnostiach.

Dôležité parametre: 
Rozmery:cca 60 x 60 cm (ŠxV)
Napájanie:220-240 V, 50/60 Hz
Výkon:360 W
Hmotnosť:cca 2,9 kg

 

Prevádzka a funkčnosť

Iba 2,9 kg ťažký, 60 x 60 cm veľký a extrémne plochý 3 cm vykurovací panel je na zadnej strane vybavený dvoma robustnými závesnými koľajnicami. Praktické: Pomocou papierovej šablóny je možné presne označiť miesto na  vyvŕtanie otvorov. Uvedenie do prevádzky je mimoriadne jednoduché: Po inštalácii Wonderwallu stačí zasunúť zástrčku do zásuvky a teplo sa okamžite šíri do miestnosti, bez potreby rozohrievania – regulácia neexistuje. Kúrenie funguje úplne nehlučne. Nerozširuje pachy a nevíri prach.

Funkcie

 • automatické vypnutie a Open Window Detection – pri detekcii otvoreného okna reaguje na pokles teploty a automaticky vypne ohrievač
 • časovač – umožní naprogramovanie časov vykurovania pre každý deň v týždni
 • s ochrannou triedou IP24 – vhodné aj do kúpeľní

Manuál k panelu v pdf formáte nájdete tu.

 

Je infrakúrenie zdravé?

Táto otázka sa v tomto prípade nutne vynorí. Odpoveď znie „áno“. Rovnako ako infračervené žiarenie slnka, infračervené panely majú pozitívny a zdravý vplyv na ľudí a zvieratá. Je to veľmi príjemný spôsob vykurovania, ktorý je na pocit ako slnečné svetlo, ale v interiéri.

Technológia infračervených ohrievačov je pomerne nová, ale v krátkom čase získala obrovskú popularitu. Keď je infračervený ohrievač zapnutý, infračervené lúče sú emitované z ohrievača a putujú vzduchom, kým nenarazia na nejaký predmet v ich trajektórii. Žiarenie je potom absorbované predmetom a spôsobí vibráciu molekúl a následne tvorbu tepla. Keď vlny prídu do kontaktu s človekom, “cestujú” vo vnútri tela a vyvolávajú pocit tepla. Dokonca aj objekty okolo tela absorbujú tieto infračervené lúče a potom ich emitujú smerom k akejkoľvek blízkej osobe alebo objektu. Ak uvažujete o kúpe infračervených panelov pre svoj domov, ale stále sa pýtate, či je to správna voľba, tu sú hlavné výhody ich použitia pre váš domov.

 

Benefity infrapanelov

 • rýchlo zahrejú miestnosť – infračervené panely produkujú teplo rýchlo a ohrievajú miestnosť takmer ihneď po zapnutí. Nie je preto potrebné čakať na zahriatie miestnosti. To má za následok väčšie úspory na účtoch za energiu.
 • sú k rozpočtu priateľské – náklady na prevádzku infračervených panelov sú omnoho nižšie ako na bežné vykurovacie zariadenia. Tieto panely využívajú na výrobu rovnakého množstva tepla menej energie ako tradičné alternatívy.
 • dosiahnete nimi konštantné teploty – jedným z problémov s konvenčným vykurovaním je to, že zohrieva vzduch blízko stropu oveľa rýchlejšie ako vzduch pri podlahe. S infračervenými vykurovacími panelmi sa vzduch v miestnosti ohrieva konzistentne a ponúka väčší komfort bez toho, aby ste sa museli vyhýbať chladným oblastiam miestnosti.
 • redukujú tvorbu plesní – infračervené vykurovanie znamená, že sa okrem vzduchu zahrievajú aj objekty. Z tohto dôvodu môžu byť panely nasmerované na vlhké steny, aby vysušili vlhké oblasti a redukovala sa tvorba plesní.
 • sú bezpečnejšie a maximalizujú obytnú plochu – radiátory je potrebné inštalovať na podlahu a môžu zaberať vzácny priestor, okrem toho to môže byť problém ak máte malé deti, alebo domáce zvieratá.
 • bránia šíreniu alergénov – je to spôsobené skutočnosťou, že panely nevyužívajú vzduch na prepravu tepla.
 • ďalšie zdravotné benefity – keď telo absorbuje infračervené teplo, podporí sa krvný obeh, posilňuje imunitný systém a zmierňuje bolesť a zápal kĺbov.

 

Ako hodnotíme infrapanel Wonderwall 36?

Klarstein Wonderwall 36 infrapanel sa diskrétne integruje do interiéru akéhokoľvek štýlu. Veľmi ľahko sa inštaluje a šíri príjemné teplo bez hluku, zápachu a prachu. Ak chcete zastaviť prevádzku, musíte vytiahnuť sieťovú zástrčku – tu by bol vhodný vypínač. Je vhodný do menších priestorov, alebo ako doplnkové vykurovanie. Výrobca u tohto modelu neudáva rozmer maximálne možnej vykurovanej plochy. U modelu Wonderwall 60 s výkonom 540 W uvádza max. 18 m2, čiže si to vieme úmerne tomu približne odvodiť. Pri maloobchodnej cene 99,90 € (aj napriek tomu, že je vyššia ako v západnej Európe) môžeme Klarstein Wonderwall 36 rozhodne odporúčať.

 

Recenzie zákazníkov

Zákazníckych hodnotení tohto modelu zatiaľ nie je veľa. Konkrétne sú tri. Aj vám ich predstavíme:

Klarstein Wonderwall 36 infrapanel - recenzie

 

Zhrnutie na záver

Pred kúpou tohto produktu by ste si mali byť vedomí toho, že je určený pre malé priestory, ev. v kombinácii viacerých kusov, je vhodný aj pre väčšie interiéry, alebo ho je možné použiť ako doplnok k existujúcemu systému vykurovania. Aby nedošlo ku sklamaniu. Klarstein Wonderwall 36 infrapanel plní presne to, na čo je určený, v popise produktu však chýba bližšia špecifikácia odporúčanej plochy vykurovania.

Výhody

 • vhodné pre alergikov
 • energeticky úsporný
 • jednoduchý, čistý dizajn
 • nulová hlučnosť
 • okamžite hreje

Nevýhody

 • absencia vypínača, je nutné vytiahnuť zo zástrčky
 • cena na Slovensku vyššia ako v zahraničí

Záver recenzie: Infračervený vykurovací panel, ktorý môžete použiť na zvýšenie účinnosti vášho vykurovacieho systému, alebo priamo na vykúrenie malých priestorov.

Hodnotenie autora
 • dizajn a spracovanie
 • funkčnosť
 • jendnoduchosť obsluhy
 • pomer cena/výkon

Súhrn

Infrapanel ideálny pre domácnosti alergikov, síce za dostupnú cenu, ale drahší ako v zahraničí.

4.1

Wonderwall 36 infrapanel

✅ Cena: 99,90 €

Chcem Klarstein Wonderwall 36 Klarstein.sk
Vývoj ceny Klarstein Wonderwall 36


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.