Nerezový mixér Klarstein Herakles – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Herakles, 1000 W, 1,5 litra, stolný mixér, nerezová oceľ
 • Výkon: 1000 W
 • Objem: 1,5 litra
 • Typ: stolný mixér
 • Materiál: nerezová oceľ
 • Dostupnosť: Vypredané
Zaradené do: Mixéry
PREDAJ SKONČIL

Nerezový mixér Klarstein Herakles sa vďaka svojim kompaktným rozmerom dá použiť takmer v každej kuchyni, bare alebo v hobby miestnosti, pretože ponúka dostatočný objem na rýchle spracovanie aj väčšieho množstva surovín. Každý, kto sa rozumie mixérom s vysokým výkonom, vie, že majú (niekedy) vysokú cenu. Investícia v trojcifernom rozsahu však nie je vždy ľahko zvládnuteľná. Najmä mladí ľudia, študenti, alebo jednotlivci, pre ktorých je 200-700 € obrovská suma, ocenia lacné výkonné mixéry, ktoré nezaostávajú za svojimi veľkými a drahými vysokovýkonnými bratrancami. Klarstein Herakles spadá práve do tejto kategórie.

Klarstein Herakles -základné informácie

Klarstein Herakles opticky zaujme nadčasovým elegantným dizajnom a kvalitnými materiálmi. Podstavec striebornej farby je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele s prvkami z čierneho plastu. Sklenená nádoba má objem 1,5 litra, čo znamená dostatočnú kapacitou aj pre rodiny. Pokiaľ ide o výkon, mixér sa môže jednoznačne zaradiť medzi výkonnejšie jednotky. 1000 W a jeho osem čepeľová jednotka s nožmi sú zárukou, že dokáže bez problémov rozdrviť aj tvrdšie materiály.

 • výkon 1 000 wattov – je úplne v poriadku za danú cenu. Existujú drahšie mixéry so slabším výkonom.
 • 21 000 otáčok za minútu – toto robí rozdiel v porovnaní s veľmi drahými spotrebičmi. Otáčky pod 25 000 sú pre zdravé smoothie skôr sub – optimálnym variantom, ale za túto cenu je to stále úplne v poriadku. Akceptovateľné smoothie získate aj pri tomto počte otáčok.
 • objem 1,5 litra – veľmi dobre! Dostatočná kapacita na horúce letné smoothie – dni.
 • rozmery 17,5 x 39 x 17,5 (š x v x h) – veľkosť je pomerne malá, vďaka čomu sa Klarstein Herakles ľahko zmestí kdekoľvek
 • automatické vypnutie: nie
 • bezpečnostné prvky: ochrana pred prehriatím, snímač pre nádobu, ochrana proti preťaženiu

 

Dôležité parametre: 
Výkon:1000 W
Typ mixéra:stolný
Objem nádoby:1,5 l
Materiál:nerez, plast, sklo
Regulácia rýchlosti:áno
Hmotnosť:2,6 kg
Osvetlenie:integrované LED

 

➡️ Funkcie

Prístroj je vybavený pulznou funkciou, ako aj programami na drvenie ľadu a prípravu smoothies. Ak dávate prednosť drveniu zmesi na individuálnu úroveň, požadovanú rýchlosť rotácie môžete nastaviť aj manuálne. Klarstein Herakles je preto vhodný nielen na prípravu pyré zo zeleniny alebo palacinkového cesta, ale tiež na prípravu koktailov priamo u vás doma.

 

➡️ Kvalita prevedenia

Nádoba na mixovanie je vyrobená z nákladovo efektívneho skla, ktoré je okrem Tritanu tým najlepším a najzdravším materiálom na prípravu a skladovanie potravín, a utesnená gumovým tesnením. Aj keď je mixér skutočne plný, nič sa nerozlieva. Jediným negatívnym bodom je vysoká hmotnosť skla. Bonusom zas je, že mixovaciu nádobu môžete použiť aj na servírovanie. Ďalej sa na kryt a veko použili plast a guma. Materiál je lacný, ale vyzerá kvalitne. Čepeľ je tiež odnímateľná a v prípade potreby sa môže umyť, ale za normálnych okolností stačí nádobu vrátane čepelí opláchnuť tečúcou vodou. Trocha problematické je vyňatie nádoby z bloku motora, pretože nôž aj nádoba majú pravý závit. Nôž sa preto občas môže od nádoby odpojiť, takže obsah vyteká. Preto by nádoba mala byť vždy pevne spojená s čepeľovou jednotkou.

 

➡️ Ovládanie

Ovládanie je jednoduché a klasické. Na reguláciu rýchlosti a výkonu použite otočný gombík na prednom paneli. Je možné nastaviť až 10 úrovní, ktoré sú však označené iba “pomlčkami”. V zásade sa teda dá skôr nastavovať intuitívne, než podľa čísiel. Okrem toho ponúka Klarstein Herakles ďalšie 3 tlačidlá: jedno pre funkciu Pulse, ďalšie pre funkciu Crushes-Ice, čo je drvenie ľadu a samostatnú funkciu smoothie, ktorá mixuje rýchlejšie. Ovládací panel navyše tiež vyzerá veľmi príjemne.

 

Test – ako funguje Klarstein Herakles v praxi?

Pri teste sme samozrejme okamžite nevytiahli najťažšie zbrane, ale napriek tomu sme chceli zistiť, kde sú limity. Pri prvom teste sme skúsili štandardný recept pozostávajúci z:

 • 1 jablko
 • 1 banán
 • 100 gramov bobúľ
 • mrazený špenát (15 minút nechať rozmraziť)
 • poľníček
 • trocha vody

Výsledok bol hodný všetkej cti. Aj keď proces trval asi 60-90 sekúnd, teda trocha dlhšie, ale nakoniec sme boli nadšení. Smoothie malo presne takú konzistenciu, akú by ste aj očakávali.

Druhý test sa zameral na nepoddajné vlákna, s nasledujúcimi ingredienciami:

 • mrkva
 • pomaranč
 • zázvor
 • medvedí cesnak
 • trocha vody

Chceli sme otestovať, či mixér zvládne aj bylinky a tvrdú zeleninu. Tu sme zistili, že medvedí cesnak sa usadil naspodku a vyskytlo sa niekoľko zhlukov mrkvy. Takže sme sa rozhodli mixovať ešte raz 60 sekúnd, po ktorých to už bolo lepšie. Vlákna však zostali. Na tieto eventuality  pravdepodobne myslel aj výrobca, pretože k mixéru pribalil stierku pre premiešanie prísad počas prevádzky a ich nasmerovanie k čepeliam.

Testovali sme aj drvenie ľadu: Toto fungovalo bezchybne, aj keď musíte venovať pozornosť tomu, aby ste nepoužili príliš veľa kociek ľadu, lebo odpor sa tým dramaticky zvýši a motor to nezvládne.

Ďalší test si môžete pozrieť aj v krátkom prezentačnom videu:

 

KLARSTEIN Herakles stolný mixér, 1000 W, 1,5 l, sklenená nádoba

 

➡️ Čistenie a údržba

Takmer tak jednoduché ako ovládanie. Postačí opláchnuť teplou vodou, poprípade aj so saponátom. V prípade potreby sa dá oddeliť aj jednotka s čepeľami a zvlášť očistiť.

 

Ako hodnotíme mixér Klarstein Herakles?

Presvedčil nás. Klarstein Herakles 1000 W je jedným z najlepších smoothie mixérov do 100 EUR. Má dobrú cenu, ľahko sa čistí a spracovanie je prekvapivo dobré napriek nízkej cene. Ťažkosti preň predstavujú len druhy ovocia, alebo zeleniny, ktoré majú veľmi malé semiačka, napríklad maliny.

 

Čo sa nám na mixéri Klarstein Herkules páči?

 • moderný a jednoduchý dizajn
 • výhodná cena
 • kompaktné rozmery
 • dostatočne silný výkon

 

Čo sa nám na mixéri Klarstein Herkules nepáči?

 • príležitostné problémy s rozbehom pri štarte
 • nie u všetkých surovín získate optimálne výsledky
 • absencia slovenského, resp. českého návodu

 

Recenzie zákazníkov

Hodnotenia zákazníkov, ktorí si tento mixér zadovážili, sa v podstate zhodujú s našim názorom na tento spotrebič. Poukazujú väčšinou na tie isté nedostatky ako my, ale vo všeobecnosti sú s výkonom mixéra spokojní. Pozrime sa na niektoré spoločne:

Klarstein Herkules - recenzie

Ďalšie hodnotenia → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Lacný, kompaktný a dobrý, s týmito charakteristikami je možné opísať nerezový mixér Klarstein Herakles. V cenovom rozmedzí výrazne pod 100 EUR ponúka vynikajúce výsledky, hoci zariadenie nie je rovnako vhodné pre každú zmes. Je to výkonný kuchynský prístroj, ktorý bez námahy a jemne naseká ľad, zeleninu alebo mrazené ovocie. Pribalená stierka je bezpečným a praktickým nástrojom na prípravu nápojov a tekutých potravín. Klarstein Herakles má, samozrejme, svoje slabé stránky. Pomer cena-výkon je napriek tomu vynikajúci. Smoothies pripraví optimálne, ak nepoužívate príliš často vláknité bylinky a dokážete akceptovať malé rozdiely v kvalite.

Výhody

 • dobrý pomer cena/kvalita
 • primeraný objem
 • najemno pomelie aj orechy a semienka
 • vysoký výkon a rýchla príprava nápojov

Nevýhody

 • chýba návod v slovenčine
 • hlučný

Záver recenzie: Odolný a kvalitný stolný mixér, ktorý zo surovín pripraví jemný krém.

Hodnotenie autora
 • výkon
 • dizajn
 • jednoduchosť používania
 • cena

Súhrn

Univerzálny spotrebič, ktorý v domácnosti využijete nielen na prípravu smoothie, ale aj polievok, dezertov, alebo lahodných koktejlov.

4.4

Herakles, 1000 W, 1,5 litra, stolný mixér, nerezová oceľ

✅ Cena: 69,91 €

Chcem Klarstein Herakles Electronic-star.sk
Vývoj ceny Klarstein Herakles

Mohli by vás tiež zaujímať

názovurčenie a výhodypredajcacena
Delimano Nutribullet 600
Delimano Nutribullet 600
✅ drvenie ľadu
✅ tichý chod
✅ porciu zdravia pripraví už za 30 sekúnd
✅ veľmi ľahko sa čistí
✅ vybavený motorom s výkonom 600 W
✅ cena
AndreaShop.sk - eshop

⭐️ vynikajúce ceny tovaru
⭐️ množstvo druhov dopravy, platieb (aj na splátky), možnosť vynášky do bytu
⭐️ časté akcie a výpredaje (aktuálne prebiehajúce → tu)

48,32 €
Chcem vedieť viac
Delimano Nutribullet 900
Delimano Nutribullet 900
✅ vyhotovenie bez obsahu bisfenolu A (BPA), pre bezpečné jedlá a maškrty
✅ jednoduché čistenie, vhodný aj do umývačky riadu
✅ odstredivá sila, perfektná cirkulácia a patentované extrakčné čepele
✅ rozdrví jedlo, naruší jeho bunkovú štruktúru a uvoľní hodnotné živiny
✅ rozdrví semienka, jadierka, stopky aj šupky
✅ pomáha zmierniť niektoré zdravotné problémy
Heureka.sk - eshop

⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"

79,90 €
Chcem vedieť viac
Delimano Nutribullet RX 1700
Delimano Nutribullet RX 1700
✅ výkonný motor a vysoký počet otáčok
✅ veľmi jemná konzistencia surovín
✅ pripraví nielen smoothie, ale aj drví a seká
✅ možnosť zohrievania polievok
✅ jednoduchá údržba
✅ skladný
Heureka.sk - eshop

⭐️ porovnanie cien vo všetkých dostupných eshopoch
⭐️ možnosť bezpečného nákupu "oranžovým tlačítkom"

149,99 €
Chcem vedieť viac

Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.