Peltier odvlhčovač Klarstein Shetland 600 – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
Shetland 600 odvlhčovač vzduchu
 • Odvlhčovací výkon: 0,22 l / den
 • Kapacita nádrže na vodu: 0,5 l
 • Hlučnosť: - dB
 • Odporúčaná veľkosť miestnosti: 40 m²
 • Automatické vypnutie pri plnej nádržke: Áno
 • Displej: Nie
 • Časovač: Áno
 • Šírka: 15,0 cm
 • Hĺbka: 12,0 cm
 • Výška: 21,5 cm
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Odvlhčovače vzduchu
39,91 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Klarstein.sk

Klarstein Shetland Peltier 600 je tichý odvlhčovač, ktorý dokáže odseparovať do 220 ml vody za deň pri spotrebe energie iba 22 W. Zberná nádrž s objemom 500 ml je vybavená indikátorom hladiny a výstražnou LED diódou, ktorá sa rozsvieti, keď je nádrž plná. Vzhľadom na relatívne nízky výkon sa odporúča používať ho v šatníkoch, špajzách alebo malých kúpeľniach. Na odvlhčovanie celého bytu však jeho výkon určite nestačí.

Čítať viac...

porovnanie cien
Klarstein.sk ⭐️ oficiálny eshop značky Klarstein
⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
39,91 € Do obchodu Klarstein.sk
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
39,90 € Do obchodu Electronic-star.sk

Porovnanie - Najdôležitejšie parametre

Najdôležitejšie parametre Klarstein Shetland 600 v porovnaní s víťazmi testu odvlhčovačov vzduchu

Náš tip Shetland 600 odvlhčovač vzduchu
Klarstein Shetland 600
Ľudová voľba CERESIT Stop vlhkosti Aero 360° prístroj 450g
Ceresit Aero 360°
Pre náročných Odvlhčovač Rohnson R-9340 Genius biely
Rohnson R-9340 Genius
Zlatá stredná cesta Klarstein DryFy 10
Klarstein DryFy 10
Cena39,91 €10,90 €357,76 €159,90 €
Odvlhčovací výkon (l / den)0,22-40,0010,00
Kapacita nádrže na vodu (l)0,51,37,01,8
Hlučnosť (dB)--3840
Odporúčaná veľkosť miestnosti (m²)402020015

Porovnanie - Výbava, funkcie a rozmery

Výbava, funkcie a rozmery Klarstein Shetland 600 v porovnaní s víťazmi testu odvlhčovačov vzduchu

Náš tip Shetland 600 odvlhčovač vzduchu
Klarstein Shetland 600
Ľudová voľba CERESIT Stop vlhkosti Aero 360° prístroj 450g
Ceresit Aero 360°
Pre náročných Odvlhčovač Rohnson R-9340 Genius biely
Rohnson R-9340 Genius
Zlatá stredná cesta Klarstein DryFy 10
Klarstein DryFy 10
Cena39,91 €10,90 €357,76 €159,90 €
Indikátor prevádzkyÁnoNeuvedenéÁnoÁno
Automatické vypnutie pri plnej nádržkeÁnoNeuvedenéÁnoÁno
DisplejNieNieÁnoÁno
ČasovačÁnoNeuvedenéÁnoÁno
Anti-freezeNieNeuvedenéÁnoNie
Regulácia výkonuNieNeuvedenéÁnoÁno
Čistenie vzduchuNeuvedenéNeuvedenéÁnoÁno
Ionizačný filterÁnoNieNieNie
Uhlíkový filterNeuvedenéNeuvedenéNieNie
Indikácia plného zásobníkaÁnoÁnoÁnoÁno
Peltier systémÁnoNieNeuvedenéNie
Šírka (cm)15,0-34,529,5
Hĺbka (cm)12,0-26,021,0
Výška (cm)21,5-62,042,0

Klarstein Shetland 600 – základné informácie

 • výkon – s odvlhčovačom Klarstein Shetland 600 môžete účinne zlepšiť klímu v malých, zle vetraných miestnostiach s rozmermi max. do 40 m2. Odstraňuje nežiaduce vodné pary a pomáha predchádzať plesniam a kondenzácii. Odfiltruje do 220 ml vlhkosti denne.
 • senzor – zariadenie pracuje, kým snímač nezistí, že je nádrž na vodu plná a potom sa automaticky vypne. Len čo sa nádoba vyprázdni – napríklad na polievanie izbových rastlín – obnoví sa prevádzka.
 • hlučnosť – vďaka použitiu Peltierovho článku je Shetland 600 mimoriadne hospodárny, spotrebúva iba 22 wattov a pritom je takmer nehlučné. Dve LED diódy jasne ukazujú, či je zariadenie v prevádzke a či musí byť nádrž na vodu vyprázdnená.
 • dizajn – dizajn – osvedčený jednoduchý a elegantný dizajn Klarstein. Kompaktné rozmery, približne 15 x 21,5 x 12 cm (ŠxVxH) a hmotnosť cca 880 g v každom životnom a pracovnom prostredí nájdu svoje miesto.
Dôležité parametre: 
Odvlhčovací výkon:220 ml denne
Kapacita nádrže na vodu:0,5 litra
Prípustný teplotný rozsah:>15 °C
Prípustná vlhkosť vzduchu:>45%
Automatický odmrazovací systém pri nízkych prevádzkových teplotách:medzi 5 a 15 °C
Napájanie:9 V DC 2,5 A cez sieťový zdroj 100-240 V~/50-60 Hz

 

Princíp fungovania

Tento model odvlhčovača eliminuje potrebu chladiacej kvapaliny a kompresora: v Peltierovom odvlhčovači prúdenie prúdu cez polovodičové zariadenie vytvára teplotný gradient a poskytne chladný povrch, na ktorom môže kondenzovať voda zo vzduchu. Peltierov odvlhčovač sa preto radí ku kondenzačným zariadeniam. Jadrom Klarstein Shetland 600 je Peltierov článok, ktorý sa skladá z vrstiev rôznych polovodičových materiálov. Keď prúd prúdi cez zariadenie, teplo sa absorbuje alebo uvoľňuje z prostredia na rozhraniach v závislosti od orientácie povrchu.

Výhodou tohto odvlhčovača je to, že na výrobu studeného povrchu nepoužíva kompresor a preto pracuje takmer nehlučne. K hladine hluku prispieva iba ventilátor na cirkuláciu vzduchu. Maximálny teplotný rozdiel, ktorý môže Peltierov prvok v odvlhčovači vytvárať, je nižší ako v chladiči kompresorového zariadenia a preto je výkon nižší. Tento model je vhodný na použitie v malých uzavretých komorách, šatníkoch alebo trezoroch, alebo kúpeľniach.

 

Test Klarstein Shetland 600

Odvlhčovač je okamžite pripravený na použitie. Už po jednej hodine sa v zbernej nádobe nahromadí voda, takže sa zdá, že zariadenie naozaj funguje. Bzučí ticho v pozadí. V rušnej domácnosti ho ani nepočujete. Hladina hluku je teda v poriadku, ale v spálni by sme ho v noci nepoužívali. Odpočítavame však jednu hviezdičku, pretože zástrčka sa enormne zahrieva. Preto radšej zariadenie nenechávajte v prevádzke bez dozoru a po určitom čase ho vypnite, aby sa zástrčka ochladila. Ďalšia vec, ktorú by sme spomenuli ako malé mínus je, že sa voda cez malú dieru ťažko dostáva z nádrže von. Odhliadnuc od toho Klarstein Shetland 600 robí presne to, čo má. 

“Naživo” si ho môžete pozrieť v nasledujúcom videu:

 

KLARSTEIN odvlhčovač vzduchu - Shetland 600

 

 

Čo sa nám na odvlhčovači Klarstein Shetland 600 páčilo?

 • rýchlo pripravený na použitie
 • tichý a hospodárny vďaka technológii chladenia Peltier
 • automatické vypnutie, keď je nádrž plná

 

Čo sa nám na odvlhčovači Klarstein Shetland 600 nepáčilo?

 • vyprázdnenie nádrže na vodu trochu náročnejšie
 • napájanie sa môže veľmi zahriať

 

Ako zlepší Klarstein Shetland 600 kvalitu vášho života?

Vysoká vlhkosť podporuje rast plesní, ktorých spóry môžu spôsobiť celý rad chronických chorôb. Roztoče domáceho prachu sa tiež cítia lepšie vo vlhkom vzduchu a u mnohých ľudí spôsobujú alergické reakcie. Znižovanie vlhkosti je dôležité opatrenie v boji proti obom škodcom. Pri relatívnej vlhkosti vyššej ako 60% sa plesniam darí. Usadzujú sa prednostne na chladných stenách a v rohoch miestností, kde sa zráža vlhkosť. Najväčším zdravotným rizikom plesní je vdýchnutie spór. Tieto látky veľmi dráždia dýchacie cesty a môžu viesť k chronickej frontálnej sinusitíde. Spóry plesní okrem toho majú aj alergénne účinky.

Pri spomenutej vlhkosti sa aj roztoče domáceho prachu cítia obzvlášť dobre. Aj keď je ich prítomnosť v domácom prachu normálna, niektoré zložky v ich výlučkoch môžu dráždiť a spôsobiť alergiu. Najmä astmatici trpia zvýšeným počtom roztočov a mali by znižovať vlhkosť, aby zmiernili príznaky.

Pleseň napáda nielen vaše zdravie, ale aj substrát, na ktorom huba rastie. Najmä pri dlhodobom zamorení trpia tapety, omietky a murivo. Ak je vlhkosť príliš vysoká, môže dôjsť k poškodeniu nábytku a inventára, napríklad papierových dokumentov. Použitím odvlhčovača môžete znížiť vlhkosť a zastaviť poškodenie budov a predmetov. Osobitným dôvodom použitia odvlhčovača, či už Klarstein Shetland 600, alebo iného, je poškodenie vlhkosťou: ak sú ňou steny už nasiaknuté, pomaly ju uvoľňujú do vzduchu v miestnosti. Sušenie poškodenia vlhkosťou môže trvať dlho a vyžaduje si počas tohto obdobia obzvlášť dôkladnú kontrolu a reguláciu vlhkosti vo vašej domácnosti.

 

Recenzie zákazníkov

Hodnotenia zákazníkov, ktorí si Klarstein Shetland 600 zakúpili sú v prevažnej miere pozitívne. Ak si ho kupujeme s vedomím, že jeho výkon nie je mimoriadne vysoký a je vhodný pre malé priestory, nebudeme sklamaní. Shetland 600 plní presne to, čo aj deklaruje. Pozrime sa spolu na niekoľko recenzií:

Klarstein Shetland 600 - recenzie

 

Zhrnutie na záver

Ak sa chcete vysporiadať s vlhkým vzduchom v kúpeľniach, šatníkoch alebo v priestoroch do 40 metrov štvorcových, s týmto modelom nesiahnete vedľa. Najväčší kompliment pre Shetland 600 je ten, že si jeho prácu sotva všimnete. Hoci je hlasnejší ako „tichý šepot“ v bežnej, živej domácnosti ho ani nevnímate. Vďaka technológii Peltier je jeho prevádzka úsporná, rovnako ako aj nároky na priestor.

V prípade, že hľadáte výkonný odvlhčovač vzduchu, ktorý si poradí aj s vysúšaním novostavieb alebo priestorov postihnutých zatečením, odporúčame Klarstein Drybest 10.

Výhody

 • úsporná prevádzka
 • jednoduchá obsluha
 • pekný dizajn
 • kompaktné rozmery
 • dostupná cena

Nevýhody

 • voda sa ťažšie vylieva z nádrže
 • napájanie sa zahrieva
 • relatívne hlučnejší

Záver recenzie: Kompaktný odvlhčovač v peknom dizajne, ideálny do malých priestorov.

Vývoj ceny Klarstein Shetland 600


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.