Klarstein VitAir Turbo – teplovzdušná fritéza so skutočne veľkorysým objemom – recenzia

Georgina Babinová Recenzia 23. októbra 2021 0
VitAir Turbo, 1400 W, 9 l, teplovzdušná fritéza, grilovanie, pečenie, sivo-čierna
 • Typ fritovania: Teplovzdušné
 • Príkon: 1 400 W
 • Kapacita oleja: - l
 • Kapacita potravín: 4,5 kg
 • Nepriľnavý povrch: Áno
 • Možnosť umývať v umývačke: Áno
 • Termostat: Áno
 • Dostupnosť: Skladom
Zaradené do: Fritézy
114,90 € s DPH Pozrieť najlepšiu ponuku
Electronic-star.sk

Výrobca sľubuje kúpou teplovzdušnej fritézy Klarstein VitAir Turbo multitalent, ktorý by mal byť úplnou náhradou za rúru, gril aj fritézu. A najlepšie zo všetkého je, že nepotrebujete ani kvapku oleja. Budú vaše pokrmy napriek tomu chrumkavé a chutné? Náš praktický test to odhalí.

Čítať viac...

porovnanie cien
Electronic-star.sk ⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
⭐️ akciové produkty → nájdete tu
114,90 € Do obchodu Electronic-star.sk
Klarstein.sk ⭐️ oficiálny eshop značky Klarstein
⭐️ elektro, spotrebiče a fitness nemeckej kvality
124,90 € Do obchodu Klarstein.sk

Porovnanie - Najdôležitejšie parametre

Najdôležitejšie parametre Klarstein VitAir Turbo v porovnaní s víťazmi testu teplovzdušných fritéz

Zlatá stredná cesta VitAir Turbo, 1400 W, 9 l, teplovzdušná fritéza, grilovanie, pečenie, sivo-čierna
Klarstein VitAir Turbo
Ľudová voľba Klarstein Wel Air Fry
Klarstein Wel Air Fry
Pre náročných Tefal YV 970815
Tefal YV 970815
Cena114,90 €59,91 €298,00 €
Príkon (W)-1 2301 500
Umiestnenie vykurovacieho telesaNeuvedenéZakrytéNeuvedené
Kapacita potravín (kg)-1,51,7
Materiál vnútornej miskyNeuvedenéNeuvedenéNeuvedené
Nepriľnavý povrchNeuvedenéÁnoÁno
Možnosť umývať v umývačkeNeuvedenéNieÁno

Porovnanie - Výbava, funkcie a rozmery

Výbava, funkcie a rozmery Klarstein VitAir Turbo v porovnaní s víťazmi testu teplovzdušných fritéz

Zlatá stredná cesta VitAir Turbo, 1400 W, 9 l, teplovzdušná fritéza, grilovanie, pečenie, sivo-čierna
Klarstein VitAir Turbo
Ľudová voľba Klarstein Wel Air Fry
Klarstein Wel Air Fry
Pre náročných Tefal YV 970815
Tefal YV 970815
Cena114,90 €59,91 €298,00 €
Počet programov-49
Ochrana proti prehriatiuNeuvedenéÁnoNeuvedené
Vyberateľná nádobaNeuvedenéÁnoÁno
TermostatNeuvedenéÁnoÁno
Regulácia teplotyNeuvedenéÁnoÁno
Chladný povrchNeuvedenéNeuvedenéNeuvedené
DisplejNeuvedenéNieÁno
Automatické programyNeuvedenéNeuvedenéÁno
Svetelná kontrolkaNeuvedenéNieNeuvedené
Priehľadné vekoNeuvedenéNieÁno
Materiál telaNeuvedenéNeuvedenéNeuvedené
Pachový filterNeuvedenéNeuvedenéÁno
ČasovačNeuvedenéÁnoÁno
Šírka (cm)-23,0075,00
Hĺbka (cm)-30,0047,00
Výška (cm)-32,0038,00
Hmotnosť (kg)-2,66,2

Klarstein VitAir Turbo – základné informácie

Klarstein VitAir Turbo boduje hneď v prvej línii svojou obrovskou kapacitou takmer 9 litrov. Napriek relatívne nízkej cene ponúka množstvo automatických programov pre všetky druhy jedál a presvedčí veľmi dobrým spracovaním a inovatívnym dizajnom. V porovnaní s jeho predchodcom sa toho veľa nezmenilo, ale tento model je dokonalým odporúčaním pre väčšie rodiny.

Klarstein VitAir Turbo

Dôležité parametre: 
Nastaviteľná teplota:50 - 230 °C
Časovač:áno
Displej:LCD s vysokým rozlíšením
Počet programov:7
Automatické vypnutie:áno
Hmotnosť:4,1 kg

 

Funkcie a vlastnosti

Klarstein VitAir Turbo je doslova „turbo variantom“ predchádzajúceho Klarstein Vitair, kvázi jeho ďalší vývoj. S výkonom 1400 W a halogénovým infračerveným vyhrievacím prvkom ponúka dostatok energie na ohrev pôsobivo veľkej varnej komory s kapacitou deväť litrov na požadovanú teplotu, aj keď to trvá trochu dlhšie. Ohromí aj množstvo príslušenstva, ktoré je súčasťou dodávky a u väčšiny konkurenčných modelov chýba. Mimoriadne zaujímavá je aj cena 114,90 €. Je prekvapivo dostupná, takže Klarstein VitAir Turbo ponúka veľmi dobrý pomer cena / výkon.

Klarstein VitAir Turbo ponúka ručné aj automatické programy pre širokú škálu jedál a vďaka sviežemu futuristickému dizajnu je skutočne pútavým prvkom v každej kuchyni. Tento model je obzvlášť vhodný pre veľké množstvá veľkých porcií. Príprava zvyčajne trvá trochu dlhšie, s takouto veľkou kapacitou na varenie sa to však aj očakáva.

Zariadenie sa ovláda prostredníctvom malého digitálneho displeja na prednej strane. Tu môžete vybrať všetky automatické programy a vykonať ďalšie nastavenia. Recepty nie sú zahrnuté, čo je podľa nás škoda.

 

➡️ Dizajn a príslušenstvo

Pri 42,6 cm (V) x 35,5 cm (Š) x 43,5 cm (H) je Klarstein VitAir jednou z najväčších fritéz na horúci vzduch v ponuke trhu. Dokonca aj modely XXL od Tefal alebo Philips sú menšie. Keď je veko otvorené, vyčnieva stroj dokonca do výšky 57 cm. Ak na to máte v kuchyni dostatok priestoru, získate kapacitu 9 litrov. Aj keď, napríklad hranolky sa pripravujú v drôtenom koši s hmotnosťou iba 1,0 kg. Veľké množstvo môžete pripraviť priamo v priestore na varenie, ale hranolky musíte ručne otáčať.

Fritéza VitAir Turbo vyzerá ako kupola podobná konštrukcii UFO. Masívne plastové zariadenie je vybavené digitálnym ovládacím panelom, pomocou ktorého je možné vykonať manuálne nastavenia a vyvolať 7 automatických programov. Teleso zariadenia a veľké 310 ° panoramatické okno sú vyrobené z dvojitého plastu. Prostredníctvom okna môžete nepretržite monitorovať proces varenia a v prípade potreby ho ukončiť skôr. Interiér ponúka objem, ktorý ľahko pojme stredne veľké kurča. 1400 W halogénové vyhrievacie teleso vyvíja potrebné teploty. VitAir Turbo sa dodáva s nepriľnavým okrúhlym plechom, grilovacím roštom, 3D košom, špízom na kurča, kliešťami. Je možné dokúpiť klietku na steaky, rotátor na otáčanie ražňov a naparovaciu vložku. Plech je vyrobený z hliníka potiahnutého PTFE, zvyšok príslušenstva z nerezovej ocele.  Páči sa nám, že je v ponuke toľko príslušenstva, pretože robí fritézu použiteľnou na rôzne účely.

Riadiaca jednotka zariadenia sa nachádza pod priehľadným oknom. Tu si môžete vybrať z rôznych automatických programov (napr. aj program rozmrazovania) alebo si sami nastaviť požadovaný čas prípravy a teplotu. Klarstein Vitair tak môže byť, síce nie natoľko rýchlou, ale šetrnejšou alternatívou k mikrovlnnej rúre.

Manuál v českom jazyku s podrobným opisom jednotlivých súčastí nájdete tu.

Klasrtein VitAir Turbo

 

Test

Ohrievací článok “varí” jedlo od prvej sekundy a nemusí byť predhrievaný. To je veľká výhoda oproti rúre a súčasne to je aj energeticky účinné.

V podstate sa v VitAir Turbo mäso, ryby, zelenina, koláče, pizza a samozrejme hranolky dajú pripraviť rýchlo a bez pridania oleja, bez ohľadu na to, či ide o čerstvé, alebo mrazené potraviny. Naše testovacie jedlo: kurča a hranolky vyrobené z čerstvých zemiakov.

VitAir Turbo, postavený na rovnom povrchu, vďaka protišmykovým nožičkám, presviedča svojou stabilitou. Naložený kurací špíz sa dá ľahko vložiť do fritézy a pravidelne sa otáča pomocou programu „Roast“. Vybrané nastavenia a zostávajúci čas môžeme sledovať na veľkom displeji na prednej strane zariadenia. Po pol hodine sa na konci procesu prípravy ozve pípnutie. Výsledok cez veľké pozorovacie okno vyzerá trochu bledo, ale to je klamlivé. Po otvorení krytu máme na tanieri príjemne opečené krehké kurča s chrumkavou kožou.

Používanie a manipulácia s fritézovou klietkou sú, žiaľ, trochu ťažkopádne. Zahrnuté sú aj kliešte na otvorenie a vybratie horúcej klietky. S trochou praxe to funguje, ale mohlo by to byť lepšie vyriešené. Plnenie je tiež únavné, pretože otvor nie je veľký.

Funkciu rotácie pri teste využili najmä hranolky, takže na všetkých stranách boli rovnomerne chrumkavé. Po našom prvom pokuse trvajúcom 20 minút pri 180 ° C boli vo vnútri trochu múčne. Treba vybrať vhodný program. Výsledok druhého pokusu pri teplote 230 stupňov v trvaní 25 minút bol veľmi dobrý: hranolky sú zvonka chrumkavé, vnútri nadýchané. Škoda, že dostať hranolky z koša môže byť trochu “babračka”.

Mimochodom, pretože Klarstein VitAir Turbo nepotrebuje žiadny olej, počas varenia sa netvoria takmer žiadne pachy. Skutočné plus. Avšak veľmi vysoká je úroveň hlučnosti, ktorá je porovnateľná s digestorom. Čo je zas mínus.

Testovali sme tiež funkciu časovača, ktorá umožňuje spustenie zariadenia VitAir Turbo v určitom čase: funguje perfektne.

A takto vyzerá Klarstein VitAir Turbo “naživo”:

Klarstein VitAir Turbo Hot Air Fryer • Deep Fryer • Healthy Grilling and Baking • Oil-Free F

 

Bezpečnosť pri práci a údržba

Napriek vysokému obsahu plastov sa zdá, že zariadenie je vďaka svojej vysokej hmotnosti stabilné a bezpečne stojí na pracovnom povrchu. Na spodnej strane sú protišmykové nožičky, aby sa fritéza nekĺzala. Vďaka dvojstennej konštrukcii sa vonkajšia strana počas varenia zahrieva iba mierne, takže nehrozí popálenie. Vnútorná nádoba je odnímateľná a vhodná do umývačky riadu. Kôš a rošt na grilovanie sa dá tiež odstrániť, ale hnedé sfarbenie odstránite iba pomocou kefy a prípadne čistiaceho prostriedku na rúry. Telo samotné bude po utretí vlhkou handrou vyzerať ako nové.

 

Čo sa nám na Klarstein VitAir Turbo páči?

 • pracuje relatívne rýchlo
 • vysoká kapacita
 • bohaté príslušenstvo
 • skvelý pomer cena/výkon
 • manuálne aj automatické programy
 • atraktívny dizajn
 • priezor na sledovanie procesu prípravy
 • všestrannosť
 • príprava pokrmov bez, alebo len s minimom oleja

 

Čo sa nám na Klarstein VitAir Turbo nepáči?

 • plastové telo
 • priestorovo náročný
 • absencia knihy receptov
 • relatívne vysoká hlučnosť
 • slovenský manuál nie je súčasťou balenia

 

💡 TIP Ak ste “klasik” a pre Vás niet nad vôňu smažených hranoliek a rezňov, pozrite si veľké porovnanie fritéz z aktuálnej ponuky trhu, v ktorom nájdete aj zástupcov olejových fritovacích hrncov.

 

Recenzie zákazníkov

Hodnotenia zákazníkov svedčia o tom, že ide o obľúbený model za rozumnú cenu s vynikajúcou funkčnosťou. Tak ako nám, aj majiteľom tejto fritézy chýba priložený receptár a slovenský návod. Na druhej strane oceňujú všestrannosť a zdravé varenie bez tuku, ale s chrumkavými výsledkami. Pozrime si niektoré z recenzií aj spoločne:

Klarstein VitAir Turbo - recenzie

Ďalšie recenzie → nájdete tu

 

Zhrnutie na záver

Klarstein VitAir Turbo je horúcovzdušná fritéza, ktorá je vybavená širokou škálou príslušenstva a umožňuje rýchlu a zdravú prípravu rôznych pokrmov. Digitálny ovládací panel je prehľadný a umožňuje okrem predvolených programov aj manuálne nastavenie. Prístroj s funkciou časovača poskytuje rovnomerné výsledky varenia, čo svedčí o dobrej distribúcii tepla. Prostredníctvom veľkého panoramatického okna je varenie vždy pod dohľadom. Úspora času a energie v porovnaní s inými zariadeniami sú takisto užitočné v každodennom živote. Zariadenie je veľmi veľké a objemné: môže to byť výhodou, ak pripravujete pokrmy pre veľkú rodinu. Fritéza vyzerá skoro ako voľne stojaca rúra: ak s tým nemáte priestorový problém, budete ju milovať. Je to však nevýhoda pre malé kuchyne.

Výhody

 • nemecká kvalita
 • veľký objem
 • široké možnosti prípravy jedla
 • bohatá výbava

Nevýhody

 • trošku robustnejší spotrebič
 • vyššia cena

Záver recenzie: Fritovací hrniec so širokými možnosťami prípravy jedla uspokojí aj tých najnáročnejších.

Hodnotenie autora
 • funkčnosť
 • spotreba energie
 • jednoduchosť použitia
 • chuť pripravených jedál
 • pomer cena/hodnota
 • dizajn

Súhrn

Ideálna fritéza pre veľké rodiny a pre všetkých, ktorí chcú pripraviť množstvo veľkých porcií naraz. Za114,90 € získate kvalitné zariadenie, ktorého cena by sa pri každodennom varení mala rýchlo vrátiť.

4.8

VitAir Turbo, 1400 W, 9 l, teplovzdušná fritéza, grilovanie, pečenie, sivo-čierna

✅ Cena: 114,90 €

Chcem Klarstein VitAir Turbo Electronic-star.sk
Vývoj ceny Klarstein VitAir Turbo


Autor článku
Avatar

Rada cestujem, mám rada ľudí a život, ktorý by sme si už bez rôznych pomocníkov do kuchyne alebo domácnosti ani nevedeli predstaviť. Niekedy sa však strácame v bludisku nespočetných možností, ktoré nám moderné technológie ponúkajú. Dúfam, že aj moje články vám trocha pomôžu v orientácii a aj vďaka nim sa rozhodnete vždy správne.

Komentáre
Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.